Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum poti frate sa te duci la unu sa-ti repare motorul care nu sufera genul tau de motor? sau mai bine zis Suzuki in general

ma mir cum de nu ti-a gasit mai multe bube la el<nu ca ar avea>

faptul ca nu sufera genul meu de mobra...este o parere personala a lui...insa asta nu cred ca intervine in calea profesionalismului....ca si meserie ma refer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum poti frate sa te duci la unu sa-ti repare motorul care nu sufera genul tau de motor? sau mai bine zis Suzuki in general

ma mir cum de nu ti-a gasit mai multe bube la el<nu ca ar avea>

 

Daca ai fi lucrat si tu prin motoare ti-ai schimba parerea...fiecare cu ale lui, dar pot spune ca eu nu suport Honda tocmai din cauza ca sunt atat de compactate incat abia iti ofera spatiu sa faci ceva la ele. Ceea ce la alte firme producatoare de motociclete sunt lucruri banale, la Honda pe anumite modele trebuie sa dai jos aproape tot in zona respectiva sa ajungi la ce iti doresti sa schimbi.

 

Pot spune ca poate si lucrul cu motoare vechi, neintretinute iti poate da o parere proasta despre un producator. Am vorbit de curand cu cativa prieteni in ale motocicletelor si s-au mirat ca eu dupa cativa km trecuti de 12.000 km schimb bujiile ( cele vechi fiind tot iridium ), apoi s-au luat ca de ce schimb antigelul ( este vechi de 2 ani ), de ce shimb uleiul in furca daca nu curge...si tot asa. Mi s-a facut lehamite de toti romanii posesori de motoare, care habar n-au sa citeasca un manual de reperatie sau mai mult, manualul de intretinere...de aceea ajung numai rapciugi la service si se vand cum se vand.

 

Bafta in continuare si felicitari lui Cezar pentru interventie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A faramat un prieten un srad 750 pe injectie, si mai are : cdi, rampa cu injectoare, rezervorul impreuna cu pompa ( nu are busonul) si mai are ceva dar nu mai tin minte daca vrea cineva ceva vorbim va dau numarul lui in pm.

 

 

Bine punctat ultimul post.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din lipsa de mecanici in zona si ma rugat de cineva sa vina sa mi le schimbe(doar ii plateam) mi-am luat inima in dinti si am dat furca jos,cu manualul in mana si cu multa rabdare am incheiat operatiunea cu succes. :bounce: :bounce: maine curat etrierii fata,instalatia,schimb lichid frana si in viitorul apropiat pacutele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady_zzr unde ai facut itp.ul si cat a costat ? nu de alta da saptamana viitoae trebuie sa ajung pe acolo. app, ma apuc sa-i demontez toba, xenonul ? de fapt oricum trebuie sa le dau jos ca vine rar ul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum poti frate sa te duci la unu sa-ti repare motorul care nu sufera genul tau de motor? sau mai bine zis Suzuki in general

ma mir cum de nu ti-a gasit mai multe bube la el<nu ca ar avea>

 

Ia uite, lasa... nu te mai mira! :D

Bube n-am mai gasit ca nu m-a mai lasat sa caut. Dar lasa ca-l prind eu din nou daca tot a cautat anturaj, nu mai scapa nici cu BGS-ul :D Ce tuning satesc am gasit ... of!

 

Mie nu-mi place sradul doar privit din fata, cand te sui pe ea oricum n-o mai vezi :)))

 

Obligatoriu pasul 1 la schimbat uleiul - verificat buson si baia de ulei in zona din jurul busonului. Daca gasiti silicon, mastic, poxipol, teflon, tufa de venetia, etc, nu va apucati daca n-aveti cele necesare sa va refaceti filetul de baie de ulei.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la fiecare schimb de ulei se pune saiba noua(oare de ce????) iar surubul se strange conform specificatiilor din manual . Nu filetul e prost facut, ci ciobanul care trage de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady_zzr unde ai facut itp.ul si cat a costat ? nu de alta da saptamana viitoae trebuie sa ajung pe acolo. app, ma apuc sa-i demontez toba, xenonul ? de fapt oricum trebuie sa le dau jos ca vine rar ul :(

 

undeva prin baneasa pe strada constantin dobrogeanu gherea, la un tip care il cheama george. Mi-a luat 100 de lei si in 20 de min a fost totul gata. Daca vrei...iti las nr de tel si vb cu el.

 

 

@ Cesar...te caut cat de curant...ca am vazut ca imi plange o furca.....si tre sa vin sa fac ceva in consecinta!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza piesa aceasta pt un suzuki gsx-r 1000 k7-k8 SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-07-08-SERVO-VALVE-MOTOR

http://www.ebay.ie/itm/SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-07-08-SERVO-VALVE-MOTOR-32-/140597619343?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item20bc456a8f

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza piesa aceasta pt un suzuki gsx-r 1000 k7-k8 SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-07-08-SERVO-VALVE-MOTOR

http://www.ebay.ie/itm/SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-07-08-SERVO-VALVE-MOTOR-32-/140597619343?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item20bc456a8f

Eu am gasit tot pe ebay cu 10 lire...eu am 600 -2007, dar cred ca sunt la fel. Ce anume e defect la ea? Motorasul pe care il aveam eu inainte are o ureche de prindere rupta, dar mecanismul interior cred ca mai functioneaza...daca te ajuta cu ceva si se potriveste, ti-o donez, ca eu oricum nu mai am ce face cu ea.

 

P.S. Daca o mai gasesc prin garaj :D

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza piesa aceasta pt un suzuki gsx-r 1000 k7-k8 SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-07-08-SERVO-VALVE-MOTOR

http://www.ebay.ie/itm/SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-07-08-SERVO-VALVE-MOTOR-32-/140597619343?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item20bc456a8f

Nu trebuie sa te intereseze sa o gasesti.

Toti o elimina tu vrei sa o pui la loc?

Se scoate functia prin softare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...