Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

La srad e naspa ca e sugativa, te rupe la consum. E fain ca e mobra solida, rezistenta. Chit ca intra un taxi in tine, vei avea placuta surpriza sa vezi ca mobra nu iti e chiar asa praf.

A mea nu consuma Mult.. si inca nu e reglata bine 6% la drum lung.. Cred ca Scot un 5% daca e sincronizata bine. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A mea nu consuma Mult.. si inca nu e reglata bine 6% la drum lung.. Cred ca Scot un 5% daca e sincronizata bine. ;)

srad-ul tau nu e pe injectie?k dupa umilele mele cunostiinte,'97-le e ultimul model p carburatie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

srad-ul tau nu e pe injectie?k dupa umilele mele cunostiinte,'97-le e ultimul model p carburatie..

750 este pe injectie.. al meu este 600cc carburatie pana in 2000 sau 2001 . nu mai stiu exact. Ps .. Moto e bine echipata din fabrica fata de celalte la clasa ei.. cu pompa de benzina in rezervor care ajuta enorm carburatia. Discuri mari si flotante, amortizoare bune, si frane cu 4 pistionase pe etrier. !! sunt incantat de motoreta :)

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie, ca si multor altora, imi consuma 8-9 in oras ( Bucuresti ) si 7 extra-urban. Cu taxiul da, vorbesc din proprie experienta, din pacate. Desi a fost lovita in plin si s-a oprit abia in refugiul de la tramvai, mobra nu a avut cine stie ce daune ;) Punct slab des intalnit e scurgerea de ulei de la furca ( cum e la Honda releul de incarcare :)) ). Sunt mobre faine pentru perioada 95-2000 la clasa de 600cc, in comparatie cu Zx6r-ul care e stricacios, cu R6 care sunt in cea mai mare parte cazane ( si care adesea au probleme la motor ) si cu Honda CBR F( Hondele sunt bune dar, ma rog, asta e o alta discutie ). Ca SS, GSXR e mereu o alegere castigatoare :)

imi pare rau de experienta neplacuta..dar bine k nu a fost mai grav..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie, ca si multor altora, imi consuma 8-9 in oras ( Bucuresti ) si 7 extra-urban. Cu taxiul da, vorbesc din proprie experienta, din pacate. Desi a fost lovita in plin si s-a oprit abia in refugiul de la tramvai, mobra nu a avut cine stie ce daune Punct slab des intalnit e scurgerea de ulei de la furca ( cum e la Honda releul de incarcare ) ).

de consum nu stiu absolut nimic. mobra nu a fost plimbata de un an si jumatate, ocazional seara pe intuneric cand militia doarme. colorit original, putine zgarieturi si cam atat estetic. si da, ai dreptate, necesita semeringuri si ulei la furca :peace: . pe langa asta schimb placute fata, anvelope, lichide, bujii si luminile din bord cu semnalizarile stg nu merg(am impresia ca sunt sigurantele arse). m-am mai gandit la curatat rezervor si daca este necesar reglat carburatoare.

necesita atentie sporita la ceva? din cate am inteles e destul de grea, dar mie unul mi se pare cea mai frumoasa motocicleta ^_^ . oare sunt subiectiv?

Editat de Kza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt posesorul unui srad din 99 incepator fiind...moto e super...rezistenta,usor de manevrat...prea multe nu cunosc momentan legate de mecanica...un pic cam puternica pt inceput dar daca iti cun limitele si esti temperat totul va fi ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de consum nu stiu absolut nimic. mobra nu a fost plimbata de un an si jumatate, ocazional seara pe intuneric cand militia doarme. colorit original, putine zgarieturi si cam atat estetic. si da, ai dreptate, necesita semeringuri si ulei la furca :peace: . pe langa asta schimb placute fata, anvelope, lichide, bujii si luminile din bord cu semnalizarile stg nu merg(am impresia ca sunt sigurantele arse). m-am mai gandit la curatat rezervor si daca este necesar reglat carburatoare.

necesita atentie sporita la ceva? din cate am inteles e destul de grea, dar mie unul mi se pare cea mai frumoasa motocicleta ^_^ . oare sunt subiectiv?

poi are 174 kg...desi in talonul meu e trecut 274 :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni cu minusuri la ea? ca e prea grea, cu un singur far, ca are grila aia din fier la parbriz...din astea...

de grea e grea...la vant lateral nu fugi dp sosea cu ea :))...cine stie ce becuri are sa ii cumpar ca nu gasesc pe nicaieri faza normala+lunga...ce h-uri dalea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de consum nu stiu absolut nimic. mobra nu a fost plimbata de un an si jumatate, ocazional seara pe intuneric cand militia doarme. colorit original, putine zgarieturi si cam atat estetic. si da, ai dreptate, necesita semeringuri si ulei la furca :peace: . pe langa asta schimb placute fata, anvelope, lichide, bujii si luminile din bord cu semnalizarile stg nu merg(am impresia ca sunt sigurantele arse). m-am mai gandit la curatat rezervor si daca este necesar reglat carburatoare.

necesita atentie sporita la ceva? din cate am inteles e destul de grea, dar mie unul mi se pare cea mai frumoasa motocicleta ^_^ . oare sunt subiectiv?

Grea ? .. vezi ca e usoara fata de celelate la clasa ei 174 kg la gol

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt posesorul unui srad din 99 incepator fiind...moto e super...rezistenta,usor de manevrat...prea multe nu cunosc momentan legate de mecanica...un pic cam puternica pt inceput dar daca iti cun limitele si esti temperat totul va fi ok:)

stiu ca e puternica pt incepatori..dar eu fiind mai paranoic..sper sa fie bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni cu minusuri la ea? ca e prea grea, cu un singur far, ca are grila aia din fier la parbriz...din astea...

hmm.. pana acum am gasit un sigur minus.. la sha e prea mare.. adik modelu 2001 2003 e mai ingusta si stai mai bine. Da e putin incomod uneori cadru de parbriz dar nu e urat... nu are un far.. in interior sunt 2 faza lunga si scurta pe fiecare bec separat.. cand dai lunga raman amadoua aprinse. mi se pare foarte misto asa.. ca ramai si cu scurta si lunga in acelsi timp si luminineaza mai bine.. estetic arata bine pt anu ei.

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie, ca si multor altora, imi consuma 8-9 in oras ( Bucuresti ) si 7 extra-urban. Cu taxiul da, vorbesc din proprie experienta, din pacate. Desi a fost lovita in plin si s-a oprit abia in refugiul de la tramvai, mobra nu a avut cine stie ce daune ;) Punct slab des intalnit e scurgerea de ulei de la furca ( cum e la Honda releul de incarcare :)) ). Sunt mobre faine pentru perioada 95-2000 la clasa de 600cc, in comparatie cu Zx6r-ul care e stricacios, cu R6 care sunt in cea mai mare parte cazane ( si care adesea au probleme la motor ) si cu Honda CBR F( Hondele sunt bune dar, ma rog, asta e o alta discutie ). Ca SS, GSXR e mereu o alegere castigatoare :)

 

iti recomand sa cauti un mecanic bun sa ti-o regleze..iti consuma mult prea mult.

mie imi ia 4.5-4.8 in afara si 5.8-6.5 in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de grea e grea...la vant lateral nu fugi dp sosea cu ea :))...cine stie ce becuri are sa ii cumpar ca nu gasesc pe nicaieri faza normala+lunga...ce h-uri dalea?

cere ajutor la cineva care se pricepe cat de cat, daca zici ca esti noob...mai bine asa decat sa faci vreo boacana. stiu ca la masina e h4 :) , dar nu cred ca are legatura

 

hmm.. pana acum am gasit un sigur minus.. la sha e prea mare.. adik modelu 2001 2003 e mai ingusta si stai mai bine. Da e putin incomod uneori cadru de parbriz dar nu e urat... nu are un far.. in interior sunt 2 faza lunga si scurta pe fiecare bec separat.. cand dai lunga raman amadoua aprinse. mi se pare foarte misto asa.. ca rami si cu scurta si lunga in acelsi timp si luminineaza mai bine.. estetic arata bine pt anu ei.

shaua am retapitat-o si nenea mi-a mai pus ceva acolo pt confort...nu stiu ce si cum, dar e mult mai ok. toti se leaga de cadrul ala ca e inestetic, iar la far toti vor 2 faruri despartite, ca la r6, asta pt terase cred :D . sincer nici mie nu prea imi place farul, dar nesemnificativ... app cat v-a costat jucaria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cere ajutor la cineva care se pricepe cat de cat, daca zici ca esti noob...mai bine asa decat sa faci vreo boacana. stiu ca la masina e h4 :) , dar nu cred ca are legatura

http://www.wemoto.ro/bikes/suzuki/gsxr_600_k1/01/picture/bulb_headlight/

 

H7 12v 55w Halogen

Acum nu stiu daca intra si pe 96-00 ..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni cu minusuri la ea? ca e prea grea, cu un singur far, ca are grila aia din fier la parbriz...din astea...

 

am zis cateva minusuri, citeste cu atentie. Un singur far? Te referi la faza scurta, banui. Pai cam asa e la toate modelele :) Grila aia de fier se numeste suport de bord si are 2 utilitati: 1 sustine parbrizul si oglinzile ( doamne fereste de accident, iti va proteja parbrizul ;) ) si 2 poti pune ciorapi/chiloti la uscat pe ea

 

Eu am mai avut o prblema cu ea, furtunul de epurator imi baga gaze la motor si sufoca motorul, dar a rezolvat mecanicul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis cateva minusuri, citeste cu atentie. Un singur far? Te referi la faza scurta, banui. Pai cam asa e la toate modelele Grila aia de fier se numeste suport de bord si are 2 utilitati: 1 sustine parbrizul si oglinzile ( doamne fereste de accident, iti va proteja parbrizul ) si 2 poti pune ciorapi/chiloti la uscat pe ea

 

Eu am mai avut o prblema cu ea, furtunul de epurator imi baga gaze la motor si sufoca motorul, dar a rezolvat mecanicul :))

ma refer ca e farul dintr-o bucata si nu despartit ca la toate mobrele mai noi. :) exact aceeasi treaba o zic toti cu uscatul chilotilor. asta cu furca o stiu si eu pt ca ma arde buzunarul de 200 lei pt semeringuri ulei si manopera :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

http://www.wemoto.ro/bikes/suzuki/gsxr_600_k1/01/picture/bulb_headlight/

 

H7 12v 55w Halogen

Acum nu stiu daca intra si pe 96-00 ..

am fost la un electrician care nu avea habar de ce becuri sunt alea si a legat firele incat sa mearga totul ok :)) dar acum as vrea sa cumpar becuri sa le bag in mufa din far nu sa stau cu firele trase si izolate aiurea....dar nu stie nimeni ce h-uri sunt :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la un electrician care nu avea habar de ce becuri sunt alea si a legat firele incat sa mearga totul ok :)) dar acum as vrea sa cumpar becuri sa le bag in mufa din far nu sa stau cu firele trase si izolate aiurea....dar nu stie nimeni ce h-uri sunt :)))

ar trebui sa scrie pe becuri...daca le mai ai...daca nu cred ca o sa ajung maine la atelierul unde l-am lasat depozitat pt reparatii si o sa ii intreb pe baietii de acolo si o sa revin cu un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa scrie pe becuri...daca le mai ai...daca nu cred ca o sa ajung maine la atelierul unde l-am lasat depozitat pt reparatii si o sa ii intreb pe baietii de acolo si o sa revin cu un raspuns

te rog daca se poate...faza e ca am avut xenon la care am renuntat...becuri normale nu a avut...:) xenoanele sunt la fel?ca si h-uri ma refer...cu cele normale ? :) o sa ma uit la ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

balenutza mea 750 injectie .. ca orice mobra srad ul fie ca e 600 sau 750 are si plusuri si minusuri.. la 750 te ajuta si furca usd pt un rulaj mai bun etrierii mai mari franare buna ,injectia buna dar pretentioasa la relee in rest o mobra buna!

post-68579-0-22907800-1381075458_thumb.jpg
post-68579-0-59256800-1381075485_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...