Sari la conținut

BURSA LOCALA Bihor


ernorban
 Share

Postări Recomandate

chiar nu ii furat ii luat de la un cimitir (de masini si motoare) din Italia.....

cum ii zice la cimitir?Milano, Roma? : :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

Cumpar geaca textil, de preferat touring. Daca nu vinde nimeni sau nu ma poate indruma spre un magazin sau spre cineva care aduce de dincolo, poate ma ajutati macar de ce marime as avea nevoie: am 1,95, 105 kg.

 

Am vazut ca la haine se pune marimea sau L, XL etc. sau 54, 60 etc. Sincer, as fi vrut sa probez in magazin, dar nu aveau o marime care sa-mi fie buna.

 

In alta ordine de idei, imi iau saptamana asta un Suzuki Freewind de 650cmc, am luat o casca Airoh flip-up SV55, si inca ceva protectii. Abia astept sa ne vedem pe strada. :( Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Cumpar geaca textil, de preferat touring. Daca nu vinde nimeni sau nu ma poate indruma spre un magazin sau spre cineva care aduce de dincolo, poate ma ajutati macar de ce marime as avea nevoie: am 1,95, 105 kg.

 

Am vazut ca la haine se pune marimea sau L, XL etc. sau 54, 60 etc. Sincer, as fi vrut sa probez in magazin, dar nu aveau o marime care sa-mi fie buna.

 

In alta ordine de idei, imi iau saptamana asta un Suzuki Freewind de 650cmc, am luat o casca Airoh flip-up SV55, si inca ceva protectii. Abia astept sa ne vedem pe strada. :( Numai bine.

 

salut,bine ai venit,

incearca pe clujului 207 et 2,io personal n-am fost p-acolo inca da ziceau baietii ca gasesti de toate,calitate si la preturi bune.Vezi pe forum,la topic "Daca aveti drum treceti pe la mine" sau pe site. www.speedmotor.ro

Editat de RaitaMC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Cumpar geaca textil, de preferat touring. Daca nu vinde nimeni sau nu ma poate indruma spre un magazin sau spre cineva care aduce de dincolo, poate ma ajutati macar de ce marime as avea nevoie: am 1,95, 105 kg.

 

Am vazut ca la haine se pune marimea sau L, XL etc. sau 54, 60 etc. Sincer, as fi vrut sa probez in magazin, dar nu aveau o marime care sa-mi fie buna.

 

In alta ordine de idei, imi iau saptamana asta un Suzuki Freewind de 650cmc, am luat o casca Airoh flip-up SV55, si inca ceva protectii. Abia astept sa ne vedem pe strada. :( Numai bine.

 

sau poti incerca la Oliver's pe mestersugarilor vizavi de brutaria Cidor din Iosia, sau reprezentanta suzuki din Debrecen, la intrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi baieti. Ca s-o iau in ordine, am fost pe Clujului, dar bineinteles ca geci touring nu se gasesc, pentru ca toti baietii isi cumpara echipamente si motociclete sport, pentru ca toata lumea la noi aicea se crede Rossi. La Oliver's mi s-a spus senin ca o geaca touring costa 10 milioane (n-am prea avut timp de povesti pt ca eram in intarziere la poligon). Abia astept sa dau o fuga pe Razboieni, pentru ca mi-e in drum spre casa, si nu stiam de magazin. Dar cel mai probabil, o sa astept sa imi vina motorul si apoi sa dau o fuga pana in Debrecen sa vad si preturile de acolo.

 

Asfalt uscat la toti si grija mare pe Borsului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau mai poti incerca si acolo langa Biserica Cu Luna ... cum vii dinspre Primarie sa mergi spre Universitate dupa Biserica pe partea stanga au si niste motoare inauntru in magazin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau mai poti incerca si acolo langa Biserica Cu Luna ... cum vii dinspre Primarie sa mergi spre Universitate dupa Biserica pe partea stanga au si niste motoare inauntru in magazin

Adica pe Avram Iancu,vis-a-vis de Byblos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi dragilor. In sfarsit am gasit o geaca touring pe marimea mea. Incredibil. Am luat o Rush-M marimea 3XL, de la Nomad, cu 360 de lei. Nu am experienta in domeniu, dar aveau marfa buna, si la preturi bune. Geaca e din Gore Tex, cu protectii soft, banuiesc, pentru ca nu sunt protectiile care le-am mai vazut pe gecile sport. Eventual, puteti sa-mi spuneti parerile voastre, sa-mi spuneti ca am dat prea mult pe ea, ca dincolo era mai ieftin, ca protectiile trebuiau sa fie din carbon, etc.

 

Dar din cate am vazut eu, majoritatea gecilor de touring au protectii soft. Eventual, sa-mi spuneti daca stiti cum este ca rezistenta Gore Texul fata de Cordura.

 

Sper totusi ca am facut o afacere buna cu geaca asta. Mie cel putin imi place, e comoda, si abia astept sa o port cu motorul sub mine, la un drum pana in CJ dus-intors. :( Astept comentariile voastre. Apropo, o sa dau o fuga pana la Oliver's, ca acolo o geaca era 1000 RON, si sa fac o comparatie calitate-pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi dragilor. In sfarsit am gasit o geaca touring pe marimea mea. Incredibil. Am luat o Rush-M marimea 3XL, de la Nomad, cu 360 de lei. Nu am experienta in domeniu, dar aveau marfa buna, si la preturi bune. Geaca e din Gore Tex, cu protectii soft, banuiesc, pentru ca nu sunt protectiile care le-am mai vazut pe gecile sport. Eventual, puteti sa-mi spuneti parerile voastre, sa-mi spuneti ca am dat prea mult pe ea, ca dincolo era mai ieftin, ca protectiile trebuiau sa fie din carbon, etc.

 

Dar din cate am vazut eu, majoritatea gecilor de touring au protectii soft. Eventual, sa-mi spuneti daca stiti cum este ca rezistenta Gore Texul fata de Cordura.

 

Sper totusi ca am facut o afacere buna cu geaca asta. Mie cel putin imi place, e comoda, si abia astept sa o port cu motorul sub mine, la un drum pana in CJ dus-intors. :( Astept comentariile voastre. Apropo, o sa dau o fuga pana la Oliver's, ca acolo o geaca era 1000 RON, si sa fac o comparatie calitate-pret.

 

Gaeca Gore Tex la 100 de euro? E super ieftin. Pe louis o geca Gore Tex incepe undeva la 300-400 de euro(pana la 1500 de euro).

 

Gore tex nu seamana cu Cordura. Cordura este un material textil(un fel de Nylon) foarte rezistent. Iar Gore Tex este o membarana care se situeaza intre 2 straturi de material textil si are multe milioane de pori care permite sa iesa transpiratia dar impiedica sa intra apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am echipament complet RUSH M si sunt multumit de el, rezista la ploaie ce e adrevarat nu am mers sute de km prin ploaie dar rezista bine. Eu am dat ceva mai mult pe geaca dar e OK ca si pret si la Oliver's sunt produse faine de acolo am luat o geaca HELD pt vara si urmeaza pantalonii si pretul este super bun la OLI, nu este in plus nimic fata de ce e in germania la pret ma refer.

 

Sa o folosesti sanatos ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi dragilor. In sfarsit am gasit o geaca touring pe marimea mea. Incredibil. Am luat o Rush-M marimea 3XL, de la Nomad, cu 360 de lei. Nu am experienta in domeniu, dar aveau marfa buna, si la preturi bune. Geaca e din Gore Tex, cu protectii soft, banuiesc, pentru ca nu sunt protectiile care le-am mai vazut pe gecile sport. Eventual, puteti sa-mi spuneti parerile voastre, sa-mi spuneti ca am dat prea mult pe ea, ca dincolo era mai ieftin, ca protectiile trebuiau sa fie din carbon, etc.

 

Dar din cate am vazut eu, majoritatea gecilor de touring au protectii soft. Eventual, sa-mi spuneti daca stiti cum este ca rezistenta Gore Texul fata de Cordura.

 

Sper totusi ca am facut o afacere buna cu geaca asta. Mie cel putin imi place, e comoda, si abia astept sa o port cu motorul sub mine, la un drum pana in CJ dus-intors. :laugh: Astept comentariile voastre. Apropo, o sa dau o fuga pana la Oliver's, ca acolo o geaca era 1000 RON, si sa fac o comparatie calitate-pret.

E OK :laugh: dar.... sa ai grija la spalare ca se poate distruge MEMBRANA ! ;) . Nu se spala in masina cu detergent obisnuit... eu nu am stiut si dupa 2-3 spalari am observat ca io apa pe ici pe colo la ploi mai serioase ;) . Se spala cu detergent special pentru GoreTex si ca sa ai extra protectie se da si cu un sprei care tine apa la supafata pe material.Det si spreiu le gasesti la Oliver dar nu sunt asa ieftine...cateva zeci..de RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intr-adevar, n-o fi Gore Tex, dar m-a luat valul si am reprodus ce mi-a zis tanti de la magazin. Probabil e polyester, rezistent la ploaie. Oricum, pt mine e super OK. Sper ca si protectiile alea dintr-un plastic cam flexibil sa faca treaba buna in caz de doamne fereste.

 

Acuma ca am geaca si casca, trebuie sa iau si niste manusi. Aveti ceva recomandari? In primul rand, trebuie sa ma gandesc si la pret, sa nu fie ceva peste 2 mil max. In al doilea, am vazut manusi catalogate de touring, altele de racing. Bineinteles, pe cele touring sunt protectii soft (cel putin cele pe care le-am vazut eu), insa o fi gradul de confort mai mare? Si ce sa fie, manusi textile sau piele? Eu am vazut manusi piele cu protectiic arbon la 150 de lei la nomad. Erau ele mai sport, si de aia vreau sa vad daca cumva devin incomode dupa un anumit timp, drum mai lung adica.

 

OK. Mersi dragilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu personal mi-am liuat 2 perechi de manusi:

una din panza pentru vara

si una din piele pentru sezonul mai rece.

amandoua perechile au protectii din carbon si nu le simt a fi icomode, chiar daca nu am facut drumuri lungi.

oricum sfatul meu este sa le probezi bine inainte de a le cumpara (strange un ghidon in mana cu ele sa vezi cum iti vin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intr-adevar, n-o fi Gore Tex, dar m-a luat valul si am reprodus ce mi-a zis tanti de la magazin. Probabil e polyester, rezistent la ploaie. Oricum, pt mine e super OK. Sper ca si protectiile alea dintr-un plastic cam flexibil sa faca treaba buna in caz de doamne fereste.

 

Acuma ca am geaca si casca, trebuie sa iau si niste manusi. Aveti ceva recomandari? In primul rand, trebuie sa ma gandesc si la pret, sa nu fie ceva peste 2 mil max. In al doilea, am vazut manusi catalogate de touring, altele de racing. Bineinteles, pe cele touring sunt protectii soft (cel putin cele pe care le-am vazut eu), insa o fi gradul de confort mai mare? Si ce sa fie, manusi textile sau piele? Eu am vazut manusi piele cu protectiic arbon la 150 de lei la nomad. Erau ele mai sport, si de aia vreau sa vad daca cumva devin incomode dupa un anumit timp, drum mai lung adica.

 

OK. Mersi dragilor.

 

 

nu sunt incomode deloc la drum lung chiar daca au protectii din carbon cum spune si mjr sa le incerci la un ghidon ca acolo simti daca te deranjaza sau nu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu vrea nimeni la promotie?

 

ulei mobil 1 T4 15w40

 

in magazine 4l sunt la 180 ron

ii dau la 100 ron sau la schimb (imi tb mansoane si capete ghidon)

 

0729.059.019

 

vopsitorie nu vinde nimeni? :lol: vreau motoru cat mai repede gata

Editat de alexanderraz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vrea nimeni la promotie?

 

ulei mobil 1 T4 15w40

 

in magazine 4l sunt la 180 ron

ii dau la 100 ron sau la schimb (imi tb mansoane si capete ghidon)

 

0729.059.019

 

vopsitorie nu vinde nimeni? :) vreau motoru cat mai repede gata

 

vreau eu uleiu daca mi bun la motor ca nu ma prea pricep,numai ca sapt viitoare sint in germania,nu stiu cind ma intorc sa ne intilnim,eventual miine cind plec te sun si ne intilnim in oradea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...