Sari la conținut

9 iunie 2006 - Am Inaugurat Aprilia


hell biker
 Share

Postări Recomandate

Ingrediente:

 

-Mambo Italiano

-eu(dobitoc neatent) :sick:

 

 

Conditii:

 

-50-60 km/h

-sine de tramvai

-carosabil udat de supercom :banana: :D :banana:

 

Urmari:

 

MARE BUF

 

Alte urmari:

 

-deget mare de la mana stanga fracturat(cum dreaq nu stiu ca io am cazut pe dreapta);ghips :banana: (doua saptamani pe bara)

-genunchi zdrelit

-carena zgariata

-pedala de frana indoita

-geaca jupuita

-borcanul cu mancare pentru pranz contaminat cu fel de fel de chestii care se aflau prin rucsac.

 

:banana: :baldy: :blbl: :blbl: :peace: :drink: :kick: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE CAUTAI PE LINIILE DE TRAMVAI UDE?

 

 

Banda unu era ocupata in intregime de masinile pietarilor de la Obor :banana: :D :banana: :banana: :banana:

Desi e oprirea interzisa.

Am incercat sa ma teleportez da n-a mers. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refacere rapida, George! Imi pare rau.

 

SFAT GENERAL. Atentie IMENSA ce puneti in rucsac/ ghiozdan!! Ca daca e vreo cazatura la care te duci si pe spate, ai mari sanse (daca nu-ti zboara din rucsac continutul) sa dai cu spatele de ele! Si NU E BINE!! Topcase sau tankbag daca ai de carat altceva decat tzoale sau vreun sanvis usor "deformabil" , cred ca ar fi cel mai recomandat - cu prima ocazie cand iti permiti (valabil pt toata lumea in general - ma bate si pe mine gandu'... da' mi-e ca ma costa mai mult topcaseu' decat Minsku' cel putin pe mine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refacere rapida, George! Imi pare rau.

 

Atentie IMENSA ce puneti in rucsac/ ghiozdan!!

 

 

He, he....Borcanul e de plastic.Dar de la impact s-a deformat si i-a sarit capacul.Atunci mancarea de fasole s-a luat la cearta cu ce dreaq mai era p-acolo prin rucsac. :banana: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: shti faza cu cei care au cazut shi cei care 'or cadea.... noi totzi suntem mereu la mijloc! enjoy the recovery man! :D shi sa dea cu multa ploaie pana te faci la loc! :banana:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima! Ghinion curat :banana: Un sfat care pe mine m-a ajutat mereu (dincolo de ala clasic cu "treci peste linia de tramvai in unghi drept"): de cate ori esti nevoit sa treci peste o linie de tramvai, apasa ambreiajul. Ajuta imens.

Teroretic !

Dar la ce draq sa te uitzi mai intai, la baltzile care ascund diverse jeguri, la trafic, la mashinile parcate sa nu'tzi iei vreo usha, sau la linile de tremvai aruncate ca din **** printre restu gropilor.

La faze d'astea potzi sa zici c'ai avut ghinion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cate ori esti nevoit sa treci peste o linie de tramvai, apasa ambreiajul. Ajuta imens.

 

Stiu ca ajuta.

De obicei sunt foarte precaut cu sinele de tramvai(am avut cateva "experinte" cu semicursiera)

Numai ca azi eram in plina accelerare :banana:

Eram si foarte nervos pe muistii de tarani obotristi care ocupasera banda unu si pe militienii bulangii care nu faceau nimic in sensul asta.

Am cazut cand vroiam sa ma repliez pe banda unu dupa ce am depasit coloana de dacii pline de cartofi si castraveti.

Oricum tre' sa recunosc ca si viteza a fost un pic cam neadecvata pentru sectorul ala de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, imi pare rau ca a trebuit sa afli in felul asta. peste liniile de tramvai nu accelerezi, nu intri in frana de motor si nu franezi. Lasi gazul la "neutru" si daca trebuie sa le iei in lung incerci sa le abordezi printr-un "S" , nu printr-un un "/" :banana:

Chestia cu ambreiajul nu o recomand, cu motorul decuplat pierzi mult din control.

 

 

Refacere usoarea si tie si italiencei . Priveste partea pozitiva , acum poti sa bei oricand cata bere vrei, ca tot nu pleci nicaieri sa-ti ia permisul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a fost doar atat! Insanatosire cat mai usoara!

 

In fiecare dimineata injur in stanga si in dreapta cand merg pe Banu Manta (prin fata primariei sect. 1) din cauza ca au "pishat" idiotii asfaltul (mai sunt si niste linii de tramvai oblice acolo :banana: )

 

SFAT GENERAL. Atentie IMENSA ce puneti in rucsac/ ghiozdan!! Ca daca e vreo cazatura la care te duci si pe spate, ai mari sanse (daca nu-ti zboara din rucsac continutul) sa dai cu spatele de ele! Si NU E BINE!!

Eu mi-am facut un obicei (in mare parte datorita sotiei care merge aproape intotdeauna cu mine) sa port rucsacul in fata (acesta este sustinut si de rezervor). :D

 

Asfalt uscat! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum cadeti voi la liniile de tramvai? :banana:

Macar acum sti cum sa treci de ele fara griji?

Sunt destul de alunecoase. Încă nu am avut probleme cu ele, dar când am traversat câteva am simțit o tendință de derapaj. Deja le urăsc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He, he....Borcanul e de plastic.Dar de la impact s-a deformat si i-a sarit capacul.Atunci mancarea de fasole s-a luat la cearta cu ce dreaq mai era p-acolo prin rucsac. :D :banana:

Si uite asa se face fasolea batuta :banana: Bine ca a fost doar atat :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum cadeti voi la liniile de tramvai? :banana:

Macar acum sti cum sa treci de ele fara griji?

 

Nici io nu intelegeam pana azi dimineata.

 

Da' asa ca fapt divers:tu stii?

 

Spune-ne si noua frate ca sa n-o mai comitem.

 

Majoritatea ne nastem la fel.Unii sunt mai priceputi, altii nu.Din greseli invatam toti.

 

Nu vreau sa fiu rau mai Crisluca1985 dar fata de postul tau, urmatorul mi se pare mult mai cu cap:

 

 

man, imi pare rau ca a trebuit sa afli in felul asta. peste liniile de tramvai nu accelerezi, nu intri in frana de motor si nu franezi. Lasi gazul la "neutru" si daca trebuie sa le iei in lung incerci sa le abordezi printr-un "S" , nu printr-un un "/" :baldy:

Chestia cu ambreiajul nu o recomand, cu motorul decuplat pierzi mult din control.

Refacere usoarea si tie si italiencei . Priveste partea pozitiva , acum poti sa bei oricand cata bere vrei, ca tot nu pleci nicaieri sa-ti ia permisul :kick:

 

 

 

 

Salutare!

 

Imi pare rau de patania ta!

Sfatul meu este sa iti pui cauciuc mai LAT si nou pe fata!

 

E Metzler, nou, latime regulamentara la fel ca in talon.

By the way:am pierdut spatele, ca vita in plina accelerare(greseala majora)

 

 

Si uite asa se face fasolea batuta :blbl: Bine ca a fost doar atat :banana:

 

:blbl: :peace: :drink: :D :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghinion curat. Bine ca nu a fost mai grav. Insanatosire grabnica, ca motorul se poate face. Sa auzim numai de bine.

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se caleste fierul bre'

 

"Ce uameni" bre...

 

Bah voi imi sunteti simpatici, 'rati ai dreaq (am citat clasic in viata) :banana: :baldy: :blbl:

 

Doamne-ajuta sa ne vedem toti sanatosi(in urmatoarele doua saptamani doar la bere)

 

:blbl: :D

 

 

 

 

degetul la relax.

 

 

Iar imi vine in minte.....cum dreaq s-a rupt degetu' mare de la mana stanga de vreme ce cazatura a fost pe dreapta? :banana: :banana:

 

Nu realizez cum dreaq m-am putut lovi. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...