Sari la conținut

Gsx-r


nchivu
 Share

Postări Recomandate

Salut! Mi-am achizitionat curand in GSX-R din 2000! as vrea sa o vopsesc cameleon! am inteles ca pentru o masina vopseaua costa cam 36 de milioane! stie cineva cat costa o asemenea vopsea pentru un motor? sau cineva care aplica si are mai multe informatii?

Scuze daca nu am postat unde trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off:Romanii din ce stiu eu ii spun acestei vopsele "cameleon" pentru ca ' cameleonul este o fiinta care isi schimba culoare in functie de vreme sau ceva de genul, asa cum si aceasta culoare isi schimba noanta depinde de unghiul din care privesti si de lumina!

On: asadar stie cineva pe cineva care comercializeaza o astfel de vopsea? Eu am vazut un tip pe strada cu un 308 cu aceasta culoare si am intrebat pe respectivul si mie spus ca i-a luat 36 de milioane pentru toata masina! banuiesc ca pentru un motor nu este nevoie de mai mult de jumatate de Kg!(parerea mea de necunoscator)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cameleonul isi schimba culoarea in functe de mediul inconjurator, pentru a se camufla; face asta prin eliberarea unor pigmenti din ficat in sange.

Nu cred ca este vopsea "camelon", mai degraba e un proces prin care se obtine acest efect. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ce rai e lumea" :crack:

 

On : Renunta la ideea cu vopsea perlata , pare usor manelistica , daca ai bani si nu mai trebuiesc investiti in altceva , alege un airbrush . Am zis ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou! DA ai dreptat un AIRBRUSH se preteaza 1000% pentru o motocicleta!Insa mie unu nu cred ca s-ar vedea foarte frumos pe un gixer! ma gandeam sa o "stric" ! Dar m-a tentat ideea pentru ca nu am mai vazut asa ceva pe moto!Pentru ca altfel nu as schimba o vopsea la un GSX-R niciodata pentru ca dupa parerea mea este una dintre cele mai frumoase modele (ma refer la combinatiile de culori si felul in care sunt puse pe motoreta)! Sincer mie chiar imi place cum este ea acum (necazuta - un pic de tot atinsa la codita aproape inobservabil dar totusi... nu este bilelou sa o stii in vitrina sa nu se zgarie) dar ma gandeam la ceva mai iesit din comun...! Doar eram curios sa imi fac o idee sa stiu daca se preteaza nu sunt sigur ca vreau sa aduc aceasta schimbare motoretei mele!

Multumesc de sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar fi inedit pentru o motocicleta , dar ar fi o idee buna ca sa iti promovezi vopsitoria , afacerea cu vopsea sau ceva de genul asta . Ca marketing tool . Dar pentru a o folosi zi de zi , nu stiu cum ar fi . Am mai vazut poze din State cu fel si fel de vopsea perlata , cromata , etc . Dar nu mi-au placut . Bafta si pana la urma , important e sa iti placa tie , nu noua ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

daca ai reusi culoarea asta ar fi ok :) asta nu

 

 

chestia e ca ori arata bine ori arata rau.nu este cale de mijloc.dar dupa parerea mea o motocicleta nu trebuie sa fie glamour.... if you know what i mean :crack:

chestia cu pimp a bike ... e pt cocalari :P sa nu ajungi sa arate ca una.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut man,

cred ca cel mai bine e sa alegi ceva care sa te reprezinte. daca tu consideri ca vopseaua cameleon(care de fapt asa se cheama in limba noastra romaneasca :lol: ) te reprezinta atunci e bine sa ii dai inainte asa. nu e o chestie de prost gust. japonezii inca folosesc pe masini cu multi cai putere acelasi fel de vopsea. daca iti place airbrush e iar o alegere foarte buna. ambele variante vor atrage multe priviri si mereu vei fi laudat sau criticat.

 

toate cele bune! adrian din bacau :crack: :lol: :P

 

ps. http://airbrushsite.com/ uite aici pe cineva care te poate ajuta cu o ideea doua trei. iar rezultatul e mai mult decat satisfacator! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un tip cu un BMW R 1100 RT cu vopsea de genul asta care vine des la Arc. Recunosti usor autobuzul, are si capetele de cilindri cromate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Cand o sa imi iau permisul cu siguranta o sa vin si eu pe la arc...pana atunci... merg cu "consearva"

Uitandu-ma pe www.airbrush.com am ales categoria casti... si m-am gandit sa imi fac un model pe casca care sa se potriveasca cu motoreta pentru ca ar fi tot un lucru mai iesit din comun si ar fi si mai ieftin(cred) dar tot odata de efect! Ramane sa imi iau permisu sa ma plimb iarna asta si la primavara om vedea ce o mai fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gusturile nu se discuta se respecta!am cerut doar niste pareri! crezi ca ma ajuta cu ceva parerea ta prietene? pot sa imi pun 1000 de semne de nike te incanta cu ceva? abtine te te rog de la comentarii stupide!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nike cameleon... :alcy: Mergi la o vopsitorie autorizata, utlizeaza cu succesuri nebanuite celebrul "google.ro" sau versiunile lui adiacente si pune in practica planul de a avea cea mai cul magazie de piese din Berceni.

 

Vopseaua cameleon este cea mai usor de retusat atunci cand o zgarii, practic se autocamufleza :bow: Si tine minte, o carena simpla crapata =100 de lei, o carena cameleon sparta = priceless :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...