Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

PS.K6 1000 este vorba de PC3...

 

Mersi mult.

M-am uitat pe ebay de PC3 USB, am vazut ca sunt pe modele de moto. Nu se potrivesc de la o motocicleta la alta ? Ma refer la aparatul in sine, ca e normal ca hartile de la o moto sa nu se potriveasca la alta.

In concluzie, pot cumpara orice PC3 sau trebuie neaparat pentru Suzuki GSX-R k6 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu poti sa cumperi pentru alt model, trebuie pentru anul si tipul motocicletei tale.

Daca vrei pot sa-ti fac o oferta!

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa cumperi pentru alt model, trebuie pentru anul si tipul motocicletei tale.

Daca vrei pot sa-ti fac o oferta!

Da-mi o oferta aici sau pe PM, unde vrei. Mersi.

 

Platforma pc-ului este la fel,difera mufele la injectoare,Tps, etc.. deci daca nu vrei sa te complici,cumperi pe modelul tau

M-am gandit eu apoi ca mufele sunt singurele care ar putea sa difere.Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Difera mult mai mult decat mufele, difera mult in interior si asta ma refer la componentele electonice de pe placa. Dar ideea de baza este aceiasi, nu mai vorbesc de aspectul exterior.

Spune te rog pentru ce tip de motocicleta si din ce an.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un GSX-R Srad 600 cat faceti cu un rezervor , sau ce consum aveti ? Si cati km mai faci dupa ce se aprinde becul , la mine dupa 180 de km a inceput ca clipaie... :unsure:

recordul meu absolut a fost 310km cu un plin

in oras mi se aprinde intodeauna la aprox 200km

 

recordul meu absolut a fost 310km cu un plin

in oras mi se aprinde intodeauna la aprox 200km

am uitat sa mentionez ca nu am facut niciodata cu ea "pana prostului"si ca deabia dupa 3 ani am vazut ca becul de benzina ramane si aprins<credeam ca doar palpaie>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recordul meu absolut a fost 310km cu un plin

in oras mi se aprinde intodeauna la aprox 200km

 

 

am uitat sa mentionez ca nu am facut niciodata cu ea "pana prostului"si ca deabia dupa 3 ani am vazut ca becul de benzina ramane si aprins<credeam ca doar palpaie>

Iar la mers afara la ce turatie e bine sa o tii ?Mersi frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROBLEMA mobra.Salut la toata lumea! Detin un gsxr k2 si in ultima vreme ( cam max 1 luna) ma confrunt cu o problema la mobra mea. In timpul mersului la o viteza mica (undeva pe la 50-60 km/h) cand trag ambreiajul(acu depinde de caz:ba apas frana si trag maneta ambreiaj sau invers) iar apoi apas/trag frana ptr a opri in coloana sau la semafor motorul se opreste inexplicabil ( rar folosesc frana de motor ptr ca nu prea e indicat in bucurestiu nostru "frumos" circulat). Tot ce mi a trecut prin cap e sa i maresc relantiul foarte putin( era pe la 1000 de ture pe liber iar acu l am marit undeva pe la 1200-1300 rot/min) dar aceeasi problema...motorul oprit in timpul mersului! Acu ma mai gandesc la o chestie : sa fie oare de vina benzina iar pompa sa nu si mai faca bine treaba ? ...in ultimul timp am bagat doar de la Agip!

A si inca o chestie ... pe un "asfalt" denivelat motorul da tendinta ca se ineaca si simt o mica smucitura ( stiti voi expresia aia daca pot sa i zic asa: " gal gal ")!

Va multumesc ptr timpul acordat celor care mi dau un sfat/idee in rezolvarea acestei probleme!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROBLEMA mobra.Salut la toata lumea! Detin un gsxr k2 si in ultima vreme ( cam max 1 luna) ma confrunt cu o problema la mobra mea. In timpul mersului la o viteza mica (undeva pe la 50-60 km/h) cand trag ambreiajul(acu depinde de caz:ba apas frana si trag maneta ambreiaj sau invers) iar apoi apas/trag frana ptr a opri in coloana sau la semafor motorul se opreste inexplicabil ( rar folosesc frana de motor ptr ca nu prea e indicat in bucurestiu nostru "frumos" circulat). Tot ce mi a trecut prin cap e sa i maresc relantiul foarte putin( era pe la 1000 de ture pe liber iar acu l am marit undeva pe la 1200-1300 rot/min) dar aceeasi problema...motorul oprit in timpul mersului! Acu ma mai gandesc la o chestie : sa fie oare de vina benzina iar pompa sa nu si mai faca bine treaba ? ...in ultimul timp am bagat doar de la Agip!

A si inca o chestie ... pe un "asfalt" denivelat motorul da tendinta ca se ineaca si simt o mica smucitura ( stiti voi expresia aia daca pot sa i zic asa: " gal gal ")!

Va multumesc ptr timpul acordat celor care mi dau un sfat/idee in rezolvarea acestei probleme!!

Conexiuni electrice ,mufele de sub carena dreapta,injectie verificata gresata,filtru aer curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar la mers afara la ce turatie e bine sa o tii ?Mersi frumos

man asta e subiect de scandal. la cam toate modelele de SS cred ca cel mai bine e sa incerci sa-l tii la viteza legala<daca reusesti>decat sa-ti faci grijii de turatia ideala. de multe ori merg la 60km/h in tr6, iar pe autostrada merg de multe ori cursiv cu -00

daca deabia ai luat-o cel mai bine fai o revizie si o verificare completa<indiferent de ce ti-a spus vanzatorul>dupa care apucate si fa km fara griji?<doar asa capeti si experienta si iti vei cunoaste si mai bine motorul>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man asta e subiect de scandal. la cam toate modelele de SS cred ca cel mai bine e sa incerci sa-l tii la viteza legala<daca reusesti>decat sa-ti faci grijii de turatia ideala. de multe ori merg la 60km/h in tr6, iar pe autostrada merg de multe ori cursiv cu -00

daca deabia ai luat-o cel mai bine fai o revizie si o verificare completa<indiferent de ce ti-a spus vanzatorul>dupa care apucate si fa km fara griji?<doar asa capeti si experienta si iti vei cunoaste si mai bine motorul>

Ok mersi , am facut decat 220 de km cu ea si doar in Bucuresti. Planuiam sa ies si in afara si deaia eram curios cu turatia.

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok mersi , am facut decat 220 de km cu ea si doar in Bucuresti. Planuiam sa ies si in afara si deaia eram curios cu turatia.

 

Ce ai vrut sa spui tu se scrie corect in doua feluri:

 

"Ok, merci, am facut doar 220 km cu ea..."

 

sau

 

"Ok, merci, nu am facut decat 220 km cu ea..."

 

Observa, te rog, ca "decat" in acest context se foloseste intotdeauna cu negatie, ca asa e frumos. In felul asta sper ca ai invatat doua lucruri: 1) ca, avand in vedere motocicleta pe care o ai (de viteza, nu chopper), intrebarea relevanta este "ce viteza", nu "ce turatie"; si 2). cum sa scrii corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In felul asta sper ca ai invatat doua lucruri: 1) ca, avand in vedere motocicleta pe care o ai (de viteza, nu chopper), intrebarea relevanta este "ce viteza", nu "ce turatie";

...

hai ca asta-i super tare...... :baldy:

kelule eu zic sa mai intri...ca "ne mai radem"..

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza astora ca tine incep sa intru din ce in ce mai rar pe aici. ai mai facut un post, bravo<dar tot pe langa subiect>

 

Nu cred ca ne cunoastem, asa ca observatiile tale sunt gratuite. Sa inteleg ca a ajuns sa fie "fita" sa scrii corect in limba romana? Cum se face ca aia mai batraiori stiu sa scrie si sa vorbeasca corect - in orice situatie, pe forum sau la piata - iar astia de astazi se declara vexati cand cineva scrie o chestie de bun simt?

 

Am si eu nevoie de o informatie, k5-ul de 1000 exista din fabrica si cu coloritul Alstare Corona? e o editie speciala?

Danke :cheers:

 

Din ce stiu eu, modelul Alstare a aparut doar pe mobrele de 600 si numai in anul 2003, la fel cum Movistar Telefonica nu a fost facut decat pentru 600-le din 2002.

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ne cunoastem, asa ca observatiile tale sunt gratuite. Sa inteleg ca a ajuns sa fie "fita" sa scrii corect in limba romana? Cum se face ca aia mai batraiori stiu sa scrie si sa vorbeasca corect - in orice situatie, pe forum sau la piata - iar astia de astazi se declara vexati cand cineva scrie o chestie de bun simt?

 

 

 

Din ce stiu eu, modelul Alstare a aparut doar pe mobrele de 600 si numai in anul 2003, la fel cum Movistar Telefonica nu a fost facut decat pentru 600-le din 2002.

 

Multumesc pt info :cheers:

 

Kelu cam are dreptate,nu consider necesar sa stam sa cautam erori de exprimare si greseli gramaticale.

In restu toate cele bune :peace:

Editat de saian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

droom fratiorul meu cu suzuki... eu te vad putin nebun fratioare.. pe bune, ai facut o obsesie din limba romana si ai pretentia ca toti analfabetii ca mine sa scrie corect, ce dreacu ne facem daca toti suntem destepti si perfecti, spre ex cine te stia pe tine drept mare observator daca userul ala nu "gresea", macar baga si tu un multumesc, eu te inteleg ca pui placa.. ca este normal sa scrii corect, dar nu uita ca traim intr-o lume dementa rau de tot, mai de graba te bagi observator la chestii legate de moralitate.. si sa nu intelegi gresit postul meu. si intelege pe toata lumea ca nu toti am facut o pasiune din limba romana !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma ce te-ai hotarat ? vreau sa imi iau si eu pentru k2 :D

 

nu m-am hotarat la acelea, o sa caut crash-uri dintr-o singura bucata, ele isi fac bine datoria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

droom fratiorul meu cu suzuki... eu te vad putin nebun fratioare.. pe bune, ai facut o obsesie din limba romana si ai pretentia ca toti analfabetii ca mine sa scrie corect, ce dreacu ne facem daca toti suntem destepti si perfecti, spre ex cine te stia pe tine drept mare observator daca userul ala nu "gresea", macar baga si tu un multumesc, eu te inteleg ca pui placa.. ca este normal sa scrii corect, dar nu uita ca traim intr-o lume dementa rau de tot, mai de graba te bagi observator la chestii legate de moralitate.. si sa nu intelegi gresit postul meu. si intelege pe toata lumea ca nu toti am facut o pasiune din limba romana !!!

 

Hai ca bag multumescul repejor, :cheers: desi nu aveam nici o intentie sa ma afirm. Am trecut de varsta aia. La moralitate nu ma bag, las pe altii cu expertiza sa se exprime. Pasiune pentru scris nu am facut, ma uit insa in jur si vad ca tot ce ar trebui sa fie normal nu mai e, de la scris la mersul pe strada, reactiile normale au disparut sau s-au atrofiat. Eaxt ca media de la bac. Sper ca intelegi si tu.

 

In rest toate bune, am trecut de curand de pe Honda pe Suzuki :D, stiu ca nu merit o medalie pentru asta, dar, de cand mi-am luat Suzi, parca ma simt premiat in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca stelele sa imi surada si destinul sa imi fie favorabil. Astazi ar trebui sa vina noua motoreta: GSX-R 750 K5.

Voi reveni cu poze, ca doar trebuie sa ma laud cu ea corespunzator, nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...