Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti. Am o chestie care ma framanta teribil. De cand mi am schimbat uleiul (MOTUL...ca si cel dinainte de altfel) am vazut ca motorul merge in jurul a 90 grade. Motorul il am de asta toamna si atunci mergand cu el nu urca peste 82 grade. Acum ruleaza intre 82(rar) catre 90 92 dc trag tare de ea. Motocicleta Honda Shadow VT750 C2.

Sunt normale temperaturile, la voi cum stau motoarele.

 

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti. Am o chestie care ma framanta teribil. De cand mi am schimbat uleiul (MOTUL...ca si cel dinainte de altfel) am vazut ca motorul merge in jurul a 90 grade. Motorul il am de asta toamna si atunci mergand cu el nu urca peste 82 grade. Acum ruleaza intre 82(rar) catre 90 92 dc trag tare de ea. Motocicleta Honda Shadow VT750 C2.

Sunt normale temperaturile, la voi cum stau motoarele.

 

 

Multumesc.

 

Hehee.. inginere! Veni vara si pe la Craiova?

Se-ncing Virogutele calorifer, mai bine ca n-avem indicatoare de temperatura.

Salutari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti am un 750 ACE si as vrea si eu niste tobe faine. PE unde pot gasii ceva frumos(no ebay), aveti vreunul dintre voi asa ceva? Sau si a modificat cineva tobele stock ca sa sune, si nu ma refer aici la dat 3 4 gairi ci mai degraba la scos silencere din toba samd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti am un 750 ACE si as vrea si eu niste tobe faine. PE unde pot gasii ceva frumos(no ebay), aveti vreunul dintre voi asa ceva? Sau si a modificat cineva tobele stock ca sa sune, si nu ma refer aici la dat 3 4 gairi ci mai degraba la scos silencere din toba samd

/index.php?showtopic=515359, eI face t0be cum vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Am o chestie care ma framanta teribil. De cand mi am schimbat uleiul (MOTUL...ca si cel dinainte de altfel) am vazut ca motorul merge in jurul a 90 grade. Motorul il am de asta toamna si atunci mergand cu el nu urca peste 82 grade. Acum ruleaza intre 82(rar) catre 90 92 dc trag tare de ea. Motocicleta Honda Shadow VT750 C2.

Sunt normale temperaturile, la voi cum stau motoarele.

 

 

Multumesc.

Hai sa scriu si aici .... temperatura pe care tu o citesti este a uleiului si nu a lichidului de racire (termometrul este montat pe baia de ulei) ... si orice temperatura peste 80 grade si sub 100 grade (si sa ma corecteze cineva daca gresesc) este normal ... inca nu sunt convins ca ai cumparat uleiul care trebuia (cel pe care eu l-am folosit) ,dar pe de alta parte nici eu nu ma prea pricep ...

 

 

PS: daca ajungi la intrunirea Shadow am sa te rog sa lasi un mesaj ca eu sa iti aduc cea ce mai am de la ea (in principiu acele "distantere" de la placutele de frana cred ca deja le poti monta)

 

PS: pentru tobe ai deja raspuns si recomand si eu (am vazut ce lucreaza si "place ochiului")

 

Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa scriu si aici .... temperatura pe care tu o citesti este a uleiului si nu a lichidului de racire (termometrul este montat pe baia de ulei) ... si orice temperatura peste 80 grade si sub 100 grade (si sa ma corecteze cineva daca gresesc) este normal ... inca nu sunt convins ca ai cumparat uleiul care trebuia (cel pe care eu l-am folosit) ,dar pe de alta parte nici eu nu ma prea pricep ...

 

 

PS: daca ajungi la intrunirea Shadow am sa te rog sa lasi un mesaj ca eu sa iti aduc cea ce mai am de la ea (in principiu acele "distantere" de la placutele de frana cred ca deja le poti monta)

 

PS: pentru tobe ai deja raspuns si recomand si eu (am vazut ce lucreaza si "place ochiului")

 

Salut

Salut!....:P Sar'mana pentru raspuns.

 

Am aflat, este normal, asta pentru ca eu am mers cu ea cand era mai racoare afara si de aceea nu urca peste 80. Am vazut ca, spre exemplu acum daca merg cu ea pe seara sta tot in 80, si plus de asta temperatura pe baie nu coincide cu cea a lichidului de racire. Dar de, imi place mult, vreau sa am grija de ea si voiam sa fiu sigur ca nu i-am facut ceva.

Ulei am pus tot MOTUL 5100 15W50 :).

 

Cat despre tobe, acum astea sunt cele ce ma framanta acum. Imi e teama ca punand asa ceva sa imi modifice parametrii de evacuare si sa ajunga motorul sa merga prea sarac (ca si amestec ma refer.)

Oi vedea....inca sunt in stadiul de documentare.

 

Iti multumesc pt raspuns si pt tot....O zii faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare: vreau sa-mi schimb fisele la mobra si nu stiu daca exista fise speciale de Honda Shadow VT600. si daca exista de unde le pot lua? ah...si de unde pot face rost de o cheie pentru a putea scoate bujiile din cilindrii din fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare: vreau sa-mi schimb fisele la mobra si nu stiu daca exista fise speciale de Honda Shadow VT600. si daca exista de unde le pot lua? ah...si de unde pot face rost de o cheie pentru a putea scoate bujiile din cilindrii din fata?

 

poti pune si fise auto iti recomand marca "tesla " sunt unele cehesti trb sa mai mesteresti nitel la ele dar sunt ok , in afara de cheie trb sa te mai dotezi si cu un furtun de cauciuc cu diametrul cit al bujiilor o sa ai nevoie si la extractie cit si la pus bujiilor .cheie se gaseste in orice trusa mai serioasa de tubulare :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cheie pt bujii in trusa de scule care o are motoru...eu asa l-am luat, cu tot cu trusa respectiva.la extractie nu imi tre furtun ca iasa in cheie si o bag cu cheia..bafta la munci.

 

asfalt uscat tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheie de bujii,gasesti si la una din reprezentantele Louis.Si cred ca au inauntru,si garnitura aia de cauciuc,ca sa retzina bujia.Vvezi ca-s cel putzin 2 dimensiuni de bujii...Deci,si de cheie.Ai grija de care-ti iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Caut o aripa,pt honda c2 american clasic 1997.Sa nu fie modificata,dau la schimb aripa mea care este taiata,in dreptul suportilor care o sustin si eventual dif in bani,sau o cumpar.Si bere bineinteles,numai bine.Multumesc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare: vreau sa-mi schimb fisele la mobra si nu stiu daca exista fise speciale de Honda Shadow VT600. si daca exista de unde le pot lua? ah...si de unde pot face rost de o cheie pentru a putea scoate bujiile din cilindrii din fata?

Cu schimbul bujiilor si cu alte reparatii minore (momentan) te pot ajuta eu. Am un spatiu inchiriat pe Pantelimon Nr.1 (unde se intalneste Pantelimon cu Ziduri mosi). Ma poti contacta oricand 0767. 743.816.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am un shadow de 600 si la ultima plimbare a inceput sa imi dea rateuri, adica pusca toba in timpul mersului, s-a intamplat de 2 ori la o viteza de 50 -60 km la ora. As vrea sa va intreb daca stiti care ar fi motivul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut!

Intrebare pt posesorii de shadow 600: Are careva instalat soclu pt bricheta? Apar probleme la instalatia electrica? - Vreau sa alimentez un GPS

Am eu instalat, de vara trecuta, cand am fost la un drum mai lung, e cel de la Louis cu siguranta de protectie si legat direct pe borne la baterie, nu au fost probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am un shadow de 600 si la ultima plimbare a inceput sa imi dea rateuri, adica pusca toba in timpul mersului, s-a intamplat de 2 ori la o viteza de 50 -60 km la ora. As vrea sa va intreb daca stiti care ar fi motivul?

 

Daca se intampla la decelerare este ceva normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zua buna la toata lumea!

m-ar interesa niste tobe(evacuari), pt vt 600 c...

are cineva de vanzare...de dat :cheers:??

 

am eu SILVER TAIL de vanzare , le am pe motoreta , vreau sa imi fac unele custom si le vand pe astea ce le am acum pe motor .

Mesaj completat

am eu SILVER TAIL de vanzare , le am pe motoreta , vreau sa imi fac unele custom si le vand pe astea ce le am acum pe motor .

uite si poze cu ele

post-9934-1276938962_thumb.jpgpost-9934-1276938979_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...