Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In jur de 4l... Cel mai bine e sa resetezi tripu cand se aprinde si sa mergi pana se opreste...bagi si tu o stila de jumate de benzina in codita...si vezi cati km faci pe rosu...sa stii la ce te astepti...am un prieten cu un 636 care a facut 38.5km...deci in teorie pe la 30km facuti pe rosu ar fi bine sa te indrepti sprebenzinarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce parere aveti de semighidoanele acestea? LINK

alte recomandari ?

Arata bine dar daca tot iti iei no-name de ce nu incerci unele mai ieftine? Sunt facute tot acolo toate :)

http://www.ebay.com/itm/Clip-on-Handle-Bars-50mm-for-Yamaha-YZF-R6-R6-2005-2011-06-07-08-09-10-/171003178568?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Make%3ASuzuki%7CModel%3AGSXR%7CSubmodel%3A1000%7CYear%3A2005&hash=item27d0956e48&vxp=mtr

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea din china mi se par subtiri(firave),cele din Germania ma linistesc psihic

am vb cu un prieten din Germania si-mi spunea ca e super multumit de cele pe care le-am prezentat dar am zis sa va intreb si pe voi ,

daca aveti si alte recomandari

multumesc pt sfaturi

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi fiind vreme frumoasa, am iesit putin (pt a 2a oara) cu motorul... toate bune si frumoase ... pana am observat putin ulei prelins... pana la o constatare mai exacta intr un service (cred ca in primavara de acum ca am bagat motorul la iernat)... isi poate da cineva o parere despre cauza scurgerii de ulei?

 

 

ps: vad ca forumul asta roteste pozele aiurea... e pe partea stanga..

post-49250-0-26840000-1384692342_thumb.jpg

post-49250-0-68142300-1384692355_thumb.jpg

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi fiind vreme frumoasa, am iesit putin (pt a 2a oara) cu motorul... toate bune si frumoase ... pana am observat putin ulei prelins... pana la o constatare mai exacta intr un service (cred ca in primavara de acum ca am bagat motorul la iernat)... isi poate da cineva o parere despre cauza scurgerii de ulei?

 

 

ps: vad ca forumul asta roteste pozele aiurea... e pe partea stanga..

Nu prea seamana a ulei de motor ,mai mult a murdarie+spray lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai curatat de curand lantul, sau l-ai dat cu spray (sau alte solutii)?! Pentru ca asa cum a spus si @TNG, pare mai degraba murdarie si nu ulei de motor...plus ca singur ai mentionat ca ai iesit doar de doua ori (stiu ca motorul a stat ceva vreme la vanzare si este posibil ca inainte sa ajunga la tine, cei de la firma respectiva sa fi uns putin lantul, reglate unele lucruri, etc. pentru a fi siguri ca nu apar probleme)...oricum, in primavara mers cu ea la o "cercetare" amanuntita (asa, pentru "pacea ta sufleteasca" :D).

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta voi merge la o verificare in primavara! Intrebam insa ca sa-mi fac o parere cam despre ce ar fi vorba... dar fara sa vedeti exact locul de unde curge .. nu prea va puteti pronunta :)

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca

Cu siguranta voi merge la o verificare in primavara! Intrebam insa ca sa-mi fac o parere cam despre ce ar fi vorba... dar fara sa vedeti exact locul de unde curge .. nu prea va puteti pronunta :)

Stai ca imi da cu plus...

Ai pus o intrebare sa vezi cat de prosti suntem noi incercand sa iti raspundem,ca na.."nu vedem locul si nu prea ne putem pronunta" sau ca ai o problema si vrei s-o rezolvi?

Intreb ca nu prea am inteles partea "nu va puteti pronunta"...

Ai pus o poza inversata dar imi este destul de usor sa vad in ea ca urma de scurgere vine de sub capacul de la pinion si ca de acolo nu poate curge ulei doar daca ai simeringul de etansare de la axul final distrus.Dar din cat vad urma nu este facuta de ulei este destul de ruginit ce s-a scurs de acolo ca sa fie ulei de motor. :peace:

post-15340-0-81524800-1384710523_thumb.jpg

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicidecum! M-ai inteles gresit :) Ziceam doar ca e posibil sa nu va dati seama din cauza faptului ca e pusa carena.. n-am pozat decat o pata de "murdarie" sau ce-o fi.. Daca credeam ca intreb degeaba .. nu mai intrebam :)

 

Merci de raspuns.. m-ai mai linistit ... eu crezand ca e ceva ulei de prin motor. Oricum in primavara, la schimbul de ulei, o sa dau jos carenele si-o sa vad exact ce "monstrii" se ascund pe sub ele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicidecum! M-ai inteles gresit Ziceam doar ca e posibil sa nu va dati seama din cauza faptului ca e pusa carena.. n-am pozat decat o pata de "murdarie" sau ce-o fi.. Daca credeam ca intreb degeaba .. nu mai intrebam

 

Merci de raspuns.. m-ai mai linistit ... eu crezand ca e ceva ulei de prin motor. Oricum in primavara, la schimbul de ulei, o sa dau jos carenele si-o sa vad exact ce "monstrii" se ascund pe sub ele

Cu placere!

Stai linistit am glumit :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu indraznesc sa iau de "prosti" oameni ca tine .. care din ce-am citit pe aici au o anumita prestanta pe forum si care a ajutat atata lumea pe aici.. unii cu un sfat, altii cu lucrari .. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucul s.a dat

 

De vanzare

 

Far - 100 lei ( are prinderi rupte si este zgariat)

Monopost- 200lei

Carena laterala stanga - 100 euro

Carena laterala dreapta -100 euro

Baghete carene - 150 lei amandoua

Carena ram aer 150 lei amandoua sau 75 lei per bucata

Codita rupta si zgariata la suprafata 300 lei

Undertail 100 lei

Aripa fata 200lei

Grila 50 lei

Oglinda cu semnal- 100lei

 

cadru de bord cadou (este sudat ) pt cineva care are nevoie

 

Carenele prezinta urme de uzura si are unele prinderi rupte . Preturile sunt negociabile in limita bunului simt

 

0756 227 035

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa lungi cautari am ales scaritele acestea Rizoma REV ,mi-au placut foarte mult cum arata ,le stiu de 1 an si ceva ...,au costat 190E noi noute fara sa fie montate pe motocicleta ,nu au cutia si tija

post-33534-0-51805500-1385109751_thumb.jpgpost-33534-0-91552600-1385109751_thumb.jpgpost-33534-0-29624100-1385109752_thumb.jpg

post-33534-0-66699200-1385109752_thumb.jpgpost-33534-0-02404700-1385109753_thumb.jpgpost-33534-0-41128600-1385109753_thumb.jpg

cred ca e o afacere buna

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le-am gasit pe ebay.it ,le-am platit eu din Ro si le ridica un prieten din It ,o sa le am de sarbatori cand se intoarce sau daca am noroc poate mai devreme :)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun pret! Daca nu te descurci cu tija, poate reusesc sa te ajut cu o adaptare.

 

Si cum tot postez aici, poate e cineva interesat de piese, carene si plastice in general de pe Suzuki GSX R 1000 K9.

Postul de dezmembrari il gasiti aici sau in semnatura mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...