Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

:angry: ce nasol ca se fac gauri....se vad oare? din punct de vedere estetic

 

 

Eu la Gixxerul meu nu am gauri in carene pentru crashpad-uri, s-au insurubat undeva in lateral (vezi poza mea de la inceput)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, la K2 e nevoie de gauri.

 

preturi: 20-30 EUR

Crashpaduri Vortex, Motrax, R&g, 80-150 lei/pereche, prinderi incluse

 

Asta e primul topic de la vanzari care apare in cautare, dar mai sunt si altele in sectiunea Vanzari.

 

Nu ai nevoie de gauri la K2 pentru crashpaduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un GSXR 750 srad si vreau sa ii sincronizez carburatoarele,am un aparat de sincronizat luat de pe louis si nu stiu unde tre sa ii conectez furtunele,ma puteti ajuta va rog,si la ce nivel tre sa fie ceasurile?daca are cineva puneti si o poza sa vad unde sa le pun ca nu le gasesc,multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vreau sa schimb si eu uleiul.... a pus cineva alt ulei in afara de 10w40? ma gandesc ca vara in trafic sub 100C oricum nu scade temperatura si poate ar merge ceva mai vascos (mai ales ca motorul e din 2001).... 10w50? 15w40? 15w50? 20w50? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vreau sa schimb si eu uleiul.... a pus cineva alt ulei in afara de 10w40? ma gandesc ca vara in trafic sub 100C oricum nu scade temperatura si poate ar merge ceva mai vascos (mai ales ca motorul e din 2001).... 10w50? 15w40? 15w50? 20w50? :angry:

de ce iti complici viatza ? te plictisesti ?hai noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vreau sa schimb si eu uleiul.... a pus cineva alt ulei in afara de 10w40? ma gandesc ca vara in trafic sub 100C oricum nu scade temperatura si poate ar merge ceva mai vascos (mai ales ca motorul e din 2001).... 10w50? 15w40? 15w50? 20w50? :angry:

 

vrei sa faci experimente pe motorul tau ?

oricum vascozitatea este data de producator in funcite de temperatura ambianta nu a motorului

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un GSXR 750 srad si vreau sa ii sincronizez carburatoarele,am un aparat de sincronizat luat de pe louis si nu stiu unde tre sa ii conectez furtunele,ma puteti ajuta va rog,si la ce nivel tre sa fie ceasurile?daca are cineva puneti si o poza sa vad unde sa le pun ca nu le gasesc,multumesc

 

 

nu ma poate ajuta nimeni cu treaba asta de carburatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma poate ajuta nimeni cu treaba asta de carburatoare?

injectie sau carb?

daca e pe carburatie are pe chiloasa<sub carburatoare>3 surupuri <fiecare in dreptul unui cilindru>si un stut cu un furtun de vacum la al 4-lea cilindru

iti recomand ca prima sincronizare sa o faci cu cineva care a mai facut-o<reglajele sunt destul de fine>dupa care e destul de usor daca vezi ce si cum

asta daca e modelul 97 ca 98 e pe injectie si personal nu am vazut unde are stuturile pt vacumuri :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

injectie sau carb?

daca e pe carburatie are pe chiloasa<sub carburatoare>3 surupuri <fiecare in dreptul unui cilindru>si un stut cu un furtun de vacum la al 4-lea cilindru

iti recomand ca prima sincronizare sa o faci cu cineva care a mai facut-o<reglajele sunt destul de fine>dupa care e destul de usor daca vezi ce si cum

asta daca e modelul 97 ca 98 e pe injectie si personal nu am vazut unde are stuturile pt vacumuri :angry:

e pe carburatie gsxr 750 srad din 96,mai dami cateva detalii te rog daca ai umblat cu asa ceva,mr numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma poate ajuta nimeni cu treaba asta de carburatoare?

Nu ai ce sa cauti acolo......tu crezi ca asa se face? Se conecteaza 3 4 ceasuri la un furtun si invarti de u buton si gata?Le-ai reglat?:angry:)))))Toata lumea este mecanic pe aici.....tu ce zici de ce sunt ateliere cu mecanici adevarati???!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt K2 crashuri mi-am luat de la scorpio A-Z - statia de metrou stefan cel mare

2mil, 2 mil si ceva. sunt speciale pt modelul asta, pe stanga se prind cu un adaptor, si nu tb sa gauresti carena.

isi fac toti banii, crede-ma.

am trantit motorul la o cale ferata, pe partea dreapta. crash julit, si toba un pic zgariata. atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt K2 crashuri mi-am luat de la scorpio A-Z - statia de metrou stefan cel mare

2mil, 2 mil si ceva. sunt speciale pt modelul asta, pe stanga se prind cu un adaptor, si nu tb sa gauresti carena.

isi fac toti banii, crede-ma.

am trantit motorul la o cale ferata, pe partea dreapta. crash julit, si toba un pic zgariata. atat.

 

Ms de sfat,poate pui niste poza sa vad si eu cum sunt prinste la tine :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vreau sa schimb si eu uleiul.... a pus cineva alt ulei in afara de 10w40? ma gandesc ca vara in trafic sub 100C oricum nu scade temperatura si poate ar merge ceva mai vascos (mai ales ca motorul e din 2001).... 10w50? 15w40? 15w50? 20w50? :eek:

 

Daca motorul are 40-50 mii de km, chiar e recomandat sa incerci un ulei mai gros. Baga un 15W50 si o sa mearga brici.

 

Asta cu indicii uleiului e poveste lunga, de vara, de toamna... :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe carburatie gsxr 750 srad din 96,mai dami cateva detalii te rog daca ai umblat cu asa ceva,mr numai bine,

0723641606

dar cum spunea si ART ar trbuii sa mergi la un mecanic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0723641606

dar cum spunea si ART ar trbuii sa mergi la un mecanic

am reusit sa le reglez,nu am mai apucat saltestez ca sa facut noapte pana lam montat la loc si imi era foame si nam mai iesit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa le reglez,nu am mai apucat saltestez ca sa facut noapte pana lam montat la loc si imi era foame si nam mai iesit

Totusi de curiozitate uita-te cat consuma:))))) si daca merg toate pistoanele;))) nu am vrut sa fiu rau dar la inceput si eu ma credeam zmeu si am incercat sa fac singur......faceam 200 de km cu un plin:)))

Pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi de curiozitate uita-te cat consuma:))))) si daca merg toate pistoanele;))) nu am vrut sa fiu rau dar la inceput si eu ma credeam zmeu si am incercat sa fac singur......faceam 200 de km cu un plin:)))

Pac pac

 

inca nu l-am testat,inainte consuma cam 8 la suta mers cam tot la zona rosiein afara localitatii,in localitate nu am prea iesit,noul consum urmeaza sa-l testez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, o scurta intrebare....am un gsxr 600 k7...8000km, schimb de ulei facut, totul in regula, temperatura pe bord era undeva la 108 ºC....si dintr'o data in locul temperaturii imi apare ceva de genul ´´FI´´...nu stiu unde este manualul si nu am avut timp sa trec pe la un service, daca cineva imi poate spune ce inseamna asta ...ii sunt recunoscator. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, o scurta intrebare....am un gsxr 600 k7...8000km, schimb de ulei facut, totul in regula, temperatura pe bord era undeva la 108 ºC....si dintr'o data in locul temperaturii imi apare ceva de genul ´´FI´´...nu stiu unde este manualul si nu am avut timp sa trec pe la un service, daca cineva imi poate spune ce inseamna asta ...ii sunt recunoscator. :eek:

man .... daca F1 ramane aprins atunci e grav ... dute la un mecanic ... daca F1 pâlpâie atunci poti sa o folosesti in continuare ( asta spune manualul de la k1 si k7 ) !acum ramane la atitudinea ta ce o sa faci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, o scurta intrebare....am un gsxr 600 k7...8000km, schimb de ulei facut, totul in regula, temperatura pe bord era undeva la 108 ºC....si dintr'o data in locul temperaturii imi apare ceva de genul ´´FI´´...nu stiu unde este manualul si nu am avut timp sa trec pe la un service, daca cineva imi poate spune ce inseamna asta ...ii sunt recunoscator. :eek:

 

 

FI-eroare pompa injectie spre exemplu !

 

108 grade e mult ! La 104 mie imi intra ventilatia ! Ai schimbat lichidul de racire ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gracie...FI palpaie nu a ramas aprins, lichidul de racire la cati km trebuie schimbat? ...si la 104ºC si mie imi intra ventilatorul...nu e nimic grav, probabil s'a aprins pentru ca m'am oprit de multe ori a fost si destul de cald afara :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...