Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

probabil in spania sau unde este facut clipul > iti ia permisul...

la noi e mai mijto... ori te da la protv si devii vedeta printre bikeri... ori te prinde vreun galigan de politist de la tara, te bata la duba, iti rupe spinarea > in mama ta de motociclist satanist,

dupa care > NU povestit la prieteni ca e rusine mare.

Interesant. Cat ajunge amenda?

mai are careva chef de chit-chat...? ca vad ca e liniste in stup... sunteti toti plecati dupa miere? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai are careva chef de chit-chat...? ca vad ca e liniste in stup... sunteti toti plecati dupa miere? :D

 

Cred ca e de la frig. Au intrat in hibernare. Oare mai prindem ceva zile din sezonul asta?

Nu mi-am atins inca targetul de km :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu l-am depasit sezonul asta... din martie pana acum am facut aproape 12 mii. si se simte la consumabile. :D

Cred ca e de la frig. Au intrat in hibernare. Oare mai prindem ceva zile din sezonul asta?

Nu mi-am atins inca targetul de km :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu l-am depasit sezonul asta... din martie pana acum am facut aproape 12 mii. si se simte la consumabile. :D

 

hmm eu mai am 500 ca sa ating 12000, cat de consumabile ce sa zic, in afara de ulei, filtru, placute, lant, cauciuc spate

n-am prea schimbat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care stiti , care aveti din dezmembrari ca noi n-am nici o sansa pt un hornet 2004: bord, far, aripa fata, radiator, capac motor stanga, volanta rotor plus stator, oglinzi, semnale, suporti de crashbaruri si crashbaruri, windshield si cam atat imi aduc aminte deocamdata, dati un pm eventual si pret.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu zic cati km am facut intr-un an, si primul de asemenea, permis luat in28 iulie anul trecut, ca nu ma crede nimeni :blink:

 

bre nea patina,hai baga numar de kilometrii..io sigur te cred ca si io am tras de viespe muuuuuuulti kilometrii de anu trcut din 16 iunie...imediat nu mai ajung cifrele din bord sa arate cat ma dau:))

Mesaj completat

Incearca!

 

maestre...tu ne bati pe toti viesparii la un capitol:esti cel mai tare forumist :D ....mai stai si tu pe mobra nu tot pe calc :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, primu' motor tinut 3 sapt. un cb de 500, 3000km+ urmatorul motor un cbr f2 intr-o luna am facut cam tot 3000km+ viespea neagra luata la 11500km acum are 31000 si ceva(am poze cu bordu cand am luat-o si kilometrajul de acum) + inca 4000km cu viespea albastra( cine ma stie, stie ambele viespi), acum face-ti voi socoteala :D

post-40138-1254175606_thumb.jpg

post-40138-1254175769_thumb.jpg

post-40138-1254175785_thumb.jpg

Editat de rookie22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care stiti , care aveti din dezmembrari ca noi n-am nici o sansa pt un hornet 2004: bord, far, aripa fata, radiator, capac motor stanga, volanta rotor plus stator, oglinzi, semnale, suporti de crashbaruri si crashbaruri, windshield si cam atat imi aduc aminte deocamdata, dati un pm eventual si pret.

multumesc

 

ti-am lasat un P.M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, primu' motor tinut 3 sapt. un cb de 500, 3000km+ urmatorul motor un cbr f2 intr-o luna am facut cam tot 3000km+ viespea neagra luata la 11500km acum are 31000 si ceva(am poze cu bordu cand am luat-o si kilometrajul de acum) + inca 4000km cu viespea albastra( cine ma stie, stie ambele viespi), acum face-ti voi socoteala :D

ai bagat ceva nu gluma !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, primu' motor tinut 3 sapt. un cb de 500, 3000km+ urmatorul motor un cbr f2 intr-o luna am facut cam tot 3000km+ viespea neagra luata la 11500km acum are 31000 si ceva(am poze cu bordu cand am luat-o si kilometrajul de acum) + inca 4000km cu viespea albastra( cine ma stie, stie ambele viespi), acum face-ti voi socoteala :D

 

Frate da tu ai dormit pe motor? Eu unul sincer n-am timp sa fac mai mult..desi mi-as dori :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu va zic cati banim-a costat toata distractia asta, 3 seturi de gume, un kit lant schimburi de ulei cam la 5000km max, consumabilele la greu, bine precizez si ca eu pe 3 decembire faceam arad-valcea, deci viespea mea nu prea a hibernat, plus ca inainte de Paste am fost la o tura de 4000km in afara tarii timp de 10 zile, iar in august anu asta am facut valcea-focsani de 4 ori... ce pot sa zic a fost misto, dar acum merg la relanti prin oras ca bugetu a cam disparut :D)

Mesaj completat

Frate da tu ai dormit pe motor? Eu unul sincer n-am timp sa fac mai mult..desi mi-as dori :D

Nu, la pensiuni, cort, hoteluri :blink:) Dar era sa dorm si pe motor :jump:) ideea e ca eu sunt student si nah dupa ce am luat permisu si motoru, a disparut si jobu si a venit timpu' liber :)

post-40138-1254207107_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu va zic cati banim-a costat toata distractia asta, 3 seturi de gume, un kit lant schimburi de ulei cam la 5000km max, consumabilele la greu, bine precizez si ca eu pe 3 decembire faceam arad-valcea, deci viespea mea nu prea a hibernat, plus ca inainte de Paste am fost la o tura de 4000km in afara tarii timp de 10 zile, iar in august anu asta am facut valcea-focsani de 4 ori... ce pot sa zic a fost misto, dar acum merg la relanti prin oras ca bugetu a cam disparut :D)

Mesaj completat

 

Nu, la pensiuni, cort, hoteluri :D) Dar era sa dorm si pe motor :blink:) ideea e ca eu sunt student si nah dupa ce am luat permisu si motoru, a disparut si jobu si a venit timpu' liber :jump:

Uite bre ca se poate si articole pozitive despre motociclisti....Bravo maestre!... :) ...Sa dea Domnu' la mai multe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, primu' motor tinut 3 sapt. un cb de 500, 3000km+ urmatorul motor un cbr f2 intr-o luna am facut cam tot 3000km+ viespea neagra luata la 11500km acum are 31000 si ceva(am poze cu bordu cand am luat-o si kilometrajul de acum) + inca 4000km cu viespea albastra( cine ma stie, stie ambele viespi), acum face-ti voi socoteala :)

 

noah bun....vad ca mai este careva ca mine,care o dat de dracu cu banii din cauza viespii.eu tocmai am batut 20000 de mii de km in un sezon plin.motor luat la 18000 de km,acuma are 38700.din 14 luni de cand am motoru,a stat la vopsit in alt oras 2 luni.si 1 luna in gara zi de zi din cauza vremii.eu kit de lant nu am schimbat ca nu e cazul,in schimb:ulei-3 schimburi anu asta si 2 anu trecut,vreo 5 seturi de gume(SH-uri in stare buna :D ),semeringuri furca,etc.....acuma cam sta viespea in garaj.plus ca mai nou am juma de buletin de bucuresti :D

Mesaj completat

:blink: Credeam ca eu fac multi km (~10-12000/sezon)....La cati km facem ar cam trebui sa facem un contract cu unu' de da km inapoi ca nu ne mai incap cifrele pe bord...

 

sau la unu` de ofera gratis consumabile :jump:

Mesaj completat

Da nu va zic cati banim-a costat toata distractia asta, 3 seturi de gume, un kit lant schimburi de ulei cam la 5000km max, consumabilele la greu, bine precizez si ca eu pe 3 decembire faceam arad-valcea, deci viespea mea nu prea a hibernat, plus ca inainte de Paste am fost la o tura de 4000km in afara tarii timp de 10 zile, iar in august anu asta am facut valcea-focsani de 4 ori... ce pot sa zic a fost misto, dar acum merg la relanti prin oras ca bugetu a cam disparut

Mesaj completat

 

Nu, la pensiuni, cort, hoteluri Dar era sa dorm si pe motor ideea e ca eu sunt student si nah dupa ce am luat permisu si motoru, a disparut si jobu si a venit timpu' liber

 

RESPECT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maestre...tu ne bati pe toti viesparii la un capitol:esti cel mai tare forumist :D ....mai stai si tu pe mobra nu tot pe calc :D

Altii mai au si joburi cat de cat serioase (in ultima vreme chiar 2) la care esti nevoit sa stai pe calculator si normal ca te scapi si pe forum mai ales cand ai ceva interesant de spus. Ca nu prea am timp de mobra, decat sa merg la servici, e partea a 2-a, dar nu tin minte sa ma fi batut cu pumnii in piept cat is de Rossi si cati cm lungime am....pardon, cati km am facut....touchĂŠ

Fiecare is imparteste timpul cum poate si cum vrea.

Mesaj completat

No offence to anyone. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altii mai au si joburi cat de cat serioase (in ultima vreme chiar 2) la care esti nevoit sa stai pe calculator si normal ca te scapi si pe forum mai ales cand ai ceva interesant de spus. Ca nu prea am timp de mobra, decat sa merg la servici, e partea a 2-a, dar nu tin minte sa ma fi batut cu pumnii in piept cat is de Rossi si cati cm lungime am....pardon, cati km am facut....touchĂŠ

Fiecare is imparteste timpul cum poate si cum vrea.

Mesaj completat

No offence to anyone. :)

 

:blink: :jump: .......eh,las` ca unii au joburi(unu singur) serios.....si mai au si timp de motorit :D ..si vb aia,pt pasiune gasim timp oricand.....nu cautam scuze....toucheeeeeeeeeee pussycat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noah bun....vad ca mai este careva ca mine,care o dat de dracu cu banii din cauza viespii.eu tocmai am batut 20000 de mii de km in un sezon plin.motor luat la 18000 de km,acuma are 38700.din 14 luni de cand am motoru,a stat la vopsit in alt oras 2 luni.si 1 luna in gara zi de zi din cauza vremii.eu kit de lant nu am schimbat ca nu e cazul,in schimb:ulei-3 schimburi anu asta si 2 anu trecut,vreo 5 seturi de gume(SH-uri in stare buna :blink: ),semeringuri furca,etc.....acuma cam sta viespea in garaj.plus ca mai nou am juma de buletin de bucuresti :D

Mesaj completat

 

 

sau la unu` de ofera gratis consumabile :jump:

Mesaj completat

 

 

RESPECT!!!

 

Multam fain, poate in curand o sa ai buletin intreg de Buc. :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt scuze, nu trebe cautate. :D

Am uitat sa te intreb, Georgescu, ai fost la Maramures Adventure Cup? Ca eu doar Lunea de dupa asazisul concurs am aflat ca a fost, si, avand in vedere ca a fost pe Gutin Ring, nu cred ca ai rata tu asa ceva, dar pe videoclip nu te-am vazut pe acolo. Oricum, mi-a fost f ciuda ca am lipsit, mai ales cand am vazut cata lume a fost. Am ratat cat de cat ceva?

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...