Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dap astea digitale se dau inapoi , alea analogice se schimba direct.

 

PS ce sa mai ceri daca la BMW se dau Km inapoi din cheie, nu e nevoie nici de masina sa poti face magarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se dau inapoi cu bormasina alea analogice.

 

Ma bate gandul sa incerc si un sv k1 de 650, un schimb cineva? (cu ceva diferenta dar cu conditia sa fie in aceeasi stare buna, sa nu bag diferenta in motor :) )... mi-am facut damblaua cu kawa-ul, am fost in concediu, dar parca nici nu prea ma omor dupa in-line 4, poate altcineva e mai mult cu 'polizoarele' si nici macar nu scot tot din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Andrei, din pacate cred ca l-a vandut Vlad. Ala era de luat. Alea analogice nu te mai chinui cu bormasina, merg foarte usor cu mana, am dat eu la kilometrajul real (indicat de fostul proprietar) un bord de Hornet care avea mai putin cam cu 10-15.000. Mai mult a durat sa il dau jos de pe motocicleta decat sa il dau inainte.

Il stiu pe al lui Vlad, era maniac omul. atunci cautam un motor de concediu si la recomandarea ta, am luat kawa-ul. Am preferat asa ca stiai si tu mobra si in plus, de 2 persoane, a mers la fix. De curiozitate mai mult vreau SV (si ca mai am nevoie de strans niste bani), dar nu deranjeaza asa rau nici libelula :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banzay, eu il pregatesc pe al meu pt vanzare, sunt la capitolul fluide momentan :) asadar stay tuned, ca urmeaza sa dau eu monstruletul meu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand ptr o bere rezervor si furca de suzuki sv 650 s an 99-02 care au fost implicate intr-un accident si nu mai am ce face cu ele. Daca sunt doritori contacti-ma pe privat nu prea stau pe site.

» Post actualizat in 09 Aug 2014 14:21

Pozele

post-77230-0-50789500-1407593919_thumb.jpg

post-77230-0-36906100-1407593953_thumb.jpg

post-77230-0-00315100-1407593975_thumb.jpg

post-77230-0-28458700-1407593993_thumb.jpg

post-77230-0-66820300-1407594009_thumb.jpg

post-77230-0-46487400-1407594030_thumb.jpg

post-77230-0-99869100-1407594048_thumb.jpg

post-77230-0-89311200-1407594104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand...nu stiu daca sa ma simt sau nu prost ca fac asta.

ideea e ca azi umbland pe siteuri moto...am dat de un anunt: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-sv%20650n-din-2003-580443.html

 

motocicleta a fost a mea.....am vandut-o acum 1 an si jumatate....undeva la 1 aprilie 2013 unui domn din brasov.

 

acum acest domn se pare ca o vinde....cu "37 mii km REALI". imi pare rau...dar motoreta....cand am dat-o avea undeva la 39 mii km.

 

 

inca o data....cer scuze ca fac reclama proasta...dar ii urasc pe astia care dau km innapoi.

 

P.s. motocicleta chiar se prezenta intr-o stare impecabila de functionare....nu stiu acum care mai e situatia.

bafta

Dar nu prea seamana bordul lui cu cel din poza ta . vad ca el are parbriz ... Esti sigur ca e motoreta stiuta de tine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si prin iarna toata fata completa (jug inferior, furca, roata, discuri, melc vitezometru toate in stare foarte buna, jugul superior este aftermarket si probabil il voi vinde separat

Bai tu-ti papucii, lasa modificarile si hai sa ne plimbam! Faci ca mine cu TDM-ul, deabia daca i-am adaugat un 3-4k :crack: (de cand il am). Da' las ca ii vine randul, cand vine frigul, intra verzitura in garaj si iese asta pe strazi :) Hai pe la bulguri, ca e suta de km pana la ei... Weekendul viitor, o silistra, un ruse ceva... ce zici? hai ca nu mai am cu cine sa o tai, ca si-au bulit mobrele si le-au vandut sau le au stricate si ma tot roaga pe mine sa le repar, dar nici in piese nu ar baga bani... :|

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DL/SV 1000 are o problema cu ambreiajul, suna si tremura in draci intre 2000-4000rpm. Era destul de enervant sa urci o panta cu 10-20% acceleratie.

 

Despre motocicleta...

Imi place plusul de putere desi sincer ma asteptam la mai mult, ca idee, am incercat o linie cu Hornet S si la 230km/h era la maxim 50m in spatele meu. Initial am banuit ca nu trage cum trebuie dar pare-se ca face 0-200km/h in ~11 sec (aprox. ca si Hornetul).

 

Punctul forte e evident cuplu, putin ambreiaj pe iesirea din curba si garantat ai zambetul pana la urechi o zi intreaga.

 

Consumul este mare, in medie cred ca ia minim 2% in plus fata de 650, de curios i-am facut consumul si mi-a luat odata 7.5% in afara si odata 8%, mi-a trecut, nu mai sunt curios :laugh:. *stilul de mers nu a fost unul la consum*

 

PS: Recomand "tre mod" pentru toti sv-istii, indiferent de generatie.

 

Acum am si eu o intrebare, intentionez sa schimb pinioanele, vreau 16-42, a incercat careva combinatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut si pe prima si pe a 2-a... se simte pe ambele.

 

La prima generatie ai o mufa cu 4 fire parca din care il scoti pe unul verde daca tin minte... nu mai stiu exact.

 

Vlad, nu da banii pe prostii, tot ce ai nevoie e de o rezistenta de 6.8k pe firul roz din mufa alba de sub rezervor. Pe bune daca dureaza mai mult de 15 minute si costa cam 10 bani.

Rezistenta pacaleste ecu sa creada ca e in treapta 6 si schimba harta de injectie. Vezi ca draciile alea de se vand pe dolari iti dau peste cap si ralanti-ul, deci inca un nu.

 

Dupa tre mod motocicleta nu e nicidecum mai puternica dar elimina vibratiile alea urate (2000-5000rpm) cand accelerezi in primele 3 trepte si e sesizabil mai brutala in accelerare.

Unii spun ca si consumul ar fi ceva mai mic.

 

LE: referitor la ambreiaj, e gata, mai trebuie doar sa-l curat dupa sudura si il montez, daca e cineva interesat pot descrie toata operatiunea, cred ca posesorii de dl-uri ar fi cei mai interesati :)

 

LE2:

@GoodKat http://www.sv-portal.com/forums/showthread.php?t=27012

@yoyo_man http://www.svrider.com/tips/retard.htm

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am si eu o intrebare, intentionez sa schimb pinioanele, vreau 16-42, a incercat careva combinatia?

Am avut eu pe a mea 16/42. E combinatia numai buna daca vrei o idee mai mult cuplu fara sa sacrifici prea mult la top speed sau sa trebuiasca sa mergi prea turat la viteze de "croaziera" (iese o diferenta de aprox 500 ture in plus fata de stock la aceeasi viteza).

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati bagat in ceata cu modul TRE. Sa inteleg ca lucreaza similar cu ajustarea TPS?

dupa ce am facut TPS am fost putin dezamagit pt ca nu mai aveam aceeasi frana de motor ca inainte, dar in final sunt multumit de faptul ca nu mai tremura asa rau in ture joase.

 

Merita TRE mod? cum se simte mobra inainte/dupa?

 

GoodKat, ti-ai luat front-end de gixxer? i hate you :crack:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu pe a mea 16/42. E combinatia numai buna daca vrei o idee mai mult cuplu fara sa sacrifici prea mult la top speed sau sa trebuiasca sa mergi prea turat la viteze de "croaziera" (iese o diferenta de aprox 500 ture in plus fata de stock la aceeasi viteza).

 

Bun, oricum nu ma intereseaza viteze peste 200km/h.

 

@hardKnot, @GoodKat

http://www.sv650.org/sv_faq.htm#How%20to%20Modify%20the%20Timing%20Retard%20Eliminator%20%28TRE%29%20Modification%20on%20an%20SK3%20and%20above%20SV

 

Rezistenta e de 15kohm pentru SV650.

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...