Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Vand set complet carene aprilia rs 125 06-11 , instalatie xenon 06-11 , muzicuta si set motor !

in ce stare sunt carenele? culoare originala? au stikere pe ele?

da-mi te rog un pm cu un pret pt xenon cilindru si carene. separat. Eventual si niste poze daca ai.MS. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vand set complet carene aprilia rs 125 06-11 , instalatie xenon 06-11 , muzicuta si set motor !

in ce stare sunt carenele? culoare originala? au stikere pe ele?

da-mi te rog un pm cu un pret pt xenon cilindru si carene. separat. Eventual si niste poze daca ai.MS. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator ALINU

Vand urgent: - set complet carene aprilia rs 125 06-11 - 5 mil

- set motor 4 mil

 

Preturile sunt discutabile , am nevoie urgenta de bani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Vizitator ALINU
Aprilia RS 125 2008 , 21kw in cartea ei de identitate.

 

Ce se poate face sa-i fac iarasi raru si sa-i treaca 11kw in acte sa se poata conduce cu A1?

 

Astept cateva sfaturi bune.

Poti s-o conduci asa cu A1 ca nu-ti zice nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator ALINU

Poate sa aibe si 800 cmc ca un 2 timpi la fel va suna. La fel si un monocilindric ca yzf si cbr poa sa aibe si 800 cmc la fel de urat va suna...asa ca lasati besinile astea cu sunetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa aibe si 800 cmc ca un 2 timpi la fel va suna. La fel si un monocilindric ca yzf si cbr poa sa aibe si 800 cmc la fel de urat va suna...asa ca lasati besinile astea cu sunetul.

nu sunt "besini" doar intrebam sunt nou in lumea motociclismului si nu stiam. Scz de deanj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu-i niciun deranj.Daca nu-s besini de ce tot insistati toti pe sunet? Toti vreti super tobe facatoare de minuni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare in legatura cu r125...

 

vad peste tot comparatii intre r125 si rs 125...

 

uni zic daca vrei viteza dar trebuie sa stai mereu cu cheia pe motor ia-ti rs125

daca vrei un motor in 4 timpi cu viteza mai mica si consum mai mic ia-ti r125

 

 

NU inteleg o chestie:

 

Cum adica consum mai mic? Cat consuma defapt r125? am cautat pe internet si nu am gasit nimci de consum decat pe un site, zicea ca 3 l la 100 km. Dar cum consuma atat? cand mergi in oras?

 

Daca mergi la un drum mai lung.. sa zic 100 km pe autostrada limita e 90... la 125, daca mergi cu 90 in a 6 cat consuma ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare in legatura cu r125...

 

vad peste tot comparatii intre r125 si rs 125...

 

uni zic daca vrei viteza dar trebuie sa stai mereu cu cheia pe motor ia-ti rs125

daca vrei un motor in 4 timpi cu viteza mai mica si consum mai mic ia-ti r125

 

 

NU inteleg o chestie:

 

Cum adica consum mai mic? Cat consuma defapt r125? am cautat pe internet si nu am gasit nimci de consum decat pe un site, zicea ca 3 l la 100 km. Dar cum consuma atat? cand mergi in oras?

 

Daca mergi la un drum mai lung.. sa zic 100 km pe autostrada limita e 90... la 125, daca mergi cu 90 in a 6 cat consuma ?

In oras poate sa ia si 4 daca mergi mai agresiv. Rs 11 kw e la fel ca un R125 doar ca consuma mai mult 4-5% .R pleaca mai repede intr-o liniutza dar Rs recupereaza rapid . Cat despre sunet , mie unul mi-a placut suna mai frumos decat cbr sau R . Rs suna a drujba dar cbr si R suna a masina de tuns iarba.

 

Ce a ajuns si forumul asta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Am si eu o intrebare , care a fost cel mai lung drum facut cu un rs 125? rezista la 300-400 km cu 2-3 pauze de maxim 10-15 minute ?

DA.Eu am facut 500 km intr-o zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare , care a fost cel mai lung drum facut cu un rs 125? rezista la 300-400 km cu 2-3 pauze de maxim 10-15 minute ?

NORMAL CA DA !!! am mers 430 de km cu o singura pauza , datorata mie ca obosisem , ea merge fara probleme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In speranta ca voi primi un raspuns civilizat, va intreb, dupa ce am mai citit pe net, am studiat forumul, etc., care sunt avantajele, in mare sau in detaliu la o Aprilia RS125.

 

Am deja o motocicleta de 125 cmc, dar este in 4 timpi de care sunt, sa zicem, multumit. Motocicleta ar multumi-o si pe bunica-mea. Merge bine, incet, lejer, nu se grabeste, nu se apleaca foarte tare, e super-faina. Pentru oras si pentru drumuri lungi chiar. Te sui in sa si te uita Dumnezeu.

 

Dar fiindca vreau sa-mi fac upgrade, vreau sa ma arunc pe viraje ca un nebun (vorba vine), vreau sa sar si eu peste 100km fara sa-mi fie frica ca bubuie motorul (e drept, nu des), s-o tin la 80km si sa mi se para ca "merge bine, frate", m-am gandit la 2T (forta mai mare, cuplu in special, designul sportivo-agresiv al buburuzei italienesti si finisajele de remarcat foarte fine si placute) si am ajuns la Aprilia RS125.

 

Cochetam si cu ideea unei Honda CBR 600 F4i, care e dublu ca pret, da' de vreo 3 ori ca performanta. Injectie, alea-alea, da' fiindca tin la pielea mea, parca nu vreau totusi sa zbor de pe sosea. Nu inca. Mi-e si mie frica de 600cmc. Si mai e si pretul. Mi-e mila de cazaturile ei (si de ale mele, evident) si n-as vrea sa zgarii 2000 euro japonezi, mai bine 1000 euro italienesti. :P

 

RS125 sau mai strang bani si fac un upgrade real?

 

Mentionez ca am in curte si un ZZR de 1100 (dar are defecte mecanice) si m-am mai invartit cu un ZZR de 600, da' alea n-au pozitia sport.

 

Aprilia RS125 are pozitia in sa sport, ca la un SS sau e usor touring?

Cade bine pe viraje (ca un SS) sau o smucesti?

 

Stiu cum suna un 2T, nu caut sa inlocuiesc un 600cmc ca sunet si performanta. Vreau doar sa ma mai distrez si maine. :)

 

Iar consumul (in regim normal) e de 4-5 litri la suta de km?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In speranta ca voi primi un raspuns civilizat, va intreb, dupa ce am mai citit pe net, am studiat forumul, etc., care sunt avantajele, in mare sau in detaliu la o Aprilia RS125.

 

Am deja o motocicleta de 125 cmc, dar este in 4 timpi de care sunt, sa zicem, multumit. Motocicleta ar multumi-o si pe bunica-mea. Merge bine, incet, lejer, nu se grabeste, nu se apleaca foarte tare, e super-faina. Pentru oras si pentru drumuri lungi chiar. Te sui in sa si te uita Dumnezeu.

 

Dar fiindca vreau sa-mi fac upgrade, vreau sa ma arunc pe viraje ca un nebun (vorba vine), vreau sa sar si eu peste 100km fara sa-mi fie frica ca bubuie motorul (e drept, nu des), s-o tin la 80km si sa mi se para ca "merge bine, frate", m-am gandit la 2T (forta mai mare, cuplu in special, designul sportivo-agresiv al buburuzei italienesti si finisajele de remarcat foarte fine si placute) si am ajuns la Aprilia RS125.

 

Cochetam si cu ideea unei Honda CBR 600 F4i, care e dublu ca pret, da' de vreo 3 ori ca performanta. Injectie, alea-alea, da' fiindca tin la pielea mea, parca nu vreau totusi sa zbor de pe sosea. Nu inca. Mi-e si mie frica de 600cmc. Si mai e si pretul. Mi-e mila de cazaturile ei (si de ale mele, evident) si n-as vrea sa zgarii 2000 euro japonezi, mai bine 1000 euro italienesti. :P

 

RS125 sau mai strang bani si fac un upgrade real?

 

Mentionez ca am in curte si un ZZR de 1100 (dar are defecte mecanice) si m-am mai invartit cu un ZZR de 600, da' alea n-au pozitia sport.

 

Aprilia RS125 are pozitia in sa sport, ca la un SS sau e usor touring?

Cade bine pe viraje (ca un SS) sau o smucesti?

 

Stiu cum suna un 2T, nu caut sa inlocuiesc un 600cmc ca sunet si performanta. Vreau doar sa ma mai distrez si maine. :)

 

Iar consumul (in regim normal) e de 4-5 litri la suta de km?

 

Multumesc.

Eu zis sa iei F4i nu mai astepta ca astepti degeaba Rs sunt cele de 15 cai si cele de 25 in sus.. 15 cai consuma 4-5 celelalte 6 , 7 ,8 depinde. O iei incet cu f4i nu te gandii acum ca gata te arunca daca o accelerezi. Rs are pozitia de SS .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Rs se comporta pe curbe mai bine si ca f4i si multe alte motociclete.

F4i nu este SS

Rs are o pozitie mai "racing" decat cam toate motocicletele ss de pe piata.

Poti scoate linistit consum de 5 in afara loc cu un rs full power.

Recomand sa mai strangi bani si sa-ti iei 600 pentru ca nu are de ce sa-ti fie frica.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...