Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

...am eu alte probleme dar pe asta intr-adevar nu o am.....

 

:)

off-topic:asta e inceputul vindecarii:sa recunosti ca ai probleme :D

on-topic:sunt curios oare de ce vrem unii dintre noi toba jos la scarita si de ce facem tunning in loc sa luam un hornet mai nou? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut numele meu este serban si sunt posesorul hornetului , addutza e prietena mea care are id

 

pana in momnetul de fatza nu am atins niciodata cu toba ( poate nu ma inclin destul pe curbe poate sa fie si asta de vina )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o data merci de raspunsuri

sunt curios oare de ce vrem unii dintre noi toba jos la scarita si de ce facem tunning in loc sa luam un hornet mai nou?

 

 

principalul motiv cred ca ar fi de natura financiara si culmea unii dintre noi sunt si bugetari,

nu hornet mai nou pt ca in opinia mea, erotic vorbind... motocicleta perfecta trebuie sa aibe farul rotund si 2 esapamente laterale (exceptie z100 ... bine hai si 750)

si cum 2 esapamente nu cred ca ar da bine pe un hornet '99.... varianta optima ar fi fost o toba de cbr -dar e mare cat una de tir deci a picat ... poate de la cbf dar nu cred pt ca este proiectata pt putere mai mica si asa ca raman la ideea una bucata toba scurta eventual profil triunghiular care nici nu'mi topeste bagajele textile ... cam asta ar fi

 

ah exact cbf urile cum se apleaca ... cred ca asa o sa si iasa in final ca un cbf 600

Mesaj completat

cum scot rezervorul de pe Hornet?

ce model!?

Editat de www_nch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum scot rezervorul de pe Hornet?

 

dai jos saua,ai un surub cu contra-piulitza...desfaci ala.....apoi ridici usor si dai jos furtunele de alimentare(2 la numar) din partea stanga.....apoi tragi usir de rezervor,cu el putin ridicat din partea dinspre pilot,si abracadabdra :)

Mesaj completat

inca o data merci de raspunsuri

 

 

 

principalul motiv cred ca ar fi de natura financiara si culmea unii dintre noi sunt si bugetari,

nu hornet mai nou pt ca in opinia mea, erotic vorbind... motocicleta perfecta trebuie sa aibe farul rotund si 2 esapamente laterale (exceptie z100 ... bine hai si 750)

si cum 2 esapamente nu cred ca ar da bine pe un hornet '99.... varianta optima ar fi fost o toba de cbr -dar e mare cat una de tir deci a picat ... poate de la cbf dar nu cred pt ca este proiectata pt putere mai mica si asa ca raman la ideea una bucata toba scurta eventual profil triunghiular care nici nu'mi topeste bagajele textile ... cam asta ar fi

 

ah exact cbf urile cum se apleaca ... cred ca asa o sa si iasa in final ca un cbf 600

Mesaj completat

 

si eu sunt in gasca de vispari care pun toba jos la scarita(plus multe altele) din simplul motiv ca atata de tare m-am indragostit de modelul meu an 2000,incat mai bine il schimb radical anual decat sa iau unul nou(se exclude cb1000r care intr-o buna zi va poposi la mine in garaj :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma primiti si pe mine in stup?Mi-am luat viespea saptamana trecuta , dar fiind o insecta de grup se simte foarte singura fara suratele ei bazaitoare :) .

 

 

 

GOOD TO BE HERE! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se exclude cb1000r care intr-o buna zi va poposi la mine in garaj :) )

 

 

Me first :wacko:

Acum sunt in asteptarea banilor :D

 

Tradatorilor! Rusinica, tradati Stupul! :)

 

 

 

 

 

 

 

E si pe mine ma bate un gand de schimbare, dar poate la iarna/la anul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ravenitza, daca stiam ca esti prin zona imi faceam manerele negre din paint ,inainte de a posta poza :P

:) ...eee...nu zic nimic de mansoane pana nu le schimb si eu pe ale mele! :)

 

Sau mai bine: dau la schimb mansoane incalzite pe mansoane normale, simple!!! :D SERIOS!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai jos saua,ai un surub cu contra-piulitza...desfaci ala.....apoi ridici usor si dai jos furtunele de alimentare(2 la numar) din partea stanga.....apoi tragi usir de rezervor,cu el putin ridicat din partea dinspre pilot,si abracadabdra :)

Mesaj completat

 

 

si eu sunt in gasca de vispari care pun toba jos la scarita(plus multe altele) din simplul motiv ca atata de tare m-am indragostit de modelul meu an 2000,incat mai bine il schimb radical anual decat sa iau unul nou(se exclude cb1000r care intr-o buna zi va poposi la mine in garaj :) )

 

 

am reusit :D ms oricum

mi-era frica de furtunele alea si nu stiam de ce nu vine tank-ul ... sunt fff scurte si incordate si tin rezervorul de ai impresia ca mai are ceva surub care tine :P)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum scot rezervorul de pe Hornet?

1998-2006 : cum zicea George mai sus....daca iti trebuie da un add pe yms si iti trimit manualul de reparatii....

Salutare!

Ma primiti si pe mine in stup?Mi-am luat viespea saptamana trecuta , dar fiind o insecta de grup se simte foarte singura fara suratele ei bazaitoare :) .

GOOD TO BE HERE! :)

Cum sa nu....joi te asteptam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos. Ce ulei imi recomendati ce brand si ce vascozitate? 10.50, 10.40 , Motul, Mobil1?

Bardahl.

 

 

 

P.s. : Mai muncim si noi ceva azi sau stam doar pe forum?....:) :

 

3 User(s) are reading this topic (0 Guests and 0 Anonymous Users)

3 Members: sorin128, arycy, darkbay

 

aaaaa......stai ca mai lipsea cineva intr-adevar...:)....

 

5 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)

4 Members: sorin128, Nyt, arycy, darkbay

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga un 10W40 ! Ca marca mai putin important ! Poti sa bagi ce baga batranu,Bardahl sau Motul sau...sau ...etc !

 

 

 

Mi-as ,m-a prins in flagrant ! Ia de pune mana si munceste batrane,nu mai sta sa dai refresh la forum din 5 in 5 secunde ! :)

Editat de Nyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine parca e prea sus , oare merge s-o dau mai jos un pic..voi ce spuneti?

post-52064-1277247720_thumb.jpg

 

da man,merge sub coditza,la nivel....iti spn sigur ca toba aia a plecat de pe motorul meu si era pusa perfect la nivel...doar ca marius a dus-o la ceva "super-meseriasi" si a iesit ce a iesit :)....o sa pun o poza cand o sa ma lase megaforumul asta :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si pana la urma 10w50? sau 10w40? Care e diferenta intre ele ? 10w50 e pentru temperaturi mai mari daca nu ma insel .

 

 

Multumesc pentru raspuns Nyt,sorin128,george05

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si pana la urma 10w50? sau 10w40? Care e diferenta intre ele ? 10w50 e pentru temperaturi mai mari daca nu ma insel .

 

 

Multumesc pentru raspuns Nyt,sorin128,george05

 

yes yes....nu te inseli.eu recomand bardahl 10w50 pentru ca doar de asta folosesc de aproape 2 ani(il si comercializez) si sunt super incanatat.chiar si pe temperturi f mari si in regim de forja isi face treaba extraordinar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yes yes....nu te inseli.eu recomand bardahl 10w50 pentru ca doar de asta folosesc de aproape 2 ani(il si comercializez) si sunt super incanatat.chiar si pe temperturi f mari si in regim de forja isi face treaba extraordinar :)

 

 

 

Mersi mult asta o sa pun, am de gand sa il schimb pe 12-13 iulie la ce bani il ai pe stoc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...