Sari la conținut

accident pe fizicienilor


augustyn
 Share

Postări Recomandate

E vorba de intersectia Fizicienilor x Camil Ressu, la P-ta Matei Ambrozie. Ea venea dinspre Salajan, tiganul daca venea dinspre Fizicienilor a intrat pe rosu in intersectie. Daca venea dinspre Dristor e neacordare de prioritate...Fata sta in Ghencea, de motor au avut grija prietenii.

Am mai intrebat, vreun martor? Sigur duba nu venise dinspre Dristor si a facut stanga pe langa complex peste sina de tramvai? Ca daca e asa si nu e niciun martor nu vad cum se poate demonstra daca el n-a dat prioritate sau ea a trecut pe galben (rosu). Mi se pare dubios sa fi trecut ala cu duba pe rosu venind de pe fizicienilor si sa fi ajuns pana pe sensulk fetei, e o distanta mare, sina de tramvai in rampa, ciudat... Ar fi trebuit sa treaca pur si simplu pe mijloc "de rosu". Mai ales ca a intrat mobra in masina, deci mobra nu plecase de pe loc ci venise lansat.

Aaaa, vedeti ca in intersectia aia am impresia ca sunt camere... Poate ii sunt imaginile de folos fetei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar daca venea dinspre Dristor ala cu duba, semaforul ala intra pe rosu inaintea celui pe sensul dinspre salajan si facand stanga peste liniile de tramvai tot trebuia sa dea prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca venea dinspre Dristor ala cu duba, semaforul ala intra pe rosu inaintea celui pe sensul dinspre salajan si facand stanga peste liniile de tramvai tot trebuia sa dea prioritate.

Mi se pare mai realista varianta cu duba venind dinspre Dristor. Sa tai Camil Ressu trecand pe rosu dinspre Fizicienilor nu-i chiar simplu, tinand cont de trafic si de cat de agil se misca o duba.

Sanatate fetei! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mai realista varianta cu duba venind dinspre Dristor. Sa tai Camil Ressu trecand pe rosu dinspre Fizicienilor nu-i chiar simplu, tinand cont de trafic si de cat de agil se misca o duba.

Sanatate fetei! :scratch:

Din ce am inteles eu, de la ea, dubita ii venea din fata. deci mergeau unul spre celalat, in intersectie duba a virat stanga fara sa se mai asigure daca vine ceva din sens opus. Daca lucrurile stau asa inseamna ca amandoi au intrat pe verde in intersectie.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau in zona si dupa kte stiu intersectzia e supravegheata video!deci se poate verifik cine e vinovat!cioara cu duba are taraba in ptza m.ambrozie iar nevasta-sa are frizeria din complex!insanatosire grabnik domnisoarei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am inteles eu, de la ea, dubita ii venea din fata. deci mergeau unul spre celalat, in intersectie duba a virat stanga fara sa se mai asigure daca vine ceva din sens opus. Daca lucrurile stau asa inseamna ca amandoi au intrat pe verde in intersectie.

E clar. Duba venea pe Camil Ressu dinspre Dristor. Daca a intrat pe verde si a virat spre stanga, trebuia intai sa se asigure la trecerea peste liniile de tramvai si apoi sa acorde prioritate de dreapta vehiculelor care circulau din sens opus.

In intersectia aia, duba avea doua variante, daca intra pe verde: se infigea sau astepta cuminte sa se faca rosu pentru sensul dinspre Salajan, intersectia fiind de obicei aglomerata.

Daca s-a infipt, coloratul e vinovat 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am inteles eu, de la ea, dubita ii venea din fata. deci mergeau unul spre celalat, in intersectie duba a virat stanga fara sa se mai asigure daca vine ceva din sens opus. Daca lucrurile stau asa inseamna ca amandoi au intrat pe verde in intersectie.

dak e asa,duba tre sa dea prioritate de dreapta,nu?!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca venea dinspre Dristor ala cu duba, semaforul ala intra pe rosu inaintea celui pe sensul dinspre salajan si facand stanga peste liniile de tramvai tot trebuia sa dea prioritate.

In intersectia asta mereu sunt accidente, pentru ca nu au habar sa citeasca semnele de circulatie.

Am aflat si eu azi la munca de fata, de la o alta motociclista. Sper sa se refaca cat mai repede si bine :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak e asa,duba tre sa dea prioritate de dreapta,nu?!!

:scratch: buna intrebare... logic :moron:

 

de aici "duba nu i-a acordat prioritate".

Mesaj completat

E clar. Duba venea pe Camil Ressu dinspre Dristor. Daca a intrat pe verde si a virat spre stanga, trebuia intai sa se asigure la trecerea peste liniile de tramvai si apoi sa acorde prioritate de dreapta vehiculelor care circulau din sens opus.

In intersectia aia, duba avea doua variante, daca intra pe verde: se infigea sau astepta cuminte sa se faca rosu pentru sensul dinspre Salajan, intersectia fiind de obicei aglomerata.

Daca s-a infipt, coloratul e vinovat 100%.

Am rugat pe cineva sa imi dea si informatii legate de concluzia agentilor constatatori... acum astept.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:  buna intrebare...    logic :moron: de aici "duba nu i-a acordat prioritate".Mesaj completatAm rugat pe cineva sa imi dea si informatii legate de concluzia agentilor constatatori... acum astept.
prietene eu zic sa iti vezi tu de ale tale si sa nu iti mai dai cu presupusu si alte treburi ca nu are rost si lasa agentii constatatori sa isi faca treaba ca are cine sa se intereseze de starea ei si de cum si ce s-a intamplat la accident ... multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce atata mister. In celelalte cazuri se dadea numarul motocicletei,numele motociclistului,user,ce-a mancat la pranz din prima pagina.O fi vre-un motiv ,ma rog.. :scratch:

Sanatate multa si recuperare usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dreptul la viață privată e suficient ca explicație. Nu e maimuță de circ ca să fie examinată, bârfită și comentată și nici nu e vreun puști tembel vitezoman de 18 ani cu R1. Dacă e cine cred eu are aproape 30 de ani și capul pe umeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce atata mister. In celelalte cazuri se dadea numarul motocicletei,numele motociclistului,user,ce-a mancat la pranz din prima pagina.O fi vre-un motiv ,ma rog.. :scratch:

Sanatate multa si recuperare usoara !

 

Ce conteaza atat numele? Foloseste la ceva?!? :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dreptul la viață privată e suficient ca explicație. Nu e maimuță de circ ca să fie examinată, bârfită și comentată și nici nu e vreun puști tembel vitezoman de 18 ani cu R1. Dacă e cine cred eu are aproape 30 de ani și capul pe umeri.

Daca o ieie asa,atunci cred ca si ceilalti care au avut accidente din X motive aveau acest drept...sau ceilalti erau ''maimute de circ'' ?

Totusi ,hai sa lasam chestiile astea, ma intrebam doar de ce atata mister..si atat. Imi pare rau de ce i s-a intamplat si repet,insanatosire grabnica.

Ce conteaza atat numele? Foloseste la ceva?!? :scratch:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te incalzeste cu ceva sa stii cine e? Daca erai cineva din cercul ei de prieteni, ai fi aflat numele, asa cum au aflat mai multi in cursul zilei de ieri. Daca totusi esti in acel cerc de prieteni, vei afla curand, pe alte cai. Eu o cunosc oarecum indirect, dar ii respect dreptul la intimitate. Nu a fost intrebata daca doreste sa i se spuna numele sau alte detalii. Asta e ultimul lucru de care are nevoie acum, cand inca asteapta sa vada daca va fi operata pentru alinierea oaselor. Nu din incompetenta doctorilor, ci ptr ca exista sansa sa nu fie nevoie de operatie, din cate am inteles. Daca nu ar fi aparut topicul, cei care am fost acolo nu am fi deschis vreunul. Si ca sa si terminam cu alte speculatii: exista 2 martori aflati in masini in spatele ei care au declarat ca ea a trecut pe verde, exista camere de supraveghere in intersectie (am inteles de la cei care au ajuns inaintea mea ca ar fi fost solicitate prin radio de catre echipa care a efectuat masuratorile, dar nu am de unde sa stiu exact, ptr ca nu cunoastem procedurile lor interne), alcoolemia soferului dubei a fost 0 (asta o putem confirma ptr ca atunci cand i-a fost luata am fost si noi prezenti), motocicleta este la loc sigur, intr-un service. Cred ca deja sunt mai multe informatii decat trebuie. Vor fi mai multe detalii dupa ce va da si ea declaratii la politie, dupa ce va fi externata. Pana atunci nu mai e nimic de facut. Acum important e sa se faca ea bine. Cand va fi externata si va avea acces la internet, daca ea va dori sa dea mai multe explicatii, o sa o faca. Restul e can-can, ca sa citam o reclama.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@legionaru: Bun. Daca exista martori care declara ca ea a trecut pe verde totul e clar. Duba a venit dinspre Dristor si a facut stanga si trebuia sa-i dea prioritate de dreapta. Si daca martori+camere = love => totul va fi bine.

@Ravenitza: nu cred ca din cauza dificultatii de a citi semnele sunt accidente acolo. Mare smecherie, e o intersectie in cruce, semaforizata, n-ai nicio treaba cu semnele. Problema e ca e destul de aglomerata si unii incearca sa "se infiga", cum zicea Doctor X. Atat.

Nu inteleg de ce se mai fac topicuri despre diverse accidente daca dupa aia sarim in sus ca sa nu se dea detalii. Atunci la ce bun? (nu ma refer la nume, CNP si alte d-astea, ci la imprejurari, greseli, consecinte, etc)

@BeerBelly: nu de-aia suntem p-aici, ca sa ne dam cu parerea?

 

A, cred ca o sa schimb frizeria, nu de alta, dar nu vreau sa plateasca ala daune din banii mei... Care din saloane e ala in cauza? Ala mai vechi sau ala mai nou? Ca sunt doua... Chiar, dupa accidentul asta ar fi foarte tare sa intru in frizeria respectiva cu casca in mana...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, cred ca o sa schimb frizeria, nu de alta, dar nu vreau sa plateasca ala daune din banii mei... Care din saloane e ala in cauza? Ala mai vechi sau ala mai nou? Ca sunt doua... Chiar, dupa accidentul asta ar fi foarte tare sa intru in frizeria respectiva cu casca in mana...

este frizeria veche!si cand ma gandesc k anul trecut era disperat sa vina motociclisti din krtier la nunta lui! :moron: evident k n a fost nimeni. :scratch: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare sau nu, ce te face pe tine sa crezi ca era virgina in ale accidentelor? :scratch:

 

cam cate accidente ai citit tu pe forum cu fete pilotand motorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...