Sari la conținut

Bucuresti - Bucuresti


BlackDirt
 Share

Postări Recomandate

@All,

 

Nu pot face turul... Nu al lumii, oricum. Actele sunt gata, am un dosar beton pentru Canada (au venit actele trimise de prietenul meu de acolo), dar... Nu-l pot face. Nu am suficienti bani, sponsorii nu au aparut, iar din donatii, oricat de frumos ar parea, nu pot strange suficienti bani incat sa pot sa trec oceanele. Si as fi trecut si peste toate, dar le-am spus alor mei de idee si... nu au reactionat foarte bine. Nu pot sa fac asta rupand inimi, e ceva peste care nu pot sa trec... Nu asta ar fi fost rolul calatoriei. In plus, conditiile din tara si faptul ca ai mei depind in totalitate de mine, ma fac sa fiu foarte sceptic in a-mi arunca toate economiile in aer si a ma intoarce cu datorii.

 

De plecat tot plec, fac un tur lung si lat, dar nu al lumii... Eu, personal, o resimt ca pe un esec, dar pe undeva stiu ca e o alegere corecta. Noul traseu este tot spre Est, prin Ucraina, apoi pe valea Volgai pana la Ekaterinburg si apoi inapoi spre Moscova, Sankt-Petersburg si apoi... toata Europa, unde-oi vedea cu ochii, fara un traseu clar, cat m-o tine curu' si banii...

 

Imi pare rau, chiar imi pare, mai ales ca am pus atata suflet si pregatiri in ideea asta. ;) Unii ar zice ca, de fapt, mi-a venit mintea la cap si ca e un lucru bun. Dar daca o fi un lucru bun, tare amar se mai simte...

 

Daca veti mai vrea sa veniti alaturi de mine si in noua calatorie, va astept cu drag. Evident, nu va exista niciun link de donatii, nu mai e nevoie... Si multumesc inca odata tuturor, pentru sustinere si cuvintele faine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 852
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai, draga !

 

Imi scot palaria in fata oamenilor care au un palmares in domeniu

(vorbind de ture luuungi cu motocicleta).

Rezonez cu toti cei care vor sa dea o mana de ajutor pentru o cauza nobila...

Apreciez sincer pe cei cu simtul umorului (putini, recunosc, asta implica inteligenta)...

Pricep, oarecum, educatia baietilor de cartier...

 

Dar nu voi intelege niciodata cum poti sa te oferi pe de-a intregul,

neconditionat unui nevazut-necunoscut...

 

Recunosc, un astfel de fel de ”capitulare” nu imi este in fire !

 

...Sa fie altruism... sa fie prostie ?!

 

Aratati-mi, va rog, macar unul dintre voi:

Stie cineva cine este mormolocul patetic ?!

 

Taaare sunt invidios...

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aratati-mi, va rog, macar unul dintre voi:

Stie cineva cine este mormolocul patetic ?!

 

Taaare sunt invidios...

Multumesc ! [/b]

 

pai invita-l la o bere si vezi daca accepta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper din tot sufletul ca Blackdirt sa plece si sa duca la bun final calatoria asta, sa va dea peste nas la toti frustratii care refulati pe topicul asta

Moderatorule, cu cel mai al dreaq respect cum spune parazitu, iti spun ca e greu ca eroul nostru sa-mi induca vreo frustrare. De amuzat ma amuza. Daca pana acum am incercat sa postez aici intr-o forma ironica mai mult sau mia putin reusita, postul tau ma face sa scriu clar ce cred, fara ascunzisuri dupa deget si insinuari.

 

Daca pe @BlackDirt il inteleg, de fapt cel mai mult ma irita ipocrizia sustinatorilor lui forumisti care il incurajeaza in ciuda evidentelor care arata ca e vorba de un interes si in nici un caz de profil de aventurier.

 

Ca sa ma si justific:

 

1. a mers 5000 de km intr-un an. Cand mi-am luat motorul ii facusem in prima luna. Cand iti place ceva se vede. Cand mi-am luat prima masina relativ puternica (fata de ce avusesem) in prima luna am facut 7000 de km, si nu cu drumuri pana in germania, ci multe prin tara, incat m-a intrebat tata daca am dormit in ea. Doar ca-mi era fff drag sa merg cu ea. 5000 de km ii faci in jurul blocului in doua luni daca-ti place sa mergi pe motor. Si voi spuneti ca deodata te trezesti ca vrei sa faci 30000km. asa sa fie, cum spuneti voi si nu cum spune frustratul de mine care insinueaza ca visul asta ar fi pe fond de criza din Romania si mai putin datorat spiritului de aventura.

 

2. " Sub domnia mea i s-a rupt ambreiajul odata, i-a cazut oglinda stanga, i-a cazut toba (ma rog, nu din vina mea...), i-a cazut semnalizarea dreapta fata, i s-a strambat ghidonul. Atunci cand i-am schimbat uleiul si i-am indreptat ghidonul, am constatat ca rulmentul de jug e bulit, deci trebuie schimbat. In primavara i-am schimbat bujiile. Banuiala mea e ca trebuie schimbat si lichidul de racire. Maneta de frana e rupta de la jumatate, dar am comandat una de pe eBay" - toate astea in 5000 de km, jumatate in buc. (si s-a dat repede report si warn cred cand s-a spus ca e cazatura.). Intreb si io: ce e?

 

3. "Daca tot ce-a fost pana acum vi s-a parut o nebunie, asteptati sa auziti asta: suma de bani pe care o am (TOTI banii mei) e de... 5000 de euro.

 

Dupa aceasta suma, kilometrii se opresc. Prin venele motocicletei nu mai circula benzina. Prin burta mea nu mai circula mancare. Cosul motocicletei (toba) nu mai fumega albastru.

M-am strofocat foarte mult sa ma gandesc ce-as putea face sa mai strang bani si...

1. Nu ma pricep sa jefuiesc banci. Sunt mic, total lipsit de agilitate si gafai cand urc scarile la metrou. Nu am nici macar un pistol de jucarie (nu mi-au placut niciodata, nici macar alea de jucarie).

2. Nu am o afacere a mea. Tot timpul am fost angajat.

3. Nu am ce vinde pentru ca nu am (aproape) nimic in proprietate. Nimic de valoare, oricum. "

 

Cititi doar ce am bolduit si ca prin miracol va aparea explicatia acestei calatorii....

Ptr cei care nu se hotarasc intre mai multe posibile motive, o sa scriu pe sleau concluzia dupa tot acest topic, presarat cu vaicareli telenovelistice toate avand ca tema banii, de parca toate celelalte probleme erau rezolvate: E FOAME IN ROMANIA.

 

Acum ii astept sa-mi sara la gat pe toti aceia cu gura mare si mai ales limba jucausa printre bucile altora, care in loc sa faca ceva cu motoru, aplauda pozele din benzinarii si promit solemn ca pana la sfarsitul anului vor ajunge si ei pana la valeni ca sa aiba poza cu petromul de acolo. Si daca-i ajuta Dzeu, poate indraznesc si pe cheia pana la brasov ca sa aiba ce povesti iarna la o bere cu fratii de drum.

 

Comunitate moto, my ass. o gasca de ipocriti, aplaudaci sau de oameni care simt nevoia de recunoastere si vor sa iasa in evidenta cu orice pret. (sa ma scuze cei maxim 5% care nu pot fi inclusi in categoriile de mai sus).

Orice om care a facut mai mult de 50 de fotografii in viata lui stie ca turnul eiffel nu e inmatriculat pe Romania si de fapt ceea ce ocupa juma de poza e numarul unei motociclete care strica simetria , ca ruginiul muntilor dolomiti poate fi admirat mai bine daca nu apare sfecla vreunuia ranjind in mijlocul pozei agatat de un indicator rutier care sa confirme performanta, ca inclinarea turnului din pisa e la fel de impresionanta chiar daca nu pare ca se sprijina pe"bestia" din 92 a vreunui brav pilot, inclusiv ca transfagarasanul fotografiat de la Balea e mai frumos fara 5 motociclete aliniate care ocupa juma de fotografie. Dar aici se pun numai poze in care focalizarea e pe numarul de la motor, ca doar colosseumul- l-au mia vazut oamenii si la un search pe google gasesti mii fotografii artistice cu el. Importanta e recunoasterea semenilor, sa se vada unde ai ajuns cu motoru. E un fel de desfacere de buci ptr limbile jucause. E la fel ca mersul cu motoru la arc pe 35 de grade, imbracat in noul echipament care se preteaza ptr traversarea pasurilor din alpi la 3 grade, explicand ipocrit ca nu te urci pe motor neprotejat. De fapt vrei sa fii apreciat, admirat. Si intrucat nu iesi decat la arc si nu ai cum sa-ti admire cineva noul costum prin muntii europei, ce sa faci altceva decat sa te imbraci cu el acolo unde te dai, adik pe traseul casa, arc, bikers otopeni. La fel ca si motorul care sclipeste de parca e in showroom. De fapt chiar acolo e, in showroomul personal, mereu pregatit ptr a fi admirat. Arata de parca-i nou, De fapt asha si eu, nou ptr ca nu merge nimeni cu el, decat ptr aplauze.

Numeri pe degete fotografiile care arata buna dispozitie, prietenia, acelea cu 3 oameni stand la o masa de lemn la o bere. De ce? Ptr ca pe alea nu le aplauda nimeni. Alea le pot face si aplaudacii de profesie la Mc in romana. Sunt si acolo mese de lemn. Nu-i impresioneaza nimic la ele, chiar daca scrie mic in povestea care insoteste fotografiile ca masa aia de lemn era la 4000 de km, intr-un sat de langa Lisabona.

 

gata. m-am plictisit. Ar mai fi multe de spus. Asfalt uscat.

Mesaj completat

In sfarsit mai broscutza, ca nu mai poate fi vorba de respect acum (si sper ca nici nu ai pretentia).

Ma bucur ca s-a confirmat ce am sus l ainceput, si ce am scris mai devreme, desi nu citisem postul tau: Esti un sarlatan care ai reusit sa-ti aduci intr-o stare acceptabila cazatura. Ptr cuvintele sarlatan si cazatura mi-am luat suspend. Sper ca adevarul confirmat acum sa nu-mi atraga o alta suspendare. Ptr ca adevarul nu e mereu placut dar trebuie respectat (asta a fost ptr moderatori)

Mesaj completat

Inca ceva:GARANTEZ ca nu vei place nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea din prima :

 

Locul acestui topic este in continuare la rubrica ”incepatori” !

 

Daca totusi ”Ocolul Pamantului... cu indulgenta” va avea loc :

 

SUCCES !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. a mers 5000 de km intr-un an. Cand mi-am luat motorul ii facusem in prima luna. Cand iti place ceva se vede. Cand mi-am luat prima masina relativ puternica (fata de ce avusesem) in prima luna am facut 7000 de km, si nu cu drumuri pana in germania, ci multe prin tara, incat m-a intrebat tata daca am dormit in ea. Doar ca-mi era fff drag sa merg cu ea. 5000 de km ii faci in jurul blocului in doua luni daca-ti place sa mergi pe motor. Si voi spuneti ca deodata te trezesti ca vrei sa faci 30000km. asa sa fie, cum spuneti voi si nu cum spune frustratul de mine care insinueaza ca visul asta ar fi pe fond de criza din Romania si mai putin datorat spiritului de aventura.

 

man si eu m-am bucurat cand mi-am luat motocicleta si numai seful meu stie cate cereri de credit am depus pana mi s-a aprobat unul in final. sa fac 5000km intr-o luna mi se pare un pic exagerat, unii mai si muncesc. iar pt asa o distanta insemana 300 de euro care sunt ,in momemntul de fata cam 70% din salariu.

 

crede-ma ca nu imi permit sa ma plimb atat cat mi-as dori. si sunt convisi ca multi sunt in situatia asta. am mers cu motocicleta pana a dat zapada si cum s-a topit am scos-o de la iernat si tot nu am facut mai mult de 12.000 km intr-un an.

 

eu zic sa-l lasam in pace pe Blackdirt, sa plece unde vrea el si sa ne bucure cu povestiri si poze din calatoria lui.

 

anul trecut nu amfacut mai mult d 5000km pt ca am folosit mai mult masina firmei nu eram obligat sa bag benzina, asta ma face mai putin motociclist? daca as vrea sa ma duc pana in mongolia si inapoi , tre sa ma pregatesc mai itnai cu o tura pe aici pe aproape sau ce?

 

in fine. duca-se in plimbare broscoiul nostru si sa se intaorca intreg si cu o tolba de povesti pentru nepoti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preacuvioase, daca ai vreo rafuiala cu Comunitatea, as aprecia daca m-ai lasa in afara focului incrucisat. Deschide-ti un topic si da-i, si lupta, ca tot rumanu' impartial. Nu sunt un motociclist "de benzinarie", nu sunt unul "de weekend", sunt un simplu om cu o motocicleta, caruia ii place sa calatoreasca. E de asemenea, treaba mea cati kilometri fac, in ce an, unde si cum. Nu am nimanui nimic de dovedit, nici macar mie.

 

Mie, unul, mi-ar fi rusine (in locul tau) sa insinuez ca "o fac de foame", atata vreme cat am spus clar ca nu asta e scopul, ba dimpotriva, ca ma intorc acasa mult mai sarac (financiar) ca inainte si cu datorii. Dar tu poti sa consideri ce poftesti. Te-am considerat un partener valid de dialog, chiar daca ai dat dovada in nenumarate randuri de ceva grosolanie, o idee marlanie si chiar accente de nesimtire. Dar le-am pus pe seama licentelor poetice cu care iti ilustrai ideile, pe care, mereu, ti le-am respectat, chiar daca nu eram de acord cu ele. Si odata cu ideile, si pe tine.

 

Felul in care faci presupuneri despre un om pe care nu-l cunosti si in mocasinii caruia nu ai umblat, ma face insa sa mi-l retrag. Am considerat ca a fi cat mai deschis si sincer cu premizele acestei idei e calea corecta. M-am inselat. Fiecare accent de sinceritate a fost o gaura in pantaloni prin care m-ai muscat de fund. De ce ai facut-o, nu stiu. Nu ti-am gresit nici tie, nici nimanui, cu nimic. Nu-ti datorez nici tie, nici nimanui, nimic. Si, vazand cum te porti, nu pot decat sa ma felicit: Doamne-fereste sa-ti fi datorat ceva!

 

Celuilalt delabrat, care-mi cere cu insistenta datele personale, desi m-am prezentat la inceputul topicului si dansul - in mijlocul amarului, gasesc asta hilar - e doar o clona, (tot) nu am de gand sa-i raspund.

 

@All,

 

Sa-mi fie iertat ca-mi pierd in continuare vremea dand replica acestor caractere cu colecistul infundat, in loc sa-mi vad de treaba mea. Rabda omul ce rabda, dar se mai si satura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preacuvioase, daca ai vreo rafuiala cu Comunitatea, as aprecia daca m-ai lasa in afara focului incrucisat. Deschide-ti un topic si da-i, si lupta, ca tot rumanu' impartial. Nu sunt un motociclist "de benzinarie", nu sunt unul "de weekend", sunt un simplu om cu o motocicleta, caruia ii place sa calatoreasca. E de asemenea, treaba mea cati kilometri fac, in ce an, unde si cum. Nu am nimanui nimic de dovedit, nici macar mie.

 

Mie, unul, mi-ar fi rusine (in locul tau) sa insinuez ca "o fac de foame", atata vreme cat am spus clar ca nu asta e scopul, ba dimpotriva, ca ma intorc acasa mult mai sarac (financiar) ca inainte si cu datorii. Dar tu poti sa consideri ce poftesti. Te-am considerat un partener valid de dialog, chiar daca ai dat dovada in nenumarate randuri de ceva grosolanie, o idee marlanie si chiar accente de nesimtire. Dar le-am pus pe seama licentelor poetice cu care iti ilustrai ideile, pe care, mereu, ti le-am respectat, chiar daca nu eram de acord cu ele. Si odata cu ideile, si pe tine.

 

Felul in care faci presupuneri despre un om pe care nu-l cunosti si in mocasinii caruia nu ai umblat, ma face insa sa mi-l retrag. Am considerat ca a fi cat mai deschis si sincer cu premizele acestei idei e calea corecta. M-am inselat. Fiecare accent de sinceritate a fost o gaura in pantaloni prin care m-ai muscat de fund. De ce ai facut-o, nu stiu. Nu ti-am gresit nici tie, nici nimanui, cu nimic. Nu-ti datorez nici tie, nici nimanui, nimic. Si, vazand cum te porti, nu pot decat sa ma felicit: Doamne-fereste sa-ti fi datorat ceva!

 

Celuilalt delabrat, care-mi cere cu insistenta datele personale, desi m-am prezentat la inceputul topicului si dansul - in mijlocul amarului, gasesc asta hilar - e doar o clona, (tot) nu am de gand sa-i raspund.

 

@All,

 

Sa-mi fie iertat ca-mi pierd in continuare vremea dand replica acestor caractere cu colecistul infundat, in loc sa-mi vad de treaba mea. Rabda omul ce rabda, dar se mai si satura.

Voi sunteti doua chestii distincte. Un om si o motocicleta, care nu a avut sansa ca la batranete sa aiba parte de un sfarsit mie bun, decat asta in care i-au cazut toate dupa ea din cauza ta. Daca-ti place sa calatoresti fara sa faci km, cauta colectia lui Aristide Buhoiu. In felul asta vei avea ocazia sa calatoresti ieftin si f comod din fotoliu

E greu sa te pui tu in locul meu si ai face o criza de astm intant probabil de nu te mai resusciteaza nici smurdu. Sezi linistit. In ceea ce priveste ce ai spus tu si ce nu, ma mira impertinenta ta de a avea pretentia sa tina cineva cont de ce spui tu. Nu tu esti cel care a oracait doua luni ca pleaca in jurul lumii? Expresia "de foame" nu se referea la avea ce manca ci la ideea de a scote niste bani de pe urma calatoriei.

 

Eu nu te-am muscat de fund niciodata. Doar ti-am incercuit gaurile din pantaloni cu markerul si am incercat sa explic ca se vede cand faci pe tine prin gaurile alea ptr cei care nu simtul olfactiv dezvoltat.

 

Te iert ca ti-ai pierdut vremea sa scrii o replica slaba care ma face pe mine, in loc sa muncesc, sa-ti mia dau un bobarnac virtual. Incearca sa nu se mai repete te rog. Asfalt uscat in jurul blocului iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man si eu m-am bucurat cand mi-am luat motocicleta si numai seful meu stie cate cereri de credit am depus pana mi s-a aprobat unul in final. sa fac 5000km intr-o luna mi se pare un pic exagerat, unii mai si muncesc. iar pt asa o distanta insemana 300 de euro care sunt ,in momemntul de fata cam 70% din salariu.

 

crede-ma ca nu imi permit sa ma plimb atat cat mi-as dori. si sunt convisi ca multi sunt in situatia asta. am mers cu motocicleta pana a dat zapada si cum s-a topit am scos-o de la iernat si tot nu am facut mai mult de 12.000 km intr-un an.

 

eu zic sa-l lasam in pace pe Blackdirt, sa plece unde vrea el si sa ne bucure cu povestiri si poze din calatoria lui.

 

anul trecut nu amfacut mai mult d 5000km pt ca am folosit mai mult masina firmei nu eram obligat sa bag benzina, asta ma face mai putin motociclist? daca as vrea sa ma duc pana in mongolia si inapoi , tre sa ma pregatesc mai itnai cu o tura pe aici pe aproape sau ce?

 

in fine. duca-se in plimbare broscoiul nostru si sa se intaorca intreg si cu o tolba de povesti pentru nepoti

Bravo domnule,ai multa dreptate!

Deja poti sa devii sarlatan numai daca iti expui o idee....extraordinar!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai facut coburile? baga si tu niste poze cu motoreta asa pregatita de plimbare :P

facuta cu superangular, sa incapa amandoi in poza ;)

Mesaj completat

....................................................

 

anul trecut nu amfacut mai mult d 5000km pt ca am folosit mai mult masina firmei nu eram obligat sa bag benzina, asta ma face mai putin motociclist?

....................................................................................

Asta te-a facut direct moderator. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ preacuviosul si axor

 

voi nu va plictisiti, asha, macar putin de comentariile astea puerile care nu isi au DELOC locul pe acest topic? mai mult din jumatate din posturile voastre cred ca pe topicul asta sunt.

 

sunteti nishte pasarele care se caca in deshert sperand sa nimereasca pe cineva in cap cu cacatul. esuati mizerabil, vulturilor!

 

motivele pentru care blackdirt (sau frate-miu) nu mai pleaca sunt pentru voi intr-un alt plan paralel pe care oricat de mult ati VREA sa il intersecati, nu il veti intersecta niciodata, asa ca va rog lasati-o balta.

 

 

mie topicul mi se pare chiar interesant, are informatii utile, chiar daca 80% din el sunt defecatiile inutile ale lui AXOR si ale preacuviosului.

Editat de k015
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ preacuviosul si axor

 

voi nu va plictisiti, asha, macar putin de comentariile astea puerile care nu isi au DELOC locul pe acest topic? mai mult din jumatate din posturile voastre cred ca pe topicul asta sunt.

 

sunteti nishte pasarele care se caca in deshert sperand sa nimereasca pe cineva in cap cu cacatul. esuati mizerabil, vulturilor!

 

motivele pentru care blackdirt (sau frate-miu) nu mai pleaca sunt pentru voi intr-un alt plan paralel pe care oricat de mult ati VREA sa il intersecati, nu il veti intersecta niciodata, asa ca va rog lasati-o balta.

 

 

mie topicul mi se pare chiar interesant, are informatii utile, chiar daca 80% din el sunt defecatiile inutile ale lui AXOR si ale preacuviosului.

si mie-mi pare bine de cunostinta, fratele lui blackdirt.

Ai putea continua tu ce a inceput fratele tau. Banuiesc ca aveti acelasi sange-n vene, deci acelasi curaj si aceeasi nevoie deloc interesata de a calatori si descoperi. Daca nu ai permis, nu e nici o problema, intr-o luna ti-l iei si oricum la experienta nu e mare diferenta. Chiar esti avantajat, pentru ca tu pornesti de la 0. el este mult sub acest nivel.

 

PS: am scris ceva posturi pe topicul asta, dar nu trebuie sa ramai cu impresia ca fratele tau reprezinta mare lucru. daca o sa vezi numarul meu de posturi scris la profil o sa realizezi ca abia mi-am facut timp sa-l bag in seama. Si oricum a fost cam mult ptr nimic. Sa traiesti bine.

PS2: daca sunteti mai mult de 2 frati, sau vor sa intre si alte rude sa discutam despre oracaiala fratelui tau, fa te rog un topic separat si va raspund pe rand sau in grup, cum preferati.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti cunosc inaltimea, dar marunt mai esti, omule!

si acum apare corul format din neamuri si prieteni care spune intr-un singur glas :" dadadadada, chiar asha"

 

pana acum ti-am atacat ideea de la copii spun lucruri traznite, chiar daca a mai ricosat si cate ceva spre tine. daca vrei atac la persoana nu inteleg de te face sa crezi vei avea mai mult succes ca si manuitor de cuvinte decat de ghidon?

cat priveste inaltimea, te asigur ca pot circula cu parbrizul murdar la motor fara probleme desi nu e chiar mic, nu trebuie sa-mi iau ghete cu toc si 2 numere in plus ca sa ajuns la asfalt, pozitia mainilor pe ghidon e fireasca nu spanzurat cu mainile pe sus de genul dan grecu la inele cum merg altii si pe scaunul de bar stau, nu ma urc. Si eu am frate dar ne luam fiecare paharu de bere de pe bar, nu trebuie sa ne ridicam pe rand reciproc ptr asta.

alte nelamuriri care mai sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De plecat tot plec, fac un tur lung si lat, dar nu al lumii... Eu, personal, o resimt ca pe un esec, dar pe undeva stiu ca e o alegere corecta. Noul traseu este tot spre Est, prin Ucraina, apoi pe valea Volgai pana la Ekaterinburg si apoi inapoi spre Moscova, Sankt-Petersburg si apoi... toata Europa, unde-oi vedea cu ochii, fara un traseu clar, cat m-o tine curu' si banii...

Tii minte de treaba cu Parisu'...nu... ? ;) In conditia in care ai renuntat la ocolul Pamantului prin Est, pentru care era necesara tranzitarea mamei Rusii, chiar nu inteleg de ce mai faci "ocolul" asta ca sa vezi Europa. Daca esti atent la topicurile anterioare ale celor care au fost sau au trecut pe acolo o sa vezi ca nu este nimic interesant si chiar au avut probleme in zonele respective.

Raman la parerea ca ar fi mai bine sa-ti incerci fortele spre vest si sa mergi in Europa unde pui degetul pe harta pana ti se termina benzina. Sunt locuri foarte misto de vazut daca nu mergi pe autostrazi 100%.

Eu as lua-o pe la sarbi...Croatia...Muntenegru...Italia...Franta...Elvetia...Germania...Cehia...Ungaria...Romanica....si esti tatic. Ce dreaku' sa faci in Rusland & comp. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu ti-am gresit nici tie, nici nimanui, cu nimic. Nu-ti datorez nici tie, nici nimanui, nimic."

 

@ mormolocu' clonat :

 

Numai un neispravit isi poate imagina ca pe acest site nu exista si oameni cu verticalitate

si experienta ci doar gugustiuci impaiati carora sa le vinzi tu - la prima polutie – calatorii onirice...

 

Ai gresit si inca foarte mult umflandu-te-n gusa

deschizand in urma cu mai bine de o luna topicul Bucuresti cratima Bucuresti,

Ocolul Lumii pe motocicleta...

 

Daca faceai chestia asta si cereai sfaturi la rubrica “incepatori” nu era nici un bai...

da’ s-a umflat gogoasa in tine crezand ca-i imbrobodesti pe toti si ne arati tu ce cartilaginos esti !

 

Daca nici macar acum, in al n’spelea ceas nu ai macar dramul de istetime

si elementara buna-crestere sa iti ceri scuze afla ca:

 

Acum datorezi enorm si demonstrezi lipsa de inteligenta si caracter

dimpreuna cu pupincurristii aferenti !

 

Mult popor indigen nu pricepe ca nimic nu este mai lipsit de bun-simt

decat sa anunti cu surle si trambite cum vei cuceri Everestul...

Sponsorizat, fireste...

dupa care sa ajungi la concluzia ca esti echipat cu un bocanc in stangul...

si cu un papuc in dreptu'...

si ca, de fapt, de duci pana la... buda...

 

NOTA BENE:

Poate se va gasi, totusi, un moderator intelept

care sa puna lucrurile la punct

si sa schimbe locul si titlul topicului...

 

“Un ajutor

pentru motor

si mormoloc incepator”.

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI DE VREO 2 ORE TOT CITESC CELE 42 DE PAGINI ALE ACESTUI TOPIC

IDEEA E.......

PLEACA FRATE UNDE VREI TU E SUPER TARE MULTZI SI AR DORI SAFACA TREABA ASTA

PREACUVIOSULE... STAI CALM K NU AI NICI O TREABA CU TOPICU ASTA LASA OMU SA VISEZE SA FACA CE VREA EL

NU FI INVIDIOAS K EL ARWE TIMP SI VOINTZA.... SA PLECE TZINETZI GURA SI NU TE MAI CERTA AIUREA PE UN SUBIECT PE CARE NICI UNUL DINTRE NOI NU IL CUNOASTE... FA TU TURA asta primu si apoi inpartaseste ne din vastele tale experientze......

 

ps daca vrei sa imi dai vreu raspun dala elaborat de al tau da l PM nu mai plictisi citiorii cu prostiile tale de atotcunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI DE VREO 2 ORE TOT CITESC CELE 42 DE PAGINI ALE ACESTUI TOPIC

IDEEA E.......

PLEACA FRATE UNDE VREI TU E SUPER TARE MULTZI SI AR DORI SAFACA TREABA ASTA

PREACUVIOSULE... STAI CALM K NU AI NICI O TREABA CU TOPICU ASTA LASA OMU SA VISEZE SA FACA CE VREA EL

NU FI INVIDIOAS K EL ARWE TIMP SI VOINTZA.... SA PLECE TZINETZI GURA SI NU TE MAI CERTA AIUREA PE UN SUBIECT PE CARE NICI UNUL DINTRE NOI NU IL CUNOASTE... FA TU TURA asta primu si apoi inpartaseste ne din vastele tale experientze......

 

ps daca vrei sa imi dai vreu raspun dala elaborat de al tau da l PM nu mai plictisi citiorii cu prostiile tale de atotcunoscator

stai linistit, nu meriti raspuns. Dar repostez, ptr ca e interesant de analizat cam cine formeaza comitetul de sustinere.

(STAI CALM FRATEEE K NU MERIZTI RAZPUNZ. DAR REPOSTEZ - MAI PUN O DATA CE AI SCRIS TU MAI DEVREME - PTR CA E INTWERESZSANT DE ANALIZAT CAM CINE FORMEAZA COMITETUL DE SUSTZINERE) - TRADUCERE PTR MACACU

 

ps:TIAM DAT FRATEEEEE UN RASPUNS SIMPLU NU DALA ELABORAT CA SAL INTZELEGI

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu ti-am gresit nici tie, nici nimanui, cu nimic. Nu-ti datorez nici tie, nici nimanui, nimic."

 

@ mormolocu' clonat :

 

Numai un neispravit isi poate imagina ca pe acest site nu exista si oameni cu verticalitate

si experienta ci doar gugustiuci impaiati carora sa le vinzi tu - la prima polutie – calatorii onirice...

 

Ai gresit si inca foarte mult umflandu-te-n gusa

deschizand in urma cu mai bine de o luna topicul Bucuresti cratima Bucuresti,

Ocolul Lumii pe motocicleta...

 

Daca faceai chestia asta si cereai sfaturi la rubrica “incepatori” nu era nici un bai...

da’ s-a umflat gogoasa in tine crezand ca-i imbrobodesti pe toti si ne arati tu ce cartilaginos esti !

 

Daca nici macar acum, in al n’spelea ceas nu ai macar dramul de istetime

si elementara buna-crestere sa iti ceri scuze afla ca:

 

Acum datorezi enorm si demonstrezi lipsa de inteligenta si caracter

dimpreuna cu pupincurristii aferenti !

 

Mult popor indigen nu pricepe ca nimic nu este mai lipsit de bun-simt

decat sa anunti cu surle si trambite cum vei cuceri Everestul...

Sponsorizat, fireste...

dupa care sa ajungi la concluzia ca esti echipat cu un bocanc in stangul...

si cu un papuc in dreptu'...

si ca, de fapt, de duci pana la... buda...

 

NOTA BENE:

Poate se va gasi, totusi, un moderator intelept

care sa puna lucrurile la punct

si sa schimbe locul si titlul topicului...

 

“Un ajutor

pentru motor

si mormoloc incepator”.

 

Succes !

 

OFF TOPIC:

Axor!!! Vad in semnatura ta "club: soferii de camion". Dar "Axor" este un model de la Mercedes, iar tu ai in avatar un M.A.N. TGS... Nu prea seamana Axor cu TGS! Ce soferi de camioane sunt in clubul vostru??

Te-ai suparat? Hai sa traiesti! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axor!!! Vad in semnatura ta "club: soferii de camion". Dar "Axor" este un model de la Mercedes,

iar tu ai in avatar un M.A.N. TGS... Nu prea seamana Axor cu TGS! Ce soferi de camioane sunt in clubul vostru??

Hai sa traiesti!

 

@ SCANIA TOPLINE:

 

Sa traiesti, Frate !

 

E 100% meserie ce spui tu...

Iti pun o poza cu Axor... da' acu' merg undercover...

 

Prieteni am foarte multi si foarte buni, nu numa' pe pamantu' nost' !

 

Da' in clubul meu sunt independent. Numa' fieru' si cu mine.

 

Eu sunt patronu', eu muncitoru' !

 

Multa sanatate si sa fii iubit !

 

:P

Mesaj completat

Motociclistul Szolt mai are firma in Satu Mare ?!

 

Sa auzim numai de bine !!!

Mesaj completat

;)

mie topicul mi se pare chiar interesant, chiar daca 80% din el sunt defecatii inutile

 

- Mama lu' Broscoiu' mareee,

- Mama lu' Broscoiu' Mareee !!

 

-...Broscoiu' Mare are frati ??! ;):blbl:

Editat de Axor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axoare, mai lasa-ne cu posturile tale lungi care ti le pot sintetiza in doua cuvinte daca vreau. pseudo-intelectual de 2 bani ce esti. reciteste te rog postul meu si baga te rog la capatana ceva, si data viitoare cand dai reply, fa-l te rog mai scurt si incearca sa scrii cu culoarea maro. poate s-ar potrivi mai bine, eu stiu?

 

preacuviosule, zici cum sar rudele peste tine s.a.m.d. si iti tot maschezi insultele sub ironii ieftine, demne de un lash, la inceput tot dadeai in stanga si in dreapta ca tu nu insulti pe nimeni, ci doar esti "realist". realismul tau cred ca s-a incheiat dupa primul post.

 

imediat cum balantza incepe sa se incline spre partea "inamica" incepeti sa va alarmati cumva?

 

luati-va bagajele si plecati, trolli inutili de 2 bani.

 

acum lupt la foc CU foc, ca nu am alta alegere.

Editat de k015
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai lasa-ne cu posturile tale lungi care ti le pot sintetiza in doua cuvinte daca vreau.

 

@ cais :

 

Armeniaca vulgaris,

 

De cand doream eu sa dau peste unul ca tine...

Rogu-te, sinterizeaza-mi si mie Encyclopaedia Britannica in doua cuvinte...

 

Mai, draga...

Sa fim seriosi !

Precis pierzi esentialul si suferi de dedublari de personalitate...

 

Ai putea totusi sa faci un efort si sa pricepi ca pana cand familia brotacu,

- cu toptanu sau separat - nu face turu lunii calare pe melc -

aici tu "sunteti" off topic ?! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...