Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Apropo as vrea sa stiu si eu daca si-a schimbat cineva geamu la Hornet S : puig sau alceva sa puna niste poze sa vad si eu, cat a costat si cum arata. Eu am gasit ceva pe Louise http://www.louis.de/_40b3f0a21a4c60367e760...x=0&cmd.y=0 :laugh: dar nustiu sigur daca e ptr hornet S si sa nu fac vreo prostie. mersi ast sfaturile voastre ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frate , unde ai tinut galerille alea??? Cu ce le-ai scos la lumina?

 

autosol metal polish de pe louis...si face galeriile ca nooooi :P ...atata te tine cat ai grija de ele,sau cat ii dat pe nas la motoreta..eu le-am facut luna,si dupa 1 luna juma erau la loc...e drept ca in luna aia nu mi-am mai batut capu` sa le intretin,dar tot degeaba le faceam ;)

Mesaj completat

Apropo as vrea sa stiu si eu daca si-a schimbat cineva geamu la Hornet S : puig sau alceva sa puna niste poze sa vad si eu, cat a costat si cum arata. Eu am gasit ceva pe Louise http://www.louis.de/_40b3f0a21a4c60367e760...x=0&cmd.y=0 :clap: dar nustiu sigur daca e ptr hornet S si sa nu fac vreo prostie. mersi ast sfaturile voastre :clap:

HONDA CB 600 F/S HORN (PC34/2000) [AB 2001- /PC 36].....deci,e si pt F si pt S.....e buuun :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autosol metal polish de pe louis...si face galeriile ca nooooi :P ...atata te tine cat ai grija de ele,sau cat ii dat pe nas la motoreta..eu le-am facut luna,si dupa 1 luna juma erau la loc...e drept ca in luna aia nu mi-am mai batut capu` sa le intretin,dar tot degeaba le faceam ;)

Mesaj completat

 

HONDA CB 600 F/S HORN (PC34/2000) [AB 2001- /PC 36].....deci,e si pt F si pt S.....e buuun :laugh:

Toata treabaq cu galeriile este ca la fiecare spalare le lustruiesc asta inseamna de 2 ori pe luna , merita efortu si numai cumperi nici bugspoiler :clap: . am vazut si eu pe louise dar chestia e sa sun la KRONAUMOTO k daca nu e bun sa imi dea bani inapoi k sunt ceva :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata...

ceva info de aseara de la constitutiei????

 

- am si eu o intrebare, la care nu-i stiu raspunsul, iar aici sunt sigur ca il voi gasi.

exista pe motocicleta sistem ESP (ELECTRONIC STABILITY CONTROL). din cate stiu eu nici macar la motoGP nu au asa ceva - doar un sistem de ASR pe care il folosesc la START-ul cursei.

 

- daca are cineva ceva informatii despre asa ceva... va rog sa ma luminati si pe mine... intre timp o sa mai gaugalesc si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat: fa-ti timp si citeste tot topicul inca de la prima pagina. Wellcome!

 

P.S. am citit ca asa ai luat-o cazuta pe dreapta. Parerea mea e sa incepi in a-i schimbat toba (aia stock nu prea se aude in trafic, si nu merita s-o repari) si sa lasi la urma xenoane, etc... Infundatura de pe rezervor din poze pare mica, iar arcul decorativ de peste furtunul de apa cred ca nu-i foarte scump de cumparat de la honda (si se poate schimba fara sa golsesti instalatia de apa).

 

 

 

Sper ca nu te superi, insa bondarul e mult mai frumos (dupa gustul meu) decat cbf-ul si multe carenate. Din pacate, din considerentele spuse, probabi ca o sa fac si eu pasul spre ceva asemanator, desi nu prea ma lasa inima sa renunt la bondar, iar daca imi iau inca un motor cu siguranta o sa dorm la usa.... ;)

P.S. desi n-am venit de prea multe ori joia, parca ne-am intalnit o data acolo...poate fac confuzie cu un cb500 (in cazul asta scz)

 

 

Intr'adevar, bondarul este mai frumos.

Daca mi-as cumpara alt bondar, mi-as cumpara de la 2003 in sus, eu am avut 2002.

In ce priveste CBF 600 de mai sus e doar o idee, imi place ca nu te bate vantul la drum intins, e mai confortabil,

dar nici performantele si frumusetea nu se compara cu Hornet, deci plusuri si minusuri.

 

PS: GEORGIAN, arata bine galeriile tale dupa ce mi-ai consumat pasta nu ? :laugh:)

Numai bine.

Te astept la un vin fiert la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata treabaq cu galeriile este ca la fiecare spalare le lustruiesc asta inseamna de 2 ori pe luna , merita efortu si numai cumperi nici bugspoiler :P . am vazut si eu pe louise dar chestia e sa sun la KRONAUMOTO k daca nu e bun sa imi dea bani inapoi k sunt ceva ;)

din cate stiu eu la KRONAU nu iti dau banii inapoi :laugh: am intrebat asta cand erau la vitan ca vroiam sa cumpar o pereche de ghete dar nu aveau acolo sa probez si cam difera calapoadele (marimile ) de la o firma la alta si am primit raspunsul asta : daca cumva comanzi ceva si nu este bun ei pot sa il tina pana il cumpara altcineva si apoi iti dau banii pe el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata...

ceva info de aseara de la constitutiei????

 

- am si eu o intrebare, la care nu-i stiu raspunsul, iar aici sunt sigur ca il voi gasi.

exista pe motocicleta sistem ESP (ELECTRONIC STABILITY CONTROL). din cate stiu eu nici macar la motoGP nu au asa ceva - doar un sistem de ASR pe care il folosesc la START-ul cursei.

 

- daca are cineva ceva informatii despre asa ceva... va rog sa ma luminati si pe mine... intre timp o sa mai gaugalesc si eu

 

 

dap, exista! la bmw, K1200R, RS, ST! si...sa vezi si cum se comporta! este un deliciu! :P :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu la KRONAU nu iti dau banii inapoi :clap: am intrebat asta cand erau la vitan ca vroiam sa cumpar o pereche de ghete dar nu aveau acolo sa probez si cam difera calapoadele (marimile ) de la o firma la alta si am primit raspunsul asta : daca cumva comanzi ceva si nu este bun ei pot sa il tina pana il cumpara altcineva si apoi iti dau banii pe el .

mersi :P nu stiam e cam cu dus si intors, ma face sa nulmai cumpar :laugh:

Mesaj completat

Intr'adevar, bondarul este mai frumos.

Daca mi-as cumpara alt bondar, mi-as cumpara de la 2003 in sus, eu am avut 2002.

In ce priveste CBF 600 de mai sus e doar o idee, imi place ca nu te bate vantul la drum intins, e mai confortabil,

dar nici performantele si frumusetea nu se compara cu Hornet, deci plusuri si minusuri.

 

PS: GEORGIAN, arata bine galeriile tale dupa ce mi-ai consumat pasta nu ? :clap:)

Numai bine.

Te astept la un vin fiert la mine.

mersi am sa vin intr-o seara mai stam la un pahar de vb si nu tiam consumat toata pasta dar recunosc ca a fost ideea ta k poate arata jalnic si amele (galeriile). iti multumesc ptr ideie k acum am prins drag de ele ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi :P nu stiam e cam cu dus si intors, ma face sa nulmai cumpar :laugh:

Mesaj completat

 

mersi am sa vin intr-o seara mai stam la un pahar de vb si nu tiam consumat toata pasta dar recunosc ca a fost ideea ta k poate arata jalnic si amele (galeriile). iti multumesc ptr ideie k acum am prins drag de ele ;)

 

Cu placere..

Puteai sa o consumi pe toata, nu era nici o suparare, am zis doar in spirit de gluma.... intre prieteni.

Trec la altceva. Mai stii cum se numea casca lui FAO care tinea bine la vant?

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata...

ceva info de aseara de la constitutiei????

 

Salutare ! Aseara am avut ocazia sa vad la intrunirea bondarilor mai multe masini decat motociclete

Am sosit pe la 19:45 si nu venisera nimeni dintre bondari anuntati :P noroc ca am gasit un CBR-ist si el singur pe motor restul erau cu conserva :clap: .Nu am oprit bine si doua fete infrigurate au sarit repede pe motor sa il mangaie si sa il stranga in brate sa se incalzeasca, credeau ca este cald dar eu veneam de la universitate si nu apucase sa se incinga prea tare cu toate ca nu am iertat-o, de mult nu am m-ai fost asa de rasfatzat :laugh:. Am asteptat cateva minute singur pentru ca frigul strangea tare bine geaca de piele si CBR-istul adica Alex plecase cu prieteni tot in masina si ei, la o clatita in REGIE ;), era bine sa il urmez dar am zis ca trebuie sa vina cineva din stup ca e mare interes pentru tricouri .....

Noroc ca a venit Nicu cu masina si prietena care e motociclista de putin timp , si cativa baieti care sunt noi in grup, nici ei nu au uitat sa mangaie motoreta de parca nu mai vazuse asa ceva :clap:, sigur lor nu le era frig.

Noroc cu Adi ca a trecut pe acolo cu horneta si a fost si singurul de la intrunire inafara de mine care a venit cu motorul , am dat o tura prin oras si am mers la un bar in fosta locatie a Bursa Marfurilor, acolo era si sotia lui, am baut un ceai si am stat de vb pana tarziu.Daca duminica e frumos Amkart scrie pe noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere..

Puteai sa o consumi pe toata, nu era nici o suparare, am zis doar in spirit de gluma.... intre prieteni.

Trec la altceva. Mai stii cum se numea casca lui FAO care tinea bine la vant?

Numai bine.

nu face nimik ca nu amam suparat si casca lui Fao uito aici http://www.louis.de/_2023222760afaf040eba3...artnr_gr=204480 ceva de genu asta u corespunde la culorii e putin deosebita asta

parerea mea iati motocicleta odata si dupaia vezi daca mai bate vintu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu face nimik ca nu amam suparat si casca lui Fao uito aici http://www.louis.de/_2023222760afaf040eba3...artnr_gr=204480 ceva de genu asta u corespunde la culorii e putin deosebita asta

parerea mea iati motocicleta odata si dupaia vezi daca mai bate vintu ;)

 

 

Sper ca pana la inceputul de sezon de la Baia Mare, unde se agata harta'n cui (foarte bine ca se agata) o sa vina si motoreta.

Tare mi-as dori sa ajung si io la intrunire cu gasca asta mare si frumoasa, dar pana atunci.... :laugh: vin fiert si rabdare multa.

Numai bine.

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Aseara am avut ocazia sa vad la intrunirea bondarilor mai multe masini decat motociclete

Am sosit pe la 19:45 si nu venisera nimeni dintre bondari anuntati :P noroc ca am gasit un CBR-ist si el singur pe motor restul erau cu conserva :clap: .Nu am oprit bine si doua fete infrigurate au sarit repede pe motor sa il mangaie si sa il stranga in brate sa se incalzeasca, credeau ca este cald dar eu veneam de la universitate si nu apucase sa se incinga prea tare cu toate ca nu am iertat-o, de mult nu am m-ai fost asa de rasfatzat . Am asteptat cateva minute singur pentru ca frigul strangea tare bine geaca de piele si CBR-istul adica Alex plecase cu prieteni tot in masina si ei, la o clatita in REGIE ;), era bine sa il urmez dar am zis ca trebuie sa vina cineva din stup ca e mare interes pentru tricouri .....

Noroc ca a venit Nicu cu masina si prietena care e motociclista de putin timp , si cativa baieti care sunt noi in grup, nici ei nu au uitat sa mangaie motoreta de parca nu mai vazuse asa ceva :clap:, sigur lor nu le era frig.

Noroc cu Adi ca a trecut pe acolo cu horneta si a fost si singurul de la intrunire inafara de mine care a venit cu motorul , am dat o tura prin oras si am mers la un bar in fosta locatie a Bursa Marfurilor, acolo era si sotia lui, am baut un ceai si am stat de vb pana tarziu.Daca duminica e frumos Amkart scrie pe noi

 

Ti-am zis sa vii cu noi,tu betmen betmen :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca pana la inceputul de sezon de la Baia Mare, unde se agata harta'n cui (foarte bine ca se agata) o sa vina si motoreta.

Tare mi-as dori sa ajung si io la intrunire cu gasca asta mare si frumoasa, dar pana atunci.... :P vin fiert si rabdare multa.

Numai bine.

 

nu se agata la baia mare......se agata in poienile de sub munte,de fapt..tot in maramures ;) ........tu ia-ti numa motoreta,apoi la baia mare se rezolva drumetia si gasca :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Aseara am avut ocazia sa vad la intrunirea bondarilor mai multe masini decat motociclete

Am sosit pe la 19:45 si nu venisera nimeni dintre bondari anuntati :) noroc ca am gasit un CBR-ist si el singur pe motor restul erau cu conserva :P .Nu am oprit bine si doua fete infrigurate au sarit repede pe motor sa il mangaie si sa il stranga in brate sa se incalzeasca, credeau ca este cald dar eu veneam de la universitate si nu apucase sa se incinga prea tare cu toate ca nu am iertat-o, de mult nu am m-ai fost asa de rasfatzat:crack:. Am asteptat cateva minute singur pentru ca frigul strangea tare bine geaca de piele si CBR-istul adica Alex plecase cu prieteni tot in masina si ei, la o clatita in REGIE:baldy:, era bine sa il urmez dar am zis ca trebuie sa vina cineva din stup ca e mare interes pentru tricouri .....

Noroc ca a venit Nicu cu masina si prietena care e motociclista de putin timp , si cativa baieti care sunt noi in grup, nici ei nu au uitat sa mangaie motoreta de parca nu mai vazuse asa ceva :lol:, sigur lor nu le era frig.

Noroc cu Adi ca a trecut pe acolo cu horneta si a fost si singurul de la intrunire inafara de mine care a venit cu motorul , am dat o tura prin oras si am mers la un bar in fosta locatie a Bursa Marfurilor, acolo era si sotia lui, am baut un ceai si am stat de vb pana tarziu.Daca duminica e frumos Amkart scrie pe noi

Eu aveam "programare" la film, asa ca nu am putut sa onorez cu prezenta la intalnire.

 

Si de la "buf", cred ca trebuiesc aerisiri noi la frane ca au luat aer si nu mai opresc ca-nainte, asa ca nu prea mai e de calarit.

Astept primavara cu mobra aranjata sau poate cu mobra noua, cine stie... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca pana la inceputul de sezon de la Baia Mare, unde se agata harta'n cui (foarte bine ca se agata) o sa vina si motoreta.

Tare mi-as dori sa ajung si io la intrunire cu gasca asta mare si frumoasa, dar pana atunci.... :P vin fiert si rabdare multa.

Numai bine.

sa stii ca si mie miar face placere deabia mergem amindoi

:) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca te-ai prezentat, pe forum in arad, lucrezi in arad, sau faculta sau?

nu posibil o gresea eu locuiesc in VN= Focsani si fac facultatea la Brasov, sunt prieten cu Stel_ice

Mesaj completat

mai daca tot veni vb de comparatii vreau sa va intreb si eu pe 'astia mai experimentati' ce pareri aveti despre CBR F4I si FIREBLADE 929 :P nu de alta da ma bate un gand.....o sa incerc sa dau viespea FOR SALE . daca cineva imi ofera pretul ala cred ca ma dau pe o carenata :crack: sa vedem ...sincer va spun : nu imi vine sa renunt la viespe dar mi sa pus pata pe modelele astea 2 :) si nu prea stiu ce sa fac ...vreau si eu sa aflu cateva plusuri si minusuri despre ele in comparatie cu hornetul

HAI CU PRIMAVARA !!! ca nu mai am rabdare deja

uite aici cele 2 modele de aripii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am botezat viespea! Ieri am iesit pentru prima data impreuna, pe pista Amkart. Vremea a fost superba, soarele sus pe cer, pista libera. Ceea ce s-a inamplat nu pare cine stie ce pentru voi, cei cu experienta, dar pentru mine a fost genial. :crack: Pun si cateva poze:

 

post-39285-1258283940_thumb.jpg post-39285-1258283978_thumb.jpg post-39285-1258284011_thumb.jpg post-39285-1258284038_thumb.jpg

 

post-39285-1258284089_thumb.jpg post-39285-1258284122_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai ales un loc bun unde sa testezi Hornetul...usor usor ai sa ajungi la alt nivel de inclinare. Eu prima tura de curbe am facut-o pe Cheia, unde am realizat ca e alta poveste fata de enduro. Pe amkart primele 3-4 ture, prima oara, am fost extrem de cuminte pentru ca aveam o teama, apoi usor usor am inceput sa ma aplec cat ma simteam eu safe. Amuzant a fost cand am dat cu varful cizmelor de asfalt intr-o curba si m-am speriat :) apoi am inteles ca ala e primul pas, next time am sa o inclin mai mult si mai bine. Insa consider ca vremea nu mai e chiar potrivita pt dat pe circuit, mai ales daca nu ai cauciucurile potrivite.

Oricum succes in continuare si abia astept sa ne spui impresii dupa ce incepi sa ii simti anumite limite... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai ales un loc bun unde sa testezi Hornetul...usor usor ai sa ajungi la alt nivel de inclinare.

 

Sunt constient ca mai am foarte multe de invatat, la fel cum sunt constient ca modul in care am mers ieri o sa se schimbe drastic peste cateva luni. Totusi, nu am avut nici o problema si de aia sunt incantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt constient ca mai am foarte multe de invatat, la fel cum sunt constient ca modul in care am mers ieri o sa se schimbe drastic peste cateva luni. Totusi, nu am avut nici o problema si de aia sunt incantat.

Pas cu pas...pacat insa ca a venit sezonul rece... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...