Sari la conținut

Plimbare


Marius '95
 Share

Postări Recomandate

Am chef de o plimbare. Duminica se anunta 9°C fara ploaie.

 

Propun o plimbare spre Est (Dobrogea, Dunarea, poate chiar pana la mare). Traseul nu este stabilit dinainte dar autostrada va fi evitata (cel putin la dus).

 

Plecare la ora 9:00 de la Cora Pantelimon. Intoarcere pe inserat.

Viteza: 60/100 km/h sau in functie de asfalt. Cine n-are rabdare la vitezele astea NU este invitat. Incepatorii sunt bine veniti.

 

PS: Daca cineva a mai fost recent prin Dobrogea si stie care drumuri mai sunt practicabile fara sa ne rupem motocicletele in gropi, este rugat sa dea informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am chef de o plimbare. Duminica se anunta 9°C fara ploaie.

 

Propun o plimbare spre Est (Dobrogea, Dunarea, poate chiar pana la mare). Traseul nu este stabilit dinainte dar autostrada va fi evitata (cel putin la dus).

 

Plecare la ora 9:00 de la Cora Pantelimon. Intoarcere pe inserat.

Viteza: 60/100 km/h sau in functie de asfalt. Cine n-are rabdare la vitezele astea NU este invitat. Incepatorii sunt bine veniti.

 

PS: Daca cineva a mai fost recent prin Dobrogea si stie care drumuri mai sunt practicabile fara sa ne rupem motocicletele in gropi, este rugat sa dea informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost toamna trecuta pana la Tulcea pe traseul lui Cavaleru' si pot confirma ca singura zona plombata si crapacita este (surpriza!) podul de la Vadu' Oii (da, ala la care si platesti!). Are si o portiune de transpiratii si emotii (serpentinele de la Saraiu), are si portiuni gen reclama la Marlboro (de vezi 10Km in fata drumu drept), e frumos. Imi convine tare mult ritmul (viteza) propusa si chiar cautam ceva pentru Duminica asta ca sa-mi razuiesc cauciucurile noi in siguranta. Sper sa ne vedem Duminica la 9:00 ;-)

 

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai da' frica va e de ploaia asta. parca sunteti pisici. de 3 luni ma trag numa cu scooteristii de la pizza pe bulevard :o :D

traseul lui cavaleru e fain. e si mai fain daca faceti intoarcerea pe la corbu-ct-calarasi.adica tot pe drumul vechi. dar nu cred ca e posibil la maxima de 100km/h decat daca mergeti prin sate cu viteza aia. sau sa va urcati pe autostrada in apropierea drajnei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost toamna trecuta pana la Tulcea pe traseul lui Cavaleru' si pot confirma ca singura zona plombata si crapacita este (surpriza!) podul de la Vadu' Oii (da, ala la care si platesti!). Are si o portiune de transpiratii si emotii (serpentinele de la Saraiu), are si portiuni gen reclama la Marlboro (de vezi 10Km in fata drumu drept), e frumos. Imi convine tare mult ritmul (viteza) propusa si chiar cautam ceva pentru Duminica asta ca sa-mi razuiesc cauciucurile noi in siguranta. Sper sa ne vedem Duminica la 9:00 ;-)

 

@Dexter

 

Sa vorbesc cu matusa mea de cazare la tulcea?! :o

 

Din pacate duminica dimineata o sa fiu mahmur tare..asa ca numa o sa incalzesc motorul pe dupamiaza.

Drum bun si asfalt uscat!

Dexter, acuma esti trecut de etapa "incepator" , am incredere in tine, sa ai si tu!

Drum bun inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catalinxv750> Nu e cazul, nu vom ajunge pana in Tulcea dar multumesc oricum de oferta :-D Multumesc si de incurajari -- am si gume noi acuma, se simte altfel ;-)

Marius '95> E vorba de ghiocei si martisoare, nu? Ca banuiesc ca "din celelalte" ai mereu la tine, vorba ceea: "E mai bine sa ai ceva de care poate nu ai nevoie decat sa ai nevoie de ceva ce poate nu ai" ;-)

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am zis Cora, la Cora, nu la Petrom, ca atunci ziceam Petrom.

 

Si daca vin si fete (sper :o ) sa se anunte, ca sa fiu pregatit cu ce trebuie. :D

 

Ok, am intrebat ca sa fiu sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica cu ce?
Marius '95> E vorba de ghiocei si martisoare, nu? Ca banuiesc ca "din celelalte" ai mereu la tine, vorba ceea: "E mai bine sa ai ceva de care poate nu ai nevoie decat sa ai nevoie de ceva ce poate nu ai" ;-)

Bineinteles ca martisoare. Ghiocei nu, ca se strivesc oriunde i-as pune. :D

"din celelalte"? :o Grija cu pianul pe scari!

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul lui Cavaleru arata bine.

 

Ideea era ca plecam unde vedem cu ochii, mergem cat de departe putem si pe la 14:00-15:00 facem cale intoarsa ca sa ajungem acasa inainte sa se lase frigul.

Voi aveti nevoie neaparat de traseu fixat?!

asa arata traseul ala pe 30 ianuarie 2010:)

 

http://picasaweb.google.co.uk/1100master/E...CO7Ku-bbx47fBg#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius '95> Glumeam si eu ;-) Scuze daca a deranjat, chit ca a fost cu perdea. (iar 1 Martie pica luni)

foxbat> Bine ca mi-ai adus aminte, sa nu care cumva sa-mi uit aparatu' foto acasa :-)

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavaleru> Cum vii pe strada, e o bretea care se face in dreapta, pe unde se intra in parcare. Mergi pe ea si o sa vezi la un moment dat un rond (sens giratoriu). Banuiesc ca pe langa acel loc ar fi punctul de intalnire, eventual chiar pe marginea din dreapta a bretelei care iese din rond si din parcare si intra in drumul principal (in ideea ca de acolo plecam direct inainte, fara sa mai facem slalom prin parcare). Saaaaaau, putem sa alegem o adresa din parcare (e.g. Elefant 5) si sa ne adunam in jurul acelui loc de parcare :-)

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foxbat, csdexter, Cavaleru: Multumesc pt informatii. Drumul arata decent. Sper ca nu s-a gaurit intr-o luna.

Banuiesc ca n-o sa mai ramana timp sa ne intoarcem prin Constanta - Calarasi. La Galati sau prin apropiere se poate traversa cu bacul, nu? Daca da, cred ca avem timp sa vedem si muntii Macinului. :o

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu promit ca vin, am anvelopele de schimba maine dupa ce fac schimbul de ulei. sper sa reusesc maine sa imi montez si echilibre rotile

Mesaj completat

adunarea ar trebui la 8.30 si plecarea la 9. ca sa evitam intarziatii si sa avem un pic de timp de discutii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, ce probleme existentiale va puneti! De parca in parcarea Cora (pustie sambata la 9:00) v-ar trebui binoclu si GPS sa va gasiti unii pe altii.

Cavalere! Am zis ca PLECAREA este la 9:00. La ce ora veniti la intalnire va priveste; la 9 plecam.

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...