Sari la conținut

Vanatoare De Scuteristi Fara Acte Si Fara Permise


cubbusiness
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea.

Am auzit de la 2 persoane ca Sambata seara la Observator au aratat un reportaj in care niste politisti opreau in Bucuresti , parca pe Chitila, scuteristi sa verifice daca sunt inscrise vehiculele si daca au permise de conducere.

Cica le-au dat amenzi si le fac dosare penale. Ati vazut reportajul ?

 

 

post-9760-1148234493_thumb.jpg

Editat de cubbusiness
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DA IN SFARSIT! se inra in legalitate si scuterele vandute pe piata neagra si gri vor crea probleme posesorilor!

NE DORIM ZILNIC ASTFEL DE RAZII!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut ieri un reportaj asemanator (nu mai stiu pe ce post)dar actiunea se petrecea in Craiova...

Cica prinsesera vreo 15 indivizi care conduceau in ilegalitate (scutere neinmatriculate sau nu aveau permis)

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de chestia asta,Da eu oricum nu mai merg ca sa ars ceva pe la instalatie si nu mai am claxon, semnale.

Oricum este inmatriculat si nu am probleme pana la noul decret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut reportajul, si sper sa fie numai un inceput. Poa'sa fie strada plina de scutere sui nu le am treaba, numai sa aiba carnete baietii. Nu le doresc inmatricularea, ca asa le ia statul banii, da' sa stie sa conduca si sa aiba frica de luarea carnetului.

In reportaj au zis ca au confiscat vreo 25 de scutere si au facut dosare penale la "rideri". Singura observatie: imi pare ca mai toti au fost conlocuitori de culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca sunt melcii dupa ploaie asa s`au inmultit scuterele neinmatriculate si conduse fara casca prin bucuresti...eram azi la TNB in fata,ajutam un prieten care avea probleme cu lantul si au trecut cel putin 15 scutere intr`o ora neinmatriculate conduse de diversi fara casti,fara echipament nici macar manusi de bicicleta ceva...de unde ati aparut frate toti? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

sa vina la mine sa-mi faca dosar penal ca ma prapdesc de ras pe jos :lol: :ok: :P

 

am mai spus-o shi o repet pentru aia care habar nu au sa interpreteze legislatzia: NICIODATA UN PROCUROR NU O SA FIE DE ACORD CU INCEPEREA URMARIRII PENALE PENTRU ASHA CEVA!!! :P :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, matale ai permis macar ;)

 

on-topic:

Da, am prins si eu cred ca ultimul sfert din reportaj. Poate a fost cineva pe faza si are captura video la asa ceva.

 

Cat despre scutere cu panarame pe ele, pai am vazut deja ca dracu de multe, cu tot soiu de oameni pe ele, si evident fara casca. Idiots.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

sa vina la mine sa-mi faca dosar penal ca ma prapdesc de ras pe jos :P :P :rose:

 

am mai spus-o shi o repet pentru aia care habar nu au sa interpreteze legislatzia: NICIODATA UN PROCUROR NU O SA FIE DE ACORD CU INCEPEREA URMARIRII PENALE PENTRU ASHA CEVA!!! :rose: :rose: :eek:

 

Sunt de acord! Insa daca esti in regula poti scapa de multe nopti nedormite...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :ok: :lol:

 

PS - Totusi ce se poate face daca el circula cu viteza legala, are si permis, are si scuterul inmatriculat, dar cand il vezi cum conduce ca un bou, fara sa semnalizeze, ocoleste canalele din scurt, jaloane printre dungile discontinue dintre benzi si altele care-l fac un dezastru gata sa se intample? Ati vazut se intampla si cu motocicletele, pentru ca nu trebuie sa ai scuter sau moped sa fi inconstient... Ca nu poarta casca, asta e problema lui, o face pe propria-i piele (ca si mine de altfel -> RUSINE, sper sa-mi pot cumpara cat de curand), dar sa nu mearga ca un imbecil si sa puna viata altora in pericol!

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu o parte din reportaj...si nu inteleg 1lucru...

de ce e toata incurcatura asta cu scuterele de 50cc ? unele se inmatriculeaza.. altele nu... la unele trebuie permis... etc. etc. mi se pare o prostie. daca toate au 50cc si sunt limitate la 45km/h pai sa fie pentru toate scuterele aceeasi lege.

 

oricum, la noi, in giurgiu daca nu ai permis la scuter. iti face dosar penal.... nu ii intereseaza ca ai foaie d-aia (ca cea de la peugeot).

 

si oricum... nu e chiar asa greu sa obtii A1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vazut si tatal meu la Tv chestia cu raziile si a sunat un politist de la circulatie..Nu trebuie permis maxim 7cp si 49cc.,Inmatriculat OBLIGATORIU si Casca in cap.

Raziile s-au facut ca in bucuresti au ajuns prea multe scutere furate in special din italaia.

Asa ca NU va luat scutere furate ca va baga astia la facultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primim vesti si din SLATINA, singurii care merg legal fara inmatriculare si fara permis sint GoPOP!!!

Multumim POLITIEI ROMANE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ci in sfarsit incepe sa se aplice legea!!!

Iar acesta speram sa fie doar inceputul si pana in Septembrie sa invatam in sfarsit ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cei cu scutere peugeot nu merg legal fara inmatriculare si fara permis ?

 

BA DA!!!

 

 

Eu cred ca chestia asta pare a fi reclama GOPOP

 

RECLAMA PE FATZA!!! ;) :lol: :ok:

 

IN CARTEA DE IDENTITATE DE LA PEUGEOT SCRIE CLAR MOPED, DA GOPOP SE FACE CA A CAM UITAT!!! :P :P :rose:

SA NU INCEP IAR SA-I EXPLIC DE CATE ORI SUNT MAI BUNE SCUTERELE PEUGEOT DECAT CE VINDE EL :rose: :rose: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA DA!!!

RECLAMA PE FATZA!!! :rose: :rose: :rose:

 

IN CARTEA DE IDENTITATE DE LA PEUGEOT SCRIE CLAR MOPED, DA GOPOP SE FACE CA A CAM UITAT!!! :eek: :P :lol:

SA NU INCEP IAR SA-I EXPLIC DE CATE ORI SUNT MAI BUNE SCUTERELE PEUGEOT DECAT CE VINDE EL :lol: :lol: :lol:

Adevarat spuii

Gopop macar daca aveati niste scutere calitative gen Aprilia,Gilera,Peugeot,Piaggio,etc

Pai pun pariu ca un Piaggio Nrg din 1994 :lol: este mai bun la orice decat scuterele voastre amarate de 2 lei care le luati din china pe 400 de dolari(Nu ma contrazice ca am gasit) ;)

 

Cred ca cu raziile astea ati vrut sa demonstrati ca ptr faimoasele scutere Gopop nu trebuie Permis si nici inmatriculare.

Tu vrei sa compari Gopop cu Peugeot :ok: :P :P

Editat de Costy_Clipcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pun pariu ca un Piaggio Nrg din 1994 :ok: este mai bun la orice decat scuterele voastre amarate de 2 lei care le luati din china pe 400 de dolari(Nu ma contrazice ca am gasit) :lol:

 

ai fost pe aproape!!! :P :P :rose:

 

BT49QT-10 SKD FOB$380

 

BT50QT-9M SKD FOB$372

 

 

 

 

INSA, trebuie apreciat efortul pe care-l depune, precum shi banii investitzi pentru a crea un brand din gopop!!! aici merita tot respectul!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum mai astept ceva:ziua in care n-o sa se mai omologheze niciun vehicul fara pedale pe post de ciclomotor.

Dar cu rabdare se face si asta.Mai intai sa nu se mai ia spaga la RAR si pe urma se rezolva.

Si daca are cineva de gand sa se lanseze in discutii contradictorii (aviz amatorilor) va spun de acum:zapt.trecuta am fost la RAR in Bucale sa-mi rezolv un cosciug de Dacie si amprins o discutie la standul moto pe tema asta.Pacat ca n-am avut ceva de inregistrat la mine ca sa fi vazut tambalau dreaq`.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si amprins o discutie la standul moto pe tema asta.Pacat ca n-am avut ceva de inregistrat la mine ca sa fi vazut tambalau dreaq`.

 

poa sa faca ei cat tambalau vor ;)

 

atata timp cat legislatzia permite, de ce nu??? :lol: :ok: :P

shi hai sa fim serioshi, pe langa scaparile legislatziei din domenii serioase ca evaziune fiscala shi alte asemenea, discutzia asta pare un mizilic!!! atata timp cat pushtanii cretini care merg fara casca pe scutere sa nu patzeasca ceva!!!

 

dar nici politzia nu face nimic!!! in loc sa-i arda la buzunar ori decate ori i prind fara casca, se fac ca nu observa!!! daca l-ai arde de vro 2-3 ori cu o amenda usturatoare shi se raspandeshte zvonul, sa vezi cum poarta totzi casca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primim vesti si din SLATINA, singurii care merg legal fara inmatriculare si fara permis sint GoPOP!!!

Multumim POLITIEI ROMANE!

 

Primim vesti din Romania. Chinezariile cunoscute sub numele de Gopopo nu sunt singurele care merg legal fara inmatriculare si fara permis

 

N-am zis niciodata cat valoreaza sau cat nu valoreaza scuterele voastre dar dezinformarea nu face bine la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, nu am avut treaba pana acum cu moto, mai ales scuter, acesta fiind practic ce ma intereseaza.

Am un prieten si mia zis ca are de vanzare unu, de "caroserie" nu mi-a zis ce e, dar mia zis ca ia pus un motor de aprila si ca are "cam 15 CP" si ca e putin zgariat....

Hmmm, e o afacere proasta, nu? Ce trebuie sa aiba scuterul, talon etc sa fie sau nu inmatriculat, ce imi trebuie sa-l inmatriculez, ca nu vreau sa am probleme...

Daca nu e o afacere proasta, eu nu am vazut "scula", trebuie sa am pe cineva cunoscator, sa-mi zica ca e OK...cum fac?

Daca e o afacere proasta....und egasesc un scuter SH(pe bikeshop.ro?) pe la maxim 450euro, de inceput, pasiunea mea fiind masinile....modificate ;) dar daca tot are motor....nu mai pot astepta pana la 18 ani

PS intro luna FIX fac 16 ani, cat e scoala de A1, ce scoala in recomandati, cat dureaza, pana la cati cmc mere....niste detalii, si mai spuneti-mi "chestii :lol: " de inceput sa ma introduceti in domeniu, pe urma astept si detalii despre tuning

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...