Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

sigur erai pe autostrada... stai jos. ai 2! te mai dai si la sfaturi....

 

 

Gata Âşefu.ÂŞi promit că mâine o să mă duc la cea mai apropiată secție de miliție ca să predau permisul(asta dacă nu i-ai atenționat tu cumva;comunismul nu e aÂşa departe cum pare).

ÂŞi dacă te-ai uita ce sfat i-am dat ar fi Âşi mai bine.Nu am spus nimănui să facă la fel ca Âşi mine ci din contră.

Dar nu înțeleg ce te deranjează pe tine că mi-am riscat eu viața mea fără să o risc Âşi pe a altcuiva.Mâine te-aÂş sfătui să îi conteÂşti Âşi pe Rossi Âşi pe Pedrosa că Âşi ei îÂşi riscă viața la fel ca Âşi mine.

 

Întrebarea legată de SV-ul tău nu o mai pun că deja aÂş cere prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce bine ca ai pus si poze,ca altfel nu te mai intrebam daca dai toba leovince pe una stock si o bere!?:kiss:

 

Bafta!

 

Păi Âşi la vară când o să se facă iar controale pentru decibeli o să cauți iară stock?ÂŞi eu am Leo Vince SBK Titanium,dar crede-mă că seara nu pot merge cu Zuzi normal în oraÂş.Trebuie să o țin mereu subturată Âşi dacă ar vrea un gabor să se lege de mine ar putea chiar Âşi aÂşa.Acum e alegerea ta,dar de preferat dacă nu ieÂşi prea mult cu ea prin afara nu se merită sau dacă nu mergi ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P) adica ce vrei sa zici la aia cu super membru :P. de Membre de ce nu te iei :P). Plimbare placuta in continuare :kiss:

 

pe tine te mananca si nu stii cum sa te scarpini?? ce-ai cu membrele...super membrele? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi Âşi la vară când o să se facă iar controale pentru decibeli o să cauți iară stock?ÂŞi eu am Leo Vince SBK Titanium,dar crede-mă că seara nu pot merge cu Zuzi normal în oraÂş.Trebuie să o țin mereu subturată Âşi dacă ar vrea un gabor să se lege de mine ar putea chiar Âşi aÂşa.Acum e alegerea ta,dar de preferat dacă nu ieÂşi prea mult cu ea prin afara nu se merită sau dacă nu mergi ziua.

 

Nu-=i problema! O sa umblu mereu cu o rezerva de dopuri pt urechi la mine si o sa le ofer cu drag celor care o sa aiba nevoie!:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi Âşi la vară când o să se facă iar controale pentru decibeli o să cauți iară stock?ÂŞi eu am Leo Vince SBK Titanium,dar crede-mă că seara nu pot merge cu Zuzi normal în oraÂş.Trebuie să o țin mereu subturată Âşi dacă ar vrea un gabor să se lege de mine ar putea chiar Âşi aÂşa.Acum e alegerea ta,dar de preferat dacă nu ieÂşi prea mult cu ea prin afara nu se merită sau dacă nu mergi ziua.

Ia uite ce are baiatul in doatare pt mers noaptea /index.php?...t&p=2138190 :kiss:

Decat sa mergi cu morcovul ca te trage militia pe dreapta sau sa te risti la un borcan cu muraturi aruncat de la balcon, mai bine faci o mica investitie in asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ai pus si poze,ca altfel nu te mai intrebam daca dai toba leovince pe una stock si o bere!?:P

 

Bafta!

 

Toba n-o dau nici in ruptul capului.. o iubesc la nebunie :P Nu stiu cat de adevarata e aia cu "Loud Pipes Save Lives", dar am prins o pasiune pentru zgomot de cand eram la karting prin scoala generala.. iar asta e fix pe gusturile mele :P

 

 

Păi Âşi la vară când o să se facă iar controale pentru decibeli o să cauți iară stock?ÂŞi eu am Leo Vince SBK Titanium,dar crede-mă că seara nu pot merge cu Zuzi normal în oraÂş.Trebuie să o țin mereu subturată Âşi dacă ar vrea un gabor să se lege de mine ar putea chiar Âşi aÂşa.Acum e alegerea ta,dar de preferat dacă nu ieÂşi prea mult cu ea prin afara nu se merită sau dacă nu mergi ziua.

 

Si mie imi era cam rusine de vecini cand o tot plimbam pe stradutele de printre blocuri, dar lucrez la un DBkiller hand-made pe care o sa-l am tot timpul la mine. + ca noaptea pe liniste infernala... e balaur -- solutia un dbkiller bun si maxim 2500-3000 de ture.

 

 

Nu-=i problema! O sa umblu mereu cu o rezerva de dopuri pt urechi la mine si o sa le ofer cu drag celor care o sa aiba nevoie!:P

:kiss: totusi risti niste borcane in cap cand ajungi mai tarziu acasa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce are baiatul in doatare pt mers noaptea /index.php?...t&p=2138190 :P

Decat sa mergi cu morcovul ca te trage militia pe dreapta sau sa te risti la un borcan cu muraturi aruncat de la balcon, mai bine faci o mica investitie in asa ceva.

 

 

Parcă totuÂşi aÂş prefera să mă tragă pe dreapta Âşi să îmi dea o amendă mică decât să facă caterincă de mine că merg cu un dildo după mine(no offence,dar cu asta seamănă;Âşi dacă stai să te gândeÂşti că Âşi intră undeva,parcă deja e prea mult :kiss: )

Chiar dacă am tobă zgomotoasă mă gândesc Âşi la cei care vor să doarmă atunci când trec eu pe strada lor Âşi încerc să o țin cât mai silențios posibil).Dar mi-e Âşi lene să țin un silencer după mine toată ziua Âşi să îl Âşi pun/dau jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcă totuÂşi aÂş prefera să mă tragă pe dreapta Âşi să îmi dea o amendă mică decât să facă caterincă de mine că merg cu un dildo după mine(no offence,dar cu asta seamănă;Âşi dacă stai să te gândeÂşti că Âşi intră undeva,parcă deja e prea mult :kiss: )

Chiar dacă am tobă zgomotoasă mă gândesc Âşi la cei care vor să doarmă atunci când trec eu pe strada lor Âşi încerc să o țin cât mai silențios posibil).Dar mi-e Âşi lene să țin un silencer după mine toată ziua Âşi să îl Âşi pun/dau jos.

 

Daca vrei sa faci un schimb de tobe ... am eu una stock :P

 

Ce zici? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa faci un schimb de tobe ... am eu una stock :friends:

 

Ce zici? :hug:

 

 

Eu nu vreau să îi pun silencer la tobă Titanium Âşi vrei să o schimb cu una stock? :friends: Mă descurc Âşi cu ea fără să îmi iau borcane în cap. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare SV-isti!

Am si eu o mica problema! Am un prieten din CT care tocmai si-a achizitionat un SV 650 din 2002 si are nevoie de o evacuare stock pentru a trece RAR-ul. Este cineva din CT dispus sa piarda cateva zile de iarana de motociclit pentru a-l ajuta in aceasta problema?

 

Adica sa imprumute evacuarea pentru cateva zile!

 

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau să îi pun silencer la tobă Titanium Âşi vrei să o schimb cu una stock? :friends: Mă descurc Âşi cu ea fără să îmi iau borcane în cap. B)

 

Am incercat si eu :friends:

 

Si-a pus cineva toba handmade? De la baiatul din Oradea ... bh99mes

 

Ma gandesc din ce in ce mai serios sa incerc

Editat de no01else
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu :)

 

Si-a pus cineva toba handmade? De la baiatul din Oradea ... bh99mes

 

Ma gandesc din ce in ce mai serios sa incerc

 

am un prieten care si-a cumparat de la el. are un r6 si se aude super bine. adica nici nu isi ia borcane in cap dar nici nu e pe mute. si arata incredibil de bine. ma gandesc si eu la o investitie de genu asta...si o voi face la un moment dat dar deocamdata am alte prioritati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sigur îmi iau la primăvara toba :P m-am săturat de vâjăitul tobei stock . Vreau să fie Âşi motoreta mea " badass" :) :(

Vremea e tricky, dar ce mi-aÂş aÂşeza fundu în Âşa pentru o plimbare, numai că e prea departe măgăreața mea .

Plimbări cu grijă .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca bag o tura azi daca reusesc sa improvizez cat de cat cablul de ambreiaj cu o prindere in maneta (trebuia sa vina cablul vineri, sar s-a amanat pe miercuri ca nu era in stoc in germania....).

Oricum, o sa am de mesterit saptamana viitoare ca imi vin si piesele de pe louis si cablul, filtrul de ulei and stuff :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo n-am inernat-o, ma duc cu ea zilnic la servici, am avut ce-i drept o zi-doua de pauza luna trecuta, ca cand am vrut sa ies din garaj si am vazut ghiata de 2 cm din fata am zic ca mai bine ma duc cu busul. Dar in rest, daca nu e inghetat pe jos, ride all the way, mai ales ca mi-am cumparat si manusi de iarna(bune si ptr snowboard :P), cu toate ca e foarte ciudata senzatia; iar daca nu o inclini prea mult, se poate merge decent (3pct+120ron in 48h/71Km/h in oras - platit, sa traiti - inatarziam la munca).

Evacuarea standard ma satisface pe deplin ca nu o aud (conduc cu doape de muzica in urechi) si sincer prefer vibratia si puterea, nu zgomotul.

Inca ceva, se pare ca nu mai sunt singurul din Brasov cu SV :), m-am intalnit in trafic, intamplator, cu un SV >K3 negru cu numere rosii, nu stiu cine e, dar chiar daca e o "uratenie" :( de K3N+ e SV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo n-am inernat-o, ma duc cu ea zilnic la servici, am avut ce-i drept o zi-doua de pauza luna trecuta, ca cand am vrut sa ies din garaj si am vazut ghiata de 2 cm din fata am zic ca mai bine ma duc cu busul. Dar in rest, daca nu e inghetat pe jos, ride all the way, mai ales ca mi-am cumparat si manusi de iarna(bune si ptr snowboard :( ), cu toate ca e foarte ciudata senzatia; iar daca nu o inclini prea mult, se poate merge decent (3pct+120ron in 48h/71Km/h in oras - platit, sa traiti - inatarziam la munca).

Evacuarea standard ma satisface pe deplin ca nu o aud (conduc cu doape de muzica in urechi) si sincer prefer vibratia si puterea, nu zgomotul.

Inca ceva, se pare ca nu mai sunt singurul din Brasov cu SV :) , m-am intalnit in trafic, intamplator, cu un SV >K3 negru cu numere rosii, nu stiu cine e, dar chiar daca e o "uratenie" :kiss: de K3N+ e SV.

 

Nici eu n-am dus-o la iernat. Chiar azi am facut o plimbare mica spre Calarasi pe DN3. La munca insa nu merg cu ea caci imi e mila in trafic sa o tot frec 1 a si a 2 a. Asa ma bag in metrou si citesc 1 ora pana ajung la munca :P.

 

In alta ordine de idei, stiu ca o sa imi pun multa lume in cap si o sa starnesc multe zambete de superioritate insa legat de tobe zgomotoase si numere ascunse sub sa eu am o parere destul de simpla : permisul suspendat cel putin 12 luni. Punct.

 

Orice toba aftermarket ar trebui sa fie street legal. Nu d-alea de curse sau mai stiu eu ce rahaturi artizanale care se aud la 3 km distanta.

Orice numar ar trebui sa fie mereu la vedere si mereu curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de tobe zgomotoase si numere ascunse sub sa eu am o parere destul de simpla : permisul suspendat cel putin 12 luni.

Pana acum ceva vreme eram 100% de acord cu tine. Insa, de cand am balaurul in toba, sunt de acord numai in procent de 50%

De ce ? Pt ca i-am vazut pe pielea mea beneficiile - pe langa o crestere mai buna in ture si sunetul de 2V care este imposibil sa nu-ti placa oricat de conservar si anti moto ai fi, chiar esti mai observat in trafic.

Cand am silencerul pus, observ soferii cum sunt surprinsi de mine cand ajung in dreptul lor, cand ii depasesc sau atunci cand ma strecor prin coloana stationata la semafor, pietoni care trec prin fata mea mai ceva decat cainii comunitari samd.

Fara silencer, imediat observ cum sunt vazut, soferii conduc mai atent si sunt constienti de prezenta mea in jurul lor, se trag mai in dreapta/stanga, pietonii intorc capul inainte de a pune piciorul pe carosabil etc.

Ideea este ca noaptea conduc numai cu silencerul pus, iar ziua, nu este atat de deranjanta daca nu se doreste show (turat peste 6-7000 rpm). Este acel duduit gros tip harley care daca accelerezi progresiv si o ti in ture decente chiar nu este deranjant pe timp de zi, cand oricum zgomotul orasului este high :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, ai dreptate CapOne avantajele unei tobe care "urla" fain sunt clare. Mai ales sunetul...pe un v2...cum zici si tu, demential. Si ok, tu faci lucrurile astea, dar cati fac ca tine? Pe de alta parte traim intr-o tara de maimute in care nimeni nu se mai gandeste la nimic decat la el. Si daca noi nu ne putem controla singuri ar trebui sa ne forteze cineva. Partea nasoala este ca si aia care incearca sa ne controleze sunt tot niste maimute care se gandesc ca "toti motociclistii sunt la fel. ce sa ne mai complicam, mai bine interzicem circulatia motocicletelor noapte si gata". Si apoi noi ne suparam, pe buna dreptate ca doar nu mai traim pe vremea comunistilor si tot asa.

 

Funny story: ieri cand ma plimbam spre calarasi pe DN3 au trecut vreo 5-6 pe SS pe langa mine. Toti au depasit ilegal, unul singur a raspuns la salut, cel putin 3 aveau numerele ascunse si ii mai auzeam si la vreo 2 minute dupa ce ma depasisera. Ii auzeam in sensul ca nu imi mai auzeam motorul meu, pe care stateam dar ii auzeam toba aluia. Eh, spune-mi tu mie cum vrei sa ma respecte nea Gicu care conduce papucul, de ce ar fi el atent la "nebunii aia", de ce ar fi atent el la mine? De ce mi-ar face loc sa trec in fata la coada? De ce i-ar pasa de mine? Ca eu sunt doar un dobitoc ce piloteaza periculos si face un zgomot infernal. Ah, sau nu sunt?

 

Si uite asa cercul vicios. Noi ne plangem de ei, pe buna dreptate, ei se plang de noi, pe buna dreptate.

Strict din acest punct de vedere ziceam ca, ne-ar fi tuturor mai bine daca ar mai sta putin pe bara si dintre conservari si dintre motociclisti. Utopic stiu.

 

 

Si da mi-ar placea sa am si eu toba aftermarket. S-ar auzi demential pe V2-ul meu.

Editat de Anjin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cam anti tobe galagioase, dar uneori parca cea de fabrica e prea "cuminte". Ma gandeam sa incerc acuma sa fac una la vick exhaust (bh99mes). Asta in cazul in care nu imi place cum e cu ea, macar sa fie ieftina.

Si apropo de siguranta in plus oferita de toba galagioasa, e doar o falsa impresie. La fel si plusul de putere.

Ati vazut ultimul episod South Park?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de siguranta in plus oferita de toba galagioasa, e doar o falsa impresie. La fel si plusul de putere.

Asa ziceam si eu. Pana nu incerci, nu crezi :)

Cand mai ies cu amicii din bucale, la intoarcere, cand dam de super coloana vesnica care este in weekend la intrarea in oras de pe DN1, ma baga pe mine in fata pt ca despic coloana mai ceva ca Moise marea Rosie :( Cand stau ei in fata, cu tobele stock pe 4 in linie... dumnezeu cu mila ca in oglinzi nu se uita nimeni.

 

Lasand asta la oparte, azi am bagat scurt o Cheia neprogramata. Plecat pe la 11 din Bucale, peisajul de toamna bestial, vremea excelenta, numai aderenta bat-o vina nu mai e ce era :P

post-40715-1257705883_thumb.jpg

post-40715-1257705889_thumb.jpg

post-40715-1257705894_thumb.jpg

post-40715-1257705908_thumb.jpg

post-40715-1257705916_thumb.jpg

post-40715-1257705927_thumb.jpg

post-40715-1257705937_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, frumoase poze, nu a fost prea frig pt cheia?

am si eu o intrebare vad ca ai sv modelu vechi dar are cadru negru.. a fost revopsit? sau exista si cu cadru negru? (eu stiam ca doar cele K4+pot avea cadru negru)

P.S superba motocicleta ai, pare ingrijita. cati km are? sper ca daca nu acum in iarna, la primavara-vara sa am posibilitatea de a imi lua si eu una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Anjin: si eu am aceiasi parere legat de "numere ascunse" .. insa toba e altceva. Ca sa fiu mai clar putin, nu vorbesc de zgomot excesiv, n-am de gand sa "colectionez borcane" .. insa toba stock chiar e prea silentioasa, vreau ceva care sa se auda mai tare. Sambata m-am plimbat cu un prieten cu un hornet prin Bucuresti (are o toba Leo Vince) si crede-ma ca era o diferenta mare intre cum era el observat de masini si cum eram eu. Cand mergea el in fata ii faceau masinile loc ... iar mie imi inchideau banda :)).

Iar din ce spune dihania, se pare ca tobele care le face baiatul de pe forum ar fi chiar ce am nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto pozele, dar minunat BMW-u din a 3-a.

@MVA: din cate stiu nu exista 1st gen cu cadru negru, iar capone il are vopsit (tin minte ca zicea cu ceva posturi in urma asta, sper sa nu confund lucrurile).

 

Eu unu sunt multumit de toba stock tocmai pentru ca e silentioasa :) daca as opta pentru una after market ar fi mai mult pentru reducerea greutatii.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...