Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu sper sa ne gasim cat mai repede la un brifcor, numai ca ma seaca vremea asta... ba e soare, ba ploua, ba cald, ba frig....zda masii. Oricum, daca va hotarati la ceva let me know :)

pai azi e destul de frumos pentru o terasa...:baldy:

de maine se anunta iar ploi si vreme rea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

am gasit tipu asta de baterie la oferta pe motodiscount:

 

Specificatii YTX12-BS 510012009 acumulator

Marca: VARTA

Rating: [0] voturi

Alte detalii

acumulator fara intretinere 12V 10Ah, Dimensiuni 150x87x130 ; Garantie 12 luni

 

 

nu prea ma pricep la amperaj, e ok ? si magazinu asta are o locatie fixa sau sunt fix pe comenzi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit tipu asta de baterie la oferta pe motodiscount:

 

Specificatii YTX12-BS 510012009 acumulator

Marca: VARTA

Rating: [0] voturi

Alte detalii

acumulator fara intretinere 12V 10Ah, Dimensiuni 150x87x130 ; Garantie 12 luni

 

 

nu prea ma pricep la amperaj, e ok ? si magazinu asta are o locatie fixa sau sunt fix pe comenzi ?

 

d-asta am si eu si nu am avut nici o problema. si omu le are la un pret super, iar el este de nota 10. ti-l recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-asta am si eu si nu am avut nici o problema. si omu le are la un pret super, iar el este de nota 10. ti-l recomand.

[/qu

 

 

 

observ ca are preturi foarte bune , ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Nou posesor de permis cat A, nou posesor de SV 650 naked!

Am o intrebare pt sv-isti apropos de schimbatorul de viteza: si voua va intra greu in Neutru sau eu nu sunt obisnuit? Ca la scoala pe Kawasaki EL250 o nimeream de fiecare data.Ideea e ca din vit 1 cand dau in sus trece rapid prin N si intra in a 2-ua...Trebuie sa dau mai finut in sus ca sa intre.

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Nou posesor de permis cat A, nou posesor de SV 650 naked!

Am o intrebare pt sv-isti apropos de schimbatorul de viteza: si voua va intra greu in Neutru sau eu nu sunt obisnuit? Ca la scoala pe Kawasaki EL250 o nimeream de fiecare data.Ideea e ca din vit 1 cand dau in sus trece rapid prin N si intra in a 2-ua...Trebuie sa dau mai finut in sus ca sa intre.

Va salut!

 

du-te la cineva care chiar STIE sa-ti regleze cursa cablului de ambreiaj; asa am patit si eu si`n 10 minute aveam alta motocicleta.

spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu au montate cutii laterale , va prezint un mod simplu de montaj . Aceste adaptari pot fi facute de fiecare dintre Dvs. . Este necesar un aparat de sudura ,un polizor si o masina de gaurirt .

Materialul din care am confectionat suportii este patrat de fier de 8mm - 1,5 m.

Cutiile initiale au fost luate de pe Louis , sunt un set de trei si au costat aproximativ (la reducere ) 350 lei . Ulterior am cumparat de la Obi doua geamantane de "aluminiu" cu chei care au costat amandoua 130 lei .

Am ridicat geamantanele la inaltimea seii pentru a tine atat loc de sprijin pentru un rucsac de 65 litri , cat si pentru pasagerul din spate dare se poate tine de ambele manere (am facuit proba cu doi nepotei )

Spor la lucru!

 

P.S .

Nu am putut posta pozele datorita formatului mai mare de 1MB .

Gasiti aceste date pe Probike- motoveteranii-tehnice.

Ti le-am redimensionat eu. Sper sa nu fie cu suparare, am zis ca poate's de ajutor si altora :)

post-40715-1301346505_thumb.jpg

post-40715-1301346514_thumb.jpg

post-40715-1301346528_thumb.jpg

post-40715-1301346537_thumb.jpg

post-40715-1301346544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru toti posesorii de sv , voi v ati curatat injectoarele? din ce aud cica cea mai noua metoda este cu ultrasunete ?

 

by the way filtru de benzina unde se afla si cum se curata ? :) ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vorbesc prostii, SV-ul are filtru de benzina doar in pompa de benzina. Asa ca daca vreti sa-l curatati (pt ca de schimbat cred ca se schimba doar cu tot cu pompa) o sa aveti nitel de demontat :baldy:

Daca tineti neaparat sa aveti inca un element filtrant pana la injectoare/carburatoare, puteti taia furtunul si insera un filtru normal de benzina...

Dar vorba aia - daca nu e stricat, nu te apuca sa il repari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, nu am schimbat schimbatorul propriu zis, ci "bratul" acela care actioneaza axul de la cutie. Vezi poza :)

Iar de simtit chiar se simte, zici ca e alta cutie. Nu mai exista senzatia aia de "nesiguranta" si cursa foarte lunga pe care trebuie sa o faca piciorul. Acum ai dat putin de schimbator sus/jos si clank, a si percutat, fara curse moarte and stuff :baldy:

salut

de unde ai gasit piesa aia ??

Mesaj completat

salut

de unde ai gasit piesa aia ??

acum am vazut cu o pagina in urma pungulita, banuiesc ca e de la reprezentnta comandata, alta intrebare: de la ce moto este ca e mai scurta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

app de filtrul de benzina,voi la cat timp il curatati/schimbati? in manual la termenele de revizie nu se precizeaza nimic de filtrul de benzina...

 

 

si eu sunt curios cu filtru de benzina ? ai descoperit pana la urma ?

Mesaj completat

Daca nu vorbesc prostii, SV-ul are filtru de benzina doar in pompa de benzina. Asa ca daca vreti sa-l curatati (pt ca de schimbat cred ca se schimba doar cu tot cu pompa) o sa aveti nitel de demontat :D

Daca tineti neaparat sa aveti inca un element filtrant pana la injectoare/carburatoare, puteti taia furtunul si insera un filtru normal de benzina...

Dar vorba aia - daca nu e stricat, nu te apuca sa il repari :)

 

 

Salut Capone,

 

nu e vorba ca nu e stricat dar oare cat de jegos poate fii ?

Mesaj completat

Daca nu vorbesc prostii, SV-ul are filtru de benzina doar in pompa de benzina. Asa ca daca vreti sa-l curatati (pt ca de schimbat cred ca se schimba doar cu tot cu pompa) o sa aveti nitel de demontat :)

Daca tineti neaparat sa aveti inca un element filtrant pana la injectoare/carburatoare, puteti taia furtunul si insera un filtru normal de benzina...

Dar vorba aia - daca nu e stricat, nu te apuca sa il repari :baldy:

 

 

Salut Capone,

 

nu e vorba ca nu e stricat dar oare cat de jegos poate fii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut de unde ai gasit piesa aia ??

Mesaj completat

acum am vazut cu o pagina in urma pungulita, banuiesc ca e de la reprezentnta comandata, alta intrebare: de la ce moto este ca e mai scurta ?

Dap, de la reprezentanta, 140 lei. Este folosit la GSXR 600/750/1000, TL sau modelul vechi SV650. Codul piesei e ala de pe pungulita 25520-19C02 :)

 

Salut Capone,

nu e vorba ca nu e stricat dar oare cat de jegos poate fii ?

Repet - daca nu iti face probleme, ce ai cu el ? :baldy: Mai bine pune in benzina din cand in cand un aditiv de curatare a sistemului de alimentare si poti sta linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vorbesc prostii, SV-ul are filtru de benzina doar in pompa de benzina. Asa ca daca vreti sa-l curatati (pt ca de schimbat cred ca se schimba doar cu tot cu pompa) o sa aveti nitel de demontat :baldy:

Daca tineti neaparat sa aveti inca un element filtrant pana la injectoare/carburatoare, puteti taia furtunul si insera un filtru normal de benzina...

Dar vorba aia - daca nu e stricat, nu te apuca sa il repari :)

nu vorbesti prostii, este situat in pompa. se schimba cu pompa pentru ca NU are part number separat.

de curatat se poate curata cu acetona, operatiunea de demontare nu e foarte complicata.

@heero: dupa parerea mea, daca nu ai rezervorul ruginit, nu are sens sa-l cureti...

Editat de verssatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...