Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si buei....vezi ca de acum incolo te vom lua cu japca la urmatoarele intalniri si paranghelii

Promiti ? :) Numai sa ma pot tine dupa voi cu dragonul meu rosu :D

Mi-a facut placere sa va cunosc si sper sa intru cat mai curand si eu in stup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: Salut dezmembreaza cineva Hornet am nevoie de o baie de ulei + citeva suruburi care sunt de negasit pe piata. Va multumesc si astept ajutor eventuale sfaturi sau indrumari cu cit ma costa o baie de ulei si unde pot gasi suruburile din poza. Marimea suruburilor: galben M5 - 16; negru M6 - 25.

Mesaj completat

:unsure: Am de vinzare Adaptoare Scarite Spate Honda Hornet noi + un set de scarite spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu suruburile e simplu, le faci la strungar. tre sa stii dimeniunile si pasul.

:grinbandit: Salut dezmembreaza cineva Hornet am nevoie de o baie de ulei + citeva suruburi care sunt de negasit pe piata. Va multumesc si astept ajutor eventuale sfaturi sau indrumari cu cit ma costa o baie de ulei si unde pot gasi suruburile din poza. Marimea suruburilor: galben M5 - 16; negru M6 - 25.

Mesaj completat

:wacko: Am de vinzare Adaptoare Scarite Spate Honda Hornet noi + un set de scarite spate

am fost la cernica oameni buni! a fost super distractie la concursurile de sambata :unsure:, roaba, aruncatul pe burta, nuri imensi udati cu apa minerala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu suruburile e simplu, le faci la strungar. tre sa stii dimeniunile si pasul.

 

am fost la cernica oameni buni! a fost super distractie la concursurile de sambata :wacko:, roaba, aruncatul pe burta, nuri imensi udati cu apa minerala...

 

hehe...tare se pare intrunirea de acolo.... :grinbandit: ..si la mine,la baia mare,a fost o mica intrunire,a celor doua tricouri Hornet Riders Club :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...tare se pare intrunirea de acolo.... :grinbandit: ..si la mine,la baia mare,a fost o mica intrunire,a celor doua tricouri Hornet Riders Club :unsure:

 

 

Ca veni vba de tricouri, cealalta idee era sa il facem pe negru, cu scris mare pe spate si viespea pe fata da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca veni vba de tricouri, cealalta idee era sa il facem pe negru, cu scris mare pe spate si viespea pe fata da?

Fatza exact ca la cel alb, iar pe spate doar scrisul....doar ca mai mare....:grinbandit:...cu stickerele se mai aude ceva?....fundalul la stickere il faci alb sau...?

Ne apucam si de tabel? Sau asteptam sa vedem ce pret iese pe tricou?

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: pt cei doi useri de pe motoretism dot ro are inca nu au aflat : am facut buf ! :wacko:

cum? un pustan cu un golf 3 de pe banda doi a faut brusc schimbare de banda prin mine. avarii ? un deget sfasiat, genunchii zgariati, mega durere de buca si motorul praf. a....plus inca 3 masini parcate pe bd mihai bravu.

nu inteleg cum am degetul sfasiat avand manusi dar ma rog... poate in cazatura mi-am agatat buricul degetului in parbrizul spart ori oglinda, im not sure.

da,aveam echipament, da, mergeam incet, da, nu bausem, da- nu m-a vazut, nu - nu aveam cum sa evit, eu fiind in dreptul aripii spate a masinii in momentul cand a tras brusc de volan dreapta.

poate ajung si eu joi ca pasager ori pieton, vad ca se pune de-un club cu sigle and stuff.

nice job guys !

p.s grija mare la cretini, sunt multi, prosti, cu oglinzi de decor si atentie distributiva de copil de 5 luni.

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: pt cei doi useri de pe motoretism dot ro are inca nu au aflat : am facut buf ! :wacko:

cum? un pustan cu un golf 3 de pe banda doi a faut brusc schimbare de banda prin mine. avarii ? un deget sfasiat, genunchii zgariati, mega durere de buca si motorul praf. a....plus inca 3 masini parcate pe bd mihai bravu.

nu inteleg cum am degetul sfasiat avand manusi dar ma rog... poate in cazatura mi-am agatat buricul degetului in parbrizul spart ori oglinda, im not sure.

da,aveam echipament, da, mergeam incet, da, nu bausem, da- nu m-a vazut, nu - nu aveam cum sa evit, eu fiind in dreptul aripii spate a masinii in momentul cand a tras brusc de volan dreapta.

poate ajung si eu joi ca pasager ori pieton, vad ca se pune de-un club cu sigle and stuff.

nice job guys !

p.s grija mare la cretini, sunt multi, prosti, cu oglinzi de decor si atentie distributiva de copil de 5 luni.

:grinbandit:

aaaauuuch, sa inteleg ca joi vii sa roiasca viespile in stup in jurul tau sa te faci bine mai repede? Macar poti sa bei :kiss:

Mesaj completat

Fatza exact ca la cel alb, iar pe spate doar scrisul....doar ca mai mare....:laugh:...cu stickerele se mai aude ceva?....fundalul la stickere il faci alb sau...?

Ne apucam si de tabel? Sau asteptam sa vedem ce pret iese pe tricou?

 

 

Eu nu stiu cine face stickere, dar zicea Cristi parca de cineva, so il intrebam pe el direct. Iar cu tabelul, eu zic sa il incepem dupa ce joi o sa fac un tricou pe negru sa vedem cum e si asa:D Ca sa putem sa zicem si cine pe ce culoare vrea...Pretul o sa il determinam functie de cati vrem tricouri din ce inteleg de la Irina.

 

Cheers hornetz! FB!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaauuuch, sa inteleg ca joi vii sa roiasca viespile in stup in jurul tau sa te faci bine mai repede? Macar poti sa bei :wacko:

Mesaj completat

 

 

 

Eu nu stiu cine face stickere, dar zicea Cristi parca de cineva, so il intrebam pe el direct. Iar cu tabelul, eu zic sa il incepem dupa ce joi o sa fac un tricou pe negru sa vedem cum e si asa:D Ca sa putem sa zicem si cine pe ce culoare vrea...Pretul o sa il determinam functie de cati vrem tricouri din ce inteleg de la Irina.

 

Cheers hornetz! FB!:laugh:

 

:unsure: exact !, asta cu macar poti sa bei nu e chiar adevarata, nu ma abtin de la asa ceva daca chiar am chef, niciodata.

scuzati ignoranta dar ce inseamna FB ? i know, shame on me, :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei doi useri de pe motoretism ......................5 luni.

 

Oups :unsure: ...nasol....hai ca trece repede....Daca putem ajuta cu ceva....pls.... :wacko:

 

Eu nu stiu cine face stickere, dar zicea Cristi parca de cineva, so il intrebam pe el direct. Iar cu tabelul, eu zic sa il incepem dupa ce joi o sa fac un tricou pe negru sa vedem cum e si asa Ca sa putem sa zicem si cine pe ce culoare vrea...Pretul o sa il determinam functie de cati vrem tricouri din ce inteleg de la Irina.

 

Cheers hornetz! FB!

 

Oki,oki....ramane sa le vedem atunci....

 

exact !, asta cu macar poti sa bei nu e chiar adevarata, nu ma abtin de la asa ceva daca chiar am chef, niciodata.

scuzati ignoranta dar ce inseamna FB ? i know, shame on me,

 

F(ucking) B(itch)!!! :grinbandit: Hai ca te punem la curent Joi! :kiss:

So...Cheers to all FB-es!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: pt cei doi useri de pe motoretism dot ro are inca nu au aflat : am facut buf ! :unsure:

 

nasoala treaba.... e cam enervant sa trebuiasca sa platesti pentru prostia altora dar se intampla destul de des la pasiunea asta. Este un risc asumat....

Atata timp cat totul se poate repara tot e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: pt cei doi useri de pe motoretism dot ro are inca nu au aflat : am facut buf ! :kiss:

cum? un pustan cu un golf 3 de pe banda doi a faut brusc schimbare de banda prin mine. avarii ? un deget sfasiat, genunchii zgariati, mega durere de buca si motorul praf. a....plus inca 3 masini parcate pe bd mihai bravu.

nu inteleg cum am degetul sfasiat avand manusi dar ma rog... poate in cazatura mi-am agatat buricul degetului in parbrizul spart ori oglinda, im not sure.

da,aveam echipament, da, mergeam incet, da, nu bausem, da- nu m-a vazut, nu - nu aveam cum sa evit, eu fiind in dreptul aripii spate a masinii in momentul cand a tras brusc de volan dreapta.

poate ajung si eu joi ca pasager ori pieton, vad ca se pune de-un club cu sigle and stuff.

nice job guys !

p.s grija mare la cretini, sunt multi, prosti, cu oglinzi de decor si atentie distributiva de copil de 5 luni.

:unsure:

uaaaahuuuu.....bine ca esti bine mane!!!cat de bine poti sa fii cu durerea aia in fund :grinbandit: ....las` metalele se repara,important e ca nu a fost mai grav.any help,jusk ask!....sanatate numai bine..iar pt pustanu` cu conserva,un sincer :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor mi-am luat si eu hornet si am inceput sa ma uit prin oras dupa niste crash-paduri pt motor... dar nuprea am gasit nimic decat la preturi FFFF mari 3mil si la reprezentanta 6mil pt unele mai solide... acum eu sunt nou in lumea moto dar mi se par f exagerate preturile: o oglinda 5-6mil. Ma gandeam ca daca stiti magazine cu preturi mai mici chiar si online cu piese pt Hornet 07-09 (asta ma intereseaza pe mine) poate postati si voi adresa

 

eu am gasit momentan doar aici crash-paduri la preturi mai mult decat acceptabile, dar inca mai astept raspuns la mail pt ca nu stiu daca au si pt hornet:

 

http://www.ricambiweiss.de/reviews.php

 

Recunosc nu am citit cele 300 de pagini deci imi pare rau daca s-a mai discutat problema asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai P.M.

Salut tuturor mi-am luat si eu hornet si am inceput sa ma uit prin oras dupa niste crash-paduri pt motor... dar nuprea am gasit nimic decat la preturi FFFF mari 3mil si la reprezentanta 6mil pt unele mai solide... acum eu sunt nou in lumea moto dar mi se par f exagerate preturile: o oglinda 5-6mil. Ma gandeam ca daca stiti magazine cu preturi mai mici chiar si online cu piese pt Hornet 07-09 (asta ma intereseaza pe mine) poate postati si voi adresa

 

eu am gasit momentan doar aici crash-paduri la preturi mai mult decat acceptabile, dar inca mai astept raspuns la mail pt ca nu stiu daca au si pt hornet:

 

http://www.ricambiweiss.de/reviews.php

 

Recunosc nu am citit cele 300 de pagini deci imi pare rau daca s-a mai discutat problema asta

 

Mesaj completat

mi-am reparat motoreta, dupa ce am constatat cu stupoare ca imi curge furca din stanga :grinbandit:(

o fi de la praful din bucuresti? o fi de la canalul pe care l-am luat in plin din neatentie de la pta unirii? nu stiu...

daca va intereseasa un set de semeringuri pt hornet dati-mi un P.M.

ai P.M.

 

Mesaj completat

mi-am reparat motoreta, dupa ce am constatat cu stupoare ca imi curge furca din stanga :unsure:(

o fi de la praful din bucuresti? o fi de la canalul pe care l-am luat in plin din neatentie de la pta unirii? nu stiu...

daca va intereseasa un set de semeringuri pt hornet dati-mi un P.M.

ai P.M.

post-21717-1253599133_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat semeringuri noi, sunt in tipla... nu le-am folosit pt ca astea erau practic noi...au prins doar praf si de-aia imi curgea.

le dau acum...daca se gaseste vreun samaritean sa le ia... daca nu, le tin pt mai incolo. la ce drumuri avem preconizez ca in 2 ani voi avea nevoie de ele. :unsure:(

Hehehe, ce frumos sta ea legata. Sadomasochistule! :grinbandit:

 

Bine ca ai rezolvat. Pana la urma ti-ai luat semeringuri noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 ani? :wacko: Nu vad strazi mai bune pentru viitor, iar tu o sa evoluezi si o sa exploatezi din ce in ce mai mult motorul, la anu mai schimbam odata uleiul din furci :unsure:

 

Anunt de pe acum ca joi nu onorez cu prezenta la Constitutiei, plec spre Rm. Valcea, cu conserva de data asta :grinbandit: . Dap, stiu... si am auzit ca au asfaltat astia Dealul Negru, dar asta e :laugh:

 

Sa aveti grija de voi! Nu cred ca voi mai avea acces la internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor mi-am luat si eu hornet si am inceput sa ma uit prin oras dupa niste crash-paduri pt motor... dar nuprea am gasit nimic decat la preturi FFFF mari 3mil si la reprezentanta 6mil pt unele mai solide... acum eu sunt nou in lumea moto dar mi se par f exagerate preturile: o oglinda 5-6mil. Ma gandeam ca daca stiti magazine cu preturi mai mici chiar si online cu piese pt Hornet 07-09 (asta ma intereseaza pe mine) poate postati si voi adresa

 

eu am gasit momentan doar aici crash-paduri la preturi mai mult decat acceptabile, dar inca mai astept raspuns la mail pt ca nu stiu daca au si pt hornet:

 

http://www.ricambiweiss.de/reviews.php

 

Recunosc nu am citit cele 300 de pagini deci imi pare rau daca s-a mai discutat problema asta

Crash paduri trebuie sa fie la max 200 de lei....pt un pic de fier cu teflon sau plastic la capat e mult si atat, dar astea sunt preturile din pacate.

Eu mi-am luat oglinda cu 30 de lei de pe louis.de....intr-adevar pt modelul 99-02, dar nu e originala, e aftermarket, insa vede exact la fel....pe louis.de gasesti tot felul de oglinzi la preturi convenabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...