Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Daca sunt scuze, nu trebe cautate. :blink:

Am uitat sa te intreb, Georgescu, ai fost la Maramures Adventure Cup? Ca eu doar Lunea de dupa asazisul concurs am aflat ca a fost, si, avand in vedere ca a fost pe Gutin Ring, nu cred ca ai rata tu asa ceva, dar pe videoclip nu te-am vazut pe acolo. Oricum, mi-a fost f ciuda ca am lipsit, mai ales cand am vazut cata lume a fost. Am ratat cat de cat ceva?

 

hehe..nu nu m-am dat pe gutin....ca fusesem inainte pe un pic de amckart si nu aveam ce demonstra nimanui(pe gutin)...stim toti de ce :D

Mesaj completat

later edit:plus ca,maestre,nu se lauda nimeni ca e rossi si alte cele,pur si simplu sunt discutii de sfarsit de sezon.....fara filozofii :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da ce sa incheiat sezonul deja ?!? :D ca io cred ca mai am 1000-2000 de facut pana o urc pe standere :D

Nu s-a incheiat,e doar pe sfarsite.eu mai am in plan cateva mii de kilometrii,desi ma gandeam ca o sa il pun la iernat mai devreme.dar nu se poate asa ceva,mai tre sa vada asfalt mult si drumuri bune viespea:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acuma si pana se strica vremea mai merg cateva mii lejer! eu de sambata nu o sa mai am permis pentru o perioada destul de lunga asa k o sa rup baraca cu moto de cross... poate si cu al meu dar numai pe pista vikpower de la arad!

daca nu sunt indiscret de ce o sa ramai fara plastic de sambata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu neavand bord la mobra am calculat si mi-au iesit cam 14000 cu hornetul, 2500 cu gsxr-ul si vreo 30 de ore cu cross-ul! :D 2 seturi de anvelope, 3+1 schimburi de ulei, 1+1 schimb de placute si....multa benzina! Partea proasta este ca mi-am mai gasit o pasiune! :D 4X4! E...aici este dezastru cu investitul! N-are rost sa fac calcule ca imi vine sa plang!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul este pe rol la judecatorie iar al doilea ma suspenda incepand de sambata! daca il castig pe primul e mai lejer si daca nu voi fi pe 6 luni! vreau sa incerc o smecherie: daca mai obtin o amanare in instanta pentru primul astfel incat din aceasta a doua suspendare sa treaca o luna si sa pot da testare atunci as reduce la 4 luni (asta daca pe cel din instanta il pierd) sau 1 luna(daca il castig )!

Editat de tommy_the_gun_2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Abia acum reusesc sa va intreb de o treaba pe care am patit-o sambata dupa o tura de 450 km Bucuresti - Pitesti - Brasov - Bucuresti !

 

La intorcere pe centura Ploiestiului s-a blocat cutia de viteze astfel incat nu mai mergea mai sus de viteza a 2 a ! Puteam sa merg cu viteza 1, pe liber sau a 2 a . Am oprit, am incercat sa schimb oprit, nimic, mi-am continuat drumul cu viteza a2a dupa care si-a revenit, dupa care iar s-a blocat si tot asa .

 

Acum merge dar mai face figuri din cand in cand !

 

Ati mai patit vreo treaba de asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un gs 500 vara trecuta si in primavara miam luat un Hornet s si pot sa spun ca e diferenta de la cer la pamant: frane foarte bune , demaraj la fel si o tinuta de drum buna si lejera asta este parerea mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu va zic cati banim-a costat toata distractia asta, 3 seturi de gume, un kit lant schimburi de ulei cam la 5000km max, consumabilele la greu, bine precizez si ca eu pe 3 decembire faceam arad-valcea, deci viespea mea nu prea a hibernat, plus ca inainte de Paste am fost la o tura de 4000km in afara tarii timp de 10 zile, iar in august anu asta am facut valcea-focsani de 4 ori... ce pot sa zic a fost misto, dar acum merg la relanti prin oras ca bugetu a cam disparut :rose:)

Mesaj completat

 

Nu, la pensiuni, cort, hoteluri :blink:) Dar era sa dorm si pe motor :blink:) ideea e ca eu sunt student si nah dupa ce am luat permisu si motoru, a disparut si jobu si a venit timpu' liber :D

Uite cine merita lada de bere :P , sa se mai raceasca gumele...

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intereseaza pe cineva,dezmembrez partea fata(furca,juguri,janta) a hornetului meu.si sunt toate componentele de vanzare.as prefera sa vand totul la pachet,dar dau si separat furca+juguri si janta fata.sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furca+juguri+disc frana stanga s-a dat.am asa si ma grabesc sa le dau cat mai iute,pt ca imi ajung alte piese sambata:bord-120euro,disc frana dreapta-60,etrieri-100euro,janta fata-150euro.TREABA E URGENTA!sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai aude ceva de stickere , tricouri :rose:

 

 

Errr, i'm on it, o sa trimit zilele astea imaginea lui cristi sa vbeasca cu tipul de il stie:D

 

 

 

 

In alta ordine de idei, mi-am schimbat aseara placutele cu EBC-uri, si pot sa zic ca sunt dementiale. Am avut azi ocazia sa le testez si pe bune, la o franare de urgenta din neatentia subsemnatei, si s-au comportat admirabil. Cu Ferodo-urile de le aveam inainte ma infigeam sigur, cu astea insa, punct ochit, punct ( nu, nu lovit:)) ) nedepasit, unde vrei sa franezi apai acolo intepeneste:)) Evident daca nu tragi de ele, ca te cam pun in cap altfel. Pt cine are de gand sa le schimbe, recomand cu caldura, si nu sunt f rele la bani pt ce sunt, fata m-a costat 260 de lei si spatele 130.

 

Cheers hornetz!:blink:

Editat de thea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george: ce bord iti iei? ai vreo fotografie cu el sau macar marca? pui bord universal sau tot de hornet? stiu ca cele de hornet sunt destul de scumpe!

 

Mesaj completat

scuze ! acum am vazut ca de fapt vrei sa le vinzi! bafta! si totusi ce bord vrei sa-i pui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george: ce bord iti iei? ai vreo fotografie cu el sau macar marca? pui bord universal sau tot de hornet? stiu ca cele de hornet sunt destul de scumpe!

 

Mesaj completat

scuze ! acum am vazut ca de fapt vrei sa le vinzi! bafta! si totusi ce bord vrei sa-i pui?

 

poza nu am,dr va fi bord digital dreptunghiular.....nu mai stiu pe unde l-am gasit....sper sa am spor la vanzare,ca deja am cam vandut aproape tot.sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george: uite, iti trimit un link cu borduri universale, poate te ajuta cu ceva; sunt koso, m-am tot uitat pe youtube si sunt foarte folosite. multe dintre ele au preluat acelasi design de la bimota. nici eu nu am kilometraj, am doar turometru si as vrea sa-mi cumpar unul dintre astea. Bafta in continuare cu customizatul viespei! d'abia astept fotouri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Salutare prieteni am si eu nevoie de un sfat de la voi daca stie cineva sau a mai schimbat cineva o baie de ulei la Hornet.

Se poate schimba de cineva fara experienta sau trebuie mers la servis.

Eu am un Hornet 2002 se potriveste baia de ulei de la alte modele cum ar fii 2000, 2001, 2003 sau 2005

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george: uite, iti trimit un link cu borduri universale, poate te ajuta cu ceva; sunt koso, m-am tot uitat pe youtube si sunt foarte folosite. multe dintre ele au preluat acelasi design de la bimota. nici eu nu am kilometraj, am doar turometru si as vrea sa-mi cumpar unul dintre astea. Bafta in continuare cu customizatul viespei! d'abia astept fotouri!

 

baga linku` sa vedem ce gasim pe acolo.multzam!sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intereseaza pe cineva,dezmembrez partea fata(furca,juguri,janta) a hornetului meu.si sunt toate componentele de vanzare.as prefera sa vand totul la pachet,dar dau si separat furca+juguri si janta fata.sanatate

 

salut,

 

da si tu mai multe detalii despre motorul tau pt ca nu toata lumea te cunoaste.

Ce an e motoru' ?

pe mine ma intereseaza un capac de motor pt un hornet 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...