Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

gsx r600 are preferinte la o marca speciala de ulei pt motor?sau ceva mai bun cumva? vreau sa fac schimbul, ca sa fiu sigur..

 

 

 

Suzuki merge pe Motul...ai putea incerca Motul 10w40 300 v Full Sintetic parca ii zicea...

 

mie mi-a placut la 750-u meu!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gsx r600 are preferinte la o marca speciala de ulei pt motor?sau ceva mai bun cumva? vreau sa fac schimbul, ca sa fiu sigur..

Suzuki merge pe Motul...ai putea incerca Motul 10w40 300 v Full Sintetic parca ii zicea...

 

mie mi-a placut la 750-u meu!

 

see YA

pai..Motul sa fie!..

bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manualul propietarului sau manualul de service ? Le am pe amandoua, prima in varianta scrisa si a doua in format pdf. Care o vrei ?

Sal, Crazy_Frog, esti din Oradea?

Pai de acolo am luat motorul, sambata trecuta...daca stiam, te invitam la o bere.. ;)

si rezolvam si cu manualul..poate ma ajuti si pe mine.. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, Crazy_Frog, esti din Oradea?

Pai de acolo am luat motorul, sambata trecuta...daca stiam, te invitam la o bere.. ;)

si rezolvam si cu manualul..poate ma ajuti si pe mine.. :nono:

 

Da sunt din Oradea :smoke: Eu va ajut da pe mess nu cred ca merge pentru ca e prea mare...Eventual ceva hub de DC++?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de manual........si apropo de plimbari cu motoru am descoperit azi pe pielea mea ca trebuie pastrata distanta regulamentara fata de de alte vehicule.descriu simplu ce am patit:mergeam in spatele unui taxi, iar acesta a intrat intr-o dacie.nu am mai apucat sa bag frana de motor sau sa ma gandesc macar la ea si nici sa apas frana de picior, deci am tras frana fata super tare si am intrat intr-un voblaj de toata frumusetea.deja ma vedeam pe jos, nu-mi venea sa cred cat de tare a inceput sa-mi tremure ghidonu iar cand am reusit sa ma opresc la 5 cm de bara taxiului nu-mi venea sa cred ca am scapat asa ieftin(doar cu sperietura),deci eu unu m-am invatat minte, nu trebuie sa mai citesc despre asta, ca am mai gasit sfaturi despre distanta fata de alte vehicule am fost deacord cu ele dar vad ca nu prea le-am respectat.......pastrati distanta :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de manual........si apropo de plimbari cu motoru am descoperit azi pe pielea mea ca trebuie pastrata distanta regulamentara fata de de alte vehicule.descriu simplu ce am patit:mergeam in spatele unui taxi, iar acesta a intrat intr-o dacie.nu am mai apucat sa bag frana de motor sau sa ma gandesc macar la ea si nici sa apas frana de picior, deci am tras frana fata super tare si am intrat intr-un voblaj de toata frumusetea.deja ma vedeam pe jos, nu-mi venea sa cred cat de tare a inceput sa-mi tremure ghidonu iar cand am reusit sa ma opresc la 5 cm de bara taxiului nu-mi venea sa cred ca am scapat asa ieftin(doar cu sperietura),deci eu unu m-am invatat minte, nu trebuie sa mai citesc despre asta, ca am mai gasit sfaturi despre distanta fata de alte vehicule am fost deacord cu ele dar vad ca nu prea le-am respectat.......pastrati distanta :nono:

 

 

E bine ca ai scapat doar cu atat!!! Asfalt uscat!!!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunoaste cineva motorul a lui adi viteza de pe forum? ca vreau sa-l cumpar..m-am inteles cu el la pret..dar beleaua este ca..are 40mii de mile..cam 65mii km.. oare e dus motoru la kilometrii astia?..sunt sanse sa ma mai tina si pe mine macar 40 de mii ? :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunoaste cineva motorul a lui adi viteza de pe forum? ca vreau sa-l cumpar..m-am inteles cu el la pret..dar beleaua este ca..are 40mii de mile..cam 65mii km.. oare e dus motoru la kilometrii astia?..sunt sanse sa ma mai tina si pe mine macar 40 de mii ? ;)

Parerea mea sincera ,e sa crezi acei km si sa nu-ti faci probleme legate de km parcursi.Oare te incanta ca peste 90% din motoarele vandute la noi au kilometrii manariti???? ,Asculta motorul ,mergi cu el si daca e ok ,I-AL imediat.Repet ,e doar parerea mea :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea sincera ,e sa crezi acei km si sa nu-ti faci probleme legate de km parcursi.Oare te incanta ca peste 90% din motoarele vandute la noi au kilometrii manariti???? ,Asculta motorul ,mergi cu el si daca e ok ,I-AL imediat.Repet ,e doar parerea mea :nono:

din ce m-am documentat..la km electronic nu prea se baga lumea sa-l dea inapoi..ma rog..nu stiu.. de auzit se aude bine..sa inteleg ca numarul kilometrilor n-ar trebui sa ma ingrijoreze?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce m-am documentat..la km electronic nu prea se baga lumea sa-l dea inapoi..ma rog..nu stiu.. de auzit se aude bine..sa inteleg ca numarul kilometrilor n-ar trebui sa ma ingrijoreze?..

La kilometraje electronice nu se baga lumea?!?!?!.....hai ,ce naiba ,fii serios!....a fost si un reportaj cu camera ascunsa pe la tv cu cei care manaresc km electronice....fii serios ,sunt DESTUI care le maneresc ,indiferent cat de electronic o fi ,ce naiba. Deci ,nu te ingrijora de km parcursi ,asculta motorul ,vezi de zgomote ciudate si daca e ok ,I-AL!!! Dupa cum spuneam ,parerea mea si cum as proceda eu :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o curiozitate...care e viteza maxima atinsa de voi? ma refer la motoarele de 600?chiar sunt curios :duel:

Eu ,pe gsxr-ul 600(2005) am atins 271 ,nu cred ca era blana total ,dar mai mult de un 275 pana in maxim-maximorum 280(asta cu vantul de partea mea) nu merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu maxim maxim am dat 210, cu a 5-a blana aproape, daca bagam si a 6-a cred ca ducea 250, nu vreau inca sa testez top speed-ul :ok:

 

Apropo, eu ma pis pe ea de injectie, 9.3 in oras ? am dus-o in ture mari intr-adevar dar totusi... voi cat aveti consumul in oras ? si ce benzina bagati (eu bag de la lukoil 98) .

 

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu maxim maxim am dat 210, cu a 5-a blana aproape, daca bagam si a 6-a cred ca ducea 250, nu vreau inca sa testez top speed-ul :rock:

 

Apropo, eu ma pis pe ea de injectie, 9.3 in oras ? am dus-o in ture mari intr-adevar dar totusi... voi cat aveti consumul in oras ? si ce benzina bagati (eu bag de la lukoil 98) .

 

:duel:

Mie ,imi ia cam un 8% mediu ,cam asa imi lua si 600-le

 

Ps:acum depinde cat de mari turele si cat de mult ai tinut-o acolo ,caci iti poate depasi si 10% ,dar la un mers nici prea prea ,nici foarte foarte ,eu zic ca un consum de 8% e super-ok :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu i-am dat maxim 200, si apropo de consum nu am idee cat imi ia.nu i-am facut consumul si nici nu stiu exact cum sa-l fac.de exemplu daca fac plinu si merg pana palpaie becul galben de benzina cat mai pot merge cu rezerva?care stie cum se face exact consumul sa-mi spuna si mie sa incerc apoi va zic rezultatul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma la mine de cand se aprinde becul inseamna ca mai am vreo 5 L parca :ok:

 

Fa-i plinul,pui trip1 pe 0, vezi cand se aprinde becul de la rezerva, fugi repede cu ea si vezi cati L intra in ea,si rezulta consumul tau pana atunci, vezi cati km ai facut de la ultima alimentare, de exemplu 150 km ... cu 13 L (ca 5 sunt rezerva)

 

si faci regula de 3 simpla

 

150 ..... 13

100 .... X

 

=> 1300 / 150 = 8.6 %

 

P.S. : socoteala cu 13 L si 5 Rezerva sunt pentru un rezervor de 18 L, asa are k2-ul meu, nu stiu restul ce capacitate au !

:duel:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manualul propietarului de srad spune :

 

"Cand benzina din rezervor scade la 4 litri, becul galben palpaie. Cand nivelul scade sub 2.5 litri, becul sta aprins" :duel:

1. Mie in oras imi ia de obicei in jur de 9l insa pot sa il scad putin sau sa il urc... :ok:, in afara am ajuns cu consumul undeva la 5.8 si cu o viteza de 120km/h.

2. Viteza maxima atinsa de mine pe ceasul SRAD-ului este de 260km/h.

3.De obicei pun benzina de la Petrom fara PB 95.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am bagat de la petrom 99, MUCI, mi se misca in suturi(a mea e pe injectie)

 

Si am inceput sa bag de la lukoil 98, merge bine

 

@crazy_frog

 

sorry nu stiu cum e la srad, la mine nu mai palpaie, la mine direct ROSU :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...