Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe ce trebe sa pun aparatul de masura ca sa verific in ce stare mi releul de incarcare?? Pe continuitate si atunci imi da valorile??

pe V si vezi ce voltaj ai.tre sa fie peste 13,5v si sa nu depaseasca 14.8. daca e sub 13 nu incarca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce operatii de intretinere , revizie , mentenanta le faceti motocicletelor dupa iernare? Tye

Dupa iarna nu ar trebui sa faci nici o operatie de intretinere..doar o presiune de anvelope si la drum!

Asta presupune ca in toamna motorul a fost bagat la iernat cu toate lucrarile la timp executate..schimb ulei,antigel,probleme tehnice rezolvate etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa iarna nu ar trebui sa faci nici o operatie de intretinere..doar o presiune de anvelope si la drum!

Asta presupune ca in toamna motorul a fost bagat la iernat cu toate lucrarile la timp executate..schimb ulei,antigel,probleme tehnice rezolvate etc..

Ma gandeam ca ar mai fi ceva inafara de schimb ulei , filtru , placute. Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ma gandeam ca ar mai fi ceva inafara de schimb ulei , filtru , placute. Multumesc !

daca te plictisesti schimba lichidul de racire,antigelul sa fie d'ala roz combinat cu apa distilata in proportie de 50%

 

preventiv poti schimba si lichidul de frana.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !

Ma alaturi si eu forumului ca sa va cer ajutorul sa gasesc un motor complet de SRAD de 750cmc din 1997 pe carburator. Daca stie cineva de vanzare va rog sa-mi dati un PM sau un telefon: 0745358511.

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am cateva piese de k1 750

2 furci cu juguri

carena fata

ram air

2 airbox

contact

1 buc.galerii

1 buc cutie viteze

1 electromotor

1 bendix

1 buc instalatie electrica cu toti senzorii

1 buc bord(50k km)

1 buc aripa fata

2 seturi etrieri fata (1 set cu placute noi)

oglinzi originale

1 buc rezervor putin indoit

1 buc comanda stanga

1 buc releu incarcare

Relatii la 0755397547 luca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am cateva piese de k1 750

2 furci cu juguri

carena fata

ram air

2 airbox

contact

1 buc.galerii

1 buc cutie viteze

1 electromotor

1 bendix

1 buc instalatie electrica cu toti senzorii

1 buc bord(50k km)

1 buc aripa fata

2 seturi etrieri fata (1 set cu placute noi)

oglinzi originale

1 buc rezervor putin indoit

1 buc comanda stanga

1 buc releu incarcare

Relatii la 0755397547 luca

dar capacul de la sigurante il mai ai ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vreau sa achizitionez un GSX-r de 750 din 1996. Recunosc ca nu am stat sa citesc toate paginile de aici si imi cer scuze,dar daca pot primi unele informatii cu privire la acest model. Probleme,plusuri, pareri de la posesori actuali sau fosti ai acestui model.

 

Multumesc pentru timpul fiecaruia de a citi sau de a da cateva detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vreau sa achizitionez un GSX-r de 750 din 1996. Recunosc ca nu am stat sa citesc toate paginile de aici si imi cer scuze,dar daca pot primi unele informatii cu privire la acest model. Probleme,plusuri, pareri de la posesori actuali sau fosti ai acestui model.

 

Multumesc pentru timpul fiecaruia de a citi sau de a da cateva detalii.

Salut. Eu am unu de vanzare din 1997 pe carburator, momentan caut motor pentru el ca l-am calit. E de vanzare si asa si gata facut cu alt motor. Daca te intereseaza ....scrie-mi si iti dau poza, info, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu am unu de vanzare din 1997 pe carburator, momentan caut motor pentru el ca l-am calit. E de vanzare si asa si gata facut cu alt motor. Daca te intereseaza ....scrie-mi si iti dau poza, info, etc.

Ce procedura ai folosit pentru calire? L-ai incins la rosu si apoi ai turnat apa rece pe el, apoi ai reluat procesul? Asta e procesul de calire pentru otel, dar nu sunt sigur ca este acelasi si pentru motoare de motocicleta :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Domni,

 

Am pe motorul meu o Yoshimura TRC si are placa de aluminiu cu brand-ul Yoshimura USA putin uzate.

As vrea sa refac acest brand.

In scopul asta am discutat cu cativa oameni prin Cluj insa nu a rezultat nimic concret.

Cea mai buna solutie ar fi firmele de publicitate care au imprimante care pot sa imprime pe metal.

Insa raspunsul de la 2 astfel de companii a fost ca proiectul este unic, mult prea mic si din punct de vedere al costurilor nu se renteaza nici pt ei nici pt mine.

 

Aveti cumva alte idei?

Dupa cum bine stiti, toba se incalzeste foarte tare, mai ales pe circuit, probabil trebuie vopsea termorezistenta.

Atasat am pus o poza cu dimensiunile placii.

 

Multumesc anticipat.

 

post-29273-0-46782200-1365064052_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rugaminte pentru colegii sradisti...am si eu nevoie de un bec cu tot cu soclu pentru bordul meu, pentru ca la mine lipseste...si mereu uit semnalizarea pusa...ca nu am bec la martorul din bord...ma poate ajuta careva? merci frumos!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi suza mea a primit una bucata ITP, una bucata michellin pilot power pe spate si 3.7 litrii plus un 0,5 litrii de rezerva de bel ray(ulei). Cea ce trebuia fii o operatiune banala de schimbare de ulei...s-a transormat intr-un mare iures pe care Cesar l-a stapanit cu capul sus. Mai exact cand a fost desfacut busonul de la baia de ulei....a iesit cu tot cu filet si o galagie de silicon.Prin maiestria lui de mecanic moto..Cesar a stapanit aceasta lucrare pe un DULAP (suzuki srad), un motor pe care nu il simpatizeaza. De apreciat acest lucru lucru, intruct a fost nevoie de maiestrie croitoreasca si mai ales de rabdare. Respectele mele pentru Cesar care a fost om din toate puctele vedere...atat fizic cat si financiar! Asfalt uscat va doresc la toti si cat mai multe zile ca azi!

Editat de ady_zzr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...