Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Baieti, simt ca innebunesc, am consumat 13 litrii benzina, la 135 km, asta rezulta 9.6 % consumul, ce gatu masii are de consuma atat ? a fost tinuta si in ture mari, dar nu tot timpul, pana in 10000 ture. Asta e consumul in oras, ce (cuvant urat), e cica injectie, ar trebui sa consume mai putin, am auzit de la cineva cu un gsxr de 1000 ca ii consuma cam 8 % pana in 10000 RPM .

 

Motorul e un k2 de 600. Poate imi zice cineva ce pot face..THanks !

 

:drums:

Si eu am motor ca al tau si la drum intins cu un mers de 150-180 km /h imi consuma 6.5-7 %.La un mers de 120 km/h imi ia 5.5%.In oras nu am facut un consum dar la un mers cum ai zis tu nu ar trebui sa consume mai mult de 8%,ca doar e un motor de 600. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe apa, si are ventilator.. mie in oras pe caldurile de zilele trecute, statea aproape numai peste 100 grade ... daca e mai liber in oras o alerg, si sta cam in 90 .

 

:drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati "colegi de suferinta" :cheers: , cunoasteti ceva adrese de site-uri unde pot vedea (si la o adica comanda) diverse accesorii pt suzeta mea? Gen semnale, scarite, manete, ghidoane, crash pads, pambriz reising, dracii de astea. M-au apucat fitzele si vreau s-o impodobesc putin :cheers: .

 

LE:

Cam la ce bani m-ar ajunge oare un PC pt K5 600? Daca tot am Akrapovic cap-coada, ma bate gindu' sa pun si un filtru de aer aftermarket si un power commander, ca m-am suparat zilele trecute de cum ma zapacea pe linie dreapta un 636 care beneficiaza de dotarile respective.

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un filtru k&n sport.... un power comander... nush daca mai sta cineva dupa tine(clasa 600). asa si semnale si tot ce vrei tu. parbriz negru tot felul gasesti ep www.loius.de

un 636 din 2004 cuPCsta sigur,dar fara PC te joci cu el.am un amic si ii mananc zilele gixerul [600]meu din 2006,el are 636 2004 :cheers:

 

Stimati "colegi de suferinta" :cheers: , cunoasteti ceva adrese de site-uri unde pot vedea (si la o adica comanda) diverse accesorii pt suzeta mea? Gen semnale, scarite, manete, ghidoane, crash pads, pambriz reising, dracii de astea. M-au apucat fitzele si vreau s-o impodobesc putin :cheers: .

 

LE:

Cam la ce bani m-ar ajunge oare un PC pt K5 600? Daca tot am Akrapovic cap-coada, ma bate gindu' sa pun si un filtru de aer aftermarket si un power commander, ca m-am suparat zilele trecute de cum ma zapacea pe linie dreapta un 636 care beneficiaza de dotarile respective.

buna.www.hardracing.com,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un filtru k&n sport.... un power comander... nush daca mai sta cineva dupa tine(clasa 600). asa si semnale si tot ce vrei tu. parbriz negru tot felul gasesti ep www.loius.de

 

Multumesc pt info :cheers:

 

 

un 636 din 2004 cuPCsta sigur,dar fara PC te joci cu el.am un amic si ii mananc zilele gixerul [600]meu din 2006,el are 636 2004 :cheers:

buna.www.hardracing.com,

 

Salut, multumesc pt adresa. E beton site-ul si are preturi mai mult decit decente dupa parerea mea. Am si comandat K&N si PC 3 usb , noroc ca e cine sa mi le aduca de peste ocean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt info :cheers:

Salut, multumesc pt adresa. E beton site-ul si are preturi mai mult decit decente dupa parerea mea. Am si comandat K&N si PC 3 usb , noroc ca e cine sa mi le aduca de peste ocean.

 

K.IN CAT TIMP ITI AJUNG?AS VREA SI EU UN PC 3usb

SE POATE?Am stat in dubii pana acuma,nu stiam ce sa aleg intre ,,rapid bike,, si pc3usb

,,centralina rapid bike e buuuuuuuna tare dar asunje vreo 360 euro plus montaju ,dar o poti folosi la orice tip de motor si e foarte mica

PC dupa cum ai vazut il iei pana in 260 dolari maxim 300 dolari nu euro.,si e simplu de montat ,la bucuresti ajunge 295 euro fara tva si fara montaj deci orice iei din state e la super pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K.IN CAT TIMP ITI AJUNG?AS VREA SI EU UN PC 3usb

SE POATE?Am stat in dubii pana acuma,nu stiam ce sa aleg intre ,,rapid bike,, si pc3usb

,,centralina rapid bike e buuuuuuuna tare dar asunje vreo 360 euro plus montaju ,dar o poti folosi la orice tip de motor si e foarte mica

PC dupa cum ai vazut il iei pana in 260 dolari maxim 300 dolari nu euro.,si e simplu de montat ,la bucuresti ajunge 295 euro fara tva si fara montaj deci orice iei din state e la super pret

 

Pai al meu vine cam in trei saptamini (o sa mi-l aduca taica-mio care momentan e in sua, asta e norocu' meu), dar ideea e ca noi(eu si citiva prieteni) vrem sa comandam oricum un pachet mai mare de pe site-ul ala pt ca sint super preturi si fiecare vrem mai multe treburi de acolo (inclusiv pachete de evacuari full si alte chestii mai voluminoase), asa ca momentan incercam sa rezolvam cu shippingul. Am trimis si mail la firma, sa vad ce imi raspund. Daca reusim te tin la curent, noi ne-am gindit sa comandam fiecare ce ne trebuie iar shipping tax o sa-l impartim la citi vom fi. Te tin la curent.

Tu din ce oras esti?

 

super tare. vezi sa o duci la dino. si sa ne spui cum sta treaba. faci un test inainte... si apoi unu dupa.

 

Probabil vara asta va ajunge si pe dyno la Budapesta. In prima faza cum vine pc-ul o sa incerc o harta pre-made luata de pe powercommander.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut eu nu exista nici un topic pentru noi(daca exista rog admini sa stearga topicu) asa ca am

facut eu unul :lol: .Sper sa ne adunam cati mai multi si sa povestim fiecare despre motorul lui, sa aflam pareri,sa ne povestim problemele si poate impreuna reusim sa le dam de cap :crack:

Cum eu am deschis topicu tot eu tre sa pun si primele poze :crack:

 

Suzuki GSX-R 600 98(carburator), undeva la 16xxxKm :cheers: in talon are 98 de cai da eu toate care le-am mai vazut au 110,nu stiu care ii treba, poate ma ajuta cineva :cheers:

 

Ai uitat la topic sa mai treci GSX-R 1300 Hayabusa :lol: te iertam.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din neamt[piatra neamt]tu?

e greu cu vama la un pachet mare.nu iti convine.iti pun astia o taxaaaaaaa.VEZI inainte sa comandati ceva.oricum la cauciucuri au super preturi dar...................

daca ai putea sa imi aduci si mie unu ar fi super,iti dau ceva bani inainte .scarite au iar un pret bun si amortizoarele

e un tip la bucuresti care e ok si e super serios omu dar nu aduce pc, dar aduce in rest tot

vii la seres?????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare, cat aveti voi pe la @ 8000 ture intr-aintaia cu gsxr-uri de 600, de preferat ceva apropiat, anul 2002 cum am si eu.Si top speedul cu intaia pana in 13000 de ture sa zicem, am impresia ca-mi patineaza ambreajul si vreau sa stiu daca chiar asa e sau m-am obisnuit eu cu ea si am impresii..

 

Va rog raspundeti-mi daca puteti :cheers:

 

Apropo, se simte vreo diferenta cand o sa-i pun filtru K&N si bujii pe iridium ?

 

:cheers: & thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe la 8000 ture am cam 80.. pe la 12000 am cam 108-110.. e ok ?

 

Nu stiu ce sa zic, sper sa am ambreajul in regula :cheers: daca nu.. il voi schimba si gata

 

:cheers: si mai astept raspunsuri, multumesc mult crysssz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu la viteza maxima iti dai seama daca iti patineaza ambreiajul ci la acceleratii. Si cred ca iti dadeai seama pana acum daca era cazul. Daca nu iti cresc turatiile fara sa creasca viteza nu iti patineaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din neamt[piatra neamt]tu?

e greu cu vama la un pachet mare.nu iti convine.iti pun astia o taxaaaaaaa.VEZI inainte sa comandati ceva.oricum la cauciucuri au super preturi dar...................

daca ai putea sa imi aduci si mie unu ar fi super,iti dau ceva bani inainte .scarite au iar un pret bun si amortizoarele

e un tip la bucuresti care e ok si e super serios omu dar nu aduce pc, dar aduce in rest tot

vii la seres?????????????????

 

Eu din Oradea. Intr-adevar de treaba cu vama am uitat :cheers:. Oricum, nu stiu daca aia trimit in Romania, inca nu mi-au raspuns la mail. Cu pc o sa incerc sa te rezolv, dar nu pot sa promit nimic, discutam pe pm si iti zic daca iese ceva. Nu merg la seres, e mult prea departe de mine, poate incerc sa ma bag la o Panonia vara asta ca e mai aproape de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din Oradea. Intr-adevar de treaba cu vama am uitat :cheers:. Oricum, nu stiu daca aia trimit in Romania, inca nu mi-au raspuns la mail. Cu pc o sa incerc sa te rezolv, dar nu pot sa promit nimic, discutam pe pm si iti zic daca iese ceva. Nu merg la seres, e mult prea departe de mine, poate incerc sa ma bag la o Panonia vara asta ca e mai aproape de mine.

distanta e mare si pt mine in total sun 900 km dus,dar ce nu face omu pt distractie la maxim???

daca crezi ca poti sa/mi zici din timp.cu vama iti zic sigur ca e naspa.fai pe plac cu taicatu,ca e sansa ta sa/ti echipezi motoru la bani putini si piese de calitate.noroc si numai asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas pana la urma fidel GSXR-ului si asta e noul meu motor. M-as apuca sa-l laud pe aici insa ar trebui sa scriu 10 pagini si sa caut mai multe superlative in dictionar si tot n-as reusi sa exprim cum se simte. E o bijuterie mecanica. N-are nici o legatura cu vechiul meu SRAD din 97.

post-7068-1180558364_thumb.jpg

post-7068-1180558372_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas pana la urma fidel GSXR-ului si asta e noul meu motor. M-as apuca sa-l laud pe aici insa ar trebui sa scriu 10 pagini si sa caut mai multe superlative in dictionar si tot n-as reusi sa exprim cum se simte. E o bijuterie mecanica. N-are nici o legatura cu vechiul meu SRAD din 97.

 

 

 

Sal Porti Sanatos si cat mai multi km fara Probleme !

in 2-3 zile o sa postez si eu aici la detinatori de gsx r

peste 2 zile merg dupa k2`ul meu :P sper sa fie bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas pana la urma fidel GSXR-ului si asta e noul meu motor. M-as apuca sa-l laud pe aici insa ar trebui sa scriu 10 pagini si sa caut mai multe superlative in dictionar si tot n-as reusi sa exprim cum se simte. E o bijuterie mecanica. N-are nici o legatura cu vechiul meu SRAD din 97.

[/quote

ai facut o super alegere.eu am lasat un r6 din2004[ma trantit] pt suzuki si sunt super multumit

toba arow conica,si un filtru bun [la alegerea ta ],furtune frana fata si iar te apuci sa lauzi .

Eu tocmai am skimbat gumele la gixerul meu si sincer parca am schimbat motoru

[pirelli supercorsa pro, te inebunesc]mai vreau sa/mi pun un pc 3usb si sunt sigur ca o nu o sa mai gasesc cuvinte de lauda.

NU UITA PROTEJEAZA CARENELE.

sa ai parte de ia si de asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas pana la urma fidel GSXR-ului si asta e noul meu motor. M-as apuca sa-l laud pe aici insa ar trebui sa scriu 10 pagini si sa caut mai multe superlative in dictionar si tot n-as reusi sa exprim cum se simte. E o bijuterie mecanica. N-are nici o legatura cu vechiul meu SRAD din 97.

 

:P Ce bine arata...sa o stapanesti sanatos :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...