Sari la conținut

Romania la DAKAR


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi, 24 ianuarie, la ora 19.00 il puteti intalni pe Emanuel Gyenes si afla totul

despre extraordinara sa reusita la sediul firmei Motor Team (unul dintre sponsorii

sai) - Bucuresti, Dr. Taberei, str. Bolidului nr. 8A (mai exact, bd. Timisoara 34,

la 250 m de Plazza Romania spre Valea Cascadelor).

Va avea destul timp sa stea de vorba cu noi, nu este nimic pretentios.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, 24 ianuarie, la ora 19.00 il puteti intalni pe Emanuel Gyenes si afla totul

despre extraordinara sa reusita la sediul firmei Motor Team (unul dintre sponsorii

sai) - Bucuresti, Dr. Taberei, str. Bolidului nr. 8A (mai exact, bd. Timisoara 34,

la 250 m de Plazza Romania spre Valea Cascadelor).

Va avea destul timp sa stea de vorba cu noi, nu este nimic pretentios.. :crack:

 

Esti sigur 100%? Eu am auzit ca pleaca spre SM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain fain. ieri cum a fost?

 

Dl. Radu Bud este prefectul judetului nu primarul si este un pasionat de motociclete .Trebuie sa fie un exemplu si pentru altii ajutorul acordat lui Mani si Zsolt pentru participarea la acest concurs , atat primaria cat si prefectura merita tot respectul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in aceasta lumina este momentul sa ma alegeti pe mine la anticipate in locul lui base. Sa vedeti atunci ce de mobre pe strada, ba chiar mai ales pe langa.

Stiti de ce va taxa de prima inmatriculare la conserve 10.000 euro? Ca sa ne scoatem noi ajutor de cumparare.

 

in alta ordine de idei, ati vazut ce bine sta pe janel costumul ala de ursulet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mers, a vazut si a ajuns!

Locul 90 la finalul Raliului Dakar 2007

Ultima speciala a fost o simpla formalitate

Cyril Despres, castigatorul raliului, vine in Romania

 

Martin Freinademetz, austriacul care concureaza cu licenta eliberata de Federatia Romana de Motociclism, a terminat Raliul Dakar 2007 pe locul 90 in clasamentul general.

„Obiectivul meu este sa ajung la Dakar”, spunea Martin Freinademetz inainte de startul in infern.Dupa 8.000 de kilometri el si-a atins obiectivul si a terminat raliul pe locul 90, un loc care nici macar nu conteaza atat de mult.Cele mai grele doua saptamani din viata campionului mondial de snowboard tocmai au luat sfarsit. Raliul Dakar este din nou istorie iar Martin Freinademetz, austriacul care a concurat cu licenta eliberata de FRM, are o versiune proprie. Din cei 245 de motociclisti care au plecat pe 6 ianuarie din Lisabona, doar 133 au ajuns pe malul lacului Rose. „Ultima speciala a durat doar 10 minute. Acum chiar ca pot spune ca totul s-a terminat”, a exclamat usurat Martin Freinademetz.

 

4.309 kilometri de proba speciala cronometrata, impartiti in 15 etape, dintre care cea mai lunga a fost programata pe 14 ianuarie intre Atar si Tichit. „Am ajuns la sosire dupa ora 23:00. Am adormit atunci cu lingura in gura inainte sa termin tot ce aveam de mancat. Au mai fost doua cazaturi zdravene pe care cred ca le voi tine minte multa vreme de acum incolo. Apoi momentele in care am vurt sa-mi fac bagajele si sa plec acasa. Insa cel mai mult m-au marcat saracia de aici si conditiile in care traiesc oamenii. Este ingrozitor”, isi aduce aminte austriacul stabilit la Sibiu de cele mai importante momente din Raliul Dakar.

 

Victoria in editia a 29-a a celebrului rally raid i-a revenit francezului Cyril Despres, podiumul la clasa moto fiind completat de David Castei si Chris Blais. Despres, de doua ori castigator al celui mai dur concurs de enduro din lume – Red Bull Romaniacs, si-a anuntat deja prezenta si la editia din acest an. Red Bull Romaniacs 2007, competitie organizata de Martin Freinademetz, se va desfasura in perioada 17 – 21 iunie, in jurul orasului Sibiu – capitala culturala europeana.

post-34-1169791525_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...