Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

si din nou,ca de obicei duminica,revin cu poze de pe gutin-ring :P

 

sper sa va placa! :)

 

 

sanatate

 

Super maestre... "Cel mare tare hornetist !"

Asfalt uscat si curat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si din nou,ca de obicei duminica,revin cu poze de pe gutin-ring banana:

 

sper sa va placa! :cheers

 

 

sanatate

 

 

:) :P :cheers: :) deci... aaaa... ok...

ce draq voiam sa zic... aaaaa... nush frate... f tare

 

1 MetalWarrior + prietena

2 rookie22

3 serbi

4 george05

5 arlequin

6 danny_nt + prietena

8 cristigh

9 stel_ice + sotia :blink:

10 catamenia + prietena

12 candea_cipri + prietena

13 Stephon

14 cappac44 + prietena

 

ba voi ma bagati la idei... toata lumea cu prietena/sotia... ce draq, tre sa caut si io una repede repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :P :cheers: :blink: deci... aaaa... ok...

ce draq voiam sa zic... aaaaa... nush frate... f tare

 

 

 

ba voi ma bagati la idei... toata lumea cu prietena/sotia... ce draq, tre sa caut si io una repede repede

 

Da ma de parca ai duce lipsa, ia si tu una din harem si puneo calare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le cauta prea tare, lasa fumeile sa vina la tine :)

ba voi ma bagati la idei... toata lumea cu prietena/sotia... ce draq, tre sa caut si io una repede repede

 

cat face aripa spate, (negru mat), se potriveste pe cf600fa 2007?

Salutare , probabil ca vin si eu cu prietena si inca un Hornetist.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena

2. rookie22

3. serbi

4. george05

5. arlequin

6. danny_nt + prietena

7. cristigh

8. stel_ice + sotia

9. catamenia + prietena

10. candea_cipri + prietena

11. Stephon

12. cappac44 + prietena

 

Incet, incet ne strangem. 12 viespi si 18 persoane anuntate ca vor fi prezente, si mai sunt care vor aparea. O sa invadam Brasovul si parcarea campingului cu viespile noastre :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le cauta prea tare, lasa fumeile sa vina la tine :)

 

 

cat face aripa spate, (negru mat), se potriveste pe cf600fa 2007?

 

 

Salut, se potriveste la cele din 1998-2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu calculul consumului dupa curatare si sincronizare carburatoare.....6,8%...destul de mult, dar am mers si eu per total mai turat. Deci, nu s-a schimbat nimic la consum odata cu curatarea si sincronizarea carburatoarelor.

Anul trecut mergeam cu 2000-4000rpm si am obtinut 4,8-5,5%...acuma merg 4000-7000 si de vreo 2-3 ori pe zi 12000 si uite ca iese 6 jumate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu calculul consumului dupa curatare si sincronizare carburatoare.....6,8%...destul de mult, dar am mers si eu per total mai turat. Deci, nu s-a schimbat nimic la consum odata cu curatarea si sincronizarea carburatoarelor.

Anul trecut mergeam cu 2000-4000rpm si am obtinut 4,8-5,5%...acuma merg 4000-7000 si de vreo 2-3 ori pe zi 12000 si uite ca iese 6 jumate....

 

 

Referitor la consum am fost ieri pe un traseu mixt 100 km nationala si 160 sate si serpentine..... 260km - 4,5 % 4000 - 6000 rpm, rar trecut peste. Sunt multumit.

Am motocicleta de 1 an si nu i-am reglat sau curatat carburatoarele.

Asfalt uscat.

 

PS. Am avut pasager si Top Case plin.

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena

2. rookie22

3. serbi

4. george05

5. arlequin

6. danny_nt + prietena

7. cristigh

8. stel_ice + sotia

9. catamenia + prietena

10. candea_cipri + prietena

11. Stephon

12. cappac44 + prietena

13.grigu & pitica ? ( daca n-o taiem in Atena la o nunta - sper sa nu )

pana la urma e 23-25 sau 24- 26 iulie?

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la consum am fost ieri pe un traseu mixt 100 km nationala si 160 sate si serpentine..... 260km - 4,5 % 4000 - 6000 rpm, rar trecut peste. Sunt multumit.

Am motocicleta de 1 an si nu i-am reglat sau curatat carburatoarele.

Asfalt uscat.

 

PS. Am avut pasager si Top Case plin.

 

deci......dat sincron de carburi acu o luna.....cum ziceam acu ceva vreme,3,61L/100 km maxim 5000 de ture....cu accelerari doamoale....de atunci pana azi am scos de la consumul respectiv(mers calm) pana la 9L/100km mergand un pic prea sportiv:D.....eu zic ca is consumuri decente pt un 600

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu dar inca nu ma treceti pe lista. In camping la Darste vreti?

 

24-26 Iulie?

Eexact! In campingul si data aia, bem o bere...doua...trei, ardem un mic, un vitel, un purcel, stabilim la fata locului si ne simtim bine.

:) ce tare e banana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in camping la Darste ne vom trotila seara. deci e bine sa fim aproape de pat/saltea/iarba verde, unde ne vom prabusi.

oricum, e buna zona, ne putem organiza la o drumetie ceva, pe moto sau cu autopicioarele....fiecare cum doreste. eu am considerat ca are potential, de-aia am venit cu propunerea. mai e mult timp pana atunci, se pot propune si alte locatii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena

2. rookie22

3. serbi

4. george05

5. arlequin

6. danny_nt + prietena

7. cristigh

8. stel_ice + sotia

9. catamenia + prietena

10. candea_cipri + prietena

11. Stephon

12. cappac44 + prietena

13.grigu & pitica ? ( daca n-o taiem in Atena la o nunta - sper sa nu )

14. hornet_basic + prietena :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in camping la Darste ne vom trotila seara. deci e bine sa fim aproape de pat/saltea/iarba verde, unde ne vom prabusi.

oricum, e buna zona, ne putem organiza la o drumetie ceva, pe moto sau cu autopicioarele....fiecare cum doreste. eu am considerat ca are potential, de-aia am venit cu propunerea. mai e mult timp pana atunci, se pot propune si alte locatii. :)

 

de alcolizare nici nu se pune problema sa nu fie :P ...eu personal o sa ma intind pe iarba cand o sa ma apuc de baut,ca sa nu am de unde sa cad :) ........apropo,o sa fac cinste cu ceva specific moroshan:o palinca de o sa vi se intoarca ochii in nas de buna ce e..si dupa cateva paharashe,o sa ne intoarcem ca pestii cu burta la soare :cheers:

 

sa vinaaaaaaa :blink:

 

 

Domnii din Cisnadie si Baia Mare...tre sa primiti pachetele!

 

Nija...haide draga si tu! Uracioaso!

 

maestreeeeeeee,sa ne traiesti!!! ......daca ar fi toata comunitatea moto populata de oameni ca si 99% din viespari,ar fi muuult mai bine

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am devenit si eu un proaspat imbalnzitor de viespi....de 2 sapt.

Calutul, Aprilia Pegaso, de inainte il dresasem binisor dar ma obisnuiesc in timp si cu hornet-ul.

 

Se mai intalnesc hornet-istii joi?

 

PS: Inca nu am apucat sa ii fac niste poze dar imediat dupa sesiunea foto o sa pun niste mostre si pe forum.

 

Asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat-o cu sudura capacului motor pe unde pisa ulei ( multumesc inca o data loganistului care ma presa in refugiu) daca are cineva nevoie reomand cu caldura la orice ora si extrem de promt / serviabil pe Radu - pta Domenii.

doua intrebari am pt hornetisti:

am eu termocupla defecta de intra ventilatorul doar cand temperatura e aproape de rosu sau e o chestie generala ? plm, se incinge prea repede ! radiator nou ( schimbat sezonul trecut ) apa - full, rezervorul de antigel full ,totusi intra aproape de limita superioara a termometrului intr-o zi calduroasa dupa mers aproape calm.

si doi: cine face , stie , de unde cumpar un suport de nr rabatabil ( mi-a ajuns amenda pt nr indoit, bine ca nu mi-a luat talonul ! :) )

multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat-o cu sudura capacului motor pe unde pisa ulei ( multumesc inca o data loganistului care ma presa in refugiu) daca are cineva nevoie reomand cu caldura la orice ora si extrem de promt / serviabil pe Radu - pta Domenii.

doua intrebari am pt hornetisti:

am eu termocupla defecta de intra ventilatorul doar cand temperatura e aproape de rosu sau e o chestie generala ? plm, se incinge prea repede ! radiator nou ( schimbat sezonul trecut ) apa - full, rezervorul de antigel full ,totusi intra aproape de limita superioara a termometrului intr-o zi calduroasa dupa mers aproape calm.

si doi: cine face , stie , de unde cumpar un suport de nr rabatabil ( mi-a ajuns amenda pt nr indoit, bine ca nu mi-a luat talonul ! :cheers: )

multam fain

/index.php?...18&hl=numar - cateva idei pentru un suport rabatabil.

 

legat de termocupla nu stiu ce sa-ti recomand. pot sa zic ca la mine intre in functiune pana sa ajunga pe rosu, cam cu doua liniute inainte.

 

Salut,

Am devenit si eu un proaspat imbalnzitor de viespi....de 2 sapt.

Calutul, Aprilia Pegaso, de inainte il dresasem binisor dar ma obisnuiesc in timp si cu hornet-ul.

 

Se mai intalnesc hornet-istii joi?

 

PS: Inca nu am apucat sa ii fac niste poze dar imediat dupa sesiunea foto o sa pun niste mostre si pe forum.

 

Asfalt uscat tuturor.

:)

Te asteptam joi la intalnire :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grigule...nu-ti face probleme! asa se incinge Hornetul! Mai da si pe supraplin din cand in cand! sta mai mereu aproape de rosu in oras! Numai ca...la modelele dinainte de 2002 se mai arde si releul de incarcare din aceasta cauza! Bine...este si pus foarte post!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...