Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salutare, am un prieten care si-a cumparat recent un GSX-R 750 K4 si se plange ca ii consuma cam mult (11-12) in oras. Cam ce valori aveti voi la motoretele voastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, am un prieten care si-a cumparat recent un GSX-R 750 K4 si se plange ca ii consuma cam mult (11-12) in oras. Cam ce valori aveti voi la motoretele voastre?

 

Depinde si cum merge , al meu consuma 7-8 in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la mers normal, exceptand 2-3 forje...dar fara exces de zel...

Vad ca tu ai 600, inteleg ca al lui este mai mare dar parca tot consuma cam mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am un prieten care si-a cumparat recent un GSX-R 750 K4 si se plange ca ii consuma cam mult (11-12) in oras. Cam ce valori aveti voi la motoretele voastre?

Filtru de aer (musai) si bujii, acum depinde si de formula de calcul care o aplica, cum calculeaza prietenul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are filtru plin de praf(varza) si bujiile sunt de cand este motocicleta, sau cumparate noi si proaste (cum am patit) eu, consuma 100%, filtrul cand este foarte uzat plin de carmaz, computerul (navetei spatiale) nu mai poate sa mentina din amestec cantitatea de carburant normala si implicit da mai mult, cand bujiile sunt proaste rau de tot stie toata lumea ca se mareste consumul, sunt combinatiile perfecte sa suga 10% ASTA luand in considerare ca este "SUZUKI dela jmeker" si (excludem a avea altceva, doar lucruri minore...) care nu se strica niciodata nimic la el pentru ca este cel mai cel din Celmaicelia, stie toata lumea nu mai are rost sa rasucesc cutitul in rana. Cand zici super bike zici gsxr 1000 atat si nimic mai mult :laugh:

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca cateva poze cu asta mica

nu te supara pe mine ca parere personala este unu dintre cele mai urate gixeruri vazute de mine, de la voxea pana la matele alea de la xenon din bord, nu mai zic de hopsurubul ala de rigips pris in carena, pacat pentru bestia de zace sub carene, nu te supara pe mine dar eu primul lucru care-l faceam o voxeam cu voxea, profesional nu su sprayu in fata blacului. Nu mai zic de scarite voxite cu sprayu care dc ai tusit mai tare sa terminat jmekeria,

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te supara pe mine ca parere personala este unu dintre cele mai urate gixeruri vazute de mine, de la voxea pana la matele alea de la xenon din bord, nu mai zic de hopsurubul ala de rigips pris in carena, pacat pentru bestia de zace sub carene, nu te supara pe mine dar eu primul lucru care-l faceam o voxeam cu voxea, profesional nu su sprayu in fata blacului. Nu mai zic de scarite voxite cu sprayu care dc ai tusit mai tare sa terminat jmekeria,

 

mai domnule,incearca sa nu mai scrii in halul asta,ca nu dai dovada de smecherie, ci de altceva!ma dor si ochii si urechile cand citesc ce scrii.

daca tot dai sfaturi si pozezi in priceput cu reparatiile(ca de mers pe motor am indoieli),vorbeste ca oamenii.

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de apreciat ca omu si-a aranjat motocicleta cum a stiut mai bine cu mana lui si daca ii place asta e tot ce conteaza.Vopsirea tuturor carenelor profesional necesita ceva capital pe care poate nu l-a avut de aceea a ales sa si le faca singur.Bafta si multi kilometri fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nici mie nu imi place negru mat la motor, da nu mai sariti asa pe om :huh:

Oglinzile cred ca nu atarna, cred ca asa este modelul lor;

Toba n-o fi noua, da nu cred ca toti avem tobe noi (macar nu e lovita)

Si presupun ca daca o poza curata, motocicleta arata mult mai bine.

Hunter2002, sa nu te superi, da fiecare si-o exprimat parerea :blink:

Numa bine si cat mai multi km cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar,eu am facut motorul meu cum am vrut,da e adevarat suruburile sunt puse cum am nimerit dar asta doar pana trece inspectia tehnica,pe urma o sa fie schimbate,toba nu e noua,e un leo vince "scurtat" si asa e modelul oglinzilor,mie imi place si asta conteaza,am muncit la el o luna de zile sa il aduc in starea actuala mai sunt cateva retusuri de facut.Cel mai important lucru cui nu ii place sa nu se uite,nu ma intereseaza nici sa imi fie laudat motorul si nici criticat,cum e vorba aceea nu te poti cacao pe gustul omului.

Mesaj completat

nu te supara pe mine ca parere personala este unu dintre cele mai urate gixeruri vazute de mine, de la voxea pana la matele alea de la xenon din bord, nu mai zic de hopsurubul ala de rigips pris in carena, pacat pentru bestia de zace sub carene, nu te supara pe mine dar eu primul lucru care-l faceam o voxeam cu voxea, profesional nu su sprayu in fata blacului. Nu mai zic de scarite voxite cu sprayu care dc ai tusit mai tare sa terminat jmekeria,

daca are mate de la xenon sa nu iti fie ciuda ca am xenon:P,hopsuruburile alea cred ca sunt crash paduri si zic eu destul de utile,daca vrei pot sa iti aduc si tie,si totusi de unde sti cu ce l-am vopsit?faci afirmatii dupa cum ai visat aseara sau ce?e vopsit cu vopsea sandox,cu pistol de vopsit,dat cu lac si elasticizant,da e adevarat nu e vopsit in atelier specializat de vopsitorie,are si unele imperfectiuni...dar mi se rupeeu l-am facut si sunt mandru

Mesaj completat

Imi place negrul mat. Cum e la intretinere? Se depune mai repede praful ?

destul de repede,dar dupa parerea mea merita :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar,eu am facut motorul meu cum am vrut,da e adevarat suruburile sunt puse cum am nimerit dar asta doar pana trece inspectia tehnica,pe urma o sa fie schimbate,toba nu e noua,e un leo vince "scurtat" si asa e modelul oglinzilor,mie imi place si asta conteaza,am muncit la el o luna de zile sa il aduc in starea actuala mai sunt cateva retusuri de facut.Cel mai important lucru cui nu ii place sa nu se uite,nu ma intereseaza nici sa imi fie laudat motorul si nici criticat,cum e vorba aceea nu te poti cacao pe gustul omului.

Mesaj completat

 

daca are mate de la xenon sa nu iti fie ciuda ca am xenon:P,hopsuruburile alea cred ca sunt crash paduri si zic eu destul de utile,daca vrei pot sa iti aduc si tie,si totusi de unde sti cu ce l-am vopsit?faci afirmatii dupa cum ai visat aseara sau ce?e vopsit cu vopsea sandox,cu pistol de vopsit,dat cu lac si elasticizant,da e adevarat nu e vopsit in atelier specializat de vopsitorie,are si unele imperfectiuni...dar mi se rupeeu l-am facut si sunt mandru

Mesaj completat

 

destul de repede,dar dupa parerea mea merita :blink:

arata binisor avand in vedere ca nu e profesionist!

Initial vroiam sa il fac si eu pe al meu galben cu negru mat, dar unu lucios celalalt mat nu cred ca dadea bine, asa ca azi am dat comanda de lucios pt ambele culori,

sper sa iasa bine

 

Interbare:de unde pot cumpara sigla de suzuki iesita in relief?

ma refer doar la S nu la tot cuvantul

 

La mine se pare ca Mai dureaza pana pe 20 dupa care ITP :D

poate apuc si eu ceva din sezonul asta :huh:

asfalt uscat

si scuze pt greselile de ortografie dar ma tot corecteaza porcaria asta de iPhone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar,eu am facut motorul meu cum am vrut,da e adevarat suruburile sunt puse cum am nimerit dar asta doar pana trece inspectia tehnica,pe urma o sa fie schimbate,toba nu e noua,e un leo vince "scurtat" si asa e modelul oglinzilor,mie imi place si asta conteaza,am muncit la el o luna de zile sa il aduc in starea actuala mai sunt cateva retusuri de facut.Cel mai important lucru cui nu ii place sa nu se uite,nu ma intereseaza nici sa imi fie laudat motorul si nici criticat,cum e vorba aceea nu te poti cacao pe gustul omului.

Mesaj completat

 

daca are mate de la xenon sa nu iti fie ciuda ca am xenon:P,hopsuruburile alea cred ca sunt crash paduri si zic eu destul de utile,daca vrei pot sa iti aduc si tie,si totusi de unde sti cu ce l-am vopsit?faci afirmatii dupa cum ai visat aseara sau ce?e vopsit cu vopsea sandox,cu pistol de vopsit,dat cu lac si elasticizant,da e adevarat nu e vopsit in atelier specializat de vopsitorie,are si unele imperfectiuni...dar mi se rupeeu l-am facut si sunt mandru

Mesaj completat

 

destul de repede,dar dupa parerea mea merita :blink:

arata binisor avand in vedere ca nu e profesionist!

Initial vroiam sa il fac si eu pe al meu galben cu negru mat, dar unu lucios celalalt mat nu cred ca dadea bine, asa ca azi am dat comanda de lucios pt ambele culori,

sper sa iasa bine

 

Interbare:de unde pot cumpara sigla de suzuki iesita in relief?

ma refer doar la S nu la tot cuvantul

 

La mine se pare ca Mai dureaza pana pe 20 dupa care ITP :D

poate apuc si eu ceva din sezonul asta :huh:

asfalt uscat

si scuze pt greselile de ortografie dar ma tot corecteaza porcaria asta de iPhone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu cumva sunt puse invers?

asa ma gandeam si eu :blink:

 

Si mie mi-ar placea sa am motorul "tipla" dar, realist, nu cred ca ar ramane asa mult timp...

L-am vopsit acum vreo luna jumatate, in primele zile l-am raschetat un pic de o bordura mai inalta... Am vazut dupa o saptamana...

Anul trecut, a doua zi dupa ce l-am luat din service, nu stiu cum il manipulam eu, si l-am scapat pe dreapta (eu eram pe stanga). Semnalul spart, maneta de frana ciobita (am stiut de ce am luat cele mai ieftine semnale..).

Odata am venit cu el peste mine pentru ca am uitat sa pun cricul, alta data l-am pus prea aproape si l-am infipt un pic cu carena intrun stalpisor din ala de pe trotuar...

Sincer daca m-as enerva pentru fiecare zgarietura...

 

Ca sa nu mai zic de spalat... jante albe.... baga-ti pla...

...si am mai pierdut si un surub... am tot zis ca ma duc sa ma uit dupa niste suruburi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu cred ca o prinde bine negru mat ,dar apropo de galben cu negru am avut prin 2005 un k2 ,la-m luat cam tavalit era alb albastru si l-am facut (vezi pozele) tot singur :

 

Cat m-ar costa sa mi-l fac ca asta din poza? (ma refer la pozele de mai sus cu K2-ul)

Editat de drifterrd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...