Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Ma gandesc sa ne vedem pe acolo prin zona oricum asa incat daca mai sunt rataciti de nu apuca sa afle, sa ii vedem si sa ii pescuim...

 

Eu din pacate nu ajung din motive obiective... aseara dupa meci am cam chefuit si sunt cam rupt.

Am plecat mai devreme de la munca, beau doua-trei beri si nani sa-mi revin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o sa inceapa sa se declanseze singura - asta e primul semn ca bateria e aproape goala.

 

Cum se explica chestia asta? a mea a declansat de vreo 3 ori pina acum si bateria nu e chiar deloc slaba...odata a declansat in timp ce era dezactivata si mergeam pe motor..dar ma gandesc ca am atins vreun buton la pager.

 

 

Mie mi-ar conveni si la arc pentru seara asta este o terasa chiar acolo linga. Dar nu cred ca o sa afle lumea la timp. Daca e mergem cativa la constitutiei si venim toti la arc dupa aceea. Ce spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin tot la Constitutiei, daca schimbam locatia ne pierdem pe traseu. Mergem acolo daca nu e acces in piateta oprim pe undeva pe margine si apoi plecam la suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se explica chestia asta? a mea a declansat de vreo 3 ori pina acum si bateria nu e chiar deloc slaba...odata a declansat in timp ce era dezactivata si mergeam pe motor..dar ma gandesc ca am atins vreun buton la pager.

 

 

Mie mi-ar conveni si la arc pentru seara asta este o terasa chiar acolo linga. Dar nu cred ca o sa afle lumea la timp. Daca e mergem cativa la constitutiei si venim toti la arc dupa aceea. Ce spuneti?

poate a ta s-a declansat accidental. cand incepe sa urle de nebuna singura fara sa-i faca nimeni nimic ,in general nu mai are amperaj bateria. ai masurat-o? si voltaj si amperaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate a ta s-a declansat accidental. cand incepe sa urle de nebuna singura fara sa-i faca nimeni nimic ,in general nu mai are amperaj bateria. ai masurat-o? si voltaj si amperaj?

 

Mi-a masurat cand mi-a montat-o acum vreo 2 saptamani si era incarcata ok iar releul incarca in parametri. Nu avea nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin tot la Constitutiei, daca schimbam locatia ne pierdem pe traseu. Mergem acolo daca nu e acces in piateta oprim pe undeva pe margine si apoi plecam la suc.

 

 

Trebuie sa gasim un loc prin jurul pietei sa parcam si noi...

Si eu vin tot acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnii din Cisnadie si Baia Mare...tre sa primiti pachetele!

 

Mersi domnu' Stephon :) din pacate abia azi am avut timp sa-l iau de la curier, raman dator :drink:

Ieri am avut parte de-o nenorocire cu viespea mea; depaseam niste tiruri care abia se miscau pana am realizat ca acestea ajung sa se opreasca in coloana, m-am gandit sa mai depasesc 1-2 tiruri si la urma sa revin pe banda mea, dar pana sa reusesc acest lucru imi sare in fata un nene beat (dintre tiruri) pe langa bicicleta lui care vroia sa traverseze drumul; abia am reusit sa nu-l iau din plin (aveam si pasager). Dupa tamtam-ul care a urmat nenea s-a ales doar cu zgarieturi si cu bicicleta cam "sifonata" iar viespea mea s-a ales cu bordul dat peste cap si cu o gaura cat oul de gaina in capacul din partea turometrului :)

Stiu ca bordul se gaseste f greu ('98-'02), dar care aveti idee daca/unde pot gasi doar capacul? :D

Editat de hornet_basic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto la intalnirea de astazi! am fost foarte multi! :) am fost la suculet, ne-am plimbat putin(cam haotic) pe Magheru :D si...cam atat!

 

cateva poze:

 

 

P.S> Thea...asteptam si de la tine! :drink:

post-4849-1243541324_thumb.jpg

post-4849-1243541338_thumb.jpg

post-4849-1243541354_thumb.jpg

post-4849-1243541364_thumb.jpg

post-4849-1243541381_thumb.jpg

post-4849-1243541395_thumb.jpg

post-4849-1243541419_thumb.jpg

post-4849-1243541433_thumb.jpg

post-4849-1243541447_thumb.jpg

post-4849-1243541465_thumb.jpg

post-4849-1243541476_thumb.jpg

post-4849-1243541485_thumb.jpg

post-4849-1243541495_thumb.jpg

post-4849-1243541515_thumb.jpg

post-4849-1243541533_thumb.jpg

post-4849-1243541545_thumb.jpg

post-4849-1243541570_thumb.jpg

post-4849-1243541595_thumb.jpg

post-4849-1243541616_thumb.jpg

post-4849-1243541637_thumb.jpg

post-4849-1243541657_thumb.jpg

post-4849-1243541677_thumb.jpg

post-4849-1243541699_thumb.jpg

post-4849-1243541712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stefane m-ai imbolnavit!!!

mama ce de hornete! mama ce ma oftic ca n-am putut veni si eu! :D

super poze! super adunare de hornete! ...inca o data....mama ce de hornete!!! :)

 

la naiba'n puii mei!!! asa da!

 

hai Doamne ajuta si asfalt uscat! ... si poate la urmatoarea ajunge si je... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata si pozele mele:D

 

 

bucurati-va si bazaiti dragi hornetisti:D

 

http://picasaweb.google.com/borogovia/IntrunireHornet#

 

Foarte misto la intalnirea de astazi! am fost foarte multi! :) am fost la suculet, ne-am plimbat putin(cam haotic) pe Magheru :D si...cam atat!

 

cateva poze:

 

 

P.S> Thea...asteptam si de la tine! :drink:

 

 

 

m-am conformat:D

 

spanky, acum e randul tau, pune-mi pinguinul la display!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata si pozele mele:D

 

 

bucurati-va si bazaiti dragi hornetisti:D

 

http://picasaweb.google.com/borogovia/IntrunireHornet#

 

 

 

 

 

m-am conformat:D

 

spanky, acum e randul tau, pune-mi pinguinul la display!:D

 

deci.........SUPEEEEEEER TARE!!!!!!!!!!!!!sper ca toti cei de acolo sa vina la brasov sa fie o mega iesire de viespi!abia astept sa va vad in persoana pe toti sa bem o palinca de maramu`.....sa stam la un foc de tabara...si sa mintim fiecare cat ne tin puterile :)

 

sanatate si la mai mare!

 

SA VINA BRASOVUUUUUUUUUU`!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi domnu' Stephon :) din pacate abia azi am avut timp sa-l iau de la curier, raman dator :drink:

Ieri am avut parte de-o nenorocire cu viespea mea; depaseam niste tiruri care abia se miscau pana am realizat ca acestea ajung sa se opreasca in coloana, m-am gandit sa mai depasesc 1-2 tiruri si la urma sa revin pe banda mea, dar pana sa reusesc acest lucru imi sare in fata un nene beat (dintre tiruri) pe langa bicicleta lui care vroia sa traverseze drumul; abia am reusit sa nu-l iau din plin (aveam si pasager). Dupa tamtam-ul care a urmat nenea s-a ales doar cu zgarieturi si cu bicicleta cam "sifonata" iar viespea mea s-a ales cu bordul dat peste cap si cu o gaura cat oul de gaina in capacul din partea turometrului :)

Stiu ca bordul se gaseste f greu ('98-'02), dar care aveti idee daca/unde pot gasi doar capacul? :D

 

din cate am mai vazut se gasesc pe e-bay la itaieni si nemti parca

http://cgi.ebay.de/Drehzahlmesser-Tacho-Ho...3A1%7C294%3A200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi domnu' Stephon :) din pacate abia azi am avut timp sa-l iau de la curier, raman dator :drink:

Ieri am avut parte de-o nenorocire cu viespea mea; depaseam niste tiruri care abia se miscau pana am realizat ca acestea ajung sa se opreasca in coloana, m-am gandit sa mai depasesc 1-2 tiruri si la urma sa revin pe banda mea, dar pana sa reusesc acest lucru imi sare in fata un nene beat (dintre tiruri) pe langa bicicleta lui care vroia sa traverseze drumul; abia am reusit sa nu-l iau din plin (aveam si pasager). Dupa tamtam-ul care a urmat nenea s-a ales doar cu zgarieturi si cu bicicleta cam "sifonata" iar viespea mea s-a ales cu bordul dat peste cap si cu o gaura cat oul de gaina in capacul din partea turometrului :)

Stiu ca bordul se gaseste f greu ('98-'02), dar care aveti idee daca/unde pot gasi doar capacul? :D

 

Salut,

 

Nasoala treaba .. mare ghinion ... e cineva pe bikesshop care dezmebreaza un hornet ... paoate se compenseaza ginioonul cu un mare noroc si mai are doar capacul (nu e pus si bordul la vanzare):

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...pa++-49286.html

 

si mai cineva care vinde un bord din 2003..nush daca te ajuta:

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...003+-53302.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nenica ; muuuuulte viespi in roiu` ala.....misto de tot.

deci 3 galbene si cu a mea 4.

 

spankyro; esti tare nenica cu iluminatu ala de pinguin. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci.........SUPEEEEEEER TARE!!!!!!!!!!!!!sper ca toti cei de acolo sa vina la brasov sa fie o mega iesire de viespi!abia astept sa va vad in persoana pe toti sa bem o palinca de maramu`.....sa stam la un foc de tabara...si sa mintim fiecare cat ne tin puterile :)

 

sanatate si la mai mare!

 

SA VINA BRASOVUUUUUUUUUU`!

iata si pozele mele:D

 

bucurati-va si bazaiti dragi hornetisti:D

 

http://picasaweb.google.com/borogovia/IntrunireHornet#

 

 

 

 

Super fain...parca imi piere to cheful de munca si as pleca sa fac ture cu motorul cand ma uit la poze.

Editat de nuxu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto la intalnirea de astazi! am fost foarte multi! :D am fost la suculet, ne-am plimbat putin(cam haotic) pe Magheru :drink: si...cam atat!

 

cateva poze:

 

 

P.S> Thea...asteptam si de la tine!

Frumoase poze, ma bucur pentru voi si plang pentru mine ca nu am putut sa ajung. O viespe a lipsit din roiul ei :lol: , dar joia viitoare vi se alatura si poate ca vom fi in numar cat mai mare cu fiecare joi de vine.

Si uite ce plang CBRistii pe topicul lor :) /index.php?...p;#entry1912677 , cum ca i-am luat la numar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e concurenta dar :)

 

 

Super frumos sa vezi atatea hornete in ac loc, mai ales in mers, zici ca era parada. Imi pare rau ca nu am apucat sa ne cunoastem toti, dar, incet incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am apucat sa ne cunoastem toti, dar, incet incet.

Si ca sa ne cunoastem mai mult decat "incet, incet" :D , vine careva diseara la un metal putin mai extrem in LMC?

http://www.metalhead.ro/concerte/Izegrim_s...ub-aid62275-l-1

Am ascultat trupele si suna bine, in genul Arch Enemy, pt cine cunoaste. Sper sa fie cat de cat ok sonorizarea din LMC, diseara.

Ne vedem pe acolo, daca sunt metalisti printre noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nenica ; muuuuulte viespi in roiu` ala.....misto de tot.

deci 3 galbene si cu a mea 4.

 

spankyro; esti tare nenica cu iluminatu ala de pinguin. :)

 

 

rucsacul pinguin e al theei:P

 

a fost bestial sa roim asa cu viespile pana la arc

toata lumea se uita dupa noi

Editat de spankyro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa aflu si eu parerile voastre pro si contra despre acest model honda hornet :)

 

 

 

multumesc mult

pentru posesorii de hornet 2005 care doresc piese ii pot ajuta cu o gama destul de larga de piese second hand provenite din dezmembrarea unei motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto la intalnirea de astazi! am fost foarte multi! :P am fost la suculet, ne-am plimbat putin(cam haotic) pe Magheru :P si...cam atat!

 

n-am mai vazut niciodata atatea viespi la un loc, daca si la bv vom fi cel putin atatia o sa fie super cool :P hornetul din prima poza (cel albastru) imi place la nebunie cum e modificat :P baietilor care m-au ajutat cu link-urile le multumesc, o sa incerc totusi sa vad daca il pot repara pe acesta ca mi se pare cam scumpa bucata aia de plastic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...