Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mersi Cracky ca ai deschis subiectul despre presiunea in roti,ca si pe mine m-ar interesa ce presine sa am pe fata si pe spate.Rugam ajutor. :D

Sfatul meu: vezi ce marca de cauciuc ai si cauta pe net recomandarile PRODUCATORULUI respectiv(nu te lua dupa tot felul de "cunoscatori" si "reiseri" de carton) ,caci nimeni NU cunoaste ce e mai bine pt acel cauciuc decat insusi producatorul). De ex:eu ,cand mi-am luat gsx-ul avea bridgstone si recomanda 2.9spate ,asa am si pus.Apoi ,cand am schimbat cauciucurile ,mi-am luat Pilot Power 2CT si m-am uitat ca Michelin recomanda in jurul 2.5 si asa am si pus.Deci ,ia-te dupa ce recomanda PRODUCATORUL respectivei marci de cauciucuri! Parerea mea :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu: vezi ce marca de cauciuc ai si cauta pe net recomandarile PRODUCATORULUI respectiv(nu te lua dupa tot felul de "cunoscatori" si "reiseri" de carton) ,caci nimeni NU cunoaste ce e mai bine pt acel cauciuc decat insusi producatorul). De ex:eu ,cand mi-am luat gsx-ul avea bridgstone si recomanda 2.9spate ,asa am si pus.Apoi ,cand am schimbat cauciucurile ,mi-am luat Pilot Power 2CT si m-am uitat ca Michelin recomanda in jurul 2.5 si asa am si pus.Deci ,ia-te dupa ce recomanda PRODUCATORUL respectivei marci de cauciucuri! Parerea mea :huh:

Mersi mult de tot.Asfalt curat! :bounce:

 

Vedeti ca la noi se masoara in atmosfere(atm) si rezulta 2.44 ATM ;)

 

Si la mine scrie in manual pt k2, nu stiu daca la restul or fi la fel !

 

:angry:

Pui te rog o poza cu motorul tau ca si eu pun una cu al meu.Vreau sa vad cum arata fratesu geaman. :what:

 

;)

post-16580-1178908598_thumb.jpg

post-16580-1178908690_thumb.jpg

Editat de florin46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui te rog o poza cu motorul tau ca si eu pun una cu al meu.Vreau sa vad cum arata fratesu geaman. :bounce:

 

:what:

 

La mine nu se vad pozele... :angry:

 

Hai ca iti pun eu o poza sa il vezi pe taticu :huh:

post-9827-1178915079_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase amandoua... :bounce:

 

@greenkey14 vad ca si tu ai jentile albe la moto( ca si mine :what: ). Pe mine ma enerveaza faptul ca se vede murdaria foarte repede pe ele :angry: , ma chinui sa le curat calumea si peste 30km is pline de praf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase bijuterii!Sa le stapaniti sanatosi si fara incidente.Acum mai incerc sa pun o poza ca nu stiu de ce nu se vad ale mele. :bounce:

 

Frumoase bijuterii!Ca gsx-ru nu-i nici una.Sa le stapaniti sanatosi si fara incidente.Acum mai incerc sa pun o poza ca nu stiu de ce nu se vad ale mele. :angry:

post-16580-1178964709_thumb.jpg

post-16580-1178964902_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut baieti si tot respectul...am un suzuki gsxr 750 din 89-90 si nu gasesc cartea tehnica am cautat pe toate site-urile si pe toate paginele pe care le-au recomandat altii si le-au pus la dispozitie :bounce: si nimik dak stiti exact unde pot sa gasesc cartea tehnica va sunt recunoscator post-17488-1179036588_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, hai ca am ajuns la stadiul in care trebuie sa schimb gumele, am un k2, ce gume ar fi bune ?

Spate : 180/55 zr 17

Fata : 120/70 zr 17

 

Vreau ceva sa am aderenta sa rupa gura targului :angry:

 

Niste preturi pt o pereche ?

 

:bounce: and thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, hai ca am ajuns la stadiul in care trebuie sa schimb gumele, am un k2, ce gume ar fi bune ?

Spate : 180/55 zr 17

Fata : 120/70 zr 17

 

Vreau ceva sa am aderenta sa rupa gura targului :what:

 

Niste preturi pt o pereche ?

 

:bounce: and thanks

Pt strada ,cica ,cele mai bune(sau ma rog printre cele mai bune) ar fi Michelin Pilot Power 2CT-se apropie de cele de curse.Eu am dat in jur de 450 pe pereche de la Honda ,dar vezi ca mai sunt care aduc la preturi mult mai mici,dar fara factura(daca te intereseaza factura) :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor

 

tocmai mi am achizitionat un gsxr de 750 din 93. sunt incepator intr un fel.....nu am foarte multi km. am avut si incidente si de toate:) sper sa nu fie altele si mai grave.

 

In alta ordine de idei..de unde fac rost de o pereche de oglinzi ptr ea sau macar stanga? sau piese ptr ea in general? cine stie si vrea sa imi impartaseasca si mie ..apreciez

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, hai ca am ajuns la stadiul in care trebuie sa schimb gumele, am un k2, ce gume ar fi bune ?

Spate : 180/55 zr 17

Fata : 120/70 zr 17

 

Vreau ceva sa am aderenta sa rupa gura targului :angry:

 

:bounce: and thanks

 

Pirreli Dragon Supercorsa, chiar au aderenta care rupe gura targului. singurul lucru care o sa te faca sa regreti ii ca se "duc" f repede.

~ 350e costa o pereche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau bridgstone bt-002 :angry:

 

Ps:am observat ca ,cauciucurile lui Bracio(metzeler racetek)-race, se incalzesc mult mai greu decat ale mele ,pilot-power 2ct-pt strada.Deci ,e cam cu dus si intors ,referindu-ma strict pt strada! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,nu vreau sa se duca repede ca mor de inima :bounce: nici nu m-am apucat sa ii schimb consumabilele si deja ma iau transpiratiile .

 

Vi sa intamplat sa va intre in cauciuc diverse CUIE, HOLDSHURUBURI, si alte cacaturi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,nu vreau sa se duca repede ca mor de inima :angry: nici nu m-am apucat sa ii schimb consumabilele si deja ma iau transpiratiile .

 

Vi sa intamplat sa va intre in cauciuc diverse CUIE, HOLDSHURUBURI, si alte cacaturi ?

Eu am prins odata in guma de spate o bucata de tabla de 3 cm si a trebuit sa arunc cauciucu. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,nu vreau sa se duca repede ca mor de inima :bounce: nici nu m-am apucat sa ii schimb consumabilele si deja ma iau transpiratiile .

 

Vi sa intamplat sa va intre in cauciuc diverse CUIE, HOLDSHURUBURI, si alte cacaturi ?

 

 

o piatra ascutita mi-a taiat guma spate (dragon supercorsa)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, hai ca am ajuns la stadiul in care trebuie sa schimb gumele, am un k2, ce gume ar fi bune ?

Spate : 180/55 zr 17

Fata : 120/70 zr 17

 

Vreau ceva sa am aderenta sa rupa gura targului :angry:

 

Niste preturi pt o pereche ?

 

:bounce: and thanks

Sal, gasesti pe www.pneurom.ro, iti recomand Pirelli Dragon Super Corsa Pro...E la categoria Hypersport, eu asa am si sunt f bune.Acolo gasesti de toate. Sa nu pui Racing, ca faci buba pe strazile noastre.

Preturi, sorry, am adus-o din It..

Editat de MAD KAW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare kit complet pinion fata + lant + pinion spate D.I.D de la louis...PENTRU GSXR de 600!!!

l-am luat pt motoru meu dar nu se potriveste...este nou nout!!!

 

10041658 KETTENSATZ DID X-RING GSXR600 98-00 (108/16/46) SUZUKI GSX-R 600 (AD3112) 149,95

asta este de la louis...

 

 

pretul meu 140 euro...

 

:bounce:

 

see YA

 

detalii la mtyberyu@yahoo.com sau 0724276314

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare kit complet pinion fata + lant + pinion spate D.I.D de la louis...PENTRU GSXR de 600!!!

l-am luat pt motoru meu dar nu se potriveste...este nou nout!!!

 

10041658 KETTENSATZ DID X-RING GSXR600 98-00 (108/16/46) SUZUKI GSX-R 600 (AD3112) 149,95

asta este de la louis...

pretul meu 140 euro...

 

 

Nu potriveste pe SRAD-u de 750? Nu e la fel ca si la cel de 600? :bounce: Care-i treaba?

Nu par asa diferite....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu potriveste pe SRAD-u de 750? Nu e la fel ca si la cel de 600? :angry: Care-i treaba?

Nu par asa diferite....

 

nu sunt diferite...mai imi trebuiau 4-5 zale la lant... cel de 750 are GSXR750W 96-97(108/16/43) ....deci acelasi numar de zale la lant doar ca pinionul spate e cu 3 dinti mai mic fata de cel de 600, are doar 43 fata de 46...

 

am pus transimisia de 600 si lantul era fix...de ajustat nici nu se punea problema...in rest se potriveste ca o manusa...

 

Asa ca mi-am comandat transmisia de 750 :bounce:

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, simt ca innebunesc, am consumat 13 litrii benzina, la 135 km, asta rezulta 9.6 % consumul, ce gatu masii are de consuma atat ? a fost tinuta si in ture mari, dar nu tot timpul, pana in 10000 ture. Asta e consumul in oras, ce (cuvant urat), e cica injectie, ar trebui sa consume mai putin, am auzit de la cineva cu un gsxr de 1000 ca ii consuma cam 8 % pana in 10000 RPM .

 

Motorul e un k2 de 600. Poate imi zice cineva ce pot face..THanks !

 

:drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel cineva ,banuies ca sunt eu,nu? :wave: Deci ,mie asa imi ia ,dar e ciclu combinat ,iar la nebunia de circulatie din bucuresti ,cand e f aglomerat ,cred ca e posibil sa ti se urce pe la 9

 

Baieti, simt ca innebunesc, am consumat 13 litrii benzina, la 135 km, asta rezulta 9.6 % consumul, ce gatu masii are de consuma atat ? a fost tinuta si in ture mari, dar nu tot timpul, pana in 10000 ture. Asta e consumul in oras, ce (cuvant urat), e cica injectie, ar trebui sa consume mai putin, am auzit de la cineva cu un gsxr de 1000 ca ii consuma cam 8 % pana in 10000 RPM .

 

Motorul e un k2 de 600. Poate imi zice cineva ce pot face..THanks !

 

:drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...