Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Eu am facut aceeasi miscare ca si tine....am trecut de la Srad din 98 la un K2...diferentele sunt cam asa : K2 are cu 10 cai in plus( Srad-u avea 105 si K2 are 115) si 10 kile in minus(Srad-u avea 199 si K2-u are 188) iar top speed-ul pot sa ti-l spun numai la Srad(un pic peste 260 :bigstar: ), la K2 nu am mai avut curiozitatea sa il aflu( desi mergea mai sus de 250, pana acolo am mers :lol: )...Consumul este ca si la Srad poate cu cateva sute de grame mai putin...iar ca aspect este mult mai reusit K2. Eu am simtit mai mult

diferente la manevrabilitate la K2 decat acei 10 cai in plus(sunt un simplu motociclist nu un raiser :lol: )...

Bafta!

P.S K2 meu e de vanzare :P

Multumesc de raspuns Crazy frog.Deci diferenta mare,este la manevrare...Am crezut ca doar mi se pare,dar asa este.Dragutz K2-ul tau.Imi poti da un pm cu pretul ei,si alte detalii,ca sa nu impodobim topicul aici;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am vandut SRAD-ul de 600,si o sa achizitionez modelul mai nou un pik,cel din 01.As vrea sa-mi spuneti si mie,care ati mai trecut prin schimbarea asta,care sunt diferentele tehnice majore.Am inteles ca are 5cp in plus,si 11kg in minus,fata de Srad.Top speedul este cu vreo 10 km peste?Consumul,ar trebui sa fie mai mic,nu?Fiind pe injectie totala...nu?Astept un raspuns din partea voastra,multumesc frumos.!

Apropo,si eu imi vand k2-ul meu cu 4000 euro.daca te intereseaza mai vb.

post-16580-1199802961_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,si eu imi vand k2-ul meu cu 4000 euro.daca te intereseaza mai vb.

Da,pai am vb la telefon acum cateva zile.Ti-am zis,astept o oferta de la cineva,care in proportie de 80 % o sa o accept,iar daca intervine ceva din directia aia,ceea ce nu prea cred,(dar nu se stie niciodata)o sa apelez la tine.Doar ofertele astea doua le am in vizor,a ta,si a respectivului:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,cred ca am citit cam toate paginile de la detinatorii de suzuki,honda,yamaha,cert este ca m-am decis asupra ei :

post-26705-1199831849_thumb.jpg

post-26705-1199831871_thumb.jpg

sunt chiar incantat de ea

 

S-o stapanesti sanatos, vecine. E frumoasa foc ! :bigstar:

De-abia astept sa vii cu ea la sala, sa marim parcul moto din parcare :lol:

La cat mai multi kilometrii frumosi, sa ai grija de ea ca si ea va avea grija de tine.

Si sa dea Dnu sa ne vedem in cat mai multe drumetii ( si sa nu uiti prosopelul, in caz ca intalnim vreo masa de pp pe acolo :P )

 

Inca o data , felicitari si .......gogogooo dupa echipament , pronto! :lol:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arunca-ti o privire pe aici pt piese http://www.pieces-suzuki.com/E o reprezentanta Suzuki ca ori care alta in Franta(langa Lorient) dar cu site internet

 

 

Pretul pt transport e de la 30 eur in sus si se calculeaza automat in functie de dimensiuni si greutate. Site-u e bine pus la punct si pare usor de comandat.

A mai facut cineva comanda la ei, cred ca o sa incerc, preturile sunt destul de mari dar daca sunt piese originale suzuki ar fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor gixxeristilor! :P Care aveti un capac monopost pentru un k4? Imi modific coditza la mobra mea, si imi lipseste acest capac. Multumesc! :wink:

 

si eu as avea nevoie, macar cat sa imi fac matrita din fibra :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de K2,600 cmc.In comparatie cu Srad-ul ,tot de 600,pot spune ca este mult mai manevrabila,usoara,mai fasneatza si fotogenica.M-a cucerit f repede,si a promis ca o sa ma iubeasca,si o sa aiba grija de mine.Am facut un legamat cu ea,si la fel i-am promis si eu.Nasol cu alb-ul de pe jante,care necesita ingrijire multa,si bibileala.Am apucat sa dau cateva ture cu ea in Timisoara,si acum ma uit la ea,cum cere plimbata.Simt ca innebunesc pana in martie..sau cand o veni sezonul.

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 13:01 -------------</small><br/>PS.De unde fac si eu rost de un surub de la carena stanga?O sa pun o alta poza,cu zona de unde lipseste.Si inca o intrebare,motoreta are doar un crash pad,pe partea dreapta,se poate cumpara doar unul singur,ptr partea stanga?Sau trebuie sa i-au set de 2 bucati?Multumesc frumos.

post-17527-1200565709_thumb.jpg

Editat de classalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de K2,600 cmc.In comparatie cu Srad-ul ,tot de 600,pot spune ca este mult mai manevrabila,usoara,mai fasneatza si fotogenica.M-a cucerit f repede,si a promis ca o sa ma iubeasca,si o sa aiba grija de mine.Am facut un legamat cu ea,si la fel i-am promis si eu.Nasol cu alb-ul de pe jante,care necesita ingrijire multa,si bibileala.Am apucat sa dau cateva ture cu ea in Timisoara,si acum ma uit la ea,cum cere plimbata.Simt ca innebunesc pana in martie..sau cand o veni sezonul.

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 13:01 -------------</small><br/>PS.De unde fac si eu rost de un surub de la carena stanga?O sa pun o alta poza,cu zona de unde lipseste.Si inca o intrebare,motoreta are doar un cras pad,pe partea dreapta,se poate cumpara doar unul singur?Sau trebuie sa i-au set de 2 bucati?Multumesc frumos.

 

si piloata f draguta are betelia alba aia se murdareste usor???????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde fac si eu rost de un surub de la carena stanga?O sa pun o alta poza,cu zona de unde lipseste.Si inca o intrebare,motoreta are doar un crash pad,pe partea dreapta,se poate cumpara doar unul singur,ptr partea stanga?Sau trebuie sa i-au set de 2 bucati?Multumesc frumos.

 

Surubul vezi la vanzari care dezmbreaza sau vand motoare accidentate ca suruburile de carena se potrivesc intre ele la multe modele.

Si la crash pad depinde de producator, se vand si in set si la bucata dar nu cred ca vrei sa ai unu de-un fel si unu de alt fel asa ca mai bine iti iei set. Daca is de ceva firma cunoscuta s-ar putea sa gasesti identic si la bucata ca aia vand replacement-uri.

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de K2,600 cmc.In comparatie cu Srad-ul ,tot de 600,pot spune ca este mult mai manevrabila,usoara,mai fasneatza si fotogenica.M-a cucerit f repede,si a promis ca o sa ma iubeasca,si o sa aiba grija de mine.Am facut un legamat cu ea,si la fel i-am promis si eu.Nasol cu alb-ul de pe jante,care necesita ingrijire multa,si bibileala.Am apucat sa dau cateva ture cu ea in Timisoara,si acum ma uit la ea,cum cere plimbata.Simt ca innebunesc pana in martie..sau cand o veni sezonul.

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 13:01 -------------</small><br/>PS.De unde fac si eu rost de un surub de la carena stanga?O sa pun o alta poza,cu zona de unde lipseste.Si inca o intrebare,motoreta are doar un crash pad,pe partea dreapta,se poate cumpara doar unul singur,ptr partea stanga?Sau trebuie sa i-au set de 2 bucati?Multumesc frumos.

 

Frumoase amandoua :o ..si mobra si fata :laugh: ...sa le stapanesti sanatos si fara incidente cu nici una :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,intre timp poate gasiti voi un surub ptr carena,iar crash-pad-ul,nu ma intereseaza ,decat sa fie negru.:)Am observat,ca neavand surubul acela,carena s-a deplasat un pik,ascunzand locul unde trebuie sa stea crash-padul.Multumesc frumos;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,intre timp poate gasiti voi un surub ptr carena,iar crash-pad-ul,nu ma intereseaza ,decat sa fie negru.:)Am observat,ca neavand surubul acela,carena s-a deplasat un pik,ascunzand locul unde trebuie sa stea crash-padul.Multumesc frumos;)

negre gasesti lejer, daca erai din tm stiam unde sa te trimit. vezi si tu prim magazinele moto din buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...