Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Recomandati vreun spray de intretinere (lant, etc) de la Motip-Dupli ? Firma la care lucrez e unica importatoare in Romania a Motip-Dupli .. dar nu stiu ce sa folosesc la motocicleta :) Am gasit Chain Spray ... insa vad ca e ptr biciclete..

 

http://www.motip.com/products/motip/cycling/cycling/cycling-chain-spray-sport/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandati vreun spray de intretinere (lant, etc) de la Motip-Dupli ? Firma la care lucrez e unica importatoare in Romania a Motip-Dupli .. dar nu stiu ce sa folosesc la motocicleta :) Am gasit Chain Spray ... insa vad ca e ptr biciclete..

 

http://www.motip.com/products/motip/cycling/cycling/cycling-chain-spray-sport/

Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea ta , dar am eu alta la tine .....

Am auzit ca spraiul de vopsit/afumat stopurile este cel mai bun de la Motip . Cica ar fi lucios , se innegresc perfect , si totusi lasa lumina becurilor sa se vada ca si cum n-ar fi fost vopsite (nu optureaza) .

Stii ceva , ai auzit , cunosti ?

Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Sincer sa fiu, n am folosit... insa despre toata gama Motip-Duplibam auzit numai cuvinte de lauda.

bel ray,mi-a fost recomandat de curant cu ceva argumente foarte ,,solide'' In primavara am sa cumpar un sprei de belrei

Eu am folosit pana acum motorex racing si o porcarie de 12roni cumparata din cora,porcheria folosita de vreo 2-3 ori

 

Pentru fratziwearii si surioarele gsxr-isti/e.Am gasit un site unde cu reduceri la tobe,caucioace si echipament

 

www.ouletmoto.ro profitati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Caucioace am,chiar in plus.as vrea o aripa spate dar.....anul urmator vreau sa cumpar inca o motoreta cu o pozitie mai prietenoasa la ghidonat,sau chiar un scuter

Ma uit dupa er6 si ciudatenia aia de honda ncx700(D-e visul meu,scuter cu schimbaror de viteze)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Imi place mult NC 700D,Nici gixxerul nu consuma mai mult de 5-5,5 in regim de touring

Am ceva probleme medicale care transforma mersul cu gsxr ul intr-un chin daca stau in sa mai mult de 2ore

Ma tot uit dupa o mobra user frendly si usoara.Ma gandeam la un touring mare dar nu,e greu cu o barca de 300kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Imi place mult NC 700D,Nici gixxerul nu consuma mai mult de 5-5,5 in regim de touring

Am ceva probleme medicale care transforma mersul cu gsxr ul intr-un chin daca stau in sa mai mult de 2ore

Ma tot uit dupa o mobra user frendly si usoara.Ma gandeam la un touring mare dar nu,e greu cu o barca de 300kg

 

Nici ala de 1000 nu consuma mai mult de 5.5 % (gsxr ma refer), dar doar daca mergi pensionar...

 

vreau sa vad cat rezista unul sa mearga cu 90-100 la ora pe gsx-r cand are de parcurs vreo 3-400 km :)

 

Ceea ce cauti tu e sigur una din variantele alea de la 'Onda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si referitor la ulei, colegul TNG mi-a recomandat Bel-ray EXP sau EXS... cautand, am gasit doar EXP Synthetic Ester Blend 4T 10w40, insa scrie ca are standard API SM, ori in manualul service al Suzuki scrie ca trebuie sa aiba API SG sau SF. Ce parere aveti, vor fi probleme daca pun asa?

 

PS: Nu ma intrebati ce sunt standardele astea.. ca nici eu nu stiu :">

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Baga doar full syntetic sau echivalentul bel ray de la motul 300v 15w 50



Mi-a spus TNG cate ceva despre huleiurile bel ray si motul cand am fost la el

Am vrut sa bag 15w 50 bel ray dar nu am gasit si am ales 300v 15w 50 ce bag de obicei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300v este pentru aia care merg in forja...7100 e mai indicat pentru cei care merg normal si avand in vedere ca abia si-a luat motor nu cred ca merge numai in 13.000 ture

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu l-am intrebat de Motul 300v si el mi-a recomandat Bel-Ray EXP sau EXS 10w40 sau 15w50 cu filtru HF 138. Asupra filtrului sunt lamurit... cu uleiul trebuie sa ma lamuresc. Deci Motul 300v, 7100 sau Bel-Ray ? :) Bel-Ray EXS (care e full sintetic din ce vad) nu prea gasesc... am gasit intr-un loc la 1 litru - 70 lei/litru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pana acum am folosit 7100 pentru ca nu merg mereu in 13.000 de ture si a fost foarte bine...prieteni de ai mei care ii dau pedala au folosit 300v si la fel nu au fost probleme...de bel ray nu pot sa zic nimic pentru ca nu am folosit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa merg pe 7100 probabil pentru primul sezon .. urmand sa il schimb in caz ca observ probleme... As merge si pe Bel-Ray, insa EXS mi se pare cam scump (280 lei / 4 litri) .. iar EXP nu e full sintetic..

 

7100 / 300v sunt full sintetice?

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Mergi doar pe ceva full syntetic,eu vroiam bel ray dar nu am gasit(atunci),la urmatorul schimb iau bel ray 15w 50

Prefer sa pun un ulei mai gros pentru zilele toride de vara cand motorul sare usor de 100 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pune-ti lnistit EXP , Scarto.

La Bel Ray, EXP e semi-sintetic, iar EXS e full sintetic (desi ei scriu pe cutia de EXP sintetic, multi cred ca e full).


Atata timp cat nu pui 5100, e ok.


N-ai nevoie de 300V sau EXS, poti pune lejer si 7100 sau EXP de la Belray. Conteaza mai degraba vascozitatea, sa fie cea corecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...