Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Are cineva idee de vreo persoana in bucuresti care ar putea sa confectioneze un suport de bagaje pt SV? Nu ma incanta sa dau cat e unul din comert si am vazut destule homemade care aratau bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, caut si eu windshield, stop si oglinzi pt un 400S..ceva idei, gen cu ce alte modele se potrivesc piesele pentru ca ma uit pe ebay si nu are modelul 400s la cautare :))

windshield http://www.ebay.com/itm/Transparent-Windscreen-Windshield-for-Suzuki-SV400-SV650-1998-2002-99-00-01-/141245969664?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item20e2ea7500&vxp=mtr

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iceman - e normal sa iti mai dea inapoi ceva "vapori". Mai ai buretele ala in airbox sau lipseste? in mod normal ar trebui sa se umezeasca doar ala fara sa iti ajunga in restul airboxului.

Vezi ca eu am mai facut o "aroganta" cand mi-am regenerat filtrul de aer.. l'am dat cu ulei si nu l'am lasat sa se scurga pt ca plecam pe transfagarasan asa ca l'am pus direct dupa ce l'am lubrifiat. Uleiul in exces din filtru s'a scurs prin airbox, dar fiind rosu mi'am dat seama ca n'are cum sa fie din motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iceman

 

In airbox se duc vaporii de ulei printr-o conducta care vine din motor. in capatul conductei, in airbox, este un compartiment cu un burete cu gauri mari, care are rol de a condensa uleiul....

 

daca ti-a ajuns in filtrul de aer, ori lipseste acel burete, ori nu mai face fata pentru ca ai prea mult ulei...

 

 

In alta ordine de idei... a scos cineva snorkelul de la airbox?( e "teava" aia din fata cu cot in jos prin care se face admisia in airbox)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal sa paper ulei svu? Are doar 3000km, l am folosit si p time rece si cald.

Dubioasa treaba.Ce ulei bagi in el?

Eu aveam la TLu de 1000 vreo 40000 km(nu stiu daca erau reali) si nu consuma gram,intre schimburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultimul schimb. Say plate nu stiu EU sa ma hit. Trebuie tinuta perpendicular pe Sol nu? Ca si cum as sta pe ea

Exact.Mai bine pune pe cineva sa ti-o tina dreapta si apoi verifici.Fa asta cu motorul rece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritate zic ca consuma ulei. Al meu de exemplu nu consuma dar din ce am auzit/citit e destul de comuna treaba. Depinde și cât ulei consuma. Da. Asa se verifica se tine drept.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este luata de la motofly. Cik avea 2800km. Inmatriculata in 2009, fab. 2008. E luata din Dec. 2013

» Post actualizat in 07 Aug 2014 16:02

Daca se pricepe careva la sa mi zica daca s pe bune sunt tare curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e betiva rau de tot, oricum la varsta si distanta ei nu ma supar... Totusi un mic sfat, verificati constant uleiu pe masura ce imbatraneste fierul...

 

Dar totusi, acum vreo luna de zile ma-nervat :) asa ca am pus mana pe ciocan, dalta si flex si am mesterit la ea pana am facut din 2 in V un In-line-4...

post-4765-0-60368300-1407430733_thumb.jpg

nRock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,daca nu te grabesti , in septembrie cind vin acasa imi trebuie mie radiatorul si ventilatorul am un sv 650s 2004 si vreau sa dau fata completa ,faruri furca ,juguri roata discuri tot plus rezervorul si spatele tot complet si in buna stare , practic imi trebuie numai cadru si motorul SAU iti platesc si gata mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenteaza sa fac TDM-ul mai sport cu niste semi-ghidoane din alea :) Am reusit sa montez pe suportii de TDM scaritele alea, dar nu prea stau bine deloc, se inclia spre fata un pic, asadar nu prea merg ok, mi-am gasit la patrick cu 110 ron originale... te-am deranjat degeaba se pare :)

 

Tu mai mergi bre cu mobra? Baga o poza, mai ai de surubarit? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fel, SVul papa ulei, mai ales daca e "d-ala bun". Cand am avut motul 5100 semisintetic, nu mi-a mancat gram. Cand am pus Castrol full sintetic, s-a schimbat smecheria.. completam 200-250ml la 1000-1500 de km. Am un stil de condus supraturat de cele mai multe ori si nu mi-e frica sa-l duc pe linia rosie ocazional, deci nu merg batraneste.

 

Daca vrei sa nu-ti mai pape, baga ulei semisintetic.. dar asigura-te ca il schimbi dupa 4000km, daca il tii 6000 chinui cutia. Daca pui full sintetic, dai cu 50% mai mult, dar se si deterioreaza cu cel putin 50% mai greu din experienta mea, cu downside-ul ca mananca putin din el. Pe langa asta, vascozitati de 15w50 si 20w50 sunt mai recomandate pt clima noastra de vara/toamna decat omniprezentul 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar ce am facut schimbul de ulei la a mea, cu cel uzat, pana la mare si inapoi ( 1 repriza de topspeed si cateva de 170+) a papat aproximativ 200 ml.


Asa sunt V2urile. sunt motoare de oras, la ture inalte sustinute il papa pe ulei, mai ales daca este folosit cateva mii de km!

 

 

cu cel nou , doar de al dracului am iesit putin din bucale, am facut semn la ochi cu creionul, nu a papat niciun gram! belray exp 15w50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand...nu stiu daca sa ma simt sau nu prost ca fac asta.

ideea e ca azi umbland pe siteuri moto...am dat de un anunt: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-sv%20650n-din-2003-580443.html

 

motocicleta a fost a mea.....am vandut-o acum 1 an si jumatate....undeva la 1 aprilie 2013 unui domn din brasov.

 

acum acest domn se pare ca o vinde....cu "37 mii km REALI". imi pare rau...dar motoreta....cand am dat-o avea undeva la 39 mii km.

 

 

inca o data....cer scuze ca fac reclama proasta...dar ii urasc pe astia care dau km innapoi.

 

P.s. motocicleta chiar se prezenta intr-o stare impecabila de functionare....nu stiu acum care mai e situatia.

bafta

post-39276-0-62991100-1407533356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...