Sari la conținut

Accident Timisoara


shakal
 Share

Postări Recomandate

Azi pe la ora 10, sora-mea si prietenul ei - Alin - au avut accident in TM, cu aceeasi poveste - a intors un Touareg in fata lor.

pe scurt: ei au stat la bariera si cand s-a ridicat bariera au plecat, intre timp pe sens opus un tip care conducea un VW Touareg s-a gandit ca poate sa mearga prin alta parte si a intors masina. Alin nu am mai putut face nimic si a intrat in VW din plin.

Masina avariata putin, motorul - fata distrusa, radiator distrus, rezervor fisurat. Alin, are fractura de bazin cu deplasare dar in rest este OK, si sora-mea a scapat cu cateva julituri. Tipul de pe VW - pana in momentul de fata - colaboreaza, a zis ca repara motorul pe asigurarea lui Casco, s-a interesat tot timpul de starea lui Alin, chiar a si sunat niste medici ca sa aiba grija de el, a vrut sa ii dea bani fratelui lui Alin ca sa plateasca medicii si asistentele...na, pe moment e de treaba...

Sa speram k se va face bine.

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la ora 10, sora-mea si prietenul ei - Alin - au avut accident in TM, cu aceeasi poveste - a intors un Touareg in fata lor.

pe scurt: ei au stat la bariera si cand s-a ridicat bariera au plecat, intre timp pe sens opus un tip care conducea un VW Touareg s-a gandit ca poate sa mearga prin alta parte si a intors masina. Alin nu am mai putut face nimic si a intrat in VW din plin.

Masina avariata putin, motorul - fata distrusa, radiator distrus, rezervor fisurat. Alin, are fractura de bazin cu deplasare dar in rest este OK, si sora-mea a scapat cu cateva julituri. Tipul de pe VW - pana in momentul de fata - colaboreaza, a zis ca repara motorul pe asigurarea lui Casco, s-a interesat tot timpul de starea lui Alin, chiar a si sunat niste medici ca sa aiba grija de el, a vrut sa ii dea bani fratelui lui Alin ca sa plateasca medicii si asistentele...na, pe moment e de treaba...

Sa speram k se va face bine.

Shaq

 

Sanatate maxima si amandurora ! :crack: :crack:

Asteptam vesti bune si speram ca nu va renunta la motocicleta! :lol:

Celui cu VW.... EMM! :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hondaxx, valicaddy, Buggy12000 - multumesc, sora-mea e bine, cu Alin este mai grav. Trebuie sa stea in spital 2-3 saptamani si dupa aceea la pat 6 luni. Sper sa fie bine.

 

@r6a6d6u - stiu ca nu e de joaca cu fractura de bazin cu deplasare. Am spus ca in rest este OK, in sensul ca nu mai are nimic in plus... Momentan este internat la Spitalul Clinicile NOI din TM, et.4 salonul 1. Sa speram ca mai poate calari motoare.

 

@Kristake - multumesc Kristake, este vorba despre bariera de la Str. Baader - langa IZOMETAL.

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica celor doi...

 

 

In schimb am vazut acum pe National TV un alt accident langa Timisoara, la intrare in localitatea Covaci.

Conform celor de la National TV pe motocicleta (posibil moped) se aflau doi tineri de 19 ani (unul a decedat si celalalt se afla in stare grava) au vrut sa faca stanga fara sa se asigure si au fost luati in plin de o dacie.

 

In imagini aparea o motocicleta negra destul de tavalita si o Dacie Solenza (albastra)

D-zeu sa-l ierte!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica celor doi...

In schimb am vazut acum pe National TV un alt accident langa Timisoara, la intrare in localitatea Covaci.

Conform celor de la National TV pe motocicleta se aflau doi tineri de 19 ani (unul a decedat si celalalt se afla in stare grava) au vrut sa faca stanga fara sa se asigure si au fost luati in plin de o dacie.

 

In imagini aparea o motocicleta negra destul de tavalita si o Dacie Solenza (albastra)

D-zeu sa-l ierte!

:lol:

 

 

eu am dedus din reportaj ca e vorba de un moped....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Ce bine ca nu se continua seria de accidente mortale, R.I.P. si :crack: :crack: :laugh: pentru cel de pe moped.

Cat despre tipul din Touareg trebuie ppus la plata, cel mai teapan tratament posibil, recuperare maxima, refacut motorul pe CASCO-ul lui, dat in judecate si cerute daune maxime, tarat prin procese ca sa i se stice imaginea lui de imbuibat nenorocit si plin de el si pe care-l doare-n coor de ceilalti, dupa care ar trebui batut bine, mama lui de nenorocit, sa-i fractureze si lui bazinul sa vada cum este sa nu mai poata sta in coor pe scaun in Touareg-ul lui.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :cheers: Am si pentru cel din Touareg (care conducea) ceva: -> O MARE :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul de pe VW - pana in momentul de fata - colaboreaza, a zis ca repara motorul pe asigurarea lui Casco, s-a interesat tot timpul de starea lui Alin, chiar a si sunat niste medici ca sa aiba grija de el, a vrut sa ii dea bani fratelui lui Alin ca sa plateasca medicii si asistentele...na, pe moment e de treaba...

 

imaginea lui de imbuibat nenorocit si plin de el si pe care-l doare-n coor de ceilalti, dupa care ar trebui batut bine, mama lui de nenorocit, sa-i fractureze si lui bazinul sa vada cum este sa nu mai poata sta in coor pe scaun in Touareg-ul lui.

 

Stimabile alias, citeste inainte de a te avanta cu "sa-i dam cu casca in gura". A fost un accident, omul si-a recunoscut vina, s-a comportat corespunzator (nu ca alti idioti) si nu "romaneste". Pacat ca trebuie sa se lase cu spitale :lol: Insanatosire rapida si completa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin era cam distrus azi, nu atat din cauza durerii (probabil era sedat) ci din cauza ca nu se mai poate sui pe motor. Aveam planuit (inca avem) turul tarii pe motoare si el probabil isi dorea cel mai mult asta dintre noi. Am plecat din salon ca n-am mai rezistat. Si numai ce a iesit frate-su din spital, un accident iarasi din vina celuilalt si se pare ca nu poate sa-si scoata banii de la sigurare...

Alin e unul din cei mai buni soferi pe care ii cunosc iar la plecare de la trecere n-a avut mai mult de 50. A franat dar totul s-a petrecut prea repede.

 

In salon cu el mai era un tip, Alex, ce avea un IJ modificat. Din fericire era numai julit (destul de rau) si a ramas fara unghii la picioare. Motivul - neadaptarea vitezei de mers la conditiile de drum (offroad).

 

Cristi, vicepresedintele clubului, s-a ales cu o ruptura de muschi in urma unei aventuri off-road, asa ca se pare ca nici el nu ne va insoti o vreme.

 

Ma bucur ca Deni e totusi teafara si poate sa aiba grija de Alin. Ii doresc insanatosire grabnica si sa stea linistit la pat daca vrea ca totul sa se termine cu bine.

 

La cate patesc si eu si ceilalti in fiecare zi cu soferi care nu te vad ne punem intrebarea fireasca - noi cand urmam? Numai povesti de groaza aud de 3 zile incoace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alias.

 

Calmeaza-te frate si fa un dus rece.

 

omul e cooperant. Nu vrei sa faca si 30 de ani de puscarie?

 

exista lege pentru aceste accidente.

 

nu te mai da asa leu.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alias.

 

Calmeaza-te frate si fa un dus rece.

 

omul e cooperant. Nu vrei sa faca si 30 de ani de puscarie?

 

exista lege pentru aceste accidente.

 

nu te mai da asa leu.

 

:lol:

Din cate am inteles eu in prima faza cel din Tuareg a sustinut ca Alin a trecut printre bariere, insa vazand ca mai multi martori oculari il contrazic a devenit "cooperant" si si-a recunoscut vina.

Pt cei ce au fost la Festivalul de la Cluj, Alin este castigatorul concursului de impins butoaie.

Acum 2 luni tatal lui Alin si-a fracturat piciorul(accident de munca),iar acum o luna fratele lui a suferit un accident de motocicleta si asigurarea nu il despagubeste corespunzator, deaceea cei care pot sa-i ajute cu un sfat de natura legala pt a-si recupera integral prejudiciul sunt rugati sa "posteze" aici; cei doi au muncit foarte mult pt a putea sa-si cumpere motocicletele si ar fi pacat sa se duca totul pe apa sambetei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sambata pe la Alin si se simte mai bine; va transmite multumiri la toti care l-ati vizitat si de abia asteapta sa se intoarca pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...