Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

:lol: Esti tare!

Vreau doar sa stiu unde stau deocamdata. Mai incolo, mai vedem. Nu am de gand sa vandalizez nimic. Astept sa vad ce se poate face pe cale legala. Smokey are dreptate, as fi extrem de impacata daca i s-ar lua carnetul bestiei.

Alta intrebare:

Ce fac cu autorizatia de reparare de la politie? Precizez ca nu am CASCO.

 

Nimic. Dovada e valabila 30 zile in cazul in care ai probleme "estetice" la motor si un politist nu poate sa iti ia talonul pt aceasta. Desi la moto nu se aplica: toate au zgarieturi, sparturi ...

 

Astepti sa dea politia de aia sa le iei asigurarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca am sa incep sa fiu mai atent cu postarile pe aici!

Intr-o zi, am sa gresesc (la volan fiind) in fata unui motociclist si ma tem pentru viata mea si pentru sanatatea mea!

Daca atat, numai atat puteti.... eu am sa incep, incet incet sa ma rusinez ca fac parte dintr-o comunitate a violentilor, dintr-o comunitate in care instigarea la violenta este lege si ura primeaza!

 

E aproape penibil halul in care se discuta despre cum si in ce fel "ar trebui pedepsiti" soferii!

Sunt curios sa intru pe un forum auto, chiar si de manelisti, sa vad daca ei au planuri de "casapire" si maltratare a motociclistilor care "taie fete" si fac alte "figuri" in trafic....

 

E patetic.... jignitor si umilitor!

Probabil ca asta e ultimul meu post pe forumul asta...

P.S. Astept sa imi spuneti, (voi motociclistii adevarati), ce VI S-A INTAMPLAT VOUA cand ati gresit in fata unui conservar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am sa incep sa fiu mai atent cu postarile pe aici!

Intr-o zi, am sa gresesc (la volan fiind) in fata unui motociclist si ma tem pentru viata mea si pentru sanatatea mea!

Daca atat, numai atat puteti.... eu am sa incep, incet incet sa ma rusinez ca fac parte dintr-o comunitate a violentilor, dintr-o comunitate in care instigarea la violenta este lege si ura primeaza!

 

E aproape penibil halul in care se discuta despre cum si in ce fel "ar trebui pedepsiti" soferii!

Sunt curios sa intru pe un forum auto, chiar si de manelisti, sa vad daca ei au planuri de "casapire" si maltratare a motociclistilor care "taie fete" si fac alte "figuri" in trafic....

 

E patetic.... jignitor si umilitor!

Probabil ca asta e ultimul meu post pe forumul asta...

P.S. Astept sa imi spuneti, (voi motociclistii adevarati), ce VI S-A INTAMPLAT VOUA cand ati gresit in fata unui conservar!

 

 

Motociclistii nu greseste :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am sa incep sa fiu mai atent cu postarile pe aici!

Intr-o zi, am sa gresesc (la volan fiind) in fata unui motociclist si ma tem pentru viata mea si pentru sanatatea mea!

Daca atat, numai atat puteti.... eu am sa incep, incet incet sa ma rusinez ca fac parte dintr-o comunitate a violentilor, dintr-o comunitate in care instigarea la violenta este lege si ura primeaza!

 

E aproape penibil halul in care se discuta despre cum si in ce fel "ar trebui pedepsiti" soferii!

Sunt curios sa intru pe un forum auto, chiar si de manelisti, sa vad daca ei au planuri de "casapire" si maltratare a motociclistilor care "taie fete" si fac alte "figuri" in trafic....

 

E patetic.... jignitor si umilitor!

Probabil ca asta e ultimul meu post pe forumul asta...

P.S. Astept sa imi spuneti, (voi motociclistii adevarati), ce VI S-A INTAMPLAT VOUA cand ati gresit in fata unui conservar!

 

Dar nu e vorba de a pedepsi pe cineva care greseste rupandu-l in bataie. E vorba de a face un lucru corect. In acest caz, batranilor acelora trebuie sa li se ia permisul de conducere.

 

Mentionez ca nu sunt "motociclist adevarat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu e vorba de a pedepsi pe cineva care greseste rupandu-l in bataie. E vorba de a face un lucru corect. In acest caz, batranilor acelora trebuie sa li se ia permisul de conducere.

 

 

Legea in Romania nu este intotdeauna corecta si este aplicabila proportional cu pilele pe care le ai si spaga pe care o dai iar interesul politistilor este invers proportional cu salariul pe care-l primesc.

Sincer, legal, in situatia asta nu cred c-o sa se intampla ceva spectaculos, si ce-i mai trist, probabil purghy isi va repara moto-ul singura si nu cu rca-ul de la bosorogi, asta in situatia in care aia ar avea asa ceva.

Sper din tot sufletul sa ma insel, totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea in Romania nu este intotdeauna corecta si este aplicabila proportional cu pilele pe care le ai si spaga pe care o dai iar interesul politistilor este invers proportional cu salariul pe care-l primesc.

Sincer, legal, in situatia asta nu cred c-o sa se intampla ceva spectaculos, si ce-i mai trist, probabil purghy isi va repara moto-ul singura si nu cu rca-ul de la bosorogi, asta in situatia in care aia ar avea asa ceva.

Sper din tot sufletul sa ma insel, totusi.

 

 

Am zis eu vreo clipa ca vreau sa ii casapesc? Nuuuu... vreau sa ii cunosc... cum era in BD? "mai aproape de adevar". :lol: Vreau sa stiu de ce nu si-au cerut scuze, de ce nu s-au interesat cum simt, de ce continuau sa dea peste mine cu masina, de ce m-au injurat si scuipat, de ce au fugit?!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o zi, am sa gresesc (la volan fiind) in fata unui motociclist si ma tem pentru viata mea si pentru sanatatea mea!

 

Daca recunosti greseala si iti ceri scuze poti sa circuli linistit cu masina. Daca gresesti si tot tu sari la scandal, injuri, scuipi si eventual ameninti, asteapta-te la un raspuns pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghy, pot sa vin si eu sa ii cunosc? Dar nu astazi, ca am un pic de treaba... poate intr-o alta zi. Eu fac parte din asociatia "Prietenii motociclistilor loviti in trafic de mosi la volan, manelisti, tiristi cu ceafa groasa si alte exemplare asemanatoare". Si noi, cei de la asociatie mergem la acesti oameni sa le cerem scuze in numele motociclistilor aflati in spital si care i-au incomodat in trafic, murdarindu-le de sange bara din fata de la masina. :lol:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm also in. Hellrydere, mai tii minte faza de anul trecut de la Etrusco? Atunci cand s-a speriat pustoaica aia de noi? Cred ca noi doi putem reprezenta cu succes imaginea asociatiei mai sus numite. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm also in. Hellrydere, mai tii minte faza de anul trecut de la Etrusco? Atunci cand s-a speriat pustoaica aia de noi? Cred ca noi doi putem reprezenta cu succes imaginea asociatiei mai sus numite. :lol:

 

Rocker satanist ce sperii fecioare,huooooooooooooooooooooo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis eu vreo clipa ca vreau sa ii casapesc? Nuuuu... vreau sa ii cunosc... cum era in BD? "mai aproape de adevar". :lol: Vreau sa stiu de ce nu si-au cerut scuze, de ce nu s-au interesat cum simt, de ce continuau sa dea peste mine cu masina, de ce m-au injurat si scuipat, de ce au fugit?!

 

Casapiti nu, insa "mustrati" zdravan ar merita ei, masina sau ceva/cineva la care tin. La modul cum s-au comportat nu m-ar mira daca stai fata in fata cu ei sa-ti spuna senin/l ca ei nici nu te cunosc si care-i problema.

 

hondaxx: imi place atitudinea ta de hippy, make love not war, daca tu in momentul in care cienva te loveste, te agreseaza, te injura, etc.. te duci la el, zambesti si-l iei in brate si pupi, no comment.

vad ca nu faci diferenta intre accident (pe care il regreti) si agresiune voita.

anyway sa zicem ca la un moment dat poate eram si eu naiv si am crezut ca legea in romania se poate aplica, dar evident legea mi-a dat un mare sut in fund si mi-a zis sa ma trezesc la realitate ca tot ce se intampla e doar un circ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu se vor pune camere de luat vederi la fiecare pas, asa cum este si in anglia, astfel de situatii or sa tot fie. Si daca respectivii vin si recunosc implicarea lor in accident dar schimba povestioara in favoarea lor o sa tot platesti diferite "expertize legale" care sa stabileasca dinamica accidentului pana iti sar capacele...asa ca mai bine le dadeai pumni si casti in gura pana isi inghiteau protezele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm also in. Hellrydere, mai tii minte faza de anul trecut de la Etrusco? Atunci cand s-a speriat pustoaica aia de noi? Cred ca noi doi putem reprezenta cu succes imaginea asociatiei mai sus numite. :lol:

 

Tocmai! Suntem doi delicati. Eventual si cu Don Leoncio si cu Ivan Dnepr... dar nu e cazul aici, mergem doar sa sustinem moral pe cineva, nu sa dam o lovitura de stat... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta mi-a dat o idee: sa ne montam toti pe casca camere de filmat. Cum ar fi? :crack: Fiecare din noi pateste chestii naspa in trafic si va dati seama ce dovezi strong am avea!... E clar, am innebunit! :cheers:

 

Purghy, pot sa vin si eu sa ii cunosc? Dar nu astazi, ca am un pic de treaba... poate intr-o alta zi. Eu fac parte din asociatia "Prietenii motociclistilor loviti in trafic de mosi la volan, manelisti, tiristi cu ceafa groasa si alte exemplare asemanatoare". Si noi, cei de la asociatie mergem la acesti oameni sa le cerem scuze in numele motociclistilor aflati in spital si care i-au incomodat in trafic, murdarindu-le de sange bara din fata de la masina. :lol:

 

Ry.

 

 

Sigur, sigur... Dar stai mai intai sa treaca cele 48 de ore. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondaxx: imi place atitudinea ta de hippy, make love not war, daca tu in momentul in care cienva te loveste, te agreseaza, te injura, etc.. te duci la el, zambesti si-l iei in brate si pupi, no comment.

vad ca nu faci diferenta intre accident (pe care il regreti) si agresiune voita.

anyway sa zicem ca la un moment dat poate eram si eu naiv si am crezut ca legea in romania se poate aplica, dar evident legea mi-a dat un mare sut in fund si mi-a zis sa ma trezesc la realitate ca tot ce se intampla e doar un circ.

Nu e atitudine hippy... dar daca te comporti ca el, agresiv, violent si dobitoc, nu poti fi decat o treapta mai jos decat el! Pentru ca el este om prost, iar tu maimuata care imita comportamentul uman!

Daca, insa, esti mai cerebral si gandesti cu creierul nu cu pumnul sau cu cucul, atunci cu siguranta ai sa ai un cuvant mai greu de spus. Cu atitudine de "jmeker", de flacau altoit cu taur.... nu faci decat sa ne strici mai rau imaginea (care este oricum varza)... si la un adica, sa iti iei si cateva in figura....

Asa ca eu TOT nu vad sensul ripostei! Esti agresat, atacat, jignit? Mucles si da cu legea... Si mie mi-a dat legea cu sutul, dar nu in fund, ci in oo, si nu a fost placut.... dar AM REZISTAT si financiar si nervos in fata lor.... si intr-un final, necomercial, am avut castig cauza si un militian si-a pierdut painea! De asta nu imi pare rau....

Asa ca EU continui sa "instig" la calm....

Ochi mari, multi & bine deschisi... dar incep sa cred ca trebuie sa va urez minte limpede si ratiune nobila, la cate magarii si violentisme citesc aici!

 

P.S. Daca sunteti atat de interesati in violenta incercati http://link interzis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hondaxx....cum poti fi asa de calm...din cate ai zis la inceput...eu nu prea inteleg....ori sunt eu sarit de pe fix...nusht ce sa zic...dar tinand cont ca aia doi mosi nu ar mai fi avut masina ci buggy daca mi-ar fi facut mie asa ceva....eu inclin spre calmitate...discutie...prin care sa ii faci sa inteleaga...daca reactioneaza violent merita batuti....rau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hondaxx....cum poti fi asa de calm...din cate ai zis la inceput...eu nu prea inteleg....ori sunt eu sarit de pe fix...nusht ce sa zic...dar tinand cont ca aia doi mosi nu ar mai fi avut masina ci buggy daca mi-ar fi facut mie asa ceva....eu inclin spre calmitate...discutie...prin care sa ii faci sa inteleaga...daca reactioneaza violent merita batuti....rau..

Ai auzit de autocontrol? Sau de educatie? Ca de biserica si cantat in cor mi-e frica sa te intreb...

@purghy..... capu' sus, ochii la soare! Nu ai sa rezolvi prea multe.... fii barbat si ia situatia in brate, asa cum este ea!

Nu merita stresul si timpul pentru cateva sute de mii in plus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai auzit de autocontrol? Sau de educatie? Ca de biserica si cantat in cor mi-e frica sa te intreb...

@purghy..... capu' sus, ochii la soare! Nu ai sa rezolvi prea multe.... fii barbat si ia situatia in brate, asa cum este ea!

Nu merita stresul si timpul pentru cateva sute de mii in plus...

Acum esti aproape egoist ... dar la cei cu care idiotii se vor mai intalni in trafic daca nu se face nimic te gandesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum esti aproape egoist ... dar la cei cu care idiotii se vor mai intalni in trafic daca nu se face nimic te gandesti?

 

 

Ba eu cred ca tocmai din cauza asta gandeste asta,ii e teama pt cei care se vor intilni cu mosii in trafic dupa ce si'au furat'o :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu cred ca tocmai din cauza asta gandeste asta,ii e teama pt cei care se vor intilni cu mosii in trafic dupa ce si'au furat'o :lol:

Daca o sa citesti atent post-urile mele, o sa vezi ca nu ii indemn nicaieri sa-i ia la bataie ... din contra. Doar sa-i "ajute" sa nu mai iasa pe strada. Daca nu merge pe cale legala, cazul extrem e sa te joci putin la masina ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e atitudine hippy... dar daca te comporti ca el, agresiv, violent si dobitoc, nu poti fi decat o treapta mai jos decat el! Pentru ca el este om prost, iar tu maimuata care imita comportamentul uman!

Daca, insa, esti mai cerebral si gandesti cu creierul nu cu pumnul sau cu cucul, atunci cu siguranta ai sa ai un cuvant mai greu de spus. Cu atitudine de "jmeker", de flacau altoit cu taur.... nu faci decat sa ne strici mai rau imaginea (care este oricum varza)... si la un adica, sa iti iei si cateva in figura....

Asa ca eu TOT nu vad sensul ripostei! Esti agresat, atacat, jignit? Mucles si da cu legea... Si mie mi-a dat legea cu sutul, dar nu in fund, ci in oo, si nu a fost placut.... dar AM REZISTAT si financiar si nervos in fata lor.... si intr-un final, necomercial, am avut castig cauza si un militian si-a pierdut painea! De asta nu imi pare rau....

Asa ca EU continui sa "instig" la calm....

Ochi mari, multi & bine deschisi... dar incep sa cred ca trebuie sa va urez minte limpede si ratiune nobila, la cate magarii si violentisme citesc aici!

 

P.S. Daca sunteti atat de interesati in violenta incercati http://link interzis

 

Stiu ca nu este de bun simt sa faci aprecieri despre oameni pe care nu ii cunosti.Dar parerea mea este ca esti la fel de "extremist" in a propavadui (pot sa zic asa?) pacea ca si "extremisti" violenti care din pumni,carboane ,kevlare si alte materiale compozite in moaca,oo sau alte parti anatomice nu o scot de pe aici cu orice situatie in orice topic....

 

Ar trebui sa fi citit mai multe posturi ale unora si o sa observi ca in afara de cateva mici exceptii (si aia nu stii daca nu bat campii pur si simplu pe net) , nimeni nu instiga CU ADEVARAT la violenta pe aici.

 

Majoritatea si mai ales cei care au avut experiente neplacute in trafic (nu ma refer la accidentele grave) se refera la faptul ca este total nefolositor (a se citi pierdere de vreme,nervi, frustrare,etc) sa te adresezi politiei,justiei pentru incidente din acestea pe care legea le considera/trateaza ca fiind "minore" si a caror rezolvare da numai batai de cap exact invers, victimei.

 

Asa ca pentru "rezolvare" sau linistirea spiritului pe loc,in functie de situatie si de centura neagra....(glumesc)

iei legea in mana ta putin...unde invingi sau ti-o iei ...asta e.Exista si posibilitatea asta.

 

E adevarat ca nu trebuie ca oamenii sau societatea trebuie sa-si ia repere de evolutie violenta, intoleranta si alte chestii din astea.La cat de "destept" poporul asta asta mai trebuie......Dar cateodata o "corectie" pe loc e mai buna dacat zece procese verbale si cinci prezentari in instanta.

 

Nu zice nimeni de spintecat burta la unu' care iti taie calea......dar nici sa stai ca fraieru intr-o situatie ca asta.

 

Drept dovada:Purghy a fost la politie,..."mai veniti dvs pe la noi."...telefonul din baza de date nu corespunde....stai si cauta-l pe sofer...Prima pe dreapta....Or sta pe Stanjeneilor 23...sau Dristor..motorul julit...tu julit ...Prinde hotu',scoate-i ochii..cum se zice in popor.Asta-i Romania 2006.

 

Timp....nervi...Daca era mai nasol si fata era in spital acum ?

 

Asa ca pana nu o sa fim si noi in rand cu lumea, mai lasa-l pe fiecare sa se adapteze la realitatea de zi cu zi.

 

P.S.Apropos...Nu ziceai ca nu mai postezi :lol: Hai c-am glumit.

P.S.#2 Fac precizarile astea dupa emoticoane ca sa ma fac si mai bine inteles, ca deja ma cauta unii de pe forum prin Bucale ca n-au inteles glumele mele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred sincer ca trebuie nitel redecorata mufa aia cu care a scuipat mosu'. Poate nici nu voia sa scuipe, dar il deranja proteza. In cazul asta trebuie ajutat, asa e frumos si crestineste. Daca nu era o fata pe motor, ci o namila de 2 m pe 2 m, probabil ca se gandea de doua ori pana sa faca ce a facut nesimtitul dracu'. Ce besina lesinata, a imbatranit degeaba. Material prost, neam prost de morcov stramb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...