Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

da,distanta levierului fata de manson

departeaza sau apropie de manson levierul

 

important de mentionat e ca daca-si regleaza cursa prea scurta, risca sa blocheze fata mai rapid.

 

O cursa undeva la mijloc ii asigura o dozare mai buna asupra franei fata. Ideal e sa se joace cu setarile sa vada care-i convine mai mult, care-l coafeaza mai bine pt stilul sau de.... franat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog daca se poate...faza e ca am avut xenon la care am renuntat...becuri normale nu a avut... :) xenoanele sunt la fel?ca si h-uri ma refer...cu cele normale ? :) o sa ma uit la ele...

scuze, dar nu am ajuns astazi pe la garaj...cum ajung dau un semn. nu stiu daca xenoanele sunt la fel, dar din pct meu de vedere as cam renunta la ele...sper sa nu iti strice instalatia.

App are cineva de vanzare cablul de revenire de la acceleratie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi poate spune cineva cum se prinde stopul spate la un gsxr 600 din 2001?

 

Din poza atasata observ ca undertailul se prinde de cadru cu surub de jos in sus de locasul metalic...dar stopul cum vine? se prinde de acelasi locas dar din lateral?(stiu ca se mai prinde si in codita de plastic cu 2 suruburi)...eu am undertail cutom pe a mea (asa am luat-o) si vreau sa revin la stock

 

Stima

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi poate spune cineva cum se prinde stopul spate la un gsxr 600 din 2001?

 

Din poza atasata observ ca undertailul se prinde de cadru cu surub de jos in sus de locasul metalic...dar stopul cum vine? se prinde de acelasi locas dar din lateral?(stiu ca se mai prinde si in codita de plastic cu 2 suruburi)...eu am undertail cutom pe a mea (asa am luat-o) si vreau sa revin la stock

 

Stima

Ai pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi poate spune cineva cum se prinde stopul spate la un gsxr 600 din 2001?

 

Din poza atasata observ ca undertailul se prinde de cadru cu surub de jos in sus de locasul metalic...dar stopul cum vine? se prinde de acelasi locas dar din lateral?(stiu ca se mai prinde si in codita de plastic cu 2 suruburi)...eu am undertail cutom pe a mea (asa am luat-o) si vreau sa revin la stock

 

Stima

Ai 4 puncte ,doua pe lateral in carena,si doua tot pe carena dar pe o tablita,in interior

Vezi poza..

post-15340-0-80409100-1385981022_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si placutele acelea cum stau in interiorul carenei? sunt prinse la gaura din imagine?

Ce ai semnat tu sunt prinderile de carena fata de undertailcu clipsuri de 5

Stopul are prinderile pe carena in interior,cu suruburi de M5.

Demonteaza carena si priveste in interior o sa vezi (daca nu sunt rupte) unde sunt prinderile.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca am undertail custom de la proprietarul precedent tind sa cred ca sunt rupte tocmai de aceea cer informatie...ca nu am nici un tovaras cu gixxer stock sa ii desfac coada sa vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stopul si undertailul stock nu le am si ma informez daca am tot ce trebuie prin carena sa pot sa le cumpar, ca daca am prinderi lipsa sau rupte nu are rost sa cumpar piesele daca nu le pot monta...

 

pe cele 2 din capatul coditei imi amintesc sa le fi vazut dar pe cele laterale nu...ma uit diseara in codita sa vad daca mai sunt...



am gasit, asa ar trebui sa arate prinderea stopului...in caz ca mai au si altii dileme ca mine...acea prindere mica inauntrul carenei

 

00_02_GSXR1000_Rear_Tail__31697.13555125

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

in lipsa cashului pentru un x12,cumparata-m un rpha 10+....cica e foarte laudata pe afara.acum astept primavara sa o testez,daca e ok imi scot xr1000 la pensie

post-60015-0-18235500-1386059247_thumb.jpg

post-60015-0-73719700-1386059273_thumb.jpg

post-60015-0-41677900-1386059308_thumb.jpg

post-60015-0-90435300-1386059309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in lipsa cashului pentru un x12,cumparata-m un rpha 10+....cica e foarte laudata pe afara.acum astept primavara sa o testez,daca e ok imi scot xr1000 la pensie

E laudata pe merit.Am si eu la fel,chiar si coloritul,pot sa zic ca sunt foarte multumit de ea. O sa vezi ca e mai mult decat ok,nu vajaie,nu caraie,nu joaca in cap. De curiozitate cat ai dat pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

In prima faza m-am speriat cand am vazut protectia scazuta la impactul lateral,test vazut pe site ul sharp.Nu prea intelegeam nici care e diferenta intre rpha si rpha+

M-a lamurit tipul de la scorpioaz,Cica rpha a fost imbunatatit (dupa ce a picat testul de siguranta la impactul lateral) cu modelul + dupa ce hjc au imbunatatit rpha-ul simplu

Daca e mai buna decat xr1000,atunci am sa ma declar multumit.In reviewuri spun ca e peste xr1100

Partea de cacao e ca la xr am zgariat viziera cumparata la inceputul sezonului nu mai vad bine prin ea si trebuia schimbata.Am facut greseala sa cumpar o viziera clara,mare pentru m-ul meu.

Achizitia a 2 viziere pentru shoei m-a determinat sa cumpar alta casca la care am doua viziere si un pinlok

Pret,unul foarte bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am si e geniala !



viziera dark smoke de la hjc nu e chiar asa de intunecata ...e un fel de "smoke" ,in rest totul e genial ,ventilatie super super

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e cum zice Cristi,merge si noaptea pe drumuri luminate insa eu va recomand sa nu mergeti noaptea cu motocicleta nici macar cu viziera clara

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o RPHA 10+ bes spies replica si as avea o recomadare pentru cei care au...din nefericire de vreo 2 ori mi-a cazut casca de pe motoreta...si de fiecare data mi-a sarit viziera de pe ea foarte usor...asa ca recomandarea ar fi, de fiecare data cand mergeti sa inchideti viziera de tot pana face click prinderea de pe mijloc...in caz de ceva sa nu sara viziera si sa se ajunga la alte probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

serios,de 2 sezoane nu am mai mers noaptea

 

man si cand sa nu mai mergem? in Aprilie e ok sa mergem? e safe?

 

si sub lumina caror becuri e safe sa mergem? ce temperatura de culoare? 5500K? 6000K?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

am mers cu scuterul in puterea noptii cu suta...noroc cu luna plina.in anul urmator am sarit de pe sosea la o curba ...farurile nu ma ajutau iar luna nu mai lucea pe cer....si acum ma gandesc cum de nu m am infipt vreun pom de pe marginea soselei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...