Sari la conținut

Programul Intrunirilor Moto 2010


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu sa fiu rea, dar ati ales o perioada tare ne inspirata deoarece, in aceasi perioada este si Seth On Fire la Cluj care a mai avut 2 editii super reusite, iar anul acesta dupa program se pare ca nu se dezmint.

Bafta la organizare dar anul acesta va spun pas, alegeti si voi alta perioada. E prea reusita cea de la Seth ca sa pot sa lipsesc de la ea, iar voi sunteti si la prima editie.

 

Asta doar in cazul in care doriti si alte motoare in afara de cele de cross/enduro, deoarece programul vostru tinde spre acel target.

 

 

Am ales cele 3 perioade : 28-30 Mai Peris , 13-15 august Vama Veche , 24-26 septembrie Azuga datorita celor 3 etape nationale de Endurocros . Nu ne adresam doar motoarelor de Cross/enduro , ne adresam celor dornici de distractie . Moto Xcountry Festival anul acesta organizeaza concursul Rock Maraton cu prietenii nostri de la Marea Imprieteneala Muzicala . Vom avea in fiecare editie cate 10 trupe in concurs ( deci 3 nopti cu muzica live ) si invitati speciali cum ar fi la Peris:

LEGACY

TOULOUSE LAUTREC

LIVIU HOISAN PROJECT ( TECTONIC )

STONEBOX

 

si ca desfasurator pe scurt :/index.php?showtopic=519239

 

Se oferă:

 

- 3 etape de campionat național enduro cross

- 3 etape de CUPA XCOUNTRY

- 3 locații diferite (mare, munte și în apropierea capitalei)

- 3 întruniri moto

- 3 concerte rock maraton

- jocuri și concursuri pentru public

- campare și parcare moto în zone amenajate

- bere și mâncare la ceaun

- premii incredibile pentru concurenți dar și pentru public

- adrenalină la discreție

- multe alte surprize

 

Dacă anul trecut ediția pilot a concursului Xcountry a fost una de succes chiar și în ciuda ploilor abundente, anul aceste se anunță un adevărat spectacol. Pentru maxim de interes din partea concurenților, Xcountry 2010 face parte din Campionatul Național de Enduro Cross, cu cele 3 etape ale sale + 3 etape CUPA XCOUNTRY. Spectacolul va fi filmat cu un minim de 10 camere HD, ce vor fi amplasate pe căștile sau vehiculele unor concurenți, vor fi manevrate de cameramani sau vor fi la bordul celor două aparate de zbor ce vor survola zona în căutarea imaginilor perfecte.

Dacă de imagini am lămurit cum stă treaba, nici când vine vorba de sunet nu vom fi mai prejos. Prin sistemul de sonorizare performant vor răzbate până în sufletul spectatorilor și al concurenților, melodiile trupelor ce vor concerta live pentru voturile voastre.

Nu a fost uitat nici unul din cele mai importante aspecte, fondul de premiere. Acesta va fi extrem de generos, oferind celor mai buni rideri, recompense ridicate în bani sau accesorii și echipamente, totul culminând cu o motocicletă Gas Gas de mii bune de euro și tot ce mai trebuie pentru un pachet de cursă complet pe 2011 (cauciucuri, uleiuri, revizii, echipament, etc). Asta în totală opoziție cu taxa de participare ce va fi redusă comparativ cu restul evenimentelor de acest gen.

Vizitați WWW.Xcountry.RO și participați la aceste 3 etape. Aveți o șansă unică să puteți participa la o cursă și un spectacol pe cinste.

 

Spectacol pentru public...

... public pentru spectacol!

 

28-30 MAI 2010, PERIS scurt și la obiect:

etapa a IV-a din campionatul național endurocros

etapa I cupa XCOUNTRY

etapa I rock maraton

 

vă aștept cu mic cu mare, cu utilaju'din dotare!!!

 

 

Oricum te asteptam la Vama veche !!!

Mesaj completat

Avem si afisul !!!!!!!!!!!

Mesaj completat

Pentru acest PROGRAM AL INTRUNIRILOR MOTO , unele cluburi se intalnesc , dezbat datele in care se programeaza intrunirile in functie de doleantele - dorintele fiecarui club moto / persoana / grup moto participant , si stabilesc calendarul de asa natura incat sa fie bine pentru toata lumea , atat pt organizatori cat si pentru viitorii participanti .

 

Sunt o gramada de organizatori , care fac intruniri regulat , SI NU INTELEG de ce acestia nu pot macar sa dea un telefon ( daca nu pot fi prezenti ) cand se stabileste programul intrunirilor moto . Unele cluburi nu pot fi prezente , dar dau un telefon - isi spun parerea - si de fiecare data sunt luati si ei / parerile lor in calcul in stabilirea calendarului .

 

Din cauza necomunicarii intre organizatori , se ajunge la faptul ca se suprapun o gramada de evenimente in anumite wekenduri , si in acest fel sufera toata lumea , si oraganizatorii care se implica din toate punctele de vedere , cat si participantii care au anumite asteptari de la evenimentele la care iau parte .

 

SPERAM CA PE VIITOR SA EXISTE MAI MULTA COMUNICARE !!!

 

 

In acest sens , Uniunea Cluburilor Moto din Romania , vrea sa creeze anul acesta un site oficial , unde veti gasi un CALENDAR OFICIAL AL INTRUNIRILOR MOTO , veti gasi date de contact ale cluburilor / grupurilor organizatoare , totul pt a se face diferenta intre cei care vor sa avem o lume moto civilizata / organizata , si atunci se vor vedea outsiderii , care doar incurca treburile , fac lucrurile mult mai dificile , incalca anumite reguli - cate odata de bun simt , si cateodata ingreuneaza avansul civilizatiei moto / ridicarea gradului de organizare in lumea moto la noi in ROMANIA .

 

 

 

RESPECT

Ne pare rau daca ne suprapunem cu ale intruniri moto, dar ne este foarte greu sa alegem datele de desfasurare atata timp cat suntem conditionati de programul Campionatului National de Edurocros al Romaniei si de Campionatul Est European de eunduro . Din punct de vedere al calitatii evenimentului, bugetele alocate ( aprox 25000 euro/eveniment) speram sa garanteze buna desfasurare a evenimentului. Si noi suntem de acord cu intalnire oficiala de stabilire a calendarului pentru anul urmator cu conditia ca aceasta sa fie facuta din timp, adica cel tarziu noiembrie-decembrie 2010, iar organizatorii care vor aparea mai tarziu sa accepte datele ramase libere . Acelasi lucru il facem si noi, organizatorii, pentru stabilirea etapelor de campionat. Suntem deschisi la toate propunerile venite din partea altor organizatori si ne-am bucura sa avem impreuna initiative pentru dezvoltarea comunitatii motociclistilor din Romania.

post-55777-1273849708_thumb.jpg

Editat de XCOUNTRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai o mica modificare :

 

- 11-13 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Tirgu Secuiesc - Catrusa (Tinut Secuiesc)

* Organizator: Flagellum Dei Mc - SzĂŠkelyfĂśld

 

www.flagellumdeimc.ro

 

Cu scuze dragi motociclisti din "tinutul secuiesc", ca ma bag ca musca-n fasole, dar nu ma pot abtine cu doua remarci:

 

- foarte frumos posterul de intalnire! serios! si cred ca ar fi si mai tare daca puneati si ceva in romana, poate asa am intelege si noi ceilalti din restul de tinut...

- unii din voi din acest tinut va plangeati la intalnirea ucmr-ului la gheorgheni anul trecut ca nu mai vin romanii la intalnirile voastre. Ma mira insa ca nu ati retinut si raspunsurile care vi s-au dat atunci. E pacat. Pentru noi astia care nu intelegem limba "tinutului", atractia moto dispare...

 

Dar poate sunt eu mai ignorant si nu mi-am dat seama ca o fi intalnire doar pentru tinut.

Oricum ar fi, bafta multa, ca e munca voastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se tine anul asta intrunirea moto Road Patrol din Timisoara? Scuze daca s-a mai spus dar nu am rabdare sa citesc tot.

 

Da , bineinteles ca se mai tine....nu s-a anuntat altceva din partea organizatorilor....

Intrunirea areb traditie...asa k...se merita.....

 

Cu scuze dragi motociclisti din "tinutul secuiesc", ca ma bag ca musca-n fasole, dar nu ma pot abtine cu doua remarci:

 

- foarte frumos posterul de intalnire! serios! si cred ca ar fi si mai tare daca puneati si ceva in romana, poate asa am intelege si noi ceilalti din restul de tinut...

- unii din voi din acest tinut va plangeati la intalnirea ucmr-ului la gheorgheni anul trecut ca nu mai vin romanii la intalnirile voastre. Ma mira insa ca nu ati retinut si raspunsurile care vi s-au dat atunci. E pacat. Pentru noi astia care nu intelegem limba "tinutului", atractia moto dispare...

 

Dar poate sunt eu mai ignorant si nu mi-am dat seama ca o fi intalnire doar pentru tinut.

Oricum ar fi, bafta multa, ca e munca voastra!

 

 

:moron: Da.....ASA E.....:peace:

Nici eu nu vreau sa fiu rautacioasa.....dar in ce ai spus mai sus ai perfecta dreptate.. :)

Nimeni nu vrea sa intre in polemici de limba...dar din respect pentru tara in care stati..puteati sa faceti un poster(frumos facut) si in romana...pentru noi restu de 95-97 % din populatie care nu intelegem maghiara....

 

Cat despre invitatiile oficiale...si offul vostru spus la Gheorgheni...crek nu isi are rostu atata timp cat nici macar posteru nu s-a facut si in romaneste.

 

Distractei placuta tuturor participantilor la acesta intrunire.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , bineinteles ca se mai tine....nu s-a anuntat altceva din partea organizatorilor....

Intrunirea areb traditie...asa k...se merita.....

:moron: Da.....ASA E.....:peace:

Nici eu nu vreau sa fiu rautacioasa.....dar in ce ai spus mai sus ai perfecta dreptate.. :)

Nimeni nu vrea sa intre in polemici de limba...dar din respect pentru tara in care stati..puteati sa faceti un poster(frumos facut) si in romana...pentru noi restu de 95-97 % din populatie care nu intelegem maghiara....

Cat despre invitatiile oficiale...si offul vostru spus la Gheorgheni...crek nu isi are rostu atata timp cat nici macar posteru nu s-a facut si in romaneste.

Distractei placuta tuturor participantilor la acesta intrunire.... :D

 

Haideti ca traduc eu:

 

Deci:

 

Este vorba de a III-a intrunire a clubului Flagellum Dei.

Locatia Katrosa, data 11-13 iun (locatie frumoasa, imagini pe siteul lor)

 

Parada va incepe din Targu Secuies(din fata clubului, fost magazin BLB)

Sosire la Katrosa

 

Concerte: Garazs, Virus, Teglagyari Megallo, Control, KIP-roject, Offline, Aurorra (HU)

 

In primul rand aceasta intrunire are un rol de ingrijirea traditiilor locale, de aceea vor fi :

 

Expozitii cu mestesugari

Tot feluri de concursuri traditionale (tir cu arcul etc.)

Colt pentru copii.

Etc.

 

Daca am gresit ceva sa ma corectati.

 

Bafta!

 

 

Mesaj completat

Haideti ca traduc eu:

 

Deci:

 

Este vorba de a III-a intrunire a clubului Flagellum Dei.

Locatia Katrosa, data 11-13 iun (locatie frumoasa, imagini pe siteul lor)

 

Parada va incepe din Targu Secuies(din fata clubului, fost magazin BLB)

Sosire la Katrosa

 

Concerte: Garazs, Virus, Teglagyari Megallo, Control, KIP-roject, Offline, Aurorra (HU)

 

In primul rand aceasta intrunire are un rol de ingrijirea traditiilor locale, de aceea vor fi :

 

Expozitii cu mestesugari

Tot feluri de concursuri traditionale (tir cu arcul etc.)

Colt pentru copii.

Etc.

 

Daca am gresit ceva sa ma corectati.

 

Prima intrunire cu grade in jur de zero :)

http://picasaweb.google.com/flagellumdeimc...torosTalalkozo#

A doua:

http://picasaweb.google.com/flagellumdeimc...CO_K4aCxnfnnGw#

 

Bafta!

 

Mesaj completat

Prima intrunire cu grade in jur de zero

http://picasaweb.google.com/flagellumdeimc...torosTalalkozo#

A doua:

http://picasaweb.google.com/flagellumdeimc...CO_K4aCxnfnnGw#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , bineinteles ca se mai tine....nu s-a anuntat altceva din partea organizatorilor....

 

Intrunirea areb traditie...asa k...se merita.....

 

 

Ok, merci! Atunci ne vedem acolo :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai o mica modificare :

 

- 11-13 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Tirgu Secuiesc - Catrusa (Tinut Secuiesc)

* Organizator:Flagellum Dei Mc - SzĂŠkelyfĂśld

 

www.flagellumdeimc.ro

 

adica? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT IMPORTANT !!!!!!!!!!!!

 

Datorita conditiilor meteo din ultimile zile am hotarat sa mutam locatia la CIOLPANI (langa stadionul de fotbal ) pentru a fi siguri de accesibilitatea in tabara . Detalii despre acces in locatie gasiti pe site www.xcountry.ro

 

Accesul se face din DN1 si e mult mai vizibil !

 

 

Asa ca nu uitati MOTO XCOUNTRY FESTIVAL CIOLPANI 28-30 MAI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-55777-1274273515_thumb.jpg

post-55777-1274273538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- 11-13 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Tirgu Secuiesc - Catrusa (Tinut Secuiesc)

* Organizator: Flagellum Dei Mc - SzĂŠkelyfĂśld

 

www.flagellumdeimc.ro

 

 

 

Vrem si noi mai multe detalii despre intrunirea aceasta o harta daca se poate va rog conditi de cazare si alte celea

Va multumim!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preselectia pentru concursul ROCK MARATON - MAREA IMPRIETENEALA MUZICALA ce se va desfasura in cadrul Moto Xcountry Festival Ciolpani 28-30 Mai s-a incheiat .

Trupele ce vor intra in concurs sunt:

 

AQUILA

 

ATELIER

 

FORT 13

 

METAL THRONE

 

SEARING BLAZE

 

SEMNE

 

SOPHISTICATED LEMONS

 

SPRING AT LAST

 

INVITATI SPECIALI :

 

LEGACY

TOULOUSE LAUTREC

LIVIU HOISAN PROJECT ( TECTONIC )

STONEBOX

 

 

VA ASTEPTAM CU MIC CU MARE , CU UTILAJU' DIN DOTARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul de la Cluj pentru toate tipurile de motociclisti. Copy/Paste de pe site de la ei.

 

 

In perioada 28-30 mai 2010, Seth Riders Club va organiza la Cluj-Napoca intrunirea anuala a motociclistilor "Seth on Fire", ajunsa la cea de a 3-a editie.

 

Locatia este cea deja consacrata, campingul "Eldorado" din Gilau, care va oferi si anul acesta participantilor toate conditiile pentru petrecerea unui week-end cat mai placut.

 

Printre multe alte surprize, va asteapta o tombola, a carei mare premiu va fi o motocicleta, lucru cu care v-am obisnuit deja de anul trecut.

 

 

 

PROGRAM

 

Vineri

 

* 16.00 - Concursuri cu premii

o

Baut bere

o

Mers incet

o

Tras de coarda pe folie

o

Skandenberg cu degetul

*

20.00 - Concerte

o

Metallust

o

Jukebox

 

Sambata

 

*

10.00 - Parada

*

14.30 - Concursuri cu premii

o

Baut bere (a la Seth)

o

Lupta pe cauciucuri

o

Baut bere

o

Trasul funiei

o

Taiat de lemne cu joagar

o

Concurs cu oua

*

19.00 - Extragerea castigatorului motocicletei

*

21.30 - Concerte

o

Dust n’Bones

o

Jorn

 

*

00.00 - Jonglerii cu foc

*

01.00 - Erotic show

 

Formatii

 

1. Metallust

 

*

Formatie tribut Metallica

*

http://metallust.minicomp.hu

 

Metallust

 

2. JukeBox

 

*

Coverurile sunt specialitatea lor

*

http://www.trupajukebox.ro

 

 

 

jukebox

 

3. Dust n’Bones

 

*

Formatie tribut Guns n’Roses

*

http://www.dustnbones.hu

 

dust'n'bones

 

4. Jorn

 

*

Nume marcant al hard rock-ului norvegian

*

http://www.jornlande.com

 

jorn

 

 

 

SPONSORI:

 

*

Seth Media

*

West City Hotel Cluj-Napoca

*

Seth Motors

*

URSUS Romania

 

PARTENERI MEDIA

 

*

Cetateanul clujean

*

Monitorul de Cluj

*

Zile si Nopti

*

Radio Impuls

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aloha,

 

23-25 iulie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Predeal

* Organizator:

 

E cumva East European Motor Show ?

 

 

- 30 iulie-1 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Sibiu

* Organizator: Crazy Bikes

 

Am auzit zvonuri cum ca nu s-ar mai tzine .. stie cineva exact ?

 

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Brasov luna asta se tine??unde???cand?????cum????ceva detalii stiti???

18-20 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Brasov

* Organizator: Bull-Bikers+Kronstadt Bikers

 

?????????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Brasov luna asta se tine??unde???cand?????cum????ceva detalii stiti???

18-20 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Brasov

* Organizator: Bull-Bikers+Kronstadt Bikers

 

?????????????????????????????

nu.Ia bv se va tine in t0amna cum a f0st si pana acum in primuI uikend din septembrie si va fi 0rganizata de K.B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aloha,

 

23-25 iulie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Predeal

* Organizator:

 

E cumva East European Motor Show ?

 

 

da cred ca despre aia e vorba. sa vedem daca s-o mai tine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu am avut pana acum nici o data ocazia sa ajung la baietzii de la Targu Secuiesc(Free Frogs Riders) as dori sa stiu si eu si banuiesc ca nu numai eu mai multe despre aceasta intrunire pt ca mi`am propus cu inca cativa tovarasi sa o adaugam anul aceasta in calendarul nostru de intruniri .

Imi poate da cineva mai multe detalii despre aceastra intrunire ?

Toate cele bune :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...