Sari la conținut

Sunt Eu Pe Dinafara?!


sadik69
 Share

Ce parere aveti?  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Domnule Nastase!

Pasiunea si talentul nu pot fi luate de catre nimeni, pentru ca ele exista in sangele nostru. Un sange fierbinte as putea spune. Iar ca sa scrii, cu talent, despre aceasta pasiune, se poate si in alta parte, nu neaparat intr-o revista de profil. Asa ca, astept cu nerabdare sa ne impartasiti din povestile, experienta si intelepciunea dumneavoastra. Tot respectul ..unui motociclist roman!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, prieteni !

 

Onestitate, demnitate, pasiune...

Pentru foarte multi dintre noi acestea nu sunt doar simple cuvinte.

Sa traiesti "rebel, boem si liber", asa cum esti tu si nu cum iti dicteaza altii...

Sa-ti traiesti victoriile ca pe o sarbatoare dedicata celor din jurul tau si sa te ridici mai bun, mai drept si mai intelept dupa fiecare neimplinire...

Sa mananci "paine cu stele" noaptea pe barajul Vidraru, atunci cand te-ai incumetat pentru prima data doar tu si calul tau de poveste sa invingeti singuri Transfagaraseanul...

O viata dedicata motocicletelor. Si scrisului. Un mod de viata...

Prieten intelegator cu cei aflati la inceput de drum.

Intransigent, critic si sever cu impostorii. Cu cei care "se dau" si nu sunt...

 

Multumesc cititorilor si colegilor pentru tot ce a insemnat impreuna.

Va salut cu farul cel care sunt dintotdeauna - un motociclist roman !

 

La multi kilometri frumosi !

Dan.

 

Tot respectul pentru dumneavoastra. Pasiunea mea pentru motociclete se datoreaza in mare parte articolelor cu care ati incantat comunitatea moto din Romania de-a lungul anilor, de pe vremea cand scriati in Almanahul Auto (imi amintesc cu placere de "condorul" cu motor de wartburg). Sper ca nu ati renuntat de tot la scris. Va salut cu farul si va doresc mult succes in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca Dl Dan Nastase nu mai lucreaza la Univers Moto. Ii stiu articolele in presa scrisa de vreo 5 ani. Sper ca nu se va opri din scris pt. ca o face foarte bine :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o lume in care mai toata lumea si-ar vinde si sufletu' pt bani si pozitzie, daca faci imprudentza sa ai demnitate si nishte principii sanatoase care nu-ti permit sa faci orice compromis, eshti dat la o parte. Pt mine personal ,faptul ca nu a tzinut shi cu dintzi de "scaun" ,spune ceva........ ceva ce ma face sa ma gandesc ca ar putea fi unul dintre cei "IMPRUDENTZI"....... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mie mie greu sa-mi imaginez o revista moto fara articolele lui. Inainte de UM (a carei colectie o am aproape in totalitate) ii citeam articolele din reviste cu masini gen Auto Piata sau Auto Pro (actuala Auto-moto-si-sport, sora UM). Poate ca sunt motociclist si datorita pasiunii si dragostei fata de motoare ce razbatea din articolele lui Dan, a frazelor si trimiterilor la cavaleri si centauri pe care le insera in articole ce altfel ar fi ramas niste simple teste seci cu oarecare modele. Nestiind motivele divortului de UM nu am ce sa comentez, insa cred ca e o mare pierdere pt cititori. D.N. are ceva quijotesc si in atitudine si in figura lui si in tristetea cu care a raspuns pe acest topic. Cine se indoieste de calitatile sale ca ziarist sa puna mana sa citeasca, iar cine vrea sa vada si ce motociclist este, sa-si aminteasca de turul tarii in 48 de ore cu Demostene pasager.

Nea Dane, succes in ceea ce vei face in viitor si sa ne mai saluti cu farul !

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mie greu sa-mi imaginez o revista moto fara articolele lui. Inainte de UM (a carei colectie o am aproape in totalitate) ii citeam articolele din reviste cu masini gen Auto Piata sau Auto Pro (actuala Auto-moto-si-sport, sora UM). Poate ca sunt motociclist si datorita pasiunii si dragostei fata de motoare ce razbatea din articolele lui Dan, a frazelor si trimiterilor la cavaleri si centauri pe care le insera in articole ce altfel ar fi ramas niste simple teste seci cu oarecare modele. Nestiind motivele divortului de UM nu am ce sa comentez, insa cred ca e o mare pierdere pt cititori. D.N. are ceva quijotesc si in atitudine si in figura lui si in tristetea cu care a raspuns pe acest topic. Cine se indoieste de calitatile sale ca ziarist sa puna mana sa citeasca, iar cine vrea sa vada si ce motociclist este, sa-si aminteasca de turul tarii in 48 de ore cu Demostene pasager.

Nea Dane, succes in ceea ce vei face in viitor si sa ne mai saluti cu farul !

:D Total de acord...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

2008 - Motociclistilor de pretutindeni - Un an nou cu noroc, bucurii, sanatate, dragoste si belsug !

La multi kilometri frumosi !

 

 

 

Centaurulpost-882-1199124442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2008 - Motociclistilor de pretutindeni - Un an nou cu noroc, bucurii, sanatate, dragoste si belsug !

La multi kilometri frumosi !

Centaurulpost-882-1199124442_thumb.jpg

:crack: multumim la fel , nea dane..... :crack:

 

--- Mesaj completat în 05 Jan 2008 11:43 -------------

2008 - Motociclistilor de pretutindeni - Un an nou cu noroc, bucurii, sanatate, dragoste si belsug !

La multi kilometri frumosi !

Centaurulpost-882-1199124442_thumb.jpg

:crack: v-am trimis un mesaj, multumesc mult... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...