Sari la conținut

Care E Viteza Max La Minsk


doggy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu merg numai ku 80 in oras.... ca sa nu o omor pt ca sunt la al doilea ambiela si akuma am si rulmenti noi ... deci motorul e ca nou... am si alt pinion ku 15 dinti si am si chiuloasa comprimata si i-am mai dat ceva turatii.... pe DN1 am prins 130 pe langa masina .... nu imi sta nimic ( dacii, tico, matiz) in fata , dar isi ia mai greu viteza asta.... orikum daka o tin asa peste 2 luni ii skimb iar ambielajul.... e singurul lucru prost la minsk.... e foarte subtire si prost facut axul .... deh... kum ziceau baietii mai sus daka mergi ku 80 te tine .... daka mergi in blana si nu traiesti mult te tine pana mori :banana:

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ai idee cam cat trebuie sa modifici un minsk ca sa poate sa prinda 130? :banana: nu e imposibil dar e extrem de greu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

mai mult de 150 nu prea ai cum sa-l faci si oricum nu castigi mare lucru... eu ma refeream la aprindere, carburatie, evacuare, ferestre, lustruieli, usurari, un singur segment.... multe! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de tija aia vorbeam! :banana: k-63, 63, 65 (de 68 nush) au un "capastru" de noi, pt. rodajul motoarelor! nu lasa clapeta sa urce de tot! :D

 

si dupa rodaj trebuie rupta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult de 150 nu prea ai cum sa-l faci si oricum nu castigi mare lucru... eu ma refeream la aprindere, carburatie, evacuare, ferestre, lustruieli, usurari, un singur segment.... multe! :banana:

 

ce vise mari ai ptr un cacao de minsk ... :D bai intelege ca , cu un carbelitor de planeta patineaza ambreiaju deci degeaba , cand o face polini sau malossi un kit care sa contina si transmisie primara e altceva ... da tot la un vis am ajuns ... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxim i-am dat 100 km/h.

Nu tremura acul la vitezometru, dar nici nu l-am verificat cu altceva. La drum intins, 80, scurte "sprinturi" :banana: in 90, apoi lasata pana in 60-70 sa se "odihneasca...

Rulmentii la roti nu sunt chiar "stock", ulei "Sprint" de la Mol, 35g de ulei la litru, si cam atat!

Ah! Am uitat: AM CARENA, ceea ce imbunatateste muuuuuuult coeficientul aerodinamic... :D

Salutari cu farul!

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ce vise mari ai ptr un cacao de minsk ... :D bai intelege ca , cu un carbelitor de planeta patineaza ambreiaju deci degeaba , cand o face polini sau malossi un kit care sa contina si transmisie primara e altceva ... da tot la un vis am ajuns ... :banana:

 

 

il mai strangi si mai scoti o pereche de discuri :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

il mai strangi si mai scoti o pereche de discuri :D

 

mdaaa , sa stii ca daca mai scoti un disc placa de presiune o sa calce pe oala mica si ai facut un k.kt mare ca nu o sa mai apese discurile .... :banana:

Editat de csman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai certati ca doua tzatze! (a se citi țațe (babe))! :banana:

 

La mine acul vitezometrului vibreaza asa tare incat la viteza mai mare penduleaza intre 80 si 100! Va dati seama ce precis este! Apropo, unde gasesc un vitezometru bun, de preferinta nou? Se poate desface si repara asta vechi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

se mai lauda unu da nu mai stiu daca aici sau pe pro bike cu o mobra care duce 150. pai din regula de trei simpla deducem ca minskul ar trebui sa duca 375

 

 

poate nu e de 50 :banana: eu am avut una de 85 si trecea de 110...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA scoala de soferi am avut Minsk!! :D

Sarea din treapta a 2-a, dar fara nici o problema din 1-a am bagat in a 2-a si ups..a 3-a si a 4-a si am atins viteza de 135 !!! Merge ma Minsk-ul!!

De atunci nici cu ETZ-tul de 250 nu reusesc sa ating viteza aceea...

Am uitat sa precizez avea carburator de ceva CZ sau Jawa.. :banana:

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...