Sari la conținut

New Fizzer In Town


ray
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Vreau sa va prezint ceva special.. E noua mea mobra, o am de fix 20 de ore.

 

Am luat-o de la Adi (Adimotori leasing), de unde luasem si ZZR-ul (tot ce am dat in contul ZZR-ului - avans si rate - s-a calculat ca avans pentru asta). Facand o paranteza, sunt foarte multumit de cum au evoluat lucrurile cu zzr-ul.. am avut ghinion sa aiba probleme la motor, nu s-au putut rezolva, dar Adi a incercat macar (in garantie) si pana la urma mi-a dat si motoare "swap" (sa am cu ce sa ma plimb, de cand a inceput sezonul), asa ca Adi e super OK si il recomand..

 

Sa revenim la FZR. Am avut sansa sa imi aleg ce motor am avut (si erau de ales..vreo 20!) la SMAEB, in standul lui Adi. Am putut alege, fara diferente foarte mari la pret, intre FZR, un YZF de 750, CBR-uri de 900... GSXR-uri de 600 si 750... Dar ce m-a impresionat evident la FZR a fost faptul ca arata impecabil...ca scoasa din cutie. Lantul si cauciucurile sunt aproape noi, motorul are toate suruburile neumblate, carenele ca noi, necazuta, nezgariata...etc.

 

Urmeaza sa-i fac o revizie (verificat/schimbat bujii, ulei, filtre...etc) si e gata de drum! :moto:

post-4559-1147260633_thumb.jpg

post-4559-1147260643_thumb.jpg

post-4559-1147260651_thumb.jpg

post-4559-1147260665_thumb.jpg

post-4559-1147260693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule, nu itzi pot spune decat sa o stapanesti sanatos, lipsit de probleme shi sa ai atat tu grija de ea, cat shi ea de tine...

 

Bafta hi sa avem o vara in care sa o potzi folosi la adevarata ei valoare.

 

Bronto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai are si 3 chei B) , super fain motorul , il ochisem la Adi inainte de ceberica mea. Asfalt uscat si sa il porti cu grija , ca el are grija sa te poarte :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, chiar ca arata impecabil !

Si-a luat exact acelasi model un prieten din BT B)

Si intr-adevar, e un motor deosebit !

Sa ai grija de ea si muuuuulti km de-acu-ncolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, vin la Arc cu ea B)

Bronto, miluieste-te inca o data si adu spray-ul de contacte WD40... nu ca ar avea probleme...dar preventiv :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Vreau sa va prezint ceva special.. E noua mea mobra, o am de fix 20 de ore.

 

Am luat-o de la Adi (Adimotori leasing), de unde luasem si ZZR-ul (tot ce am dat in contul ZZR-ului - avans si rate - s-a calculat ca avans pentru asta). Facand o paranteza, sunt foarte multumit de cum au evoluat lucrurile cu zzr-ul.. am avut ghinion sa aiba probleme la motor, nu s-au putut rezolva, dar Adi a incercat macar (in garantie) si pana la urma mi-a dat si motoare "swap" (sa am cu ce sa ma plimb, de cand a inceput sezonul), asa ca Adi e super OK si il recomand..

 

Sa revenim la FZR. Am avut sansa sa imi aleg ce motor am avut (si erau de ales..vreo 20!) la SMAEB, in standul lui Adi. Am putut alege, fara diferente foarte mari la pret, intre FZR, un YZF de 750, CBR-uri de 900... GSXR-uri de 600 si 750... Dar ce m-a impresionat evident la FZR a fost faptul ca arata impecabil...ca scoasa din cutie. Lantul si cauciucurile sunt aproape noi, motorul are toate suruburile neumblate, carenele ca noi, necazuta, nezgariata...etc.

 

Urmeaza sa-i fac o revizie (verificat/schimbat bujii, ulei, filtre...etc) si e gata de drum! B)

 

 

Mdea,daca era super ok omu' nu mai aveai problemele care le'ai avut.Parerea mea...

 

S'o stapinesti sanatos si sa n'o mai schimbi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fain... are numai 9.000 km B)

 

Va dati seama ca nu are 9000km... 750 km parcursi pe an? unde ati mai auzit de asa ceva... sau poate o fi stat prin vreun depozit... la cum arata, sunt sanse.

 

Dar fzr-ul de 600 ,are 300km/h in bord??!!

 

Da :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ! Si eu ma gandesc la un motor ca asta. Sa ai grija cu el ca se duce ca sageata B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO B)

Sa o stapanesti sanatos si sa faceti impreuna cat mai multe drumuri.

 

P.S. O vedem vineri? .......Etrusco?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut omule si sper sa o pastrrezi sanatos si ea pe tine la fel.Invata din greselile altora si ai grija.Sper s-a ne vedem maine la o cafea.Bafta si drum bun si ai grija de ea ca e frumoasa foc!!! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...