Sari la conținut

Programul Intrunirilor Moto 2010


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

:lol: Shoturi? Alea's pt incepatori bre! Io cre ca ati trecut deja la avansati nu??!!

 

V'asteptam pe toti cu drag! Am pregatit o scena mai ceva ca anu' trecut... de sa rasune marea - avem Iris, avem Nightloosers pentru voi... si avem si mai multe... da' toate la timpu lor :disappointed:.

 

Bukowinenilor... Pentru voi avem pregatit nu numa rom bun... ci si o bucata de rock bucovinean autentic :lol: Si kiar daca nu va fi sa veniti voi peste noi, o sa venim noi peste voi cu siguranta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Seawolves Bikers Fest Mamaia 2010 va avea loc in weekendul 11-13 Iunie, in aceeasi locatie ca si anul trecut - adica pe malul marii, in campingul Tabara Turist.

Nu va putem spune decat ca va fi mai mult ...si mai bine!

Indicii: mare, soare, plaja, scena&sound&entertainment la dublu, Iris, latenight disco&show, rom, bere, girls, bikeshow, bere, rom, girls ... etc etc

 

Dar... tinem legatura!

 

Deocamdata... Merry XMas si revelion fain la toti motorizatii.

Salutari de la Constanta!

 

SWMC

 

 

IRIS ? Un motiv in plus sa traversez Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.........rog a se adauga in calendarul inlalnirilor moto si intalnirea de la clubul moto VIKING MC SATU MARE care va fi pe data de 5,6,7,8 August va asteptam ,,,,,VA SALUT SI ASFALT USCAT PT TOTI<<<<<<<FARA INCIDENTE>>>>>>>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrunirea mea de suflet este la cj indiferent cine a organizato si cred ca se trage de la faptul ca dupa o iarna indelungata era mereu prima intrunire si atmosfera pe masura la fel si participantii.din pacate se vad mari diferente intre intrunirile de acu 4 5 ani si astea de acuma,dar este totusi o parte pozitiva in sensu ca ai de unde alege acuma ;) foarte frumoase erau si cele de la sibiu si anu asta sper sa fiu prezent ceea ce va recomand si voua.si ca o ultima distractie va fi cea de la hunedoara :wink: bafta si sa aveti o vara superba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IANUARIE

 

FEBRUARIE

 

- 19-21 februarie 2010

 

* Eveniment: Bikes on Ice

* Locatie: Hunedoara

* Organizator: Road Patrol MC Timisoara

 

 

MARTIE

 

- 5-7 martie 2010

 

* Eveniment: Intrunirea UCMR

* Locatie: Predeal

*Organizator: Bull-Bikers

 

 

APRILIE

 

MAI

 

- 29-2 mai 2010

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 7-9 mai 2010

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 21-23 mai 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Homorod

* Organizator: Independent Eagles

 

- 28-30 mai 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Seth RC

 

 

- 28-30 mai 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Transilvania Bikers

 

- 28-30 MAI 2010

evenimet MOTOXCOUNTRY FEST

locatie PREIS BUCURESTI

organizator ADVENTURE RIDE

 

IUNIE

 

- 4-6 iunie 2010

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 11-13 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bacau

* Organizator: Moldavia Bikers

 

 

- 11-13 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Catusa (Tinut Secuiesc)

* Organizator:

 

 

- 18-20 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Timisoara

* Organizator: Road Patrol

 

 

- 18-20 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Brasov

* Organizator: Bull-Bikers+Kronstadt Bikers

 

 

- 25-27 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Tg Mures

* Organizator: Plum MC

 

IULIE

 

- 2-4 iulie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Targu Secuiesc

* Organizator: Free Frogs Riders

 

 

- 2-4 iulie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Resita

* Organizator: Trust MC

 

 

- 9-11 iulie 2010

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 16-18 iulie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Gheorghieni

* Organizator: Blues Riders

 

 

- 23-25 iulie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Predeal

* Organizator:

 

- 30 iulie-1 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Sibiu

* Organizator: Crazy Bikes

 

AUGUST

 

- 6-8 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Odorheiul Secuiesc

* Organizator: Daimler MC

 

 

- 13-15 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Hunedoara

* Organizator: Free Bikers

 

 

- 13-15 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Plaiesi

* Organizator:

 

- 13-15 august

eveniment MOTOXCOUNTRY FEST

locatie VAMA VECHE

organizator ADVENTURE RIDE

 

- 20-22 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Miercurea Ciuc (Frumoasa)

* Organizator:

 

 

- 20-22 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Radauti

* Organizator:

 

 

- 27-29 august 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Zalau

* Organizator: Meses Moto Club

 

 

SEPTEMBRIE

 

- 3-5 septembrie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 10-12 septembrie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cernat Covasna

* Organizator:

 

 

- 18-20 septembrie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 25-27 septembrie 2010

 

* Eveniment: MOTOXCOUNTRY FEST

* Locatie: AZUGA

* Organizator: ADVENURE RIDE

 

 

OCTOMBRIE

 

NOIEMBRIE

 

 

PT CINE NU STIE MOTOXCOUNTRY FEST ESTE O INTRUNIRE MOTO DE TOATE GENURILE MUZICA ROK BERE CURSE DE ENDURO CROSS MANCARE LA CEAUN CAMPARE LA CORT ........

REVENIM CU DETALII

 

 

 

ADVENTURE RIDE BUCURSTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Hunedoara nu pot ajunge dar la Predeal vin sigur! Pentru intrunirea de la Predeal unde pot gasi mai multe informatii? RESPECT!

Imi aduc aminte in legatura cu intrunirea de anul trecut de la Predeal s`au dat mai multe informatzi cam cu maxim 3 saptamani inainte... asa ca nu cred ca ai sa gesesti informatzi de pe acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a strigat mai sus sa se puna un tabel actualizat si cum si eu m-am uitat chioras la tot thread-ul si nu mi-am putut face o imagine gen calendar, am pus mana pe pix si am turnat totul intr-un tabel ca sa-mi vina mai usor de privit si citit.

 

Ma gandeam ca ajuta daca il pun aici, poate mai sunt si altii din public carora le-ar fi util :-)

 

[10 minute si 2 incercari mai tarziu]

 

Se pare ca politica locala interzice publicarea de fisiere .XLS si .ODS. Trist, daca suspiciunea fata de MS Excel o inteleg (si sustin), cea fata de OpenOffice Calc nu. Ma rog, sa nu facem politica aici :angry:, fisierele pot fi gasite la http://www.dexter.linux360.ro/~csdexter/docs/moto/ . Pentru cei extra-suspiciosi, am inclus o versiune HTML, una CSV si inca una PDF (ale aceluiasi tabel).

 

In speranta ca vor fi de folos,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va aduc la cunostinta ca data intrunirii din iunie de la Brasov NU ARE NIMIC de-a face cu KRONSTADT BIKERS.

Data MOTO PARTY 2010 va fi anuntat din timp de noi.Probabil in aceasi perioada ca in anii trecuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- 28-30 MAI 2010

evenimet MOTOXCOUNTRY FEST

locatie PREIS BUCURESTI

organizator ADVENTURE RIDE

 

- 13-15 august

eveniment MOTOXCOUNTRY FEST

locatie VAMA VECHE

organizator ADVENTURE RIDE

 

PT CINE NU STIE MOTOXCOUNTRY FEST ESTE O INTRUNIRE MOTO DE TOATE GENURILE MUZICA ROK BERE CURSE DE ENDURO CROSS MANCARE LA CEAUN CAMPARE LA CORT ........

REVENIM CU DETALII

 

ADVENTURE RIDE BUCURSTI

 

 

- 9-11 iulie 2010

 

* Eveniment: Motorock Pecica

* Locatie: Pecica

* Organizator: WestMotoreador Pecica

 

 

sa puneti tabelul cu intrunirile actualizat

 

Pentru acest PROGRAM AL INTRUNIRILOR MOTO , unele cluburi se intalnesc , dezbat datele in care se programeaza intrunirile in functie de doleantele - dorintele fiecarui club moto / persoana / grup moto participant , si stabilesc calendarul de asa natura incat sa fie bine pentru toata lumea , atat pt organizatori cat si pentru viitorii participanti .

 

Sunt o gramada de organizatori , care fac intruniri regulat , SI NU INTELEG de ce acestia nu pot macar sa dea un telefon ( daca nu pot fi prezenti ) cand se stabileste programul intrunirilor moto . Unele cluburi nu pot fi prezente , dar dau un telefon - isi spun parerea - si de fiecare data sunt luati si ei / parerile lor in calcul in stabilirea calendarului .

 

Din cauza necomunicarii intre organizatori , se ajunge la faptul ca se suprapun o gramada de evenimente in anumite wekenduri , si in acest fel sufera toata lumea , si oraganizatorii care se implica din toate punctele de vedere , cat si participantii care au anumite asteptari de la evenimentele la care iau parte .

 

SPERAM CA PE VIITOR SA EXISTE MAI MULTA COMUNICARE !!!

 

 

In acest sens , Uniunea Cluburilor Moto din Romania , vrea sa creeze anul acesta un site oficial , unde veti gasi un CALENDAR OFICIAL AL INTRUNIRILOR MOTO , veti gasi date de contact ale cluburilor / grupurilor organizatoare , totul pt a se face diferenta intre cei care vor sa avem o lume moto civilizata / organizata , si atunci se vor vedea outsiderii , care doar incurca treburile , fac lucrurile mult mai dificile , incalca anumite reguli - cate odata de bun simt , si cateodata ingreuneaza avansul civilizatiei moto / ridicarea gradului de organizare in lumea moto la noi in ROMANIA .

 

 

 

RESPECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte in legatura cu intrunirea de anul trecut de la Predeal s`au dat mai multe informatzi cam cu maxim 3 saptamani inainte... asa ca nu cred ca ai sa gesesti informatzi de pe acum ...

Macar un nr de telefon de la un organizator! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a strigat mai sus sa se puna un tabel actualizat si cum si eu m-am uitat chioras la tot thread-ul si nu mi-am putut face o imagine gen calendar, am pus mana pe pix si am turnat totul intr-un tabel ca sa-mi vina mai usor de privit si citit.

 

Pentru cine doreste o forma mai lizibila, am publicat tabelul actualizat in doua variante:

 

Varianta 1

Varianta 2

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- 21-23 mai 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Homorod

* Organizator: Independent Eagles

vreau sa iau legatura cu unu din organizatori intruniri de pe 21-23 mai de la homorod Editat de Skywalker
Nu era nevoie sa citezi intreaga lista pentru intrebarea ta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant imi pare cum si de aceasta data s-a reusit cu succes suprapunerea a trei intruniri intr-un singur weekend(11-13 iunie), in conditiile in care weekendul dinainte(4-6 iunie) a ramas liber... Excelent, bag sama ca progresam, daca anul trecut se suprapuneau 2 anul asta se suprapun 3, poate la anul se vor suprapune toate... :D

Asfalt uscat tuturor!!!

 

Din pacate , asta se intampla Eddy cand exista neintelegere intre cluburile moto organizatoare de evnimente .

Aici au de suferit si motociclistii care vor sa participe cat si cluburile organizatoare .............PACAT .

:) SPERAM SA NU AJUNGEM SA NE SUPRAPUNEM TOTI ;)

 

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma explicatimi si mie...pe romana de ce fac Seth si Transilvania de odata....de ce nu poate fiecare separat ?ar fii mult mai frumos..Seth intrun weekend Transilvania in alt weekend...Jesus Christos niezau...vroiam la aman 2 sa mergem...(mai multi de prin HD )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se va tine intrunire la Predeal 5,6-7martie?????

 

 

Intrunirea de la Predeal se tine intre membrii ai cluburilor moto.Nu este o intrunire propriu-zisa,in mare este o sedinta in care membrii ai cluburilor moto stabilesc calendarul moto pentru anul viitor(ceea ce s-a stabilit deja in noiembrie) sau se dezbat diferite probleme legate de motociclism si de cluburi sau intruniri.

 

ma explicatimi si mie...pe romana de ce fac Seth si Transilvania de odata....de ce nu poate fiecare separat ?ar fii mult mai frumos..Seth intrun weekend Transilvania in alt weekend...Jesus Christos niezau...vroiam la aman 2 sa mergem...(mai multi de prin HD )

 

Transilvania nu a mai tinut intrunire de 2 editii chiar daca s-au anuntat tot timpul.

Se suprapun cele 2 deoarece clubul Seth isi programeaza din timp festivalul si peste ei Transilvania nu face altceva decat sa anunte ceva si sa nu tina.

Dupa 2 editii netinute ,cred ca ai avea de ales numai Seth on fire ,. fara alte alternative.

Oricum Seth este o intrunire reusita si cealalta inexistenta de un timp incoace.

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea Uniunii Cluburilor Moto din Romania , care trebuia sa aibe loc in 6 martie , a fost mutata in alta data , din diferite motive .

Asteptam oraganizatorii sa ne dea un raspuns oficial .

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea de la Brasov:

 

- 18-20 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Brasov

* Organizator: Bull-Bikers+Kronstadt Bikers

 

NU va mai avea loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea de la Brasov:

 

- 18-20 iunie 2010

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Brasov

* Organizator: Bull-Bikers+Kronstadt Bikers

 

NU va mai avea loc!

Cu mentiunea ca intrunirea Kronstadt Bikers se va tine k de obicei (probabil) in primul uichend din septembrie.

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator iscusit sa plaseze la locul potrivit, adica in perioada 09-11.iulie.2010, intrunirea motoveteranilor de la Tismana-Gorj. Organizator, subsemnatu'! :bounce:

Multumesc! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...