Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Ok. Cer si eu un sfat ..GSXR 1000 K7 .

Am patit-o la intoarcere de la mare.... dupa ce am pus benzina de la omv dupa 40 de km la peste 8000 de ture in orice treapta incepand cu a doua imi da in nas.

operatiuni facute la service :

1. curatat filtrul de benzina (nu se curata stiu de obicei dar am incercat ). nu s-a rezolvat

2. pus alt rezervor cu alta pompa de benzina care merg .. nu s-a rezolvat...

3. puse injectoarele de pe alt motor .. nu merge nu mai sta la relanti deloc ...asa cred ca au facut cei de la service ..nu le am cu mecanica deloc..

 

ce naibii poate fi .. ca nu vreau sa stau degeaba fara el...

Salut,

Poate ai rezolvat intre timp, dar am avut si eu aceeasi problema cu K7 750

Am pus aditiv de curatat injectoare, am turat-o pe loc cateva minute,, apoi mai tare decat de obicei cateva zeci de km, apoi am continuat cu aditivi vreo 2000 km, iar problema nu a revenit.

Acum, daca ai incercat si cu alte injectoare, inseamna ca e din alta cauza.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am in service unul complet servisat, cu absolut toate consumabilele schimbate, in stare excelenta. Are si carenele de strada si un set de carene de circuti. Cauciucuri noi, crash-pads si multe multe imbunatatiri.

in principiu sunt niste motociclete foarte rezistente, cu conditia ca sa fi fost servisate corect la timp.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am ramas cu ceva piese de K 7 - K 8 de 1000... garnitura chiuloasa, 1 biela, cuzineti contrabalansor si un pinion de pompa ulei.

post-65929-0-80278800-1369656396_thumb.jpg

 

Daca are cineva nevoie de ele, ne intelegem la pret!

Tavian

743-408-29

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva interesant http://forum.thinkbike.co.za/showthread.php?55819-Suzuki-GSXR-1000-K9-L0-L1-Review



am fost toata viata mea nemultumit de frana fata de la suzuki`urile detinute,imi venea sa plang ca nu se opreste motocicleta,nu puteam sa dorm noaptea in pat,eram primul care incepea franarea din grup insa lucrurile au luat o intorsatura extraordinar de frumoasa datorita unui prieten foarte bun in recomandari ( TNG ) am pus xbk5 si viata continua alaturi de suzuki,va spun sincer ca mai investeam intr-o pompa de frana irc/brembo si furtune si daca nu se ameliora simtitor era pe bikeshop

incercati cu incredere placutele CL-XBK5 pe suzukiurile voastre chiar si cu furtunele si pompa stoc

TNX Georgica !!!

sa-ti dea Dumnezeu sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati cu incredere placutele CL-XBK5 pe suzukiurile voastre chiar si cu furtunele si pompa stoc

TNX Georgica !!!

sa-ti dea Dumnezeu sanatate !

 

cat costa doar pentru fata ?

pe actuala nu am furtune race si ... ma intereseaza placutele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ok baieti de la GORacing ,cu experienta, o sa-i dea de cap.

 

Multumesc s-a rezolvat...

 

TNG recomand si ii multumesc pe aceasta cale ca a avut timp si rabdare pentru problema mea ...si baietilor de la GORacing...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc s-a rezolvat...

 

TNG recomand si ii multumesc pe aceasta cale ca a avut timp si rabdare pentru problema mea ...si baietilor de la GORacing...

 

Oooooo da! Problema ta mi-a solicitat nervi si cunostintele la maxim.De aceea spun ca reparatiile nu se fac pe tastatura!Uite ca atunci cand fac front comun un defect mecanic,unu electric,si cireasa de pe tort o problema de soft recunoscuta de suzuki,ne-a pus in dificultate si pe cei de la goracing si pe mine.Si eu care spuneam ca suzuki nu mai are secrete pentru mine,mi-a stors creieri doua zile.

Important este ca acum este ok si te poti bucura de cei aproape 200hp si ca eu am mai invatat ceva.

Cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati cu incredere placutele CL-XBK5 pe suzukiurile voastre chiar si cu furtunele si pompa stoc

TNX Georgica !!!

sa-ti dea Dumnezeu sanatate !

Confirm ce zice CMD. Eu am pus din astea pe mobra anul trecut in vara. Franeaza exceptional, si diferenta de pret fata de altele (care nici nu e asa mare pana la urma) merita din plin. Pentru mine Carbone Lorraine va ramane singura alegere pentru placute de frana in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pt suzuki sunt geniale cu etrierii pana`n 2011 nu vreau sa ma gandesc cum franeaza un un r1 07-08 cu xbk5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pt suzuki sunt geniale cu etrierii pana`n 2011 nu vreau sa ma gandesc cum franeaza un un r1 07-08 cu xbk5

Deci ....un pret pt un set de fatza va rog. cmd, shackalu ....sau cine a mai luat , va rog ...si de unde ati luat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca pt suzuki sunt geniale cu etrierii pana`n 2011 nu vreau sa ma gandesc cum franeaza un un r1 07-08 cu xbk5

Iti spun eu: PERFECT! :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ....un pret pt un set de fatza va rog. cmd, shackalu ....sau cine a mai luat , va rog ...si de unde ati luat.....

Ia legatura cu @TNG sau @Cesar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, vin si eu cu o rugaminte (desi multi, cred, ca vor sari cu acuze sau cu spirit de gluma putin mai dezvoltat):

 

Imi puteti spune de unde as putea lua va rog, manualul de utilizare, nu service ... pentru un K1 600 cc ... Am manualul de service, dar voiam (doar pentru cunostiintele mele) si un manualul de utilizare ...

 

P.S. In momentul de fata am in motor Motul 7100 ... circulat circa 3000 de km (spusele celui dinaintea mea), ca idee, uleiul nu este negru ci putin brun la culoare, in cartea tehnica se schimba teoretic la 6000 de km, urmatorul schimb l-as face tot cu motul 7100 (am 1L ramas) ... ce pareri aveti despre acest ulei ? ... pe capac scrie 2800 ml ... intra aprox 3l? .. de unde as putea achizitiona inca 2l de MOTUL 7100 la pret decent ...?

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru anticiparea rapsunsului THE GYX ... exact, vreau sa il studiez ...

 

Eu sunt genul de om care daca ceva nu este la locul lui imi sta pe creier ... si prin manuale imi pot verifica motocicleta cap coada, bineinteles ... la nivel de amator ...

 

Ms mult tng pentru lamuriri ...

 

Cu fiecare schimb de ulei (5000 - 6000 km) trebuie schimbat si filtrul ? .. sau merge o data la doua schimbari?

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru anticiparea rapsunsului THE GYX ... exact, vreau sa il studiez ...

 

Eu sunt genul de om care daca ceva nu este la locul lui imi sta pe creier ... si prin manuale imi pot verifica motocicleta cap coada, bineinteles ... la nivel de amator ...

 

Ms mult tng pentru lamuriri ...

 

Cu fiecare schimb de ulei (5000 - 6000 km) trebuie schimbat si filtrul ? .. sau merge o data la doua schimbari?

Parerea mea este ca ce ai nevoie, si ceva in plus, gasesti in service manual.

Legat de schimbarea filtrului de ulei.....un filtru costa 30 ron....nu cred ca merita economia.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva o oglinda stanga in plus pe acasa in dulap,sertar,vreo cutie,prin pod pt modelul 97,stock?dau o bere...sau mai multe...sau ne intelegem.

http://www.motonetro.ro/magazin-online/motocicleta/suzuki/600/gsx-r-600/1998/#good_detail=28802

 

http://adalmotors.ro/oglinda-moto-retrovizoare-dreapta-cod-es-154-p-14353.html?osCsid=bd77b864b3cb8d3afb7188663bb70bbb

 

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ... ms fain TNG ... acum tre sa ma decid asupra uleiului ...

 

Un ulei mai accesibil al pret? ... ceva detalii lei/l .. ambalaje ...etc.

 

Nu stiu ce sa fac ... sa pun iar Motul 7100, mai ales ca am deja 1l ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...