Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Off-topic:

Poate iti va fi de ajutor un topic destul de mare pe undeva pe forum despre curatarea rezervorului.

Din pacate, atunci cand l-am citit eu (mai bine de un an) cele mai eficiente substante chimice pentru curatat se gaseau prin State.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mersi baieti , sa inteleg ca cele doua recipiente se toarna in rezervor si isi fac treaba exact cum ii si poxipolu ( nu stiu germana asa ca nu inteleg ce scrie acolo pe site)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

helow.poate stie careva?cine mai aduce in Timisoara de la Louis???

 

kronaumoto.ro - aduc de la louis si expediaza in toata tara, eu de la ei am luat destul de des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva pe cineva care se ocupa de curatat rezervoare ?

 

Daca este vorba doar de depuneri si alte nimicuri ( care te lasa in drum doar ptr simplu fapt ca exista , acolo in rezervor ) , poti folosi metada batraneasca : iei o bucata de lant , cu zale marunte , o "scapi "in rezervor si se agita bine macar vreo 10 min . Scoti lantul , clatesti bine cu benzina si . . . . asfalt uscat . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,

Carbuni pentru electromotor stie cineva unde se pot gasi in Timisoara? Daca sunt originali la un pret decent e ok, daca nu, carbuni ce pot fi adaptati si adusi la dimensiunea potrivita. Motorul este un SV650.

Multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc surub metric 7 ( sapte )

 

Precizez ca am cautat la Ciclop si in Modern la Suruburi . NU au

 

 

 

Suruburi de orice fel, diferite duritati ale materialului, pe Calea Buziasului la Farbo sau asa ceva

mai exact Buziasului colt cu fosta IAT, Intreprinderea de Autoturisme Timisoara, unde e si linia de tren care traverseaza Calea Buziasului, magazinul e pe dreapta cum te duci spre sensul giratoriu de la AEM

Editat de coach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Carbuni pentru electromotor stie cineva unde se pot gasi in Timisoara? Daca sunt originali la un pret decent e ok, daca nu, carbuni ce pot fi adaptati si adusi la dimensiunea potrivita. Motorul este un SV650.

Multam fain

 

Eu am adaptat de Dacie parca, ca nu merita sa cumpar noi. Sa vezi sa fie firele mai groase, aprox. cu originalul.

 

 

(cred ca poti se pot comanda la www.dillypoint.ro, dar e din Bucale)

 

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Pentru lipirea stickerelor (indiferent de dimensiuni, dar tehnica este recomandata mai ales la cele mari si foarte mari) folositi apa din plin.

Curatati suprafata pe care veti aplica stickerul, o udati bine cu apa (ca atunci cand va spalati masina cu un furtun si nu stergeti deloc apa), desfaceti hartia de pe versoul abtibildului, il aplicati pe suprafata uda si il intindeti pana nu mai are cute. In loc de aer va iesi apa de sub el.

Nu va avea pic de bule si singurul lucru pe care trebuie sa il luati in calcul este sa asteptati aproximativ 15 minute inainte de a pleca la drum.

Si eu credeam ca este vreo gluma tehnica de mai sus pana am lipit un sticker de 80x60 cm pe capota unei masini.

Spor!

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multam Raul pentru informatia cu sablatul la LORIMEX,sunt de treaba ,pun poza cu o roata de M72 sablata la ei pe 20 ron. ;)

PS

Roata avea cred ca vre-o 50 de ani,si multe straturi de vopsea si rugina.

post-7295-1285351683_thumb.jpg

post-7295-1285351698_thumb.jpg

Editat de voshodij
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Multam Raul pentru informatia cu sablatul la LORIMEX,sunt de treaba ,pun poza cu o roata de M72 sablata la ei pe 20 ron. :P

PS

Roata avea cred ca vre-o 50 de ani,si multe straturi de vopsea si rugina.

 

Cu placere!

Lui @akruno trebuie sa ii multumim amandoi. De la el am aflat si eu si am scris aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...