Sari la conținut

Verau Ktm


porculetz
 Share

Postări Recomandate

B)

Intereseaza-te. Un FE450e este 6889 cu tot cu taxe chiar si cu inmatricularea facuta. :P

Un KTM 450EXC este 7850 fara inmatriculare.

DECI...

Deci... UNDE? :cheers:

 

PS: Nu ca as fi f. interesat acu' ca numa' ce mi-am luat KaTeMeu da' poate "the original poster" si altii ar fi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci... UNDE? :lol:

 

PS: Nu ca as fi f. interesat acu' ca numa' ce mi-am luat KaTeMeu da' poate "the original poster" si altii ar fi... :cheers:

 

 

Moto-Tech Bucuresti. Laurentiu Nedelcu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Intereseaza-te. Un FE450e este 6889 cu tot cu taxe chiar si cu inmatricularea facuta.

:cheers: Mai bine ai citi mai atent. Pretul la Husaberg este FARA TVA, scria mare chiar in tabelul ala. Asa ca mai adauga 19%. Iese 8198. Pretul de 7850 de la KTM este CU TVA (http://www.ktm.ro/450excr).

 

Dragos

Editat de digitallysane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand ktm 250 exc 2t, un motor simplu destul de puternic si foarte usor. Toti care au motoare de la 400 in sus au renuntat la ele pentru variantele 200,250, 300 EXC, merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Mai bine ai citi mai atent. Pretul la Husaberg este FARA TVA, scria mare chiar in tabelul ala. Asa ca mai adauga 19%. Iese 8198. Pretul de 7850 de la KTM este CU TVA (http://www.ktm.ro/450excr).

 

Dragos

 

:cheers:

Rad.

KTM v-a luat mintile. SI MIE. Dar asta nu ma impiedica sa vad si altceva in jurul meu.

 

1. Paneuro nici nu stiu daca mai este dealer Husaberg. Daca mai este este unul foarte scump.

2. Mai repet inca odata. Pretul dat de mine pentru Husaberg este cel corect. Dealer care vinde la acest pret este MOTO TECH BUCURESTI. Dl Laurentiu Nedelcu. Care sunte-ti enduristi trebuie sa il stiti. Este un campion al Romaniei la enduro.

 

Concluzie:

Husaberg este mai ieftina decit KTM la aceiasi cmc.

 

Bafta. :cheers:

 

Eu iti recomand ktm 250 exc 2t, un motor simplu destul de puternic si foarte usor. Toti care au motoare de la 400 in sus au renuntat la ele pentru variantele 200,250, 300 EXC, merita!

 

 

Misto recomandare, dar cred ca nu este pentru un incepator. Un 250 (cred ca are in jur de 40-50 de cai) este mult prea violent pentru inceput. (puterea este livrata cam brutal).

Ceva interesant iese din copil daca il obisnuiesti de acum cu 2 timpi. Il faci campion dupa 3-4 ani de dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KTM v-a luat mintile. SI MIE. Dar asta nu ma impiedica sa vad si altceva in jurul meu.

Pai si eu rad. :lol: Sper ca nu sunt in situatia sa-mi ia mintile o marca de motociclete. Ca observatie, Husaberg sunt o marca pe care o admir foarte mult. De altfel, KTM i-a cumparat tocmai pentru performanta excelenta a motoarelor lor in 4 timpi. Eu nu chestionam calitatea si performanta lor (care sunt excelente), ci acuratetea pretului citat de tine.

Oricum, ca sa revenim la acuratete: pe siteul Mototech este citat un pret de 7428 eur, deci cu putin mai mic decat KTM (in nici un caz de ordinul 1300) http://moto-tech.eu/husaberg/enduro.htm. Este intr-adevar o optiune beton (4 stroke power, baby), dar parca tot pe KTM m-as orienta, din simplul motiv (practic) ca mi se par mai bine reprezentati la nivel de piese/service/comunitate de utilizatori. Dar, strict ca motocicleta, sunt convins ca Husabergul ala este excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu rad. :cheers: Sper ca nu sunt in situatia sa-mi ia mintile o marca de motociclete. Ca observatie, Husaberg sunt o marca pe care o admir foarte mult. De altfel, KTM i-a cumparat tocmai pentru performanta excelenta a motoarelor lor in 4 timpi. Eu nu chestionam calitatea si performanta lor (care sunt excelente), ci acuratetea pretului citat de tine.

Oricum, ca sa revenim la acuratete: pe siteul Mototech este citat un pret de 7428 eur, deci cu putin mai mic decat KTM (in nici un caz de ordinul 1300) http://moto-tech.eu/husaberg/enduro.htm. Este intr-adevar o optiune beton (4 stroke power, baby), dar parca tot pe KTM m-as orienta, din simplul motiv (practic) ca mi se par mai bine reprezentati la nivel de piese/service/comunitate de utilizatori. Dar, strict ca motocicleta, sunt convins ca Husabergul ala este excelent.

 

Cum zici tu. Tu vorbesti teoretic despre pret iar eu iti spun ca am discutat cu cei de la Husaberg si pretul este 6900 pentru FE4540e. O diferenta de aproape 1000 euro fata de KTM.

Tu compari KTM 450 EXC cu Husaberg 450 FORCE.

Ca in multe cazuri avem teoreticieni imbatabili.

Fara suparare.

Ionut Radulescu

:lol:

 

PORCULETZ, daca ai bani cumpara KTM. Daca nu, HUSABERG si de restul echipament. Amandaoua sunt super motociclete si sunt prea mult pentru ce iti trebuie tie. Oricum timp mai ai pana la 18ani sa te gandesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la chestia de mai sus..."KTM-urile nu-s cele mai bune"...se poate sau poate ca nu-i asa ?!? :cheers:

oricine ce-ar zice,si asta nu pt ca am eu KTM, dar KTM are traditie si rezultate ... :cheers: ...

:lol:

:crack:

 

 

Aici facem o franare...KTMu are traditie??? A fost odata ca niciodata cand in locul unde e acum firma KTM a fost irba verde...japonezii au facut bikeurile offroad...ieri am vazut un Honda XL din anii 197? si acum suna bine motoru...cine a vazut un KTM din anii 197? ma rog sa fie din 198? si merge bine????

Nu am nimic impotriva KTM dar daca pot sa aleg..atunci aleg ceva din Japonia.

Si de ce sunt atati KTM in europa? vama...numai pretul e mai bun restul e acelas sau mai naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i adevarat, KTM-ul e bun, fiabil si ieftin (fata de japoneze).

Sa nu uitati ca daca aveti nevoie de o piesa la o japoneza costa de 3x cat la KTM si vine intr-o luna.

Si eu vroiam sa-mi iau yamaha, dar acum nu regret ca mi-am luat KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei motor de mers la pescuit

Daca vrei motor pe care sa-l scoti oricand din garaj si sa te dai imediat

Daca nu-ti place culoarea portocalie

Atunci ia-ti o japoneza

Daca vrei sa te dai pe hard enduro

Daca sti sa te dai pe hard enduro

Atunci ia-ti un KTM

 

Motor ca de tractor (trage cel mai bine de jos), ansamblu cutie-ambreiaj cel mai placut de utilizat, piese ieftine - in special cele banale (plasticele) care se traumatizeaza primele......

 

La enduro KTM e cel mai bun, la motocross insa (in special la doi timpi) japonezele sunt mai cautate fiindca regimurile inalte de lucru le avantajeaza

 

La Adventure nu ai de ales decat KTM (LC4 si LC8)

post-2175-1151097705_thumb.jpg

Editat de univet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei motor de mers la pescuit

Daca vrei motor pe care sa-l scoti oricand din garaj si sa te dai imediat

Daca nu-ti place culoarea portocalie

Atunci ia-ti o japoneza

Daca vrei sa te dai pe hard enduro

Daca sti sa te dai pe hard enduro

Atunci ia-ti un KTM

 

Motor ca de tractor (trage cel mai bine de jos), ansamblu cutie-ambreiaj cel mai placut de utilizat, piese ieftine - in special cele banale (plasticele) care se traumatizeaza primele......

 

La enduro KTM e cel mai bun, la motocross insa (in special la doi timpi) japonezele sunt mai cautate fiindca regimurile inalte de lucru le avantajeaza

 

La Adventure nu ai de ales decat KTM (LC4 si LC8)

 

Nu are nici un rost cearta asta "ce e mai bun"...cine vrea cumpara KTM..sau orice...sa facem enduro tari, sa avem o viata frumoasa fara accidente grave...etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci! :lol:

pentru oras ce ktm e ok? pentru o fata. nu ca mi-as cumpara acum dar sa stiu spre ce tind. ktm sa fie. :cheers:

multumesc!

 

DUKE 2, super duke...640 supermotto, exc supermotto

cu alt ktm nu prea ai c face in oras....e aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Is faine Duke-urile ! Mias lua unu din ala, da nus prea scumpe ? :rolleyes:

 

 

Hotraste-te !Ori enduro ori supermoto. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine ia-ti din fiecare cate una... si mai precis: o comunista sa inveti mecanica, o vitezana sa ai adrenalina vitezei, un hard enduro sa ai adrenalina noroaielor si padurilor , un choper pentru placerea plimbarii pe sosele si un supermoto sa te fatzai prin oras... si asa toata lumea e multumita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma porculetz o sa ajungi la scuter....... :smoke:

 

Daca ai idee despre motociclete si ai mai mers macar de proba eu zic ca cel mai bine ar fi ceva de 450..... un enduro (si ktm450 e ok) sau alteva.Avand in vedere ca eti incepator cel mai bun este enduro, o sa poti merge si pe asfalt si pe munte (ceva mai soft, dar oricum mai hard nici nu stii acum).

 

250cc in doi timpi - prea usor si puternic

600cc 4timpi - prea greu pentru inceput

 

Cat despre ideea cum ca cei de la KTM ar construi cele mai bune moto,....... nu cred..... nu cred ca putem stabili exact care moto este cea mai tare.Este clar ca sunt cativa constructori care detin suprematia ,iar dupa parerea mea sunt cam la egalitate.Diferente intre motociclete este in fuctie de model pret tip etc.

Daca poate cineva sa-mi spuna si mie care sunt mai buni Yamaha sau Honda ma va lumina si pe mine.

 

Salut si iti doresc distractie maxima indiferent de ce moto vei alege..... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

my two cents

 

ca-ti iei Husa ... ca-ti iei ktm m-ai putin important (cu toate ca ai lu' MotoTech s-ar bucura)

ce-i important e ca nu te-ai dat (legal) cu un asa motor si TE VEI ÎNVELI CU EL ...

 

ia-ti ceva mai domol si nu te mai uita la motoare care si-ntr-a 4a te ridica pe-o roata

 

my two cents

 

[du-te p'în Voluntari si vezi ce zic bosorogii aia si SA FII SIGUR ca nu vor încerca sa-ti vînda o fiara de la ei din curte]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...