Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are careva home cinema bose sau stiti vreun magazin de unde se poate lua mai ieftin?! aici e f scump in jur la o mie ;)

pai .. daca sti ca are cineva in casa da si tu adresa si cateva detalii despre om. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiorul meu, barba ca barba dar motocicleta? Care este motivul de arata in halul ala? Macar o guma sh.. in pana mea. Cum te asiguri in spate?

Mesaj completat

..am si eu o intrebare, are cineva pe acasa ceva carene de fibra, sa mearga pe a mea, ca ma bate gandul sa ma duc la serres in primavara.. si o duc cam prost cu banii (ca toata lumea), si poate poate ma incropesc de colo de colo si ma duc.

Mesaj completat

Chiar si sparte, rupte, jumatati...

 

Daca nu vii sa rupi circuitul in doua si mergi sa te simti bine si sa te distrezi poti veni si cu carenele de strada....acoperi farul stopul si semnalizarile cu powertape ....anvelope race sh avem cam toti care mergem la curse.....asa ca poti incerca in varianta asta....o sa-ti placa si o sa merite din plin...ai sa vezi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca eu sunt cam tampit.. si ma tem sa nu rup mobra pe acolo in loc de circuit ca fi sigur ca ma dau ca sifiliticul cu genunchiul pe jos ca am pe unde. De cauciucuri ma carpesc adica pun noi, de cadru de bord ..am unul crapat il sudez, leviere am, crash-uri am.. ce nu am sunt carenele.. oricum deocamdata in proportie de 25% ma duc, ca nu prea vreau sa ma sparg de cascaval, poti sa sti ce " praf " este la vara.. dar cred ca joc la cacealma pana la urma ce pana mea

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gume ia sh...carene pune ban pe ban si da comanda...in jur de 300 E ai rezolvat-o cu ele, oricum cum a zis si ady daca te dai lejereanu nu o sa ai probleme,sa ai gume bune si sa o iei usor ! Nu te carpi ca ai mobra buna si e pacat de ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde 3 bani din punguta cu 2 bani!!.... pana mea..... de saracie, mizerie si prostie, cat de muncitor esti tot nui!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde 3 bani din punguta cu 2 bani!!.... pana mea..... de saracie, mizerie si prostie, cat de muncitor esti tot nui!!!

 

eu totusi iti recomand sa pui carene de track...eu am patit-o la prima iesire cu toaqte ca am zis ca nu-i dau in gura si daca ploua nici nu am sa ies! vezi de treaba..cand m-am vazut acolo am uitat tot ce am zis ;) am dat 2 ture mai lejer apoi am zis ca ma cam incurca incepatorii(binenteles eu eram mai incepator ca incepatorii in ale circitului) si am inceput s-o ard dupa aia fruntasi..la a 3-a curba am vazut cerul :D

Eu am dat 200 lire pe un set complet si le vopsesc si stickere'sc eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca eu sunt cam tampit.. si ma tem sa nu rup mobra pe acolo in loc de circuit ca fi sigur ca ma dau ca sifiliticul cu genunchiul pe jos ca am pe unde. De cauciucuri ma carpesc adica pun noi, de cadru de bord ..am unul crapat il sudez, leviere am, crash-uri am.. ce nu am sunt carenele.. oricum deocamdata in proportie de 25% ma duc, ca nu prea vreau sa ma sparg de cascaval, poti sa sti ce " praf " este la vara.. dar cred ca joc la cacealma pana la urma ce pana mea

Nu-ti trebuie cauciucuri noi la Serres...pista este extrem de abraziva si strica foarte repede anvelopele.....si noi venim in prima zi tot cu sh pentru antrenamente...abia de a doua zi trecem la cele noi insa cu cat mergi mai tare acolo cu atat iti trebuie mai multe anvelope ;)

Cu genunchiul pe jos nu-i mare filosofie sa te dai....aderenta foarte buna iti permite inclinari mari.....dar atat timp cat nu exagerezi si risti inutil nu ai de ce sa-ti faci probleme in mod normal.

Este un efort financiar pentru cei care n-au fost niciodata insa merita din plin iar in 3 zile acolo poti progresa si invata mult mai multe decat ai fi facut-o pe strada in timp indelungat.....iar apoi daca prinzi gustul poti incerca Hungaro sau Slovakia care sunt foarte tehnice si rapide. :D

Editat de ady_viteza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca eu sunt cam tampit.. si ma tem sa nu rup mobra pe acolo in loc de circuit ca fi sigur ca ma dau ca sifiliticul cu genunchiul pe jos ca am pe unde.

La curse se merge rapid si fara sa stai cu genunchii pe jos.

 

Strange niste bani si hai la pista, nu-ti mai rupe oasele pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu in seama cu noua achizitie ;) Suzuki GSXR 1000 K5. sper sa fiu multumit de ea si sa nu am probleme de nici un fel...sper ca ma primiti si pe mine in comunitatea zuzuchi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu in seama cu noua achizitie :D Suzuki GSXR 1000 K5. sper sa fiu multumit de ea si sa nu am probleme de nici un fel...sper ca ma primiti si pe mine in comunitatea zuzuchi :huh:

 

 

Congratz alecs ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa... se pare ca am trecut amandoi de la honda la suzuki :D tre sa ne vedem la vara sa le comparam... :huh: da-mi si mie id-ul tau pe PM sa mai vb ;)... ms nyt am si dat o tura cu ea acum... mi se pare fata de 1000rr cam haotica... sper sa fie din cauza amortizorului ca se misca prea usor ea cu totul

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem, la vara imi iau tot concediul dintr-o bucata si vreau sa fac Romania toata.

 

A mea sta putin pe bara, mi s-a rupt cablul de ambreiaj in fata garajului dupa o tura mai in forta.

 

 

Ca un plus pentru GSXRul miar, aici nu mai sunt toate inghesuite ca la Honditza, 600rr-ul cred ca e cel mai compactat motor dintre toate si e un cosmar sa umbli prin el.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu in seama cu noua achizitie ;) Suzuki GSXR 1000 K5. sper sa fiu multumit de ea si sa nu am probleme de nici un fel...sper ca ma primiti si pe mine in comunitatea zuzuchi :D

Sa o stapanesti sanatos Alex, te astept pe la bloc la primavara :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa... se pare ca am trecut amandoi de la honda la suzuki :) tre sa ne vedem la vara sa le comparam... :D da-mi si mie id-ul tau pe PM sa mai vb :)... ms nyt am si dat o tura cu ea acum... mi se pare fata de 1000rr cam haotica... sper sa fie din cauza amortizorului ca se misca prea usor ea cu totul

 

bravo,felicitari pt achizitie si sa ai parte de ea :lol:

k5 are nevoie de un reglaj bun la suspensii ca sa fie stabil asa ca, cauta pe careva care se pricepe sa le seteze pe greutatea ta si o sa vezi diferenta

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am reglat stock, sunt foarte tari dar m-a scos din cacao de atatea ori la franari de la viteze fantastice si schimbari de directie.

 

Inainte erau date cateva ture sa fie mai moi si confortabile dar prefer siguranta decat confortul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...