Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

in legatura cu furatul in timpul probei: sa nu crezi ca olandezii sunt mai bravi :angryfire:. dca ii dai motorul, dus e. insa orice test drive se face dupa ce lasi permis de conducere + buletin + poza recenta la proprietar si eventual o parte din bani, in functie de valoarea motorului. sa vezi cum nu mai fura nimeni nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

roaga proprietarul sa te lase sa faci o tura , asa e normal , cel putin asa s-a intamplat la mine si a fost ok ...

 

Nu vreau sa o cumpar din Romania, in momentul cand m-am hotarat 100% am plecat in Germanica sa imi iau motor. De asta as vrea sa vad inainte cum merge un SV.

 

mda...si acum verdictul mecanicului....injectia era foarte dereglata si din acest motiv mi se oprea motorul in mers ....motocicleta nu a fost folosita o foarte lunga perioada de timp ....reamintesc ..model 2003 cumparat din germania cu 2700 km la bord :angryfire: . cat despre consum.....urgent trebuie schimbat filtrul de aer....

 

cam atat ...am scapat ieftin....

 

mai sv-isti din bucuresti....cand ne intalnim si noi sa ne cunoastem, sa bem...un suc...??

 

pana atunci...asfalt uscat !!!

 

Cand ai luat-o din Germania nu ai facut o tura cu ea sa vezi cum merge? De ce te intreb asta? Pt ca si eu vreau sa iau una din Germania si tot din 2003 - 2004 si tot pina in 10 000 km, si chiar nu vreau sa iau ceva cu defecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa o cumpar din Romania, in momentul cand m-am hotarat 100% am plecat in Germanica sa imi iau motor. De asta as vrea sa vad inainte cum merge un SV.

 

 

 

Cand ai luat-o din Germania nu ai facut o tura cu ea sa vezi cum merge? De ce te intreb asta? Pt ca si eu vreau sa iau una din Germania si tot din 2003 - 2004 si tot pina in 10 000 km, si chiar nu vreau sa iau ceva cu defecte.

 

 

nu am fost eu dupa ea,mi-au adus-o niste prieteni...motocicleta a mers impecabil pana acum 3-4 saptamani cand a inceput sa se opreasca motorul din senin. daca vrei sa fii sigur mergi cu un mecanic sa se uite la ea ....dar defectele care conteaza sunt cele care nu se vad...

 

multa bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost eu dupa ea,mi-au adus-o niste prieteni...motocicleta a mers impecabil pana acum 3-4 saptamani cand a inceput sa se opreasca motorul din senin. daca vrei sa fii sigur mergi cu un mecanic sa se uite la ea ....dar defectele care conteaza sunt cele care nu se vad...

 

multa bafta!!!

 

Se cere un test ride :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost eu dupa ea,mi-au adus-o niste prieteni...motocicleta a mers impecabil pana acum 3-4 saptamani cand a inceput sa se opreasca motorul din senin. daca vrei sa fii sigur mergi cu un mecanic sa se uite la ea ....dar defectele care conteaza sunt cele care nu se vad...

 

multa bafta!!!

 

Ma gandeam ca daca iei o moto de prin 2004 si km putini, adica f putini, nu poti sa ai mari probleme cu ea, dar se pare ca exista clar ghinionul. Ma gandeam sa iau cu mine si un mecanic, dar ma gandesc ca mai mult il plimb degeaba. Tu ai luat-o de la un handler ceva sau persoana fizica?

 

PS: In iarna cam cu cat scad preturile la moto din afara? Si-a luat cineva iarna moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat-o din germania de la un deeler de motoare...proprietarul avea vreo 78 de ani :P si am inteles ca daca vanzatorul refuza sa iti scrie pe factura cati km are motorul la bord e foarte posibil ca acei km sa nu fie reali..asa ca mare grija....e posibil sa nu fie o regula dar e bine de stiut.

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cat tine un lant pe care nu il ungi? mentionez ca motorul nu sta niciodata mai mult de 12 ore pe loc, deci circul continuu cu el.

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata de dimineata ( cam pe la 10 ,cred :D) m-am intalnit la o benzinarie (lukoil) , acolo unde fac popas toate microbuzele care merg la buzau, cu un sv-ist . motor rosu, numar de bucuresti..pe care nu il mai tin minte.... :kali: esti pe aci omule??? te salut...

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tipul care a luat topcase-u'. Mi-a placut motorul lui @pepsi. Mai ales carenele si parbrizul turing. Si topcase-ul mi-a placut si mai mult :hug:.

 

bine ca te-ai bagat tu repede! :) :kali:

sa-l stapanesti sanatos, m-ar fi interesat si pe mine dar m-am trezit tarziu sa ma uit pe topic.

in fine, eu as fi fost foarte interesat de suportul in sine de topcase, topcase as fi putut gasi ulterior, nu era obligatoriu sa-l iau cu totul.

ma rog... o sa mai caut. :D

de curiozitate, la cat l-ai luat (daca nu e secret, eventual pe PM)? tnx! :(

 

Nu vrea nimeni un SV 650 S pentru piese? :D

gata, te-ai irosit? de tot, de data asta? :hug:

piese separat dai? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...

 

Ajung la concluzia ca si la a treia mobra cu acte in regula mi-s tot incepator :blink:). (Am avut ETZ si Yamaha Diversion inainte de asta.)

 

Acu vreo saptamana mi-am luat si eu SV650S din '99.

I-am schimbat oloiu, filtru si antijelu', i-am aranjat instalatia electrica ca era cam varza dupa ce fostul proprietar isi demontase alarma,

i-am uns cablurile, pedalele, etc.

Mai un pic de umblat la el : de schimbat placute, lant, filtru de aer si uns rulmentii de la roti si de la bascula.

Motorul suna excelent, trage fain,dar suspensia e a naibii de tare in comparatie cu cea de Diversion.

Ma gandeam daca nu as gasi undeva o furca reglabila sau ceva de genul.

 

Duminica am ramas si in pana prostului (atunci m-am prins ca nu-mi merge indicatorul de benzina )...deci...daca stie cineva unde gasesc un

senzor ar fi excelent.

 

@pepsi : daca vrei sa vinzi parbrizul de touring ai deja un client :baldy:

 

Numai bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sv650 suspensie tare??? motorul asta are o problema arhi-cunoscuta: suspensia prea moale, mamaliga. nu stiu ce suspensii avea diversion-ul insa sv650 are o suspensie foarte moale pentru un motor sport!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sv650 suspensie tare??? motorul asta are o problema arhi-cunoscuta: suspensia prea moale, mamaliga. nu stiu ce suspensii avea diversion-ul insa sv650 are o suspensie foarte moale pentru un motor sport!

 

:baldy:

dar intro oarecare masura o poti schimba, baga ulei de furca 15w sau 20w

la a mea am gasit ceva chestie care sa intareasca arcurile

 

... dar totusi mi se pare prea moale in comparatie cu supersporturile

 

daca vrei sa fie mai moale sa amortieze mai putin punei ulei 5w sau 10w :-??

 

Eu sunt tipul care a luat topcase-u'. Mi-a placut motorul lui @pepsi. Mai ales carenele si parbrizul turing. Si topcase-ul mi-a placut si mai mult :blink:.

 

 

 

Asta pot confirma si eu, pe testate. In drum spre Cluj cand mergeam dupa topcase am mers cam subturat - 4 -5000 ture (nu-mi place sa aud motorul urland :blink:) si mi-a luat ~4.6%.

Inapoi spre Bucuresti ma grabeam si l-am tinut undeva intre 5-7000, am mers um' pic mai sportiv. Si consumul mi-a iesit 4.2%. E interesanta explicatia lui @pepsi.

 

 

ai reusit cu prinderea suportului in cadrul coditei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut esveisti si esveite! :baldy: :blink:

Sunt proprietarul unui esve1000s de vre-o doua saptamani si am o mare nelamurire cu el, CONSUMUL fratilor , bea in nesimtre 10%, adevarul ca nu am facut nici un drum mai lung cu el dar am facur vre-o 800km cu el pana acum si aici au iesit calculele.am filtrul curat(bmc),revizia e facuta, uloiu e verde ca dolareii, tobele vorbesc de nu se poate (LeoVince),nu ca mi-am luat motor sa nu consume dar de curiozitate intreb si eu pe posesori de 1000 la fel suge????

 

In rest sunt multumit de el,trebuie sa-i descoper secretele...si la drum :blink:

 

Asfalt uscat all!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut esveisti si esveite! :blink: :blink:

Sunt proprietarul unui esve1000s de vre-o doua saptamani si am o mare nelamurire cu el, CONSUMUL fratilor , bea in nesimtre 10%, adevarul ca nu am facut nici un drum mai lung cu el dar am facur vre-o 800km cu el pana acum si aici au iesit calculele.am filtrul curat(bmc),revizia e facuta, uloiu e verde ca dolareii, tobele vorbesc de nu se poate (LeoVince),nu ca mi-am luat motor sa nu consume dar de curiozitate intreb si eu pe posesori de 1000 la fel suge????

 

In rest sunt multumit de el,trebuie sa-i descoper secretele...si la drum :blink:

 

Asfalt uscat all!

 

sa il stapanesti sanatos...in legatura cu consumul...nu stiu cat ar fi normal sa consume al tau ...dar iti spun de al meu...acum cateva pagini ma plangeam ca imi consumm 9% in oras....l-am dus la service..concluzie...filtru varza ,tre schimbat dar inca nu am facut-o :ph34r:. in uichendu' asta am fost pana la galati si..surpriza ..consum 4% :baldy: . nu stiu ce sa mai cred....uichendul asta vreau sa-l duc la mare...sa vedem cat mananca si pana acolo!!!

 

asfalt uscat si numa' bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...