Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Si eu am un parbriz Givi (exact modelul care-l are si ravenitza) si e mare diferenta cu el sau fara. E adevarat ca eu sunt mai putin inalt ( 1.68) dar e mult mai confortabil cu el. Oricum m-i se pare oribil pt un naked si nu il folosesc decat iarna .Vara merg fara ,il montez doar daca am un drum foarte lung.

Si eu l-as da jos, dar il pun destul de greu... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naked pana la capat.... Desi sustin existenta unui parbriz la viteze mari, prin oras sau la un mers mai domol, as prefera sa vad un Hornet naked complet :laugh:

@Ravenitza: sigur se gasesc oameni de treaba care sa te ajute la repunerea lui in pozitie ;) So, jos cu el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, azi mi-am facut curaj si am pus mana pe Metal Polishul de la Sorin (joi dau un suc! :laugh: ) si am trecut la treaba. Tre sa recunosc ca a fost multa bataie de cap, ma dor mainile de cat am frecat la unele parti. Dar a meritat. Pe blocul motor diferenta nu e foarte mare, nu se mai vad ca inainte semnele de la spuma dar pe celelalte piese de metal, aluminiu se vede o diferenta enorma. In sfarsit am scapat si eu macar pe jumatate de scursurile alea de se vedeau peste tot pe motorul meu.

Apoi m-am apucat si am vopsit niste mici parti rosii, am dat stikerele jos de pe bascula si diferenta intre ce a fost si cum arata vedeti in poze.

 

Inainte:

post-7727-1278353125_thumb.jpgpost-7727-1278353330_thumb.jpg

 

Dupa:

post-7727-1278353034_thumb.jpgpost-7727-1278352651_thumb.jpgpost-7727-1278353059_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce luceste... :laugh:

A mea saraca doar face km, ca timp sa o mai curat nu am avut si sta cu noroiul pe ea de cateva ploi bune incoace :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce luceste...

A mea saraca doar face km, ca timp sa o mai curat nu am avut si sta cu noroiul pe ea de cateva ploi bune incoace :|

 

@ravenitza:treaba buna....asa trebuie sa fie o viespe:curata,sa iti poti face freza in ea :laugh:

@metalwarrior:man,asa e si a mea....doar km,si sta un jeg pe ea de isi schimba culoarea deja :D ...plus ca ieri,venind de la Baile Felix,din cauza unor drumari cretini,am intrat vreo 50m in prin bitum fierbinte,turnat proaspat.....nu vrei sa stii cum e viespea acuma ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george-se curata usor bitumul cu benzina sau cu wd40 si o carpa din bumbac dar sa inmoi mai intai sa nu freci ca strici vopseaua

 

man,nu e vopsea care sa se strice deci nu e problema....ideea e ca mi-a sarit pe amortizoul spate si pe galerii si nu am vreme sa ma ocup.....adica am curatat amortizoul cat sa nu pateasca ceva,stopul.....si arata ca dracu in rest si miroase a betoniera dupa mine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,nu e vopsea care sa se strice deci nu e problema....ideea e ca mi-a sarit pe amortizoul spate si pe galerii si nu am vreme sa ma ocup.....adica am curatat amortizoul cat sa nu pateasca ceva,stopul.....si arata ca dracu in rest si miroase a betoniera dupa mine :laugh:

A mea are scoarta de pamant pe bascula, aparatoare lant, jantele nu mai sunt rosii, e pamant pe ea zici ca e enduro. Nu gasesc inca ora aia de timp liber in care sa o pot curata. Iar de plouat in Bucale, ploua zilnic.

Asta e, hornetul-enduro - ma gandesc sa-i schimb gumele sa fie mai spre macadam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are scoarta de pamant pe bascula, aparatoare lant, jantele nu mai sunt rosii, e pamant pe ea zici ca e enduro. Nu gasesc inca ora aia de timp liber in care sa o pot curata. Iar de plouat in Bucale, ploua zilnic.

Asta e, hornetul-enduro - ma gandesc sa-i schimb gumele sa fie mai spre macadam :(

Nu mai are scoarta de copac, si jantele sunt iar in "flacari" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

As avea nevoie de suruburile indicate in poza.

Cel indicat cu 1 as avea nevoie de 2 buc +piulitele si chestia aia de cauciu (nu stiu exact denumirea)

Cel indicat cu 2 o bucata.

Daca are cineva de vanzare sau imi puteti indica un loc de unde as putea cumpara...........

 

merci

post-880-1279021204_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

As avea nevoie de suruburile indicate in poza.

Cel indicat cu 1 as avea nevoie de 2 buc +piulitele si chestia aia de cauciu (nu stiu exact denumirea)

Cel indicat cu 2 o bucata.

Daca are cineva de vanzare sau imi puteti indica un loc de unde as putea cumpara...........

 

merci

 

 

Eu unul n-am mai gasit asa ceva. Mi-am luat din praktiker parca vreo 10 pe acelasi filet cu cap pentru surubelnita normala.

Momentan caut ceva mai complicat pentru o cheie mai speciala sa pun pe partea cu bateria. Ceva gen antifurt sa le fie mai greu sa taie firele de la alarma.

Spor la cautat poate gasesti pe la dezmembrari ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

As avea nevoie de suruburile indicate in poza.

Cel indicat cu 1 as avea nevoie de 2 buc +piulitele si chestia aia de cauciu (nu stiu exact denumirea)

Cel indicat cu 2 o bucata.

Daca are cineva de vanzare sau imi puteti indica un loc de unde as putea cumpara...........

 

merci

Am vazut seturi de astfel de surubele(diverse culori) la magazinul ala moto de pe Bd. Timisoara,intersectia cu str. Bolidului...daaarr tin minte ca m-am speriat de preturi. Ar mai fi o varianta: Rocast sau Wasi Romania. Ei cu organe de asamblare se ocupa.

Succes la cautari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea careva suport Givi pentru Hornet, sa-mi zica. Il pun la vanzare cu 300 de lei - cat am dat pe el. Ii lipsesc niste distantiere care am inteles ca se gasesc in "Hornbach" - sau cum se scrie.

PM me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din seara asta sunt mandru posesor de Honda Hornet '03 . ;)

 

E prima mea motocicleta.Am facut scoala pe o Honda de 250.

Cand m-am urcat prima data pe ea, si i-am dat drumul usor la ambreiaj,aveam emotii, ma gandeam ca o sa fie mai obraznica :D. dar n-a fost asa, a plecat usor, ce sa mai..m-a cucerit :D .

 

A mers proprietarul cu masina in fata mea pana cand am ajuns acasa, am avut ceva emotii dar am ajuns cu bine, sunt foarte multumit la prima vedere, am mers doar in a 1-a si a 2-a , nu cred ca am sarit mai sus de 5000 de ture.

 

Am o problema cu frana de spate, cand tin piciorul pe scarita, o cam tin apasata, am niste ghete racing de la axo, asa patiti si voi ?

 

O sa postez poze cu ea zilele astea

 

Asfalt uscat si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal

 

Am si eu o problema (cred): am observat sambata seara cand ma plimbam ca atunci cand am retrogradat vreo 2-3 trepte desi ambreajul era tras la maxim s-a auzit/simtit in schimbator ca si cum a "agatat", dupa asta nu mi s-a mai intamplat.... m-am gandit ca cine stie poate nu am tras eu pana la capat maneta etc, dar azi am patit la fel tot la retrogradare si maneta de ambreaj era trasa la maxim. Motorul are 900km.. deci e practic nou si am mers cu grija adica fara schimbari fara amambreaj sau alte chestii de genul... mai ales ca am carnet doar de 6 luni. M-am gandit ca poate s-a "lasat" cablul de ambreaj ca am vazut ca are un fel de rotita de reglaj, mai aveti alte pareri, sugestii? in rest motorul merge bine, intra ok in trepte dar am patit chestiia asta acum si m-am cam speriat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...