Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oricum foarte putini cad din cauza cauciucurilor, si foarte putini le expluateaza la maxim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

psihic conteaza enorm..cel putin pt mine,pot sa mai merg si sezonul acesta cu d208rr`urile au fost noi(dot sf de 07) si acum sunt uzate maxim 20% au tinut extraordinar pt RS vreau doar sa incerc un dot mai bun si cu 55 pe spate ,ma omoara curiozitatea ,daca acum sunt indragostit de cum merge motocicleta si de ciclistica ei vreau sa vad cum o sa fie si cu 55 pe spate

am prieteni care au cazut in fata mea la 1m (4 anul acesta)si asa este majoritatea cad din cauza erorilor de pilotaj nu din cauza cauciucurilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine Dumnezeul gumelor sunt gp racer.. extraordinare, se incalzesc instant si faci ce vrea sufletelul tau cu motocicleta.. am pus la sfarsit de sezon o opinca de pirelli diablo nou avea un prieten pe acasa, ca vroiam sa mai ma plimb putin si practic este imposibil sa ma inclin cu motocicleta.. doar sa cad o inclin.. o mizerie de anvelopa facuta sa te sinucizi..gp-urile sunt cam scumpute dar merita STI SIGUR CA ACOLO NU AI PROBLEME.. ma zgarcesc si eu la altele si in primavara vreau sa le am pe motocicleta.. dac fumam spre ex insemna 500 lei pe luna.. macar sa ma rasfat cu ceva necesar, doua luni de tigari si doua iesiri in oras si ai facut banii de gume ! Eu prefer sa merg descult si sa am caucioace pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Domni,

 

Caut de ceva vreme sa inlocuiesc semnalizarile originale cu LED la k8-ul meu de 750.

Am gasit cateva oferte pe ebay insa preturile mi se par astronomice.

Spre exemplu, set fata spate + releu 150 EUR plus transport 5 EUR.

http://www.ebay.de/itm/SUZUKI-GSX-R-750-K8-K9-L0-08-09-10-LED-BLINKER-SET-SCHWARZ-SMOKE-GETONT-/180978884143?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item2a232e9e2f#ht_1399wt_929

La dracu , e mai scump decat un set de lant+ pinioane.

Si nu vreau porcarii AM care nu se vad, vreau sa pun LED-uri care sa potriveasca exact in locul pieselor originale.

 

Am mai gasit si alte oferte insa ce am pus mai sus e cel mai ieftin pret pe care l-am gasit pentru set.

Ati gasit undeva ceva mai ieftin?

 

 

Si inca o intrebare, poate cam tampita.

Vopseaua neagra de pe capacul alternatorului are cod de culoare? In manualul de service nu am gasit nimic.

Are cateva zgarieturi minore inca de cand l-am luat, probabil l-a scapat pe loc, pentru ca sunt doar zgarieturi rotunde mici, nu linii trase, ca si cum s-ar trage pe jos.

In orice caz as vrea sa il vopsesc.

 

Multumesc anticipat.

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capacul nu are cod culoare.

Legat de semnale...vrei ceva unic...plata este pe masura :hug:

In acel pret este si releul care are rezistentele incluse in el..sa nu mai spun ca acel releu este si pentru pompa de benzina.

Releul singur OEM este si el pe la 30/40 euro deci..

 

PS.daca te gandesti sa demontezi capacul sa-l vopsesti gandeste-te si la o garnitura ..nu costa mult dar te scoate de la o pauza de 2 sapt daca la demontare se rupe

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Aveti idee daca releul de incarcare pentru un suzuki gsxr 750 din 2005 se potriveste si de la modelele din alti ani?

 

Am gasit la cineva, dar nu arata la fel ca al meu. Din cate mi-am dat eu seama din pozele de pe net ar fi de la k1-k3.

 

Ms frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii mai au si imaginatie, Nu le distrugeti visurile.

 

Nu e neaparat vorba de visuri.

LED-urile sunt mai vizibile si mai fiabile, chestie demonstrata de ingineri, de asta sunt adoptate din ce in ce mai mult de toti producatorii auto.

Sunt convins ca in curand le vom vedea pe toate motoarele de serie.

Vroiam doar sa stiu daca a gasit cineva mai ieftin fata de ceea ce am gasit eu.

Probabil voi investi banii in alt accesoriu/consumabil.

 

Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o remapare de power commander 3 usb (are mapa veche cu totul stock ,etc) trebuie sa mai scot pc-u sau pot sa il fac direct de pe motor?, mapa trebuie scoasa intai sau se pune alta peste? (am cautat pe yt dar toti pun mapa pt prima oara si pc-u este scos ) Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foloseste help-ul de la Dynojet (de pe site).

Poti sa-l conectezi la laptop si scos (trebuie baterie de 9v) dar si pe motocicleta.

Ai CD-ul de instalare de la PC? Este help-ul pe disc.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foloseste help-ul de la Dynojet (de pe site).

Poti sa-l conectezi la laptop si scos (trebuie baterie de 9v) dar si pe motocicleta.

Ai CD-ul de instalare de la PC? Este help-ul pe disc.

Nu prea am nimic pentru el, usb-ul am vazut ca arata ca cel pentru camere foto (sper ca se potrivesc) am programul si mapa, am cautat help pe site-ul lor dar nu am gasit nicaieri pentru inlocuire mapa , dar o sa mai caut .. ty!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harta noua o inlocuieste pe cea veche :)

Load map parca e comanda in panoul de comanda PCIII, dupa ce iti alegi harta pe care vrei sa o utilizezi.

Nu stiu daca exista optiunea de reset si sa lasi PC fara nici o harta.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harta noua o inlocuieste pe cea veche :)

Load map parca e comanda in panoul de comanda PCIII, dupa ce iti alegi harta pe care vrei sa o utilizezi.

Nu stiu daca exista optiunea de reset si sa lasi PC fara nici o harta.

asta vroiam sa aud, multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu se intimpla mai nimic in plus, cu sau fara noua mapa. Ne spui la o luna-2 dupa ce incepi sa mergi cu noua mapa. Send map, e comanda de scriere, asta dupa ce ai dat load map si ai ales din calculator mapa dorita.

 

Numai o resoftare a ECU-ului da rezultate palpabile, modificarea cantitatii de benzina din Powercomm, nu da rezultate impresionante.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! la srad-ul meu din 98 lichidul de frana nu are culoarea acea galbuie . E mai spre negru . ar trebui sa-l schimb ? daca da , care ar fi un lichid de frana bun ,si as putea sa -l fac eu schimbul ? Va rog sa-mi explicati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu se intimpla mai nimic in plus, cu sau fara noua mapa. Ne spui la o luna-2 dupa ce incepi sa mergi cu noua mapa. Send map, e comanda de scriere, asta dupa ce ai dat load map si ai ales din calculator mapa dorita.

 

Numai o resoftare a ECU-ului da rezultate palpabile, modificarea cantitatii de benzina din Powercomm, nu da rezultate impresionante.

da, dar mapa pe care o am e pentru stock si are cam 3 +/- ani , intre timp motorul sa reinoit cu o toba full ,etc.. din ce am vazut diferenta este intre harti ,mica dar este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...