Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt maghiar!!!!

 

 

Pai "legionarii" maghiari au fost mult mai activi decat cei romani

http://en.wikipedia.org/wiki/Arrow_Cross_Party

 

 

Cateva intrebari...

-Mi-am cumparat un spray de curatat franele de la louis. Nu prea stiu germana. Stie cineva cum se foloseste? Adica aplic si sterg imediat sau aplic si las?

-Se intampla sa mai ajunga mizerie de pe lant pe janta spate? Cum se poate curata? Eu curat lantul cu motorina. Daca o folosesc si pe jenti se poate intampla ceva rau? :)

-De unde pot cumpara o cheie pentru reglat suspensia spate? E vorba de o cheie din aia speciala, ca un fel de carlig

-Pe durata iernii am folosit o husa sa acopar motoreta. Acum cand este cald afara si o acopar seara dupa plimbare o gasesc dimineata destul de calda (garajul este mic si prost aerisit). E bine sa o mai acopar sa o tin calda, sau o las neacoperita sa se raceasca? :D

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

nu cred ca e o pb daca o gasesti calda, te asigur ca nu sufera deloc

lantul cu motorina nu l'as curata ..cel mai ok e un produs special ptr asa ceva sau petrol ...ala de se pune in lampa ..inca se mai gaseste, nu ataca oring-xring, si face o treaba minunata

doar pe cauciuc sa nu iti ajunga motorina

pentru frane ..cred ca ai observat ca produsul respectiv se evapora in graba ..deci sterge repede

ptr discuri eu folosesc abraziv 100 si vata cu diluant sau acetona ..functioneaza perfect

discurile le curat doar daca le manjesc cu unsoare de orice fel ..sau cand schimb marca de placute ptr a inlatura depozitele de material vechi de pe disc..daca mentin placutele nu curat deoarece inlatur material care foloseste franarii si este depus pe disc

 

janta o curat cu o combinatie f buna: servetel sau carpa umeda cu produs de curatat jenti + petrol ..ramane lucioasa deoarece cele 2 produse reactioneaza impreuna :)

 

spor la munci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai "legionarii" maghiari au fost mult mai activi decat cei romani

http://en.wikipedia.org/wiki/Arrow_Cross_Party

Eu am zis la bascalie.....nu te lua de mine sau nu incepe din astea.....ca deja sunt satul de motociclisti atotstiutori in ale istoriei geografiei ect.......si ei nici macar nu au motor!

pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folosesc la stergerea unsoarei de pe jante, carena( partea de sub coada) ... ceara de lustruit vopseaua :))) ... mai bine zis dau un strat acolo unde necesita sa se duca murdaria ... practic de duce instantaneu... si apoi trec la lustruirea propiuzisa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu din cand in cand mai merg pe la spalatorie, mi-o dau cu spuma activa, o spala, apoi cu solutie de jante, ceara si limpezire.

O chestie din asta costa in Cluj 10 lei (negociat la sange :D ) si mai bine de atat orice i-ai face nu o poti spala, ca nu ramane nici urma de murdarie, unsoare, etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti roman de origine maghiara?

Conteaza?.............am zis ca nu am chef sa intru in polemici.Daca ma intrebi de motoare raspund cu placere de altceva ma doare la banana!

pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@art sa traiesti orice-ai fi. Sa stii ca nu am intrebat cu rautate....

 

Nu mai spalati motoarele cu spuma activa! Oxideaza toate dupa aia. Sau dupa ce o cureti, trebuie unsa peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija la spuma activa, cel putin la mine au ramas urme si nu mai dispar pe cadru... si eu sunt maghiar cel putin cu numele :)

mda, am patit si eu la masina, da numa pe anumite tipuri de aluminiu se intampla, si cred ca nu-i de la spuma, ca de la solutia de curatat motorul, da s-ar putea sa ma si insel :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@art sa traiesti orice-ai fi. Sa stii ca nu am intrebat cu rautate....

 

Nu mai spalati motoarele cu spuma activa! Oxideaza toate dupa aia. Sau dupa ce o cureti, trebuie unsa peste tot.

 

 

si la mine au ramas niste urme de la spuma knd am spalat motoru la spalatorie,a fost prima si ultima data :)

 

in legatura cu curatatul jantelor vreu sa a zic ca folosec FAIRY(detergent lichid de vase) :D),e cea mai simpla solutie de a scoate grasimea de pe jante(ALBE cum sunt ale mele) :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu :D

trebuie sa reglezi relantiul si sa speri ca nu a fost reglat asa din cauza unei alte probleme :)

 

In alta ordine de idei:

Imi pusca furca la gropi sau cand ma las tare si brusc pe ea; cica ar fi de la semeringuri, dar ca daca nu curge ulei nu trebuie facut nimic

Ce parere aveti?

 

 

Salutare

Stie careva cum se regleaza relantiul la un GSXR de 750? Imi sta la cald la 900 si trebuie dat la 1300 - 1500. Ar trebui date carenele jos?

Multam anticipat de raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu carenele, trebuie sa ridici rezervorul... scoti seaua, scoti suruburile de la rezervor (cele doua din fata), ridici rezervorul si e un surub pe partea stanga (cred ca pe unde vin cablurile de la acceleratie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu carenele, trebuie sa ridici rezervorul... scoti seaua, scoti suruburile de la rezervor (cele doua din fata), ridici rezervorul si e un surub pe partea stanga (cred ca pe unde vin cablurile de la acceleratie).

:) la k7 era in stanga sub cadru,in priza de aer , partea laterala , daca ai alt k verifica prin priza de aer de pe stanga ! tre sa dai de un stutz , analizeaza atent pe acolo , 100 % nu tre sa desfaci nimic sa reglezi relantiul ,la tl tot pe stanga partea laterala chiar in priza de aer , asa ca ....... plus ca 1500 e mult ... e indicat 1100 - 1300 !

Editat de suzukilifeanddanger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema ...Srad de 750 98 pe ferestra de la ulei nu se vede deloc uleiul.ala de la care am luat o zice ca a schimbat uleiul si filtrul.nu scoate fum, merge brici trage de rupe.numai ca ma ingrijoreaza asta cu uleiul si niste zgomote pe care le aud la motor dar de care am auzit ca sunt normale la srad.

VA ROG FRUMOS FRATI PE GIXXER..HELP ME..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io tot detinator srad 750 98....cand am cumparat aceeasi poveste cu uleiul(recent schimbat mai merge 2000-3000), am inclinat motorul destul de mult pe partea stanga pana cand am zarit o urma de ulei pe gemulet...cat dewspre zgomot la fel boala veche la SRAD(reomatist)...si a mea mai bate dar nimic grav cel putin dupa ce se incalzeste un pic manca asfalt...la ulei normal ar fi trebuit sa se aprinda si un bec prin bord dar nu se stie mai bine schimbal sa stii ca e facut de tine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa crezi tot ce spune lumea<am schimbat, am facut, etc>

primul lucru care tr sa-l faci cand il cumperi este o revizie cu schimb ulei,filtre si verificat restu<placute, jocuri, etc>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi frati gixxeristi...mai astept totusi pareri....nu se aprinde nimic..decat becul de ulei care se stinge...

Pai... nu stiu cata experienta ai cu motoarele, de aceea o sa te intreb daca ai verificat uleiul cu motorul la verticala, nu pe cric;

daca pe verticala nu-ti apare, fa-i un schimb, sa fii tu linistit, si vezi dupa aia daca mai scade; ideea e ca daca nu scoate fum si nu lasa nici pete, nu prea are cum sa-l piarda....

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...