Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am muscat-o si eu de vreo saptamana (da fara sa cad)

frate-mio are un R1, si dupa 2 ani mi-am luat inima in dinti si i-am zis sa ma lasa o tura (precizez ca pana acuma n-am vrut sa ma dau pe nici un motor in afara de al meu)

m-am suit pe ea, i-am dat in treapta 1 incet, am schimbat pe la vreo 3000 de ture, ca am zis ca-i periculos mai mult, si in treapta 2 am tras de gaz cum is obisnuit la 600-le meu, da surpriza, instant o inceput burnout-ul :P

am lasat repede acceleratia, ca deja mergeam in lateral cu motorul, m-am dat frumos jos si i-am multumit :)

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala din imagine este un dobitoc, aia care cad asa sunt niste ....... tantalai, nimeni nu spune sa nu cazi dar fa-o eroic frate ,intr-o roata (ca mine), din cauza unei nenorocite de gropi, incerci ceva nou si cam atat. pentru cine aluneca pe nisip in fata blocului sau se lipesc de masini parcate regulamentar, exista mopeduri de acomodare, dupa aia treci la ceva mai marte si tot asa, nu sa farami motocicleta in 5 metri ca este penibil rau, mai bine ma duc pe curbe sa ma dau si dc pic asta este ma distrez. Sunt si pe la mine prin oras cativa care au julite motocicletele si dc ii intrebi cum au reusit cica "aaaa aia? am alunecat pe nisip? " care nisip fratilor ? Merg legati la oki ,nu inteleg asta cu nisipul, adica nu vezi e unde mergi? tshamne........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala din imagine este un dobitoc, aia care cad asa sunt niste ....... tantalai, nimeni nu spune sa nu cazi dar fa-o eroic frate ,intr-o roata (ca mine), din cauza unei nenorocite de gropi, incerci ceva nou si cam atat. pentru cine aluneca pe nisip in fata blocului sau se lipesc de masini parcate regulamentar, exista mopeduri de acomodare, dupa aia treci la ceva mai marte si tot asa, nu sa farami motocicleta in 5 metri ca este penibil rau, mai bine ma duc pe curbe sa ma dau si dc pic asta este ma distrez. Sunt si pe la mine prin oras cativa care au julite motocicletele si dc ii intrebi cum au reusit cica "aaaa aia? am alunecat pe nisip? " care nisip fratilor ? Merg legati la oki ,nu inteleg asta cu nisipul, adica nu vezi e unde mergi? tshamne........

De cat timp mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape 4 sezoane daca il duc la final si pe asta, sper. Stai linistit ca nu este cine stie ce de capul meu, ma consider amator, dar pe nisipm in fata blocului nu ma vad cazand , dc patesc asta inseamna ca nu este de mine si ma las.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lectia asta inca n-ai invatat-o.... Nu iti urez.... I se poate intampla oricui oricata experienta ar avea. Am vazut oameni "grei" in situatii mai stupide de atat... shit happens... nu arata cu degetu' ca nu se stie cand se intoarce roata. E penibil dar asta e :P Mai bine asa decat pe contrasens sub vreo masina ....te mai aduce cu picioarele pe pamant apropo de cat de zmeu esti in sinea ta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai facut multi km intr-o zi si esti foarte obosit, cand te dai tare pe curbe si gasesti o pata de ulei sau nisip, cand sare un maneloman in fata si ai pus-o, cand intra in tine un nenorocit de maneloman ca il doare in p....a de oasele tale, cand franezi volent sa eviti ceva, cand se rupe lantul etc , cazuri care fac exceptie la asta ma refer sa fiu inteles. Cum sa cazi degeaba pe drum drept fara gropi, doar tu si drumul ,cum ? Dc am sa cad asa ma gasiti in parcul crang cu toti pensionari ma joc sah.

Mesaj completat

Ce lectie? sa tarsai motocicleta pe nisip cu 5 la ora, nu vreau sa stiu, eu spun ca trebuie sa pun un mare semn de intrebare pe mine cand patesc asta. Credema ca sunt un cacacios la capitolul siguranta , merg incet prin oras, sunt foarte foarte atent cu mine si cu prieteni mei, nu ma cred zmeu deloc in sinea mea, ba din contra ma simt de fiecare data ca si cum ar fi prima data, dar asta nu are nici o treaba cu cazutul cand intorc motocicleta pe nisip, eu cred ca atunci cand cineva are scapari deastea adica cazaturi usoare si dese, reflexe intarziate parerea mea este mai bine sa stea cuminte, pt ca este foarte simplu cu motocicleta, MORI . NU este loc de greseala pe motocicleta, un aspect neglijat si GATA. Cand deja am cazuty odata penisip, odata nu stiu ce, mai bine stau cuminte acasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi vrem ca motociclismul sa fie pt toti dar nu este asa, in tot ce ne inconjoara, natura, social, motociclism, femei, etc prostia se exclude, doar ca la motociclism poate fi tragic, gagica-mi da o palma, prietenii ma f...t in gura dar motocicleta nu ma refuza ea vrea mereu si dc eu sunt cocalar maneloman si nu ascult de nimeni GATA sa terminat jmekeria, in fine eu iayu topicul asta ca atare si scriu mereu exact ce simt, nu caut sa scriu " la impresionat" adica sa ma cc pe mine. Uneori simt o tensiune cand citesc paici si eu vreu sa ma detensionez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma na na na uite , ma pui pe fuga, amgasitaltele pacilea.

Mesaj completat

vroiaia tu sa vezi cum este pusa banda, este aproape perfect adica ste loc de mai bine, adica este pusa prost nu?

post-40356-1271248313_thumb.jpg

post-40356-1271248324_thumb.jpg

post-40356-1271248338_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e buna , e buna ce naibilor sari asa in sus , vroiam doar sa mai lasi forumul , nu ti.au dat ashtia warning ca prea vizitezi threadul asta ?:))):P kidding

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce credeai ca mananc bors paici, aaa? Initial am vrut motocicleta sa pacalesc copii cand ma intreaba cat baga, dar mam indragostit de ele. glumesc desigur, pentru mine motociclismul nu este o pasiune, face parte din mine, este si o educatie dc vrei, o lektie de viata.

Mesaj completat

Pt voi ce inseamna motocicleta, aaaaa? ia sa vedem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma na na na uite , ma pui pe fuga, amgasitaltele pacilea.

Mesaj completat

vroiaia tu sa vezi cum este pusa banda, este aproape perfect adica ste loc de mai bine, adica este pusa prost nu?

foarte inspirt numarul

Editat de hunter2002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce credeai ca mananc bors paici, aaa? Initial am vrut motocicleta sa pacalesc copii cand ma intreaba cat baga, dar mam indragostit de ele. glumesc desigur, pentru mine motociclismul nu este o pasiune, face parte din mine, este si o educatie dc vrei, o lektie de viata.

Mesaj completat

Pt voi ce inseamna motocicleta, aaaaa? ia sa vedem !

plăcere :) , cu tot ce poate asta sa implice

cateodata si neplacere, când mă cearta gagica ca vrea cu maÂşina sau ca iar plec in drumetie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce credeai ca mananc bors paici, aaa? Initial am vrut motocicleta sa pacalesc copii cand ma intreaba cat baga, dar mam indragostit de ele. glumesc desigur, pentru mine motociclismul nu este o pasiune, face parte din mine, este si o educatie dc vrei, o lektie de viata.

Mesaj completat

Pt voi ce inseamna motocicleta, aaaaa? ia sa vedem !

 

scapa frate de catalizatoru ala..e urat cu draci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa:

Mesaj completat

:)

 

(era sa o fac si eu de cateva ori si nici macar nu am miar hehe)

Moama..te pomenesti ca avea si 0km...M-a durut ficatul,cum se aud plasticele alea pe asfalt,urasc sunetul asta.

La prima motoreta mi s-a intamplat si mie stupizene,eu detin recordul,am reusit sa o trantesc mergand pe langa ea,asa ca ce sa ma mai mir.Si cu putin ghinion nu era nici ultima oara,dar ma rog.De fiecare data am zis,astea sa imi fie cazaturile,pe langa ea,decat pe ea,si la viteza mare.O bagam in garaj,pe vremea aia nu era asfaltat,si mi s-a dus intr-o parte,nu am mai putut sa o tin,si a cazut.M-am uitat repede in stanga si in dreapta sa vad daca m-a vazut cineva,ma pufnea si rasul,dar si plansul:))Sa numai spuneti la nimeni;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mă pot lauda cu 2 bufuri:

1 la o cabana, iarba in curte, panta, am ajuns cumva cu motoru paralel cu dealu pe care eram, in stânga vale si in dreapta deal, da raducu s-o gândit sa pună jos fix picioru stâng. :)

2 in fata casei, ajung ca de obicei, plin de lume pe strada, franez in fata portii, scot tacticos cheia din contact, si mai tacticos descalec (stil bruce lee), si las ghidonu. in secunda 2 motoru era culcat pe stânga, cricul stand linistit la locul lui, ca in smecheria mea uitasem sa-l cobor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mă pot lauda cu 2 bufuri:

1 la o cabana, iarba in curte, panta, am ajuns cumva cu motoru paralel cu dealu pe care eram, in stânga vale si in dreapta deal, da raducu s-o gândit sa pună jos fix picioru stâng. :(

2 in fata casei, ajung ca de obicei, plin de lume pe strada, franez in fata portii, scot tacticos cheia din contact, si mai tacticos descalec (stil bruce lee), si las ghidonu. in secunda 2 motoru era culcat pe stânga, cricul stand linistit la locul lui, ca in smecheria mea uitasem sa-l cobor :D

 

tare a doua :P

Mesaj completat

aveti idee de unde procur angel eyes? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...